Rodoszon a Klubcsapatok Európa-kupáján győzelemmel kezdett a Haladás VSE

Címkék: Klubcsapatok Európa-kupája 2013

A híres görög szigeten, Rodoszon megkezdődött a 29. Klubcsapatok Európa-kupája. Az 53 csapat hattáblás, 7 fordulós svájci rendszerű viadalán a Haladás VSE képviseli a magyar színeket, nagyarányú győzelemmel rajtoltak a szombathelyiek. Címvédőként a rajtlistát is vezető, neves idegenlégiósokat szerepeltető azeri SOCAR játszik.  Olimpiai bajnokok, exvilágbajnok, kontinensbajnokok, szupernagymesterek egész sora szerepel. A negyedik helyre rangsorolt Jugra együttesét Lékó Péter,  a francia bajnokcsapatot, a Clichy gárdáját Rapport Richárd is erősíti, mindketten győzelemmel kezdtek. A nők viadalán 11 együttes indul, a négytáblás tornán többek között a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan, exvilágbajnoknők, olimpiai és kontinensbajnokok csatáznak majd.

 

A hétfordulós svájci rendszerű versenyre 53 férficsapat és 11 női együttes  nevezett, a mezőnyben neves szupernagymesterek egész sora játszik. Többek között a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan, exvilágbajnokok, olimpiai bajnokok, Európa-bajnokok, világbajnok-jelöltek részvétele is fémjelzi az esztendő egyik legjelentősebb csapatversenyének számító viadalt.

Az egyik legnagyobb esélyesnek számító SOCAR Azerbajdzsán tavaly csak nagyot hajrázva, szerencsés párosításának is köszönhetően nyerte meg először a versenyt. Új igazolásuk az olasz Fabiano Caruana, veszteségük az orosz Alekszandr Griscsuk, aki a Malahit együttesének éltáblása lett, az orosz csapat nem titkoltan az első helyre tör. A hétszeres bajnok Peter Szvidler vezeti a két évvel korábbi győztes Szentpétervár gárdáját. Negyedikként rangsorolták az UGRA hatosát, ahol a tavalyi Európa-bajnok Dmitrij Jakovenko mögött Lékó Péter a második táblás.  A francia Clichy Echess 92 együttesében Maxime Vachier-Lagrave mögött Rapport Richárd játszik. A mezőnyben 21 nagymester tagja a + 2700-as „klubnak”,

Ezúttal sem játszik a honi csapatbajnokságot sorozatban ötször megnyerő Aquaprofit-NTSK együttese. A bronzérmes Haladás VSE képviseli a magyar színeket, sakkozói lehetőséget kaptak, hogy megmérettessék magukat, megérezzék a nagy versenyek semmivel össze nem hasonlítható légkörét.

A top csapatok legjobbjai:

SOCAR (azeri, 2753): Fabiano Caruana (olasz) 2779, Tejmur Radzsabov 2723, Veszelin Topalov (bolgár) 2771, Gata Kamsky (amerikai) 2725, Sahriyar Mamedgyarov 2759, Wang Hao (kínai) 2733, Anish Giri (holland) 2749, Eltaj Safarli 2651

Malahit (orosz, 2729): Alekszandr Griscsuk 2786, Szergej Karjakin 2762, Alekszandr Morozevics 2734, Alekszej Shirov (lett) 2685, Vlagyimir Malahov 2711, Alekszandr Rjazancev 2697, Alekszandr Motiljev 2676, Viorel Bologan (moldáviai) 2670

Szentpétervár (orosz, 2710): Peter Szvidler 2740, Leinier Dominguez Perez (kubai) 2753, Nyikita Vityjugov 2729, Szergej Movszeszjan (örmény) 2696, Makszim Matlakov 2682, Zahar Efimenko (ukrán) 2661, Vagyim Zvjagincev 2659, Ildar Hairullin (2651)

Jugra (orosz, 2700): Dmitrij Jakovenko 2719, Lékó Péter (magyar) 2732, Anton Korobov (ukrán) 2716, Szergej Rublevszkij 2695, Alekszej Drejev 2679, Denisz Hiszmatullin 2656, Nikolaj Kabanov 2475, Alekszej Pridorozsnij 2516

G-Team Novy Bor (cseh, 2667): David Navara 2703, Radoslaw Wojtaszek (lengyel) 2698, Viktor Laznicka 2666, Krishnan Sasikiran (indiai) 2662, Zbynek Hracek 2636, Mateusz Bartel (lengyel) 2638, Robert Cvek 2517

PGMB-Rosztov (orosz, 2663): Baadur Zsobava (grúz) 2694, Ivan Cseparinov (bolgár) 2672, Szergej Zsigalko (fehérorosz) 2683, Pavel Szmirnov 2641, Szergej Azarov (fehérorosz) 2623, Szanan Szjugirov 2635, Ivan Popov 2653, Dmitrij Krjakvin 2584

O.R.Padova (olasz, 2633): Hikaru Nakamura (amerikai) 2783, Pentala Harikrishna (indiai) 2709, Kiril Georgijev (bolgár) 2664, Michele Godena 2514, Daniele Vocaturo 2557, Danyyvil Dvirnyy 2568

Odlar Yurdu (azeri, 2596): Emil Szutovszkij (izraeli) 2657, Gadir Guszejnov 2603, Vasif Durarbajli 2548, Nidjat Mamedov 2612, Rauf Mamedov 2641,

Clichy Echecs 92 (francia, 2579): Maxime Vachier-Lagrave 2742, Rapport Richárd (magyar) 2676, Pavel Tregubov (orosz) 2606, Maxime Lagarde 2523

Haladás VSE Szombathely (2407): Kovács Gábor 2459, Németh Miklós 2468, Tamás Petényi (szlovák) 2464, Nagy Gábor 2414, Csonka Attila István 2387, Pergel László 2249

 

A svájci rendszerre jellemzően a legjobb csapatok számára az első forduló „pontgyűjtést” jelentett. A SOCAR a legjobb összeállításában szerepelt, az éltáblán Fabiano Caruana nem bírt Simon Agdeistennel, Magnus Carlsen menedzserével. A Malahit tarolt Alekszandr Griscsuk nélkül is. A Szentpétervár és a Jugra is vesztett fél pontot. A Haladás VSE meggyőző győzelemmel kezdte meg szereplését, kedvező a szombathelyiek második fordulóbeli párosítása is.

Az első forduló érdekesebb eredményei:

SOCAR – Oslo Schakselskap 5,5 – 0,5

Jutes of Kent – Malahit  0 - 6

Szentpétervár – Barbican 4NCL  5,5 – 0,5

Viking Chess Club – Jugra 0,5 – 5,5

(Hannes Stefansson (2521) – Dmitrij Jakovenko (2719) döntetlen

Bjorn Thorfinsson (2385) – Lékó Péter (2732) 0 – 1)

G-Team Novy Bor – Chess Club Velhot 4,5 – 1,5

Accres Apeldoorn – PGMB Rosztov 0 - 6

O.R.Padova – Schachgesellschaft Solingen  4 - 2

Sautron – Odlar Yurdu  0 - 6

Clichy Echecs 92 – SK Advisory Invest Baden 5,5 – 0,5

(Rapport Richárd (2676) – David Shengelia (2556) 1 – 0)

Chess Club Eppingen – Haladás VSE Szombathely  0,5 – 5,5

(Cristopher Noe (2445) – Kovács Gábor (2459) 0 – 1

TRhomas Welz (2207) – Németh Miklós (2468) döntetlen

Tobias Wenner (2147) – Tamás Petényi (2464) 0 - 1

Gerhard Staub (2062) – Nagy Gábor (2414) 0 – 1

Jonas Reimold (2037) – Csonka Attila István (2387)  0 - 1

Ulrich Gass (2116) – Pergel László (2249) 0 – 1)

Az élcsoportban a 2. forduló párosítása:

Limhamns SK (2, 4,5) – SOCAR (2, 5,5)

Malahit (2, 6) – Nordea Skanderborg (2, 3,5)

Club d’Echecs de Geneve (2, 4,5) – Szentpétervár (2, 5,5)

Jugra (2, 5,5) – En Passant (2, 4,5)

G-Team Novy Bor (2, 4,5) – S.F. Wirtzfeld (2, 5,5)

PGMB-Rosztov (2, 6) – A.S.I. Bologna (2, 3,5)

Besiktas JK (2, 6) – O.R. Padova (2, 4)

Odlar Yurdu (2, 6) – Amay Chess Club (2, 4)

Reichenstein SSB (2, 4,5) – Clichy Echecs 92 (2, 5,5)

Minszk (2, 5,5) – Peristeri (2, 4,5)

Haladás VSE (2, 5,5) – Tammer-Shakki (2, 5)

A női klubcsapatok versenyét tizenhetedszer rendezik meg, ezúttal tizenegy csapat nevezett. A neves idegenlégiósokat is felvonultató legjobb együttesek küzdelme azonban érdekes csatákat ígér. A címvédő Cercle d’Echecs de Monte-Carlo abszolút esélyes, aligha képzelhető el, hogy bármelyik négyes problémát jelenthet a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan vezette együttesnek.

A top csapatok legjobbjai:

Cercle d’Echecs de Monte-Carlo (monacói, 2576): Hou Ji-fan (kínai) 2621, Humly Koneru (indiai) 2607, Anna Muzicsuk (szlovén) 2560, Pia Crmaling (svéd) 2515, Almira Szkripcsenko 2441 (francia) 2441

SHSM Nase Naszledije (orosz, 2463): Alekszandra Kosztenjuk 2495, Valentyina Gunyina 2506, Jekatyerina Kovalevszkaja 2410, Olga Girja 2439, Anasztazia Szavina 2403

Mika Chess Club (örmény, 2463): Dronavalli Harika (indiai) 2475, Lilit Mkrtchian 2469, Elina Danieljan 2471, Lela Zsavahasvili (grúz) 2435

CS Politechnica-Antibiotice Iasi (román, 2451): Katyerina Lahno (ukrán) 2534, Viktorija Cmilyte (litván) 2505, Irina Bulmaga 2401, Alina L’Ami 2362

Jugra (orosz, 2436): Anna Usenyina (ukrán) 2497, Natalija Pogonyina 2485, Bajra Kovanova 2396, Marina Romanko 2359, Tatjana Sadrina 2364

A monacói együttes Hou Ji-fan vezetésével hozta a kötelező győzelmet. A szlovén Jelica PEP meglepte az orosz csapatot, az éltáblán Natalija Zsukova legyőzte a bajnoknőt, Valentyina Gunyinát.

Az első forduló eredményei:

Cercle d’echecs de Monte-Carlo – Chess Club BAS  4 - 0

Jelica PEP – SHSM Nase Naszledije  2 - 2

Mika Chess Club – MRU Vilniaus Fortas  3 - 1

Fischer Chieti – CS Politechnica-Antibiotice Iasi  0,5 – 3,5

Jugra – „Rudar” Prijedor  4 - 0

ASVOE Pamhagen volt az erőnyerő

A 2. forduló párosítása:

Mika Chess Club (2, 3) – Cercle d’Echecs de Monte-Carlo (2, 4)

CS Politechnica-Antibiotice Iasi (2, 3,5) – Jugra (2, 4)

ASVOE Pamhagen (1, 2) – Jelica PEP (1, 2)

SHSM Nase Naszledije (1, 2) – Fischer Chieti (0, 0,5)

MRU – Vilniaus Fortas (0, 1) – Chess Club BAS (0, 0)

„Rudar” Prijedor lesz az erőnyerő

 Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Zágrábban folytatódik a Grand Chess Tour 2019, Giri-Carlsen összecsapás az első játéknapon
2019. 06. 25.

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog