Help Sales ÁSZF

A taskenti GP-n Humpy Koneru fél pontra a tornagyőzelemtől

Címkék: Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno

A taskenti Grand Prix-verseny tízedik fordulójában az indiai Humpy Koneru megszerezte hatodik győzelmét, a kazah Gulishan Nahbajeva ellen nyert. Egypontos előnnyel várhatja a befejező játéknapot. Sikerrel szerepelt honfitársnője, Dronavalli Harika, az üzbég Nafisza Muminovát győzte le, egyedül második a tabellán. Megosztozott a ponton az ukrán Katyerina Lahno és a grúz Bela Hotenasvilit, osztják a harmadik helyet is. A kínai Zhao Xue kihasználta, hogy a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova tisztjei elkalandoztak, királya védtelen maradt. Nyerőesélyt hagyott ki az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk, gyaloghátrányos vezérvégjátékot mentett remire a kínai Ju Wenjun. Döntetlennel zárult az örmény Elina Danieljan és az orosz Olga Girja partija.

 

A rajtlistán első indiai Humpy Konerunak még fél pontra van szüksége, hogy megnyerje a GP-sorozaton második versenyét, Dilizsan után ismét győztesként ünnepelhessék. Koneru érvényesítette a papírformát, hatodik győzelmét aratta, a kazah Gulishan Nahbajeva egy darabig jól állta a sarat, a végjátékban rosszabb állásban kettős támadásba lépett.

Sikeres napot zárt Dronavalli Harika is, de csak az eredménynek örülhet, a játéknak kevésbé. Az üzbég Nafisza Muminova durva hibával vesztette el remit ígérő állását.

 

A hullámvölgy, három parti elvesztése után magára talált a kínai Zhao Xue, újabb nyeréssel már a dobogós helyet ostromolhatja. A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova a középjátékban rosszul értékelte esélyeit, tisztjei elkalandoztak, királya védtelen maradt, ezt a kínai nagymesternő ügyesen használta ki.

Nem tudta gyalogelőnyös vezérvégjátékát az orosz Aleksztandra Kosztenjuk győzelemre vezetni. A kínai Ju Wenjun örökös sakkal mentette döntetlenre a játszmát.

Óvatos játék jellemezte az ukrán Katyerina Lahno és a grúz Bela Hotenasvili partiját, megosztoztak a ponton, ahogy osztják a harmadik helyet is fél ponttal lemaradva Harika mögött.

Az örmény Elina Danieljan nem tudta ledolgozni félpontos hátrányát és az orosz Olga Girjával szemben, mínuszban van, míg Girja elégedett lehet ötvenszázalékos eredményével.

 

A 10. forduló eredményei:

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2495) – Ju Wenjun (kínai, 2535) döntetlen (Spanyol megnyitás, 82)

Elina Danieljan (örmény, 2470) – Olga Girja (orosz, 2439) döntetlen (Szláv védelem, 39)

Humpy Koneru (indiai, 2607) – Gulishan Nahbajeva (kazah, 2307) 1 – 0 (Nimzoindiai védelem, 42)

Katyerina Lahno (ukrán, 2532) – Bela Hotenasvili (grúz, 2514) döntetlen (Bécsi megnyitás, 43)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2496) – Zhao Xue (kínai, 2579) 0 – 1 (Nimzoindiai védelem, 39)

Dronavalli Harika (indiai, 2475) – Nafisza Muminova (üzbég, 2293) 1 – 0 (Vezércsel, 62)

 

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

Gy.

SB.

1

GM

Humpy Koneru  

2607

IND

*

½

0

½

1

1

1

1

½

1

1

7.5

6

33,00

2

GM

Dronavalli   Harika

2475

IND

½

*

1

½

½

1

0

1

½

1

½

6.5

4

31,00

3

IM

Bela   Hotenasvili

2514

GEO

1

0

*

½

1

0

1

0

½

1

1

6

5

27,75

4

GM

Katyerina   Lahno

2532

UKR

½

½

½

*

0

½

½

1

1

1

½

6

3

30,25

5

GM

Zhao Xue

2579

CHN

0

0

1

*

0

1

1

0

1

1

½

5.5

5

23,75

6

WGM

Ju Wenjun

2535

CHN

0

½

1

½

1

*

½

½

1

0

½

5.5

3

27,75

7

WGM

Olga Girja  

2439

RUS

0

0

½

0

½

*

1

½

½

1

1

5

3

19,25

8

GM

Alekszandra   Kosztenjuk

2495

RUS

0

1

1

0

0

½

0

*

½

½

1

4.5

3

21,25

9

GM

Elina Danielian  

2470

ARM

0

0

½

0

1

½

½

*

½

½

1

4.5

2

18,50

GM

Antoaneta Sztefanova  

2496

BUL

½

½

0

0

0

½

½

½

*

1

1

4.5

2

18,50

11

WGM

Nafisza Muminova  

2293

UZB

0

0

0

½

0

1

0

½

0

*

1

3

2

12,25

12

WGM

Gulishan   Nahbajeva

2307

KAZ

0

½

0

½

½

0

0

0

0

0

*

1.5

0

8,75

 

Az utolsó forduló párosítása:

Nafisza Muminova – Alekszandra Kosztenjuk

Zhao Xue – Dronavalli Harika

Bela Hotenasvili – Antoaneta Sztefanova

Gulishan Nahbajeva – Katyerina Lahno

Olga Girja – Humpy Koneru

Ju Wenjun – Elina Danieljan

 

Koneru,H (2607) - Nahbajeva,G (2307)
Nimzoindiai védelem [E32]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Vc2 0-0 5.Hf3 b6 6.e4 d5 7.e5 He4 8.Fd3 Fb7 9.0-0 Fxc3 10.bxc3 h6 11.Fa3 Be8 12.Fxe4

Jobb volt a 12.cxd5 exd5 13.c4 Hg5 14.Hxg5 Vxg5 15.f4 Vd8 16.Bad1 folytatás.

12...dxe4 13.Hd2 Hc6 14.Bab1?! f5

A kazah sakkozónő 14...e3 15.fxe3 Vg5 16.Bf2 Vxe3 17.Hf1 Vg5-tel közel kerülhetett volna a kiegyenlítéshez.

15.exf6 Vxf6 16.Bfe1 Ha5 17.Fb4 Vg5 18.Be3 Bac8 19.h4 Vf5

20.Bbe1

Jelentős előnyhöz vezetett volna a 20.Fxa5 Vxa5 21.Bb5 Va3 22.Hxe4 Bf8 23.Be5 folytatás.

20...Fc6 21.Fxa5 Vxa5 22.Hxe4 Vh5 23.Hg3 Vxh4 24.Vg6 Fd7?

25.Hh5

Simán nyert a 25.He4 Bf8 26.Bg3 Ve7 27.Vxh6 változat.

25...Vg5 26.Vxg5 hxg5 27.Bg3 Kf7 28.Bxg5 g6 29.Hf4 Bg8 30.Be3 Kf6 31.Bge5 Bce8 32.Bf3 Ke7? 33.Hd5+ Kd6 34.Hf6 Bef8 35.Hxg8 Bxg8 36.Bg5 Fe8 37.c5+ Ke7 38.Be3 Kf6 39.Bge5 Ff7 40.c4 Bd8 41.Bf3+ Kg7 42.d5 és sötét feladta

 

Harika,D (2475) - Muminova,N (2293)
Vezércsel [D32]

1.Hf3 d5 2.c4 e6 3.d4 Hf6 4.e3 c5 5.Hc3 Hc6 6.cxd5 exd5 7.Fb5 Fd7 8.0-0 a6 9.Fxc6 Fxc6 10.He5 Fd6 11.Hxc6 bxc6 12.dxc5 Fxc5 13.b3 0-0 14.Fb2 Fd6 15.Bc1 Ve7 16.Ha4 Bac8 17.Fxf6 Vxf6 18.Hc5 a5 19.g3 Ve7 20.Vd4 Fe5 21.Va4 Fd6 22.Vd4 Fe5 23.Vd2 Fd6 24.Vc3 h5 25.Bc2 Ba8 26.Vd4 Fe5 27.Va4 Bfc8 28.Bfc1 Fd6 29.Vd4 Fe5 30.Vd1 h4 31.Vg4 hxg3 32.hxg3 Fd6 33.Vd4 Fe5 34.Vg4 Fd6 35.Ha4 Vb7 36.Vd4 Fa3 37.Bd1 Bab8 38.Ve5 Be8 39.Vc3 Be6 40.Hc5 Fxc5 41.Vxc5 Va6 42.Vc3 Bh6 43.Kg2 Be8 44.Vd3

44...Vc8 45.Bh1 Bxh1 46.Kxh1 Vh3+ 47.Kg1 Be6 48.Vf1 Vg4 49.Bc1 Bh6 50.Be1 Kh8 51.Vg2 Vb4 52.Bf1 Vd2 53.Vf3 Vxa2 54.Vxf7 Vxb3?

55.Vf8+ Kh7 56.Vf5+ g6 57.Vd7+ Kg8 58.Vxc6 Vd3 59.Ve8+ Kg7 60.Ve7+ Kg8 61.Bc1 Vf5 62.Vb7 és sötét feladta

 

Sztefanova,A (2496) – Zhao Xue (2579)
Nimzoindiai védelem [E42]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.e3 d5 5.Fd3 c5 6.cxd5 Hxd5 7.Hge2 cxd4 8.exd4 Hc6 9.0-0 Fe7 10.Fe4 Hf6 11.Ff3 0-0 12.a3 h6 13.Fe3 Fd6 14.Vc2 He7 15.Bac1 Fd7 16.Vb3 Bb8 17.d5 b6 18.dxe6 Fxe6 19.Va4 Hf5 20.Ff4 Fxf4 21.Vxf4 Bc8 22.Hb5 g5 23.Va4 Fd7 24.Hec3 Bc5 25.Va6 Vc8 26.Fb7 Vb8 27.a4 Be8 28.b4 Hg4 29.g3 Bc4 30.Hd5?

A világos tisztek eltávolodtak a király védelmétől, a büntetés nem maradhatott el.

30...Bxc1 31.Bxc1 Ve5 32.Bf1

32...Hd4

Zhao Xue csilloghatott volna a 32...Hxg3 33.hxg3 Hxf2 34.Hf6+ (34.Bxf2 Vxg3+ 35.Kh1 Be1+) 34...Vxf6 35.Fg2 (35.Bxf2 Be1+ 36.Kg2 Ve6) 35...Be2 36.Vb7 Fh3 változatban.

33.Hbc7? He2+ 34.Kh1 Hxf2+ 35.Kg2 Fh3+ 36.Kxf2 Vd4+ 37.Ke1 Va1+ 38.Kd2 Vb2+ 39.Ke1 Vc1+ és világos feladta

 

Lahno,K (2532) - Hotenasvili,B (2514)
Bécsi játék [C28]

1.e4 e5 2.Fc4 Hc6 3.Hc3 Hf6 4.d3 d6 5.Hge2 Fe7 6.0-0 0-0 7.h3 Ha5 8.a4 Hxc4 9.dxc4 c6 10.b3 Hh5 11.g4 Hf6 12.Hg3 He8 13.Hf5 Fxf5 14.gxf5 Fg5 15.Fa3 Fh6 16.Vf3 Vf6 17.Bad1 g6 18.Bd3 Kh8 19.Kh1 Bg8 20.Bg1 Bd8 21.fxg6 Vxf3+ 22.Bxf3 fxg6 23.Bd1 Bf8 24.Bxf8+ Fxf8 25.He2 Kg8 26.f4 Fg7 27.Kg2 Kf7 28.fxe5 Fxe5 29.Hg1 Ke6 30.Hf3 Ff6 31.Fc1 Ke7 32.Fe3 a6 33.Hg5 h5 34.Kf3 Hg7 35.Bg1 Bg8 36.Ke2 He6 37.Hf3 g5 38.Hh4 Fe5 39.Hf5+ Kd7 40.Kf3 Kc7 41.Ke2 Kd7 42.Kf3 Kc7 43.Ke2 és döntetlen

 

Kosztenjuk,A (2495) – Ju Wenjun (2535)
Spanyol megnyitás [C75]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 d6 5.c3 Hf6 6.d4 Fd7 7.Hbd2 g6 8.0-0 b5 9.Fc2 Fg7 10.dxe5 Hxe5 11.Hxe5 dxe5 12.Hb3 0-0 13.Ve2 Fe6 14.Bd1 Ve7 15.Fe3 Hd7 16.Ha5 Bfc8 17.Hc6 Ve8 18.a4?! Hb6 19.Fxb6 Vxc6 20.Fe3 Bd8 21.axb5 axb5 22.Fd3 Bxa1 23.Bxa1 Fc4 24.Fxc4 bxc4 25.Bd1 Bxd1+ 26.Vxd1 Vxe4 27.Vd8+ Ff8 28.h3 Kg7 29.Fh6+ Kxh6 30.Vxf8+ Kg5 31.Vxf7 Vb1+ 32.Kh2 Vxb2

 

33.h4+ Kxh4 34.Vf6+ Kh5 35.Vxe5+ Kh6 36.Vf4+ Kg7 37.Vxc7+ Kf8 38.Vc5+ Ke8 39.Vxc4 Vxf2 40.Vg8+ Ke7 41.Vxh7+ Kf6 42.Vh8+ Ke6 43.Vg8+ Ke5 44.Vc4 Ve3 45.Vc7+ Ke6 46.Vc6+ Ke7 47.Vf3 Ve5+ 48.Kh3 Vc5

49.Kg3

Mi szólt a 49.Ve4+ Kf7 50.c4 Vh5+ 51.Kg3 Vg5+ 52.Kf3 folytatás ellen?

49...Vg5+ 50.Kf2 Vh4+ 51.g3 Vh2+ 52.Vg2 Vh6 53.Ve4+ Kd7 54.Vd5+ Kc8 55.c4 Vh2+ 56.Kf3 Vh1+ 57.Kg4 Vh2 58.Vc6+ Kb8 59.Vb6+ Ka8 60.Va6+ Kb8 61.Vd6+ Ka8 62.Ve5 Kb7 63.c5 Kc6 64.Vd6+ Kb5

65.c6?

A király révbe jutott volna a 65.Kg5 Vh5+ 66.Kf6 Vf3+ 67.Ke7 Ve4+ 68.Ve6 Vh1 69.c6 változatban.

65...Vh5+ 66.Kf4 Vf5+ 67.Ke3 Vg5+ 68.Kf2 Vf5+ 69.Kg1 Ve4 70.Vb8+ Ka6 71.Vc8+ Kb5 72.Vb8+ Ka6 73.Vb7+ Ka5 74.Kf2 Vf5+ 75.Ke3 Ve5+ 76.Kd2 Vd4+ 77.Kc2 Vc4+ 78.Kb2 Vd4+ 79.Ka2 Vd2+ 80.Kb1 Vd1+ 81.Kb2 Vd2+ 82.Kb1 Vd1+ és döntetlen

 

Danieljan,E (2470) - Girja,O (2439)
Szláv védelem [D19]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 dxc4 5.a4 Ff5 6.e3 e6 7.Fxc4 Fb4 8.0-0 Hbd7 9.Ve2 Fg6 10.e4 0-0 11.Fd3 Fh5 12.e5 Hd5 13.Hxd5 cxd5 14.Ve3 Fg6 15.Fxg6 fxg6 16.Hg5 Be8 17.a5 Fxa5 18.Vf3 Hf8 19.Vf7+ Kh8 20.Vxb7 Vb6 21.Hf7+ Kg8 22.Vxb6 Fxb6 23.Hd6 Beb8 24.Fe3 Fd8 25.Ba2 Bb4 26.g3 Fb6 27.Bc1 Fxd4 28.Fxd4 Bxd4 29.Bc7 Bb4 30.Ba3 Bxb2 31.Bf3 a5 32.Bff7 a4 33.Bxg7+ Kh8 34.Bge7 a3 35.Hf7+ Kg7 36.Hg5+ Kh8 37.Hf7+ Kg7 38.Hg5+ Kh8 39.Hf7+ Kg7 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

 

(Fotók: http://tashkent2013.fide.com)

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen nagy csatában győzte le Mamedgyarovot, az Armageddon játszma döntött, előnye hat pontra nőtt
2021. 09. 27.

Carlsen és So 3 ponttal kezdte a döntőt, Vachier-Lagrave, Artyemijev és Giri a rájátszásban győzött
2021. 09. 26.

A Mednyij Vszadnik és a South Ural győzött a Klubcsapatok Európa-kupáján
2021. 09. 24.

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog