Help Sales ÁSZF

Tizenkilencfős az élboly, Berkes, Gledura és Erdős is sötéttel nyert a negyedik fordulóban 

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Szkopjéban zajló 20. Európa-bajnokság eddig lejátszott négy fordulójában tizenkilencen gyűjtöttek három és fél pontot. Az élboly tagja három nagymesterünk, Berkes Ferenc, Gledura Benjámin és Erdős Viktor is sötéttel nyerte meg negyedik játszmáját. A játéknapon Ruck Róbert, Csiki Endre és Krstulovic Alex örülhetett még nyerésnek. A kontinensviadalról huszonketten kvalifikálják magukat az idei Világkupára, a 128 résztvevős kieséses rendszerű viadalra, amelynek az első két helyezettje világbajnokjelölt lesz.

 

A kontinensbajnokság negyedik játéknapján a továbbjutásért, a Világkupán való részvételi jogért küzdő három olimpikonunk, Berkes Ferenc, Gledura Benjámin és Erdős Viktor sötéttel elért győzelemmel a vezető, 19 főből álló élcsoport tagja lett.A trióból az első győzelmet Gledura Benjámin aratta, a spanyol lvar Alonso Rosell a kritikus pozícióban hibázott, elhibázott terve büntetést érdemelt és kapott.  

Berkes Ferenc királyindiai védelme célt ért. Az orosz Dmitrij Gordijevszkijnél jobban értékelte a nyitásból létrejött állást, kedvezőbb bástyavégjátékra egyszerűsíthetett, némi segítséggel győzelemig fokozta előnyét.

A spanyol megnyitású csatában Erdős Viktor nehéz pillanatokat is átélt a fehérorosz Andrej Zsigalkoval szemben. Erdős a védekezés közepette is megőrizte hidegvérét, a felkínált esélyre pedig lecsapott, a világos szabadgyalogot leütve már átvette a kezdeményezést, a védtelenül hagyott világos király elleni akció döntő anyagi előnyhöz vezetett.

Ruck Róbert, Csiki Endre és Krstulovic Alex győzelemmel zárta a játéknapot, Kozák Ádám és Ongut Tamás Gunes vereséget szenvedett.

Az éltáblákon sorban születtek a döntetlenek, az üldözői csoportból nagymestereink mellett még tízen nyertek, tizenkilencen a 3,5 ponttal az élen. Az orosz Vladiszlav Artyemijev higgadtan kivárta esélyét a 17 esztendős holland Lucas Van Foreest ellen. Az izraeli Borisz Gelfand 50 évesen is tartja a lépést a fiatalokkal.

Az élcsoportban a 4. forduló eredményei:

Ivan Cseparinov (grúz, 2683, 3) – Makszim Csigajev (orosz, 2613, 3)  döntetlen

Mateusz Bartel (lengyel, 2600, 3) – Kirill Alekszejenko (orosz, 2644, 3) döntetlen

Kacper Piorun (lengyel, 2631, 3) – Szergej Azarov (fehérorosz, 2585, 3) döntetlen

Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2736, 2,5) – Lucas Van Foreest (holland, 2515, 3) 1 - 0

Maxim Rodshtein (izraeli, 2673, 2,5) – Jules Moussard (francia, 2601, 2,5) 1 - 0

Dmitrij Gordijevszkij (orosz, 2603, 2,5) – Berkes Ferenc (magyar, 2666, 2,5) 0 - 1

Hrant Melkumjan (örmény, 2661, 2,5) – Mihail Antipov (orosz, 2594, 2,5) döntetlen

Borisz Gelfand (izraeli, 2655, 2,5) – Nyikita Petrov (orosz, 2591, 2,5) 1 - 0

Laurent Fressinet (francia, 2652, 2,5) – Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2590, 2,5) döntetlen

Emre Can (török, 2586, 2,5) – Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2574, 2,5) döntetlen

Jurij Kuzubov (ukrán, 2644, 2,5) – Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2574, 2,5) 0 - 1

Vagyim Zvjagincev (orosz, 2642, 2,5) – Nikola Djukic (montenegrói, 2572, 2,5) 1 - 0

Zbynek Hracek (cseh, 2578, 2,5) – Jevgenyij Alekszejev (orosz, 2640, 2,5) döntetlen

Mustafa Yilmaz (török, 2636, 2,5) – Rainer Buhmann (német, 2568, 2,5) döntetlen

Ivan Rozum (orosz, 2573, 2,5) – Igor Liszij (orosz, 2635, 2,5) döntetlen

Alvar Alonso Rosell (spanyol, 2559, 2,5) – Gledura Benjámin (magyar, 2630, 2,5) 0 - 1

...

Andrej Zsigalko (fehérorosz, 2541, 2,5) – Erdős Viktor (magyar, 2612, 2,5) 0 - 1

Luka Pajcsadze (grúz, 2576, 2) – Kozák Ádám (magyar, 2445, 2) 1 - 0

Zdenko Plenkovic (horvát, 2383, 1,5) – Ruck Róbert (magyar, 2521, 1,5) 0 - 1

Csiki Endre (magyar, 2251, 1,5) – Jonatan Bakalchuk (izraeli, 2471, 1,5) 1 - 0

Krstulovic Alex (magyar, 2351, 1) – Robert Veleski (macedón, 2177, 1) 1 - 0

Kanyamarala Tarun (ír, 2027, 0,5) – Ongut Tamás Gunes (magyar, 2197, 0,5) 1 - 0

 

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

135

GM

Tal Baron

ISR

2506

3,5

2619

7,5

8,5

2

82

GM

Szergej Azarov

BLR

2585

3,5

2596

9,0

10,0

3

11

GM

Ivan Csaparinov

GEO

2683

3,5

2575

8,0

9,5

4

13

GM

Maxim Rodshtein

ISR

2673

3,5

2566

7,0

8,5

5

16

GM

Berkes Ferenc

HUN

2666

3,5

2562

8,5

10,5

6

23

GM

Borisz Gelfand

ISR

2655

3,5

2555

7,5

9,5

7

26

GM

Kirill Alekszejev

RUS

2644

3,5

2554

7,5

9,0

8

1

GM

Vladiszlav Artyemijev

RUS

2736

3,5

2550

8,5

10,5

9

57

GM

Makszim Csigajev

RUS

2613

3,5

2549

8,5

10,5

10

37

GM

Kacper Piorun

POL

2631

3,5

2544

8,5

10,0

11

100

IM

Szemjon Lomaszov

RUS

2559

3,5

2544

8,0

9,0

12

73

GM

Mateusz Bartel

POL

2600

3,5

2525

8,0

9,5

13

29

GM

Vagyim Zvjagincev

RUS

2642

3,5

2499

6,0

7,5

14

59

GM

Erdős Viktor

HUN

2612

3,5

2496

7,5

9,5

15

91

GM

Alekszej Alekszandrov

BLR

2574

3,5

2496

6,0

7,5

16

38

GM

Gledura Benjámin

HUN

2630

3,5

2488

6,0

7,0

17

66

GM

Rasmus  Svane

GER

2610

3,5

2484

8,0

10,0

18

67

GM

Bogdan-Daniel Deac

ROU

2609

3,5

2463

6,5

8,5

19

62

GM

Levan Pantszulaja

GEO

2611

3,5

2445

6,5

8,0

20

124

GM

Lucas Van Foreest

NED

2515

3,0

2671

8,5

9,5

 

94

120

GM

Ruck Róbert

HUN

2521

2,5

2562

6,5

7,5

97

273

FM

Csiki Endre

HUN

2251

2,5

2542

7,0

8,5

143

183

IM

Kozák Ádám

HUN

2445

2,0

2661

9,0

10,0

 

 

Az élcsoportban az 5. forduló párosítása:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

 

R.

1

57

GM

Makszim Csigajev

2613

GM

Vladiszlav Artyemijev

2736

1

2

59

GM

Erdős Viktor

2612

GM

Ivan Cseparinov

2683

11

3

67

GM

Bogdan-Daniel Deac

2609

GM

Maxim Rodshtein

2673

13

4

16

GM

Berkes Ferenc

2666

GM

Levan Pantszulaja

2611

62

5

82

GM

Szergej Azarov

2585

GM

Borisz Gelfand

2655

23

6

26

GM

Kirill Alekszejenko

2644

GM

Rasmus Svana

2610

66

7

91

GM

Alekszej Alekszandrov

GM

Vagyim Zvjagincev

2642

29

8

135

GM

Tal Baron

2506

GM

Kacper Piorun

2631

37

9

38

GM

Gledura Benjámin

2630

GM

Mateusz Bartel

2600

73

10

3

GM

Danill Dubov

2703

3

IM

SzemjonLomaszov

2559

100

11

72

GM

Dragan Solak

2601

3

3

GM

Vladiszlav Kovalev

2703

4

12

75

GM

Mihail Antipov

2594

3

3

GM

Ivan Saric

2703

5

13

6

GM

Rauf Mamedov

2701

3

3

GM

Niclas Huschhenbeth

2594

76

14

77

GM

Alexander Donchenko

2593

3

3

GM

Nils Grandelius

2694

9

15

80

GM

Samvel Ter-Sahakjan

2590

3

3

GM

Ruszlan Ponomarjov

2667

15

16

17

GM

Alekszej Drejev

2662

3

3

GM

Emre Can

2586

81

48

120

GM

Ruck Róbert

2521

GM

Vlagyimir Oniscsuk

2626

43

71

12

GM

Pavel Eljnov

2682

2

GM

Csiki Endre

2251

273

100

158

GM

Burak Firat

2468

2

2

FM

Krstulovic Alex

2351

242

114

183

IM

Kozák Ádám

2445

2

2

WIM

Jekatyeribna Szmirnova

2178

303

170

297

FM

Ongut Tamás Gunes

2197

½

½

Bojana Bejatovic

2058

333

 

Verőci Zsuzsa

 

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog