Help Sales ÁSZF

Rapport remizett a 7. fordulóban, három orosz nagymester az élen

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd

A moszkvai Aeroflot-verseny hetedik fordulójában Rapport Richárd kalandos partiban remizett a FIDE orosz exvilágbajnokával, Alekszandr Halifmannal. A két éllovas, az orosz Daniil Dubov és Jan Nepomnjacsij gyorsan megosztozott a ponton. Az orosz Ivan Bukavsin győzelemmel hármas holtversenyben az élen 5,5-5,5 ponttal, Rapport négyet gyűjtött. Nyolcadik partiját a 4,5 pontos spanyol David Anton Guijarroval vívja.

Rapport Richárd döntetlennel folytatta szereplését a kilenc fordulós svájci rendszerű Aeroflot-verseny hetedik játéknapján. A nyitásban nagymesterünk nem remekelt, az 1999-es Las Vegas-i kieséses rendszerű világbajnokság győztese, az orosz Alekszandr Halifman előnyösebben állt. Késlekedésére nagymesterünk taktikai térre tudta terelni a partit, az áldozott tisztért Halifman nem kapott elegendő kompenzációt. Az anyagi előny érvényesítésében Ricsi pontatlan volt, a döntetlen gyalogvégjátékot hiába akarta megnyerni, a rutinos orosz nagymester nem hibázta el az oppozíciót.

Pihenőnaphoz juttatta egymást a két orosz éllovas, Daniil Dubov és Jan Nepomnjacsij gyorsan megosztozott a ponton. Holtversenyes társat honfitársuk személyében, Ivan Bukavsin kalandos partiban győzött az indiai Adhiban ellen. A női vb kommentátorát, Szergej Sipovot nem lepi meg Bukavsin eredményes szereplése. Nagy tehetségnek indult, majd két-három évi stagnálás után magára talált,

 A 19 esztendős kínai Liu Shanglei sötéttel elért győzelmével az indiai Krishnan Sasikiran társaságában fél pontra követi a vezető triót. Meglepő az orosz Erneszto Inarkijev újabb veresége, gyorsan búcsút inthet a + 2700 Élő-pontos elitnek.

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

Daniil Dubov (orosz, 2627, 5) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2714, 5)  döntetlen

Adhiban B. (indiai, 2646, 4,5) – Ivan Bukavsin (orosz, 2618, 4,5)  0 - 1

Krishnan Sasikiran (indiai, 2682, 4) – Dmitrij Svetuskin (orosz, 2592, 4)  1 - 0

Tigran L Petroszjan (örmény, 2671, 4) – David Anton Guijarro (spanyol, 2614, 4)  döntetlen

Ildar Hairullin (orosz, 2630, 4) – Rauf Mamedov (azeri, 2658, 4)  döntetlen

Jorden van Foreest (holland, 2493, 4) – Vagyim Zvjagincev (orosz, 2658, 4)  döntetlen

Mihail Kobalija (orosz, 2632, 4) – Li Shanglei (kínai, 2570, 4) 0 - 1

Rapport Richárd (magyar, 2708, 3,5) – Alekszandr Halifman (orosz, 2613, 3,5)  döntetlen

Denisz Hiszmatullin (orosz, 2650, 3,5) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2708, 3,5)  1 - 0

Erneszto Inarkijev (orosz, 2706, 3,5) – Salem A. R. Saleh (egyesült emírségekbeli, 2708, 3,5)  0 - 1

Alekszandr Simanov (orosz, 2594, 2594, 3,5) – Anton Korobov (ukrán, 2694, 3,5)  0 - 1

Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2674, 3,5) – Rinat Jumabajev (kazah, 2572, 3,5)  döntetlen

Szergej Grigorjanc (orosz, 2573, 3,5) – Borisz Gracsev (orosz, 2673, 3,5)  döntetlen

Denisz Wagner (német, 2549, 3,5) – Szanan Szjugirov (orosz, 2669, 3,5)  döntetlen

Vlagyimir Potkin (orosz, 2605, 3,5) – Alekszandr Motiljev (orosz, 2653, 3,5) döntetlen

Az élcsoport állása:

1

26

GM

Ivan Bukavsin

RUS

2618

5.5

4

2639

2

2

GM

Jan Nepomnjacsij

RUS

2714

5.5

4

2608

3

22

GM

Daniil Dubov

RUS

2627

5.5

3

2686

4

43

GM

Lu Shanglei

CHN

2570

5.0

4

2651

5

8

GM

Krishnan Sasikiran

IND

2682

5.0

3

2601

6

6

GM

Anton Korobov

UKR

2694

4.5

4

2615

7

14

GM

Rauf Mamedov

AZE

2658

4.5

4

2590

8

15

GM

Vagyim Zvjagincev

RUS

2658

4.5

4

2583

9

28

GM

David Anton Guijarro

ESP

2614

4.5

4

2566

10

32

GM

Salem A. R. Saleh

UAE

2603

4.5

4

2545

11

61

IM

Jorden van Foreest

U18

NED

2493

4.5

3

2645

12

21

GM

Ildar Hairullin

RUS

2630

4.5

3

2628

13

18

GM

Adhiban B.

IND

2646

4.5

3

2601

14

11

GM

Tigran L. Petroszjan

ARM

2671

4.5

3

2583

15

17

GM

Denisz Hiszmatullin

RUS

2650

4.5

3

2553

16

51

GM

Hovhannes Gabuzjan

ARM

2553

4.0

4

2594

17

10

GM

Borisz Gracsev

RUS

2673

4.0

4

2580

18

16

GM

Alekszandr Motiljev

RUS

2653

4.0

4

2577

19

41

GM

Rinat Jumabajev

KAZ

2572

4.0

4

2573

20

12

GM

Szanan Szjugirov

RUS

2669

4.0

4

2564

21

29

GM

Alekszandr Halifman

RUS

2613

4.0

3

2681

22

35

GM

Dmitrij Svetuskin

MDA

2592

4.0

3

2658

40

GM

Szergej Grigorjanc

RUS

2573

4.0

3

2658

24

52

IM

Dennis Wagner

U18

GER

2549

4.0

3

2657

25

3

GM

Rapport Richárd

HUN

2709

4.0

3

2612

26

31

GM

Vlagyimir Potkin

RUS

2605

4.0

3

2609

27

9

GM

Vlagyimir Fedoszejev

RUS

2674

4.0

3

2599

28

1

GM

Sahriyar Mamedgyarov

AZE

2756

4.0

3

2580

29

25

GM

Sethuraman S. P.

IND

2623

4.0

3

2571

30

19

GM

Mihail Kobalija

RUS

2632

4.0

3

2542

Az élcsoportban a 8. forduló párosítása:

Ivan Bukavsin (orosz, 2618, 5,5) – Daniil Dubov (orosz, 2627, 5,5)

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2714, 5,5) – Krishnan Sasikiran (indiai, 2682, 5)

Lu Shanglei (indiai, 2570, 5) – Jorden van Foreest (holland, 2498, 4,5)

Anton Korobov (ukrán, 2694, 4,5) – Denisz Hiszmatullin (orosz, 2650, 4,5)

Salem A. R. Saleh (emírségekbeli, 2603, 4,5) – Tigran L Petroszjan (örmény, 2671, 4,5)

Rauf Mamedov (azeri, 2658, 4,5) – Adhiban B. (indiai, 2646, 4,5)

Vagyim Zvjagincev (orosz, 2658, 4,5) – Ildar Hairullin (orosz, 2630, 4,5)

David Anton Guijarro (spanyol, 2614, 4,5) – Rapport Richárd (magyar, 2709, 4)

Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2756, 4) – Szergej Grigorjanc (orosz, 2573, 4)

Hovhannes Gabuzjan (örmény, 2553, 4) – Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2674, 4)

Borisz Gracsev (orosz, 2673, 4) – Dmitrij Svetuskin (moldáviai, 2592, 4)

Szanan Szjugirov (orosz, 2669, 4) – Vlagyimir Potkin (orosz, 2605, 4)

Alekszandr Motiljev (orosz, 2653, 4) – Alekszandr Halifman (orosz, 2613, 4)

Rinat Jumabajev (kazah, 2572, 4) – Mihail Kobalija (orosz, 2632, 4)

Dennis Wagner (német, 2549, 4) – Sethuraman S. P. (indiai, 2623, 4)

Rapport,R (2709) - Halifman,A (2613)
Angol megnyitás [A36]

1.b3 g6 2.Fb2 Hf6 3.c4 Fg7 4.g3 c5 5.Fg2 Hc6 6.Hc3 0-0 7.d3 e6 8.Fxc6 bxc6 9.f4

rapporthalifman_414

9...e5

Nehéz elhinni, hogy nagymesterünk világossal a 9. lépés után rosszabbul állt.

10.fxe5 Hg4 11.Hf3 Hxe5 12.Vd2 Hxf3+

Számításba jött a 12...d5 13.Hxe5 Fxe5 14.cxd5 cxd5 15.0-0 Be8 folytatás.

13.exf3 Be8+ 14.Kf2 Fd4+ 15.Kg2 Fe3 16.Vc2 d5 17.Bhe1 Ff5 18.cxd5 cxd5 19.g4 d4?

A taktikai adok-kapok már Ricsinek kedvezett.

rapporthalifman_415

20.Hd1 Fxg4 21.Hxe3 Fxf3+ 22.Kxf3 dxe3 23.Vc4 Vd7 24.Kg2 Bad8 25.Be2 Vc6+ 26.Kg1 Bd5 27.Vh4 Bxd3 28.Vf6 Vxf6 29.Fxf6 Be6 30.Bf1 h6 31.Fb2 f5

Kár volt megengedni ezt a lépést.

32.Kg2 Be4 33.Bc1 g5 34.h3 f4 35.Kf3 Be6 36.Bxc5 Bd1

rapporthalifman_416

37.h4 Bg1 38.hxg5 hxg5 39.Bg2 Bxg2 40.Kxg2 e2 41.Bxg5+ Kf7 42.Fc3 e1V 43.Fxe1 Bxe1 44.Kf3 Kf6 45.Ba5 Be7 46.Kxf4 Bb7 47.Ba6+ Ke7 48.Bh6 Kd8

rapporthalifman_417

49.Bh8+ Kc7 50.Bh7+ Kb6 51.Bxb7+ Kxb7

rapporthalifman_418

A gyalogvégjáték nem nyerhető...

52.Ke5 Kc6 53.Kd4 Kb5 54.a3 Kb6 55.Kd5 Kb5 56.Kd6 Kb6 57.a4 Kb7 58.Kd7 Kb8 59.Kc6 Kc8 60.Kc5 Kc7 61.Kb5 Kb7 62.Ka5 Kb8 63.Kb4 Kc8 64.Kc5 Kc7 65.b4 Kb7 66.Kd6 Kb6 67.Kd7 Kb7 68.a5 Kb8 69.Kc6 Kc8 70.b5 Kb8 71.b6 axb6 72.axb6 Kc8 73.b7+ Kb8 74.Kb6 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog