Help Sales ÁSZF

A GP-torna hatodik játéknapján remekeltek a kínai nagymesternők

Címkék: Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru

Az Egyesült Arab Emírségbeli Sardzsában zajló Grand Prix-verseny hatodik fordulójában taroltak a kínai nagymesternők. A világbajnoknő Hou Ji-fan tavalyi világbajnoki döntős ellenfelét, az ukrán Anna Usenyinát győzte le. Zhao Xu mindössze 24 lépésben kényszerítette megadásra az indiai Humpy Konerut. A világbajnoknővel holtversenyben vezető Ju Wenjun a torna sereghajtója, a román Alina L’Ami ellen érte el a kötelező győzelmet. Jól játszott a kétszeres orosz olimpiai bajnoknő Tatjana Koszinceva, futópárjával szemben az indiai Dronavalli Harika tehetetlen volt.  A játéknapon két part döntetlennel ért véget, az örmény Elina Danieljan a várakozást messze felülmúló mongol Tuvshintugs Batchimeggel osztozott meg a ponton, a katari Zsu Csen az üzbég Nafisza Muminovával remizett.

 

Sardzsában folytatódott a versenyfutás a két kínai nagymesternő, a világbajnoknő Hou Ji-fan és Ju Wenjun között. Hou Ji-fan tavaly az ukrán Anna Usenyinától hódította vissza a világbajnoki címet. A döntőben elért 5,5-2,5-ös győzelme láthatóan mély nyomokat Usenyina lelkében. A remekül felkészült Hou Ji-fan jól megoldotta a nyitást, majd átvette a kezdeményezést. A világbajnoknő a  gyalognyerést követően pontosan játszva értékesítette anyagi előnyét.

Ju Wenjun sikerrel tartja  a lépést honfitársnőjével, a román Alina L’Ami ellen szerezte meg a kötelező győzelmet.

 

Zhao Xue a forduló villámgyőzelmét aratta az indiai Humpy Koneru támadási kísérletét könnyedén hiúsította meg, sötét állása kátyavárként omlott össze.

 

Az orosz Tatjana Koszinceva a játszmáig még veretlen Dronavalli Harikára mért vereséget. A nyerést követően Koszinceva  elégedetten nyilatkozott saját játékáról, futópárja, a sötét királyállás gyengeségei eldöntötték a játszma sorsát.

A mongol  Tuvshintugs Batchimeg folytatta remek soroztát, az örmény Elina Danieljannal osztozott meg a ponton.

Rossz rajtja után formába lendlt az üzbég Nafisza Mumunova, a katari Zsu Csen apró előnye kevés volt a győzelemhez.

 

A 6. forduló eredményei:

Zhao Xue (kínai, 2508) – Humpy Koneru (indiai, 2598) 1 – 0 (Vezérindiai védelem, 24)

Tatjana Koszinceva (orosz, 2494) – Dronavalli Harika (indiai, 2521)  1 – 0 (Francia védelem, 32)

Anna Usenyina (ukrán, 2487) – Hou Ji-fan (kínai, 2661) 0 – 1 (Nimzoindiai védelem, 50)

Zsu Csen (katari, 2461) – Nafisza Muminova (üzbég, 2315) döntetlen (Szláv védelem, 47)

Ju Wenjun (kínai, 2559) – Alina L’Ami (román, 2446)  1 – 0 (Királyndiai védelem, 47)

Elina Danieljan (örmény, 2490) - Tuvshintugs Batchimeg (mongol, 2346)  döntetlen (Trompowski támadás, 47)

 

A verseny állása:

1-2. Hou Ji-fan és Ju Wenjun 5 pont

3. Tuvshintugs Batchimeg 4

4-6. Tatjana Koszinceva,   Anna Usenyina  és Dronavalli Harika 3,5

7-8. Elina Danieljan és Zhao Xue 3

9-10. Humpy Koneru és Nafisza Muminova 2

11. Zsu Csen 1

12. Alina L’Ami 0,5

 

 

A 7. forduló párosítása:

Tuvshintugs Batchimeg – Zao Xue

Alina L’Ami – Elina Danieljan

Nafisz Muminova – Ju Wenjun

Hou Ji-fan – Zsu Csen

Dronavalli Harika – Anna Usenyina

Humpy Koneru – Tatjana Koszinceva

 

Usenyina,A (2487) - Hou,Ji-fan (2661)
Nimzoindiai védelem [E35]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Vc2 d5 5.cxd5 exd5 6.Fg5 c5 7.dxc5 h6 8.Fh4 0-0 9.e3 Fe6 10.Hf3 Hbd7 11.Fe2 Bc8 12.a3 Fxc3+ 13.Vxc3 g5 14.Fg3 Hxc5 15.0-0 Hfe4 16.Vc2 Fd7 17.a4 Vb6 18.Vd1

 

18...Vxb2

A gyalognyeréssel  a parti eldőlt. A kínai világbajnoknő biztos kézzel érvényesítette anyagi előnyét.

19.Fe5 Vb3 20.Fb5 Vxd1 21.Bfxd1 Fc6 22.Fb2 Hb3 23.Bab1 Bfd8 24.Bd3 Hbc5 25.Ba3 a6 26.Fxc6 bxc6 27.Fd4 Bb8 28.Bd1 Hd7 29.h3 f6 30.Hh2 Kf7 31.Hf1 Hd6 32.Hd2

32...c5 33.Fc3

 

33...He5 34.Fxe5 fxe5 35.Bc1 c4 36.e4 Bb2 37.Hf3 Hxe4 38.Hxe5+ Ke6 39.Hc6 Bc8 40.Hd4+ Ke5 41.Hf3+ Kd6 42.Be3 Hxf2 43.He5 He4 44.Hxc4+ Bxc4 45.Bxc4 Bb1+ 46.Kh2 dxc4 47.Bxe4 Kd5 48.Be8 c3 49.Bc8 Kd4 50.Bc6 Bb4 és világos feladta

 

Zhao Xue (2508) - Koneru,H (2598)
Vezérindiai védelem [E14]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 Fb4+ 4.Hbd2 b6 5.a3 Fxd2+ 6.Vxd2 0-0 7.e3 Fb7 8.Fe2 He4 9.Vc2 f5 10.0-0 d6 11.b4 Bf6 12.d5 Bg6?

Komoly hiba a 12...exd5 13.cxd5 (13.Fb2 Bg6) 13...Hd7 14.Fb2 Bg6 helyett, de hozzá kell tenni, hogy a változat statisztikája jelentős világos előnyt mutat.

13.Hd4 exd5 14.cxd5 Fxd5 15.f3 Hg5

16.Hxf5 Hd7 17.Fc4

Erősebb volt a 17.e4 Fb7 18.Fc4+ Hf7 19.Fb2 folytatás.

 17...Fxc4 18.Vxc4+ Hf7 19.f4 Vf6? 20.Ve4 Bd8 21.He7+ Kf8 22.Hxg6+ hxg6 23.Ba2 Hh6 24.Vc6 és sötét feladta

 

Koszinceva,T (2494) - Harika,D (2521)
Francia védelem [C06]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hd2 Hf6 4.e5 Hfd7 5.Fd3 c5 6.c3 Hc6 7.He2 cxd4 8.cxd4 f6 9.exf6 Hxf6 10.0-0 Fd6 11.Hf3 Vc7 12.Hc3 a6 13.Fe3 0-0 14.Bc1 Fd7 15.Ha4 b5 16.Hc5 Fxc5 17.Bxc5 Vd6 18.a3 h6 19.h3 Fe8 20.Vc2 e5 21.dxe5 Hxe5 22.Hxe5 Vxe5 23.Vd2 Ff7 24.Fd4 He4

25.Fxe4 Vxe4 26.Vc3 Vh7 27.Bc7 Bfe8 28.f4 h5 29.f5 h4 30.Bf4 Be4 31.Bxe4 dxe4 32.Bc8+ és sötét feladta

 

Danieljan,E (2490) – Batchimeg,T (2346)
Trompowski támadás [D00]

1.d4 Hf6 2.Fg5 d5 3.Hd2 g6 4.c4 Fg7 5.e3 c5 6.dxc5 Va5 7.Fxf6 Fxf6 8.cxd5 Fxb2 9.Bb1 Fc3 10.He2 Fb4 11.Hf4 0-0 12.Hd3 Fc3 13.Vc2 Bd8 14.Bb3 Fxd2+ 15.Vxd2 Vxd2+ 16.Kxd2 Bxd5 17.Fe2 Ha6 18.Ff3 Bd8 19.Bc1 Bb8 20.Ke2 Ff5 21.He5 Bdc8 22.Bxb7 Bxb7 23.Fxb7 Bxc5 24.Bxc5 Hxc5 25.Fd5 e6 26.Fc4 Fe4 27.f3 Fb7 28.Kd2 Kf8 29.Kc3 Ke7 30.h4 Hd7 31.Hd3 Kd6 32.Fb3 f5 33.Hb2 He5 34.Hc4+ Hxc4 35.Fxc4 h6 36.Kb4 g5 37.hxg5 hxg5 38.Fe2 g4 39.fxg4 fxg4 40.g3 Ff3 41.Fd3 Ke5 42.a4 Fe4 43.Fb5 Fd5 44.Fd3 Fe4 45.Fb5 Fd5 46.Fd3 Fe4 47.Fb5 Fd5 és döntetlen

 

Ju Wenjun (2559) - L'Ami,A (2446)
Királyindiai védelem [E62]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.g3 Fg7 4.Fg2 0-0 5.Hc3 d6 6.Hf3 c6 7.0-0 Ff5 8.He1 Fe6 9.b3 d5 10.cxd5 Hxd5 11.Hxd5 cxd5 12.e3 Hc6 13.Hd3 Ff5 14.Hf4 e5 15.dxe5 Fxe5 16.Fa3 Be8

17.Hxd5 Va5 18.Fd6 Bad8

19.b4! Va3 20.Fxe5 Bxe5 21.b5 Bexd5 22.Fxd5 He5 23.Vb3 Vxb3 24.Fxb3 Hf3+ 25.Kg2 Fe4 26.Bfd1 Hd2+ 27.Kg1 Hf3+ 28.Kf1 Hxh2+ 29.Ke1 Fd3

30.f4 Bd7 31.Fc4 Ff5 32.Bxd7 Fxd7 33.Bd1 Ff5 34.Fe2 Kf8 35.Bd8+ Ke7 36.Ba8 Kd7 37.Bxa7 Kc7 38.Ba8 Hg4 39.Fxg4 Fxg4 40.Kd2 Fd7 41.Bf8 Fe6 42.a4 b6 43.Kc3 h5 44.Kb4 Fd5 45.a5 bxa5+ 46.Kxa5 Kb7 47.b6 és sötét feladta

 

Zsu Csen (2461) - Muminova,N (2315)
Szláv védelem [D11]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.e3 Fg4 5.h3 Fh5 6.cxd5 Fxf3 7.Vxf3 cxd5 8.Hc3 e6 9.Fd3 Fb4 10.Fd2 Hc6 11.0-0 0-0 12.Bfd1 Bc8 13.Ve2 Ve7 14.Bac1 Bfd8 15.a3 Fa5 16.b4 Fc7 17.f4 Fd6 18.Bb1 Ba8 19.Ha4 a5 20.bxa5 Hxa5 21.Hb6 Ba7 22.a4 Fa3 23.Fxa5 Bxa5 24.Vd2 Ba7 25.Vc2 Vf8 26.Bb3 g6 27.Bdb1 Fd6 28.Bc3 Fb4 29.Bc7 Kg7 30.g4 Fa5 31.g5 He8 32.Bc5 Hd6 33.Vd1 Fxb6 34.Bxb6 Bda8 35.Bb4 Ve8 36.Fc2 Hc4 37.Kf2 b6 38.Bcb5 Vd7 39.Vd3 Vc7 40.Fd1 Ba6 41.Bb1 Hd6 42.B5b2 Hc4 43.Bb4 B8a7 44.Ke2 Hd6 45.B4b2 Hc4 46.Bb4 Hd6 47.B4b2 Hc4 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

 

Fotók: http://sharjahfide.2014.com

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog