Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

90 éves az Aeroflot, rapid és villámversennyel ünneplik az évfordulót

Címkék: Aeroflot 2013

Moszkvában kedden rajtolt a XII. Aeroflot sakkfesztivál. Az orosz légitársaság megalakulásának 90. évfordulóját rapid és villámversenyekkel ünneplik. 150 ezer dollár a teljes díjalap. Kilencfordulós, svájci rendszerű rapidtorna nyitotta meg a viadalt, harmincketten harcolták ki a továbbjutást. Február 14-én kerül sor a villámversenyre, egy nappal később a kieséses rendszerű rapidtorna következik. Február 16-án és 17-én a legjobb nyolc mérkőzhet meg a meghívott nyolc szupernagymesterrel.

Az oly sikeres nyílt versenyek után sokan vegyes érzelemmel fogadták, hogy a szupernagymesterek részvételével is megrendezésre kerülő XII. Aeroflot sakkfesztiválon a rapid-és villámsakk játssza a főszerepet. Nyolc sakkozó kiváltságot élvez, előcsatározások nélkül játszhatnak a 16 résztvevős rapidtorna döntőjében, míg neves sakkozóknak is meg kell(ett) küzdeniük a továbbjutásért.

A 72 ezer dolláros díjazású, kieséses rendszerű rapidtornán az orosz Szergej Karjakin, Alekszandr Griscsuk, Peter Szvidler, Dmitrij Andrejkin, Jan Nepomnjacsij, az azeri Sahriyar Mamedgyarov és a kínai Wang Hao már biztos résztvevő. Az előversenyekhez hasonlóan 15-15 perc játszmánként a gondolkodási idő és lépésenként 10-10 másodperc. Amennyiben a két-kétjátszmás párharcok 1-1-re végződnének, akkor a „hirtelen halál” parti dönt, világosnak 5, sötétnek 4 perce van, a 61. lépéstől még lépésenként 3-3 másodperc, sötétnek remifórja van.

A villámverseny kilencfordulós, két-kétjátszmás párharcok, partinként 3-3 perc és lépésenként 2-2 másodperc a gondolkodási idő, 50 ezer dollár a díjalap, a győztes 10 ezer dollárt kasszírozhat.

 

Kettőszázötvenheten csatáztak két napon keresztül a kétnapos rapidtornán. Az első játéknapon négy fordulóra került sor és hatan kezdtek hibátlanul. Az ukrán Anton Korobov, az azeri Rauf Mamedov, az indiai Surya Ganguly, az orosz Pavel Eljanov és az orosz Szana Szjugirov ért el mesternégyest. Tizenheten, köztük a rajtlistán első amerikai Gata Kamsky „üldözték” őket. Mamedov a mai játéknapot is két nyeréssel kezdte, a hetedikben Szjugirov rabolt tőle fél pontot. A nyolcadik körben Kamsky vereséget mért az éllovas azeri nagymesterre, végül a viaskodást négyen fejezték be 7-7 ponttal, 29 résztvevő gyűjtött fél ponttal kevesebbet. Harmincketten folytathatják a csatározást a kieséses rendszerű tornán.

A svájci rendszerű rapidverseny élcsoportjának végeredménye:

1-4. Gata Kamsky (amerikai, 2760), Szanan Szjugirov (orosz, 2633), Rauf Mamedov (azeri, 2651) és Abhijeet Gupa (indiai, 2612) 7 pont

5-33. Anton Korobov (ukrán, 2733), Pavel Eljanov (ukrán, 2678), Erneszto Inarkijev (orosz, 2628), Zahar Efimenko (ukrán, 2670), Le Quang Liem (vietnami, 2686), Dmitrij Kokarev (orosz, 2637), Gadir Guszejnov (azeri, 2623),… 6,5

 

A hagyományoknak megfelelően az Aeroflot-torna előtt rendezték meg a Moszkva Open sakkfesztivált. Nyolc különböző csoportban  versengtek a résztvevők. A kilenc fordulós, svájci rendszerű, 228 résztvevős főversenyen 65 nemzetközi nagymester is játszott. Az utolsó játéknap előtt még heten álltak holtversenyben az élen, a befejező forduló izgalmait a 24. helyre rangsorolt orosz Borisz Szavcsenko bírta a legjobban, és sötéttel elért győzelmével megelőzte a remiző riválisait.  

A verseny végeredménye:

1.Borisz Szavcsenko (orosz, 2584) 7,5 pont

2-10. Jan Nepomjacsij (orosz, 2703), Pavel Maletyin (orosz, 2571), Rauf Mamedov (azeri, 2651), Dmitrij Kokarev (orosz, 2635), Eduardo Iturrizaga (venezuelai, 2646), Chanda Sandipan (indiai, 2590), Nyikita Matinyan (2460), Ildar Hairullin (orosz, 2650) és Pavel Szmirnov (orosz, 2618) 7

11-17. Igor Kovalenko (ukrán, 2586), Vladiszlav Kovalev (fehérorosz, 2500), Mihail Panarin (orosz, 2552), Gadir Guszejnov (azeri, 2623),… 6,5

 

Az eddigi Aeroflot-tornák győztesei

Moszkva a harmadik évezred elején lett ismét a sakkvilág egyik jelentős fellegvára. 2001 végén a Kreml Kongresszusi Palotájában a kieséses rendszerű világbajnokság csatái dúltak. A világbajnok Vlagyimir Kramnyik és az exvilágbajnok Garri Kaszparov párharcát a Botvinnik-emlékversenyen láthattuk. 2002 januárjában a FIDE világbajnoki címéért a két ukrán nagymester, Vaszilij Ivancsuk és Ruszlan Ponomarjov csatázott, a 18 esztendős Ponomarjov győzelmével ért véget a párosmérkőzés.  

Sokan panaszkodnak, hogy magas Élő-pontszámuk sem elegendő arra, hogy a körversenyek rendezőinek kegyeit elnyerjék, meghívást kapjanak. Aligha marad számukra más út, mint a sokkal nagyobb kockázattal járó nyílt versenyeken való részvétel. Svájci rendszerű tornákon a legjobbak számára az első fordulók kevés kivétellel csak „bemelegítést” jelentenek, a moszkvai mezőnyök azonban minden játszma igazi kihívást jelent. A korábbi évek versenyeihez képest kevesebb világsztár a mezőnyben, de olimpiai bajnokok is játszanak. Az eddigi viadalokon nem érvényesült a papírforma, egyszer sem tudott nyerni a legnagyobb esélyes.

2002-ben rendezték meg az I. Aeroflot-tornát, a kilencfordulós svájci rendszerű viadal ötös holtversennyel végződött, az orosz Alekszandr Griscsuk, a fehérorosz Alekszej Alekszandrov, az amerikai Alekszander Sabalov és Gregorij Kajdanov, valamint  a svájci Vadim Milov gyűjtött 6,5 pontot.

Egy év múlva a 201 résztvevőből 143-an nagymesterek voltak, még nagyobb volt a tét, a magas díjazás mellett a győztes meghívást kapott a dortmundi szuperversenyre. Nagy taktikázás mellett zajlott a viadal, és a négyes holtverseny végül a moldáviai Viorel Bologannak kedvezett. A két fehérorosz nagymester, Alekszandrov és Fedorov, valamint az orosz Peter Szvidler is 7 pontot gyűjtött. Érdemes megjegyezni, hogy Bologan óriási meglepetésre megnyerte a dortmundi tornát. 

2004-ben végre volt magyar résztvevője a rangos tornának. A 201 fős  mezőny erősségét jól jellemezte, hogy Berkes Ferencet 2602 Élő-ponttal a 37., Ács Pétert 2579-cel az 59. helyre rangsorolták. A háromszoros olimpiai aranyérmes Szergej Rublevszkij győzött. Hármas holtversenyben végzett az élen, de a kilenc partiban többször volt sötét, s ez döntött javára az örmény Rafael Vaganjannal és az orosz Valerij Filippovval szemben. Az orosz nagymester a júliusi dortmundi szuperversenyre szóló meghívást is kiharcolta. Berkes Ferenc remek sikerként félpontos hátrányban holtversenyes negyedikként zárt. 

Egy év múlva az izraeli Emil Szutovszkij volt a legszerencsésebb az élen ötös holtversenyben végzettek közül, ötször játszhatott sötéttel.  Az orosz Andrej Harlov, az ukrán Vaszilij Ivancsuk, az orosz Alekszandr Motiljev és az örmény Vlagyimir Akopjan is 6,5 pontot szerzett. Berkes Ferenc 5 ponttal a 38. lett. A résztvevők között láthattuk többek között az azeri Tejmur Radzsabovot, az ukrán Szergej Karjakint, az orosz Jan Nepomnjacsijt.

2006-ban négyes holtversennyel ért véget a versenyfutás, a grúz Baadur Zsobavát hirdették ki  győztesként. A moldáviai Viorel Bologan, az indiai Krishnan Sasikiran és az azeri Sahriyar Mamedgyarov gyűjtött még 6,5 pontot.

Hat éve az orosz Jevgenyij Alekszejev nyert, 7 pontot szerzett. Az orosz Jevgenyij Tomasevszkij és Dmitrij Jakovenko, a kínai Wang Yue és Ni Hua fél ponttal kevesebbet. Almási Zoltán a 6 pontosok között a legjobb performance-pontszámot érte el.

2008-ban szenzációs eredménnyel a 2600 Élő-pontos 17 éves Jan Nepomnjacsij győzött, 2822-öt ért a 7 pontos teljesítménye. Az orosz Alekszej Drejev és Alekszandr Motiljev fél ponttal elmaradt a győztestől.

Négy éve a francia Etienne Bacrot javára dőlt el az ukrán Alekszander Mojszejenkoval elért holtversenyes elsősége, 6,5 pontot szereztek. 

A vietnami Le Quang Liem kétszer is diadalmaskodott. 2010-ben 2647 Élő-ponttal játszott, 2872-es performance-pontszámot  jelentett a 7 pontos eredménye. Fél ponttal előzte meg az ukrán Anton Korobovot. 2011-ben izgalmas hajrát követően alakult ki 6,5 ponttal a hármas holtverseny, de Le győzött és másodszor is játszhatott a dortmundi szuperversenyen. Az orosz Nyikita Vitjugov és Jevgenyij Tomasevszkij végzett a dobogós helyeken.

Tavaly a 19. helyre rangsorolt lengyel Mateusz Bartel győzelmével fejeződött be a XI. Aeroflot-verseny. Az első helyen 6,5 ponttal előállt hármas holtverseny Bartelnek kedvezett, ötször játszott sötéttel, míg riválisai ötször a világos bábukat vezették. Bartel veretlenül játszotta végig a tornát. Győzelemmel kezdett, majd három remivel folytatta. Hármas nyerőszériát követően kedvező színelosztásának köszönhetően két sötéttel kivívott döntetlennel is pályafutása legnagyobb sikerét érte el. Érdekes, hogy az ukrán olimpiai bajnok Pavel Eljanov ugyanezzel a „módszerrel” gyűjtögette pontjait, de világossal kezdte a viadalt, a hetedik és nyolcadik fordulóban pedig ismételte a világos színt. Az ukrán Anton Korobov a hetedik játéknapon Eljanovtól kapott ki. Balogh Csaba 5 ponttal a 34. lett. Pap Gyula az 53. helyen végzett,  4 pontot gyűjtött. Szabó Krisztián győzelemmel zárt, 3,5 ponttal a 74.  a 85 fős mezőnyben.

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Budapest 12 napig a sakkozás fővárosa, kezdődik a 45. Sakkpépmpia7
2024. 09. 11.

Fabiano Caruana a GCT SuperUnited Croatia rapidverseny győzteae, 3 pont az előnye 
2024. 07. 13.

Zágrábban ma kezdődik a Grand Chess Tour 2024 harmadik versenye, a SuperUnited Croatia
2024. 07. 10.

Fabiano Caruana a bukaresti Superbet Chess Classic győztese, rapid rájátszádban legyőzte ruválisait
2024. 07. 06.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 30 pontos  előnnyel vezet Hikaru Nakamura előtt 
2024. 07. 02.

A bukaresti Superbet Chess Classsic viadalon Fabiano Caruana játszik címvédőként
2024. 06. 26.

Stavangerben Carlsen hatodszor győzött, két ponttal előzte meg Nakamurát, Ju Wenjun 3 pontos előnnyel nyert
2024. 06. 08.

A Norway Chess 2024 viadalok utolsó fordulója előtt Carlsen és Ju Wenjun is másfél pontos előnnyel vezet
2024. 06. 07.

Carlsen wlőnye egy pontra nőtt, Ju Wenjun ismlt az élen
2024. 06. 05.

Carlsen udőtúllépéssel vesztett, Nakamura hátránya fél pontra csökkent, Muzicsuk előnye fél pont
2024. 06. 04.

Ding Liren kétlépéses mattot nézett el Carlsen ellen, a norvég világelsp átvette a vezetést
2024. 06. 03.

Félidőben Nakamura egypontos előnnyel vezet Carlsen előtt, Vaishali előnye is egy pont, Muzicsuk a mésodik
2024. 06. 02.

A világranglisták éllovasai megőrizték vezető pozíciójukat
2024. 06. 01.

A Norway Chess 2024 Noway viadallokon a négy forduló után Nakamura és Vaishali vezet
2024. 05. 31.

A 18 éves Praggnanandhaa legyőzte Carlsent, átvette a vezetést, Caruana nyert Ding Liren ellen
2024. 05. 30.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog