Help Sales ÁSZF

Rapport kitért a lépésismétlés elől, vesztett, Nepomnjacsij az élen

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd

A moszkvai Aeroflot-verseny nyolcadik fordulójában Rapport Richárd elszenvedte harmadik vereségét. A spanyol David Anton Guijarro ellen túlerőltette a játékot, elkerülte a remit, a 40. lépésben vesztőt húzott. A befejező játéknap előtt az orosz Jan Nepomnjacsij félpontos előnnyel vezet, kissé billegő partiban nyert az indiai Krishnan Sasikrannal szemben. A 6,5 ponttal az élen álló Nepomnjacsijt honfitársai, Daniil Dubov Ivan Bukavsin, valamint a kínai Li Shaglei követi, Rapport csak ötvenszázalékos. Az utolsó fordulóban az orosz Grigorij Oparinnal küzd meg.

A rajtlistán harmadik Rapport Richárd a XII. Aeroflot-verseny nyolcadik fordulójában harmadszor kapott ki, a befejező játéknapot a 35. helyről várja. A spanyol David Anton Guijarro ellen ismét a szicíliai védelem 2…a6-os változatát választotta. Nem sáncolt, királyával a vezérszárnyra táncolt el. Nagymesterünk elkerülte a lépésismétléses remit, a 40. lépésben kissé hátrányosabb állásban vesztőt húzott, a világos nehéztisztek akcióját siker koronázta a védtelen királlyal szemben.

Gyors remivel zárult az éllovasok derbije az orosz Ivan Bukavsin és Daniil Dubov között. A pontosztozkodást Jan Nepomnjacsij használta ki, harcos partiban nyert az indiai Krishnan Sasikirannal szemben.

A kínai Lu Shanglei kihasználta kedvező párosítását, az emírségekbeli Salem A. R. Saleh messze a várakozáson felül szerepel, az örmény Tigran L Peroszjant kényszerítette megadásra.

Az élcsoportban a 8. forduló eredményei:

Ivan Bukavsin (orosz, 2618, 5,5) – Daniil Dubov (orosz, 2627, 5,5)  döntetlen

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2714, 5,5) – Krishnan Sasikiran (indiai, 2682, 5)  1 - 0

Lu Shanglei (kínai, 2570, 5) – Jorden van Foreest (holland, 2498, 4,5)  1 - 0

Anton Korobov (ukrán, 2694, 4,5) – Denisz Hiszmatullin (orosz, 2650, 4,5)  döntetlen

Salem A. R. Saleh (emírségekbeli, 2603, 4,5) – Tigran L Petroszjan (örmény, 2671, 4,5)  1 - 0

Rauf Mamedov (azeri, 2658, 4,5) – Adhiban B. (indiai, 2646, 4,5)  döntetlen

Vagyim Zvjagincev (orosz, 2658, 4,5) – Ildar Hairullin (orosz, 2630, 4,5)  döntetlen

David Anton Guijarro (spanyol, 2614, 4,5) – Rapport Richárd (magyar, 2709, 4)  1 - 0

Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2756, 4) – Szergej Grigorjanc (orosz, 2573, 4)  döntetlen

Hovhannes Gabuzjan (örmény, 2553, 4) – Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2674, 4)  döntetlen

Borisz Gracsev (orosz, 2673, 4) – Dmitrij Svetuskin (moldáviai, 2592, 4)  1 - 0

Szanan Szjugirov (orosz, 2669, 4) – Vlagyimir Potkin (orosz, 2605, 4)  döntetlen

Alekszandr Motiljev (orosz, 2653, 4) – Alekszandr Halifman (orosz, 2613, 4)  döntetlen

Rinat Jumabajev (kazah, 2572, 4) – Mihail Kobalija (orosz, 2632, 4) 1 - 0

Dennis Wagner (német, 2549, 4) – Sethuraman S. P. (indiai, 2623, 4)  0 - 1

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

1

2

GM

Jan Nepomnjacsij

RUS

2714

6.5

4

2614

2

22

GM

Daniil Dubov

RUS

2627

6.0

4

2675

3

43

GM

Lu Shanglei

CHN

2570

6.0

4

2648

4

26

GM

Ivan Bukavsin

RUS

2618

6.0

4

2637

5

28

GM

David Anton Guijarro

ESP

2614

5.5

4

2590

6

32

GM

Salem A. R. Saleh

UAE

2603

5.5

4

2566

7

21

GM

Ildar Hairullin

RUS

2630

5.0

4

2633

8

6

GM

Anton Korobov

UKR

2694

5.0

4

2620

9

8

GM

Krishnan Sasikiran

IND

2682

5.0

4

2611

10

18

GM

Adhiban B.

IND

2646

5.0

4

2610

11

14

GM

Rauf Mamedov

AZE

2658

5.0

4

2596

12

15

GM

Vagyim Zvjagince

RUS

2658

5.0

4

2589

13

41

GM

Rinat Jumabajev

KAZ

2572

5.0

4

2583

14

10

GM

Borisz Gracsev

RUS

2673

5.0

4

2582

15

17

GM

Denisz Hiszmatullin

RUS

2650

5.0

4

2577

16

25

GM

Sethuraman S. P.

IND

2623

5.0

4

2568

17

29

GM

Alekszandr Halifman

RUS

2613

4.5

4

2677

18

40

GM

Suergej Grigorjanc

RUS

2573

4.5

4

2667

19

61

IM

Jorden van Foreest

U18

NED

2493

4.5

4

2633

20

31

GM

Vlagyimir Potkin

RUS

2605

4.5

4

2619

21

51

GM

Hovhannes Gabuzjan

ARM

2553

4.5

4

2608

22

55

GM

Mihail Antipov

U18

RUS

2529

4.5

4

2602

23

4

GM

Francisco Vallejo Pons

ESP

2708

4.5

4

2599

24

24

GM

Vidit Sabtosh Gujrathi

IND

2625

4.5

4

2595

25

9

GM

Vlagyimir Fedoszejev

RUS

2674

4.5

4

2594

26

11

GM

Tigran L. Petroszjan

ARM

2671

4.5

4

2587

27

16

GM

Alekszandr Motiljev

RUS

2653

4.5

4

2582

28

12

GM

Szanan Szjugirov

RUS

2669

4.5

4

2569

29

36

GM

Benjamin Bok

NED

2587

4.5

4

2562

30

7

GM

Makszim Matlakov

RUS

2693

4.5

4

2534

31

33

GM

Alekszej Goganov

RUS

2598

4.5

4

2512

32

60

GM

Pouya Idani

IRI

2496

4.5

3

2602

33

1

GM

Sahriyar Mamedgyarov

AZE

2756

4.5

3

2579

34

35

GM

Dmitrij Svetuskin

MDA

2592

4.0

4

2660

35

3

GM

Rapport Richárd

HUN

2709

4.0

4

2613

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása:

Ivan Bukavsin (orosz, 2618, 6) – Jan epomnjacsij (orosz, 2714, 6,5)

Daniil Dubov (orosz, 2627, 6) – Lu Shanglei (kínai, 2570, 6)

Salem A. R. Saleh (emírségekbeli, 2603, 5,5) – David Anton Guijarro (spanyol, 2614, 5,5)

Setheraman S. P. (indiai, 2623, 5) – Anton Korobov (ukrán, 2694, 5)

Krishnan Sasikiran (indiai, 2682, 5) – Rinat Jumabajev (kazah, 2572, 5)

Ildar Hairullin (orosz, 2630, 5) – Borosz Gracsev (orosz, 2673, 5)

Denisz Hiszmatullin (orosz, 2650, 5) – Rauf Mamedov (azeri, 2658, 5)

Adhiban B. (indiai, 2646, 5) – Vagyim Zvajagincev (orosz, 2658, 5)

Alekszandr Halifman (orosz, 2613, 4,5) – Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2756, 4,5)

Vlagyimir Potkin (orosz, 2605, 4,5) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2708, 4,5)

Makszim Matlakov (orosz, 2693, 4,5) – Benjamin Bök (holland, 2587, 4,5)

Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2674, 4,5)  - Mihail Antipov (orosz, 2529, 4,5)

Tigran L Petroszjan (örmény, 2671, 4,5) – Pouya Idani (indiai, 2496, 4,5)

Rapport Richárd (magyar, 2709, 4) – Grigorij Oparin (orosz, 2562, 4)

Anton Guijarro,D (2614) - Rapport,R (2709)
Szicíliai védelem [B28]

1.e4 c5 2.Hf3 a6 3.c3 e6 4.d4 d5 5.e5 Fd7 6.Fe3 cxd4 7.cxd4 Fb5 8.Fxb5+ axb5 9.Hc3 b4 10.He2 He7 11.Hg3 Hec6 12.Hh5 Hd7 13.h4 h6 14.Vd3 Va5 15.0-0 Va6 16.Vb1 g6 17.Hf4

guijarrorapport_419

17...Kd8 18.a3 bxa3 19.bxa3 Hb6 20.Hd2 Fe7 21.Hd3 Ha4 22.Hf3 Hb6 23.Hd2 Ha4 24.Hf3 Hb6 25.Hd2

A spanyol sakkozó elégedett lett volna a döntetlennel is…

guijarrorapport_420

25...g5 26.f4 Ha4 27.Kh2 Bc8 28.Vb3 b5 29.Bab1 Bb8 30.Hb4 Hxb4 31.axb4 gxf4?! 32.Fxf4 Va7 33.Vd3 Fxh4 34.Hb3 Fg5 35.Hc5 Ve7 36.Vh3 Bf8 37.Ba1 Ba8 38.Vd3 Bb8 39.Hxa4 bxa4 40.Bxa4

guijarrorapport_421

40...f5?

Vesztőlépés.

41.exf6 Fxf4+ 42.Bxf4 Vc7 43.Vg3 Kc8

guijarrorapport_422

44.Ba5 Kb7 45.Bb5+ Ka6 46.Bc5 Vd6 47.b5+ Kb7 48.Bc6 Vd7 49.Va3 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog