Help Sales ÁSZF

Szenzációs győzelem a törökök ellen, izgalmas utolsó forduló dönti el az érmek sorsát

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting

A lengyelországi Karpaczban izgalmas utolsó forduló dönt az U18-as csapat Európa-bajnokságon. A hatodik játéknapon első számú válogatottunk szenzációs győzelmet aratott, 3,5-0,5-re nyert a címvédő törökökkel szemben. Gledura Benjamin és Kántor Gergely is sötéttel aratott gyors győzelmet, Korpa Bence érvényesítette gyalogelőnyét, Csonka Balázs remizett. „B” csapatunk 2-2-öt ért el a grúz Chess Club Nona együttessel szemben. Juhász Ármin és Péczely Sebastian Zsombor győzött, Antal Tibor Kende és Kaczúr Flórián kikapott. A forduló meglepetéseként a cseh négyes nyert az éllovas németek ellen, átvette a vezetést. Gleduráék utolsó meccsükön a lengyelek második csapatával szemben éremért játszanak, kedvező eredmények esetén még „B” együttesünk is dobogós lehet  a németek legyőzésével! A leány csapatok versenyében a magyar duó 1,5-0,5-ös vereséget szenvedett az aranyéremért küzdő észtektől, Terbe Julianna remizett, Gál Hanna Krisztina vesztett.

Nem is kezdődhetett volna szebben első számú válogatottunknak a címvédő törökök elleni mérkőzése, mint az éltáblán Gledura Benjamin sötéttel elért villámgyőzelmével. Mindössze 22 lépés után már fogadhatta a csapattársak gratulációit. Vahap Sanal vezérével nagy kalandra vállalkozott, a megérdemelt büntetés nem maradhatott el, az elfogás elől bűnbánóan próbált menekülni, de döntő anyagi hátrányba került.

Benjamin nyerése után Csonka Balázs világossal remizett, de Kántor Gergely partijában már érett a második, a két meccspontot jelentő győzelem, Cemil Can Ali Marandi világossal csak 27 lépésig húzta. A „gólarányt” tovább javította Korpa Bence, biztos kézzel érvényesítette gyalogelőnyét, a remek 3,5-0,5-ös győzelemmel.

„B” csapatunk nehéz küzdelemben 2-2-öt játszott a grúz Chess Club Nona együttesével szemben. Péczely Sebastina Zsombor korai nyerése vezetéshez juttatta négyesünket, a többi három partiban azonban nagy csata dúlt, az időzavar is főszerephez jutott.

Antal Tibor Kende hátrányos állásából a küzdelmes partiban már közel egyenlő esélyeket ért el, amikor a játszmát a kapkodásban másodszor is elvesztette. Kaczúr Flórián nem éppen sikeres nyitás után minőségáldozatra szánta el magát, ellenértéket kapott, de a folytatást elvétette, anyagi előnyét ellenfele érvényesítette.

Egyenlő esélyű bástyavégjátékban érvényesült Juhász Ármin nagyobb játékereje. Péczely Sebastian negyedik győzelmét aratta, hat partijából eddig 5 pontot gyűjtött!

Megszületett a kontinensviadal eddigi legnagyobb meglepetése, a rajtlistán csak hatodik cseh négyes vereséget mért az éllovas német csapatra, és átvette a vezetést.

Izgalmas utolsó forduló elé nézünk, kedvező Gleduráék párosítása, a lengyelek második csapatát az éremért le kell győzni! Kedvező eredmények esetén „B” együttesünk is dobogós lehet! Holtverseny esetén a Berger-Sonneborn pontszámítás dönt: az ellenfelek meccspontjai szorozva az ellenük elért táblaponttal – a leggyengébb ellenfél nem számít.

A 6. forduló eredményei:

Németország (8, 14,5) – Csehország (7, 12)  1,5 – 2,5

Észtország (5, 10) – Izrael (7, 11,5)  2 - 2

Törökország (6, 11,5) – Magyarország 1 (6, 10,5)  0,5 – 3,5

Vahap Sanal (2496) - Gledura Benjamin (2500)  0 - 1

Csonka Balázs ( 2431) – Muhammed Batuhan Dastan (2441)  döntetlen

Cemil Can Ali Marandi (2431)  - Kántor Gergely (2414)  0 - 1

Korpa Bence (2435) – Volkan Sevgi (2303)  1 - 0

Chess Club Nona (4, 10) – Magyarország 2 (6, 11)  2 - 2

Giorgi Sibasvili (2422) - Antal Tibor Kende (2363)  1 - 0

Kaczúr Flórián (2335) – Noe Tutisani (2300)  0 - 1

Luka Licseli (2056) - Juhász Ármin (2314)  0 - 1

Péczely Sebastian Zsombor (2200) – Irakli Ahylediani (2096)  1 - 0

Anglia (4, 8,5) – Lengyelország 1 (4, 10)  1,5 – 2,5

Moldávia (4, 8) – Lengyelország 2 (3, 9)  1,5 – 2,5

Szlovénia (2, 7) – Ausztria (4, 8,5)  3 - 1

A verseny állása:

1.Csehország 9 MP, 71, 14,5

2. Németország 8, 83,5, 16

3. Izrael 8, 82, 13,5

4. Magyarország 1  8, 76, 14

5. Magyarország  2  7, 61, 13

6. Törökország  6, 73, 12

7. Észtország  6, 59,5, 12

8. Lengyelország 1  6, 58, 11,5

9. Chess Club Nona  5, 63, 11

10. Lengyelország 2  5, 46,5, 11,5

11. Ausztria  4, 42, 9,5

12. Szlovénia  4, 41, 10

13. Moldávia  4, 40, 9,5

14. Anglia 4, 34,5, 10

Az utolsó forduló párosítása:

Csehország (9, 14,5) – Izrael (8, 13,5)

Magyarország 2 (7, 13) – Németország (8, 16)

Magyarország 1 (8, 14) – Lengyelország 2 (5, 11,5)

Törökország (6, 12) – Szlovénia (4, 10)

Lengyelország 1 (6, 11,5) – Ausztria (4, 9,5)

Anglia (4, 10) – Észtország (6, 12)

Moldávia (4, 9,5) – Chess Club Nona (5, 11)

Az aranyéremért harcoló észt együttes ellen leány válogatottunk éltáblása, Terbe Julianna kedvezőbb állását kishitűen játszotta, cseréket engedélyezve könnyítette meg Mai Naja védekezését. A második táblán Gál Hanna Krisztina korai támadási kísérletét a szerényebb Élő-pontszámú Margareth Olde könnyedén visszaverte, a pariban gyorsan döntő anyagi előnyt szerzett. Ennek érvényesítésében itt-ott bizonytalan volt, de győzelme nem forgott veszélyben, 6-ból 5,5 pontja van!

A 6. forduló eredményei:

Szlovénia B (5, 6) – Lengyelország 1 (8, 8)  1 - 1

Magyarország (5, 5,5) – Észtország (8, 7)  0,5 – 1,5

Terbe Julianna (2198) – Mai Naja (2252)  döntetlen

Margareth Olde (1948) - Gál Hanna Krisztina (2114)  0 - 1

Szlovénia A (5, 5) – SK Svetla nad Sazavou (4, 3,5)  1 - 1

Ausztria (2, 1,5) – Lengyelország 2 (5, 5)  0 - 2

Németország (4, 4) – Csehország (4, 4,5)  1 - 1

A verseny állása:

1.Észtország 10 MP, 47, 9,5 pont

2. Lengyelország 1  9, 44, 8

3. Lengyelország 2  7, 33,5, 7

4. Szlovénia B 6, 28,5, 7

5. Szlovénia A 6, 26, 6

6. Magyarország  5, 29, 6

7. Csehország 5, 26,5, 5,5

8. Németország 5, 19,5, 5

9. SK Svetla nad Sazavou  5, 13,5, 4,5

10. Ausztria 2, 7,5, 1,5

Az utolsó forduló párosítása:

Észtország (10, 9,5) – Szlovénia B (6, 7)

Lengyelország 1 (9, 8) – Csehország (5, 5,5)

SK Svetla nad Sazavou (5, 4,5) – Lengyelország 2 (7, 7)

Szlovénia A (6, 6) – Németország (5, 5)

Ausztria (2, 1,5) – Magyarország (5, 6)

Sanal,V (2496) - Gledura,B (2500)
Réti megnyitás [A07]

1.Hf3 d5 2.g3 g6 3.Fg2 Fg7 4.0-0 e5 5.d3 Hc6 6.e4 Hge7 7.Hbd2 0-0 8.c3 a5 9.Be1 h6 10.exd5 Hxd5 11.Hc4 Be8 12.a4 Ff5 13.Hh4 Fe6 14.Hf3 Ff5 15.Vb3 Fxd3

sanalgledura_1257

16.Vxb7?

A játszma sorsát eldöntő hiba, Gledura Benjamin gyors győzelme megnyugtatta csapattársakat! 16.Hcxe5 Fxe5 17.Bd1 Fe4 18.Hxe5 Bxe5 19.Fxe4 Bxe4 20.Fxh6 He5 21.Bxd5 Vc8 22.Kg2 c6 23.Bd4 Vf5 24.Vd1 Bxd4 25.Vxd4 bonyolult változat egyenlő esélyt adott volna.

16...Vd7! 17.Vb3

A nehéz állásban szükségszerűen következett az újabb baki. 17.Hcxe5 Fxe5 18.Hxe5 Hxe5 19.Fxh6 Hb6 20.Bad1 Bab8 21.Vxb8 Bxb8 22.Bxe5 változat is játékosunk sikerét ígérte volna.

17...Bab8 18.Va2 e4 19.Hfd2

sanalgledura_1258

19...Hcb4! 20.cxb4 Hxb4 21.Va3 Hc2 22.Vc5 Hxe1 és világos feladta

Ali Marandi,C (2431) - Kántor,G (2414)
Bogoindiai védelem [E11]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.g3 d5 4.Hf3 Fb4+ 5.Fd2 Fe7 6.Fg2 0-0 7.0-0 c6 8.Vc2 Hbd7 9.Hc3 dxc4 10.e4 b5 11.e5 Hd5 12.He4 h6 13.b3 Fa6 14.Bad1 Bc8 15.Bfe1 Vc7 16.bxc4 bxc4 17.g4

alikantor_1259

17...c5! 18.dxc5 Hxc5 19.g5 c3 20.Hxc3 Hd3 21.Hxd5 Vxc2 22.Hxe7+ Kh8 23.gxh6 Hxe1 24.hxg7+ Kxg7 25.Bxe1 Bcd8 26.Fg5 f6 27.exf6+ Bxf6 és világos feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog