Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

St. Louisban Carlsen győzelemmel rajtolt, a presztízsrangadón kihívója, Jan Nepomnjacsij ellen nyert

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

St. Louisban megkezdődött a Grand Chess Tour 2022 ötödik versenye, a 9. Sinquefield Cup. Az első játéknap presztízsrangadóján az ötszörös világbajnok Magnus Carlsen legyőzte kihívóját, az orosz Jan Nepomnjacsijt. A norvég világelső stratégiája tökéletesen érvényesült, a pozíciós küzdelemben az orosz sakkozónak nem volt esélye. A többi játszma döntetlennel ért véget. A francia Alireza Firouzja extrém nyitás után remizett az amerikai Fabiano Caruanával. A címvédő francia Maxime Vachier-Lagrave nem tudta érvényesíteni minőségelőnyét az amerikai Leinier Dominguez Perezzel szemben. Az amerikai generációs párbajban a 19 éves Hans Moke Niemann nem tudta áttörni Levon Aronian védvonalát.  Az azerbajdzsáni Sahijar Mamedgyarov és az amerikai Wesley So is megosztozott a ponton.

 

A tavalyi világbajnoki döntőig Magnus Carlen és Jan Nepomnjacsij csak tizenhárom klasszikus játszmában mérkőzött meg, a kihívó orosz nagymester 8 döntetlen mellett 4-1-re vezet! 2002-ben a korcsoportos Európa-bajnokságon, majd egy év múlva a korcsoportos vb-n is Nepomnjacsij győzött. 2011-ben a Tata Steel Chess viadalon Nepomnjacsij harmadszor nyert, 2017-ben a Grand Chess Tour londoni fináléjában is az orosz sakkozó volt eredményes. Magnus Carlsen egyetlen győzelmét 2019-ben Zágrábban aratta a GCT sorozat  első klasszikus tornáján. A rapid és villámpartikban Carlsen dominált, 32 döntetlen mellett 22-10-re vezetett.

Dubajban Magnus Carlsen 7,5-3,5-ös győzelemmel védte meg világbajnoki címét. Jan Nepomnjacsij a súlyos vereség után négy hónapon keresztül megfeszített erővel készült a nagy megmérettetésre, a madridi világbajnok-jelölti döntőre és másfél pontos előnnyel veretlenül lett első, világbajnoki kihívó. Sikere után a Grand Chess Tour 2022 harmadik versenyén Zágrábban először játszhatott  Magnus Carlsennel, A rapid partiban békésnek nevezhetó döntetlen született, a két villámpartiban a norvég világelső diadalmaskodott. Magnus Carlsen a zágrábi torna előtt bejelentette, hogy jövőre nem játssza le a világbajnoki döntőt Jan Nepomnjacsijjal szemben, lemond címéről.

 

Az előzmények után fokozott érdeklődéssel vártuk az első forduló szuperrangadóját, a világranglista első és harmadik helyezettjének összecsapását. Aligha kétséges, hogy Nepomnjacsijnak minden partiban bizonyítania kellene, hogytavalyi súlyos veresége ellenére is méltó ellenfele lenne a fináléban a kilenc éve regnáló ötszörös világbajnoknak.

 

St. Louisban Magnus Carlsen stratégiája érvényesült, a világbajnok a vezércsere után „egykapus” partit játszott. Állását lépésről lépésre javíthatta, Nepomnjacsijnak semii esélye nem volt bármi ellenjátékra, csak várhatta a végső csapást. Carlsen ismét bizonyította, hogy a presztízscsatákban a maximumot tudja nyújtani, a látszólag egyszerű állásokból is képes kihozni a legtöbbet. Napomnjacsij fáj vereséget szenvedett.7

 

A nyitány többi játszmája döntetlennel fejeződött be. Alireza Firouzja meglehetősen extrém angol megnyitású próbálkozására Fabiano Caruana kezdeményezéshez is jutott, előnye azonban tovatűnt, a gyalogvégjátékban osztoztak meg a ponton.

 

Sahrijar Mamedgyarov és Wesley So játszmájában az amerikai nagymesternek kellett megküzdenie a remiért.

 

A 19 éves Hans Moke Niemann megszorongatta spanyol megnyitásban Levon Aroniamt. Sokan irigyelhetik az amerikai tehetséget, hogy sorban kapja a nagy lehetőséget a legjobbakkal való megmérkőzésre, sűrűn kell átalakítani versenyprogramját az utolsó pillanatokban kapott meghívás miatt, St. Louisban Rapport Richárd lemondása miatt játszhat. Nagymesterünk az amerikai járványügyi szabályok miatt maradt távol a rapid és villámversenytől is.

 

A címvédőként játszó Maxime Vachier-Lagrave a szicíliai védelmű ütközetben nem tudta érvényesíteni minődégrlőnét Leinier Dominguez Perezzel szembn.

 

Az első forduló eredményei:

Sahrijar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2757) – Wesley So (amerikai, 2771) döntetlen (Vezércsel, 65)

Leinier Dominguez Perez (amerikai, 2745) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2757)döntetlen  (Szicíliai védelem, 72)

Alireza Firouzja (francia, 2778) – Faniano Caruana (amerikai, 2758) döntetlen (Angol megnyitás, 34

Magnus Carlsen (norvég, 2861) – Jan Nepomnjacsij (FID, 2792)1 – 0  (Vezércsel, 43)

Hans Moke Niemann (amerikai, 2688) – Levon Aronian (amerikai, 2759) döntetlen (Spanyol megnyitás, 50)

 

A 2. forduló párosítása:

Hans Moke Niemann – Sahrijar Mamedgyarov

Fabiano Caruana – Leinier Dominguez Perez

Jan Nepomnjacsij – Alireza Firouzja

Levon Aronian – Magnus Carlsen

Maxime Vachier-Lagrave – Wesley So

Verőci Zsuzsa

Fotó: Lennart Ootrd grandchesstour.com, chess24.com

 

Komment 0 | Reblog! 0 |

Carlsen vezeti a 9. Sinquefield Cup rajtlistáját, Vachier-Lagrave játszik címvédőként

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Az amerikai sakkozás fellegvárában, St. Louisban szeptember 2. és 11. között rendezik meg a Grand Chess Tour 2022 öt versenyből álló sorozat befejező tornáját, a 9. Sinquefield Cup viadalt.  Bukarestben a Superbet klasszikus  viadalát rendezték meg, Varsóban, Zágrábban és St. Louisban rapid és villámversenyekre került sor.  A 9. Sinquefield Kupán a 10 résztvevő klasszikus játszmákban méri össze erejét. A szenzációs mezőny rajtlistáját a szabadkártyával játszó ötszörös világbajnok Magnus Carlsen vezeti, a világranglista első tíz helyezettjéből nyolcan is játszanak.  A GCT összetett pontversenyében a francia Maxime  Vahier-Lagrave áll az élen. A 350 ezer dolláros díjalapból a győztes 100 ezret nyer. Az első helyen előálló esetleges holtversenyt rájátszás döntené el.

 

A 2013-ban először megrendezett Sinquefield Cup torna a Grand Chess Tour 2022-es sorozatának az ötödik versenye. Nyolc éve Magnus Carlsen világbajnoki kihívóként diadalmaskodott, egy esztendővel később már világbajnokként csak második lett az akkor még olasz színekben játszó 22 éves Fabiano Caruana mögött. Nemaz  ezüstérme okozta a nagy meglepetést, hanem a versenyen elért pontszáma. A 6 résztvevős, kétfordulós viadalon 5,5 pontot gyűjtött, míg a hetes(!) nyerősorozatot elérő Caruana 8,5 ponttal ért elsőként a célba.

2015-ben az örmény Levon Aroniant ünnepelték tornagyőztesként, a kétszeres világbajnok Magnus Carlsen négyes holtversenyben lett második, a GCT pontversenyt végül megnyerte. Hat esztendeje az amerikai színekbe „átigazolt”, egykori Fülöp-szigeteki 22 éves Wesley So kápráztatta el a sakkvilágot, St. Louis-i elsősége után a sorozat befejező versenyén, Londonban is győzött, megnyerte az összetett pontversenyt, az értékes trófea mellé 295 ezer dollárt kasszírozott.

Öt éve a francia Maxime Vachier-Lagrave nagyszerű sikerével fejeződött be az 5. Sinquefield Cup. A 26 éves nagymester félpontos előnnyel, veretlenül nyerte meg a GCT 2017 sorozat harmadik versenyét. Sikerében döntő szerepet játszott a viadal negyedik fordulójában Magnus Carlsen elleni, sötéttel elért győzelme. Carlsen és az exvilágbajnok Viswanathan Anand végzett holtversenyben a második helyen, Levon Aronian a befejező játéknapon a világbajnoktól szenvedett vereséget, lecsúszott a dobogóról. Hazai pályán nagy meglepetés volt a bakui sakkolimpián aranyérmes amerikai válogatott triójának, Fabiano Caruanának, Hikaru Nakamurának és Wesley So-nak a kudarca, nyolc játszmát és 36,5 Élő-pontot vesztettek.

2018-ban a 6. Sinquefield Cup viadalon három győztest hirdettek ki. A világbajnoki kihívó Fabiano Caruana, Levon Aronian és Magnus Carlsen holtversenyben végzett az élen, váratlan döntéssel elmaradt a rájátszás. A Grand Chess Tour 2018 összetett pontversenyét Hikaru Nakamura nyerte meg, fél ponttal előzte meg Aronjant, harmadikként Vachier-Lagrave végzett. A londoni döntő negyedik helyét eldöntő rájátszáson Caruana legyőzte So-t.

2019-ben a kínai Ding Liren és Magnus Carlsen holtversenyes elsőségével fejeződött be a Grand Chess Tour 2019 ötödik versenye, a 7. Sinquefield Cup. A torna rájátszásában a kétszeres kínai olimpiai bajnok 3-1-re legyőzte a norvég világbajnokot. A két rapidpartijuk döntetlennel fejeződött be, mindkét villámjátszmát a kínai nagymester megnyerte. Ding Liren a torna 325 ezer dolláros díjalapjából 82 ezer ötszáz dollárt vehetett át, Magnus Carlsen a 67 ezer ötszáz dolláros díjat kapott.

Az 1,75 millió dollár összdíjazású GCT 2021 sorozat Bukarestben indult útjára. A Superbet klasszikus versenyén az azerbajdzsáni Sahriyar Mamegyarov győzött, a sorozatra meghívást Rapport Richárd betegség miatt az utolsó pillanatban lemondta részvételét. A párizsi rapid és villámversenyen az amerikai Wesley So remekelt, hárompontos előnnyel nyerte meg a viadalt, Rapport Richárd az örmény Levon Aronjannal holtversenyben ötödikként végzett.  

A sorozat negyedik versenyén, St. Louisban a rapid és villámversenyen az amerikai Hikau Nakamura brillírozott, hárompontos előnnyel diadalmaskodott. Rapport Richárd emlékezetes versenyfutást vívott a második helyért Fabiano Caruanával, a párharc végül az amerikai nagymester javára dőlt el, Rapport harmadik helye kiemelkedő siker! A negyedik helyen végzett Wesley So a sorozatot lezáró Sinquefild Cup előtt az összetett pontversenyben az élen áll.

A 8. Sinquefield Cup viadalt, a 2021-es év egyik legerősebb tornáját fokozott érdeklődéssel vártuk. Nagy örömünkre ismét látjuk versenyezni Rapport Richárdot, oly hosszú idő telt el utolsó jelentős fellépése óta, sorban mondta le a meghívásait, többek között a legutóbbi Világkupát is.  A 325 ezer dolláros díjalapból a győztes 90 ezret kapott.

Maxime Vachier-Lagrave nagy sikerével fejeződött be a 8. Sinquefield Cup. Pályafutása során Saint Louisban másodszor ünnepelték a nagy presztízsű torna győzteseként. Fél ponttal előzte meg az amerikai hármast, Fabiano Caruana, Leinier Dominguez Perez és Wesley So trióját. MVL a 325 ezer dolláros díjalapból 90 ezret nyert.

A rapid és villámversenyen aratott szenzációs elsősége után a 19 éves Alireza Firouzja debütálását fokozott érdeklődéssel várjuk. A madridi világbajnok-jelölti döntőn csalódást okozott. A győztes és a világbajnoki kihívó Jan Nepomnjacsij ég a bizonyítási vágytól, hogy méltó ellenfele lenne a regnáló világbajnoknak, Magnus Carlsennek-

A sakkolimpián az abszolút favorit amerikai csapat két kulcsembere, Fabinap Cariana és Levon Aronian csődöt ,omdott. Wesley So honi riválisaival is nagy harcot vív majd. Hikaru Nakamura ptrsutízsharcra is készülhet.  

A 9. Sinquefield Cup résztvevői az Élő-pontszámok sorrendjében:

Magnus Carlsen (norvég, 2861)

Jan Nepomnjacsij (FID, 2792)

Alireza Firouzja (francia, 2778)

Wesley So (amerikai, 2771)

Hikaru Nakamura (amerikai, 2768)

Levon Aronian (amerikai, 2759)

Fabiano Caruana (amerikai, 2758)

Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2757)

Leinier Dominguez Perez (amerikai, 2754)

Hans Moke Niemann (amerikai, 2688)

A fordulók magyar idő szerint 20 órakor kezdődnek, szeptember 7-én lrsz pihenőnap. Játszmánként az első 40 lépésre 90-90 perc a gondolkodási idő, majd 30-10 perc a parti befejezéséig, a nagymesterek még lépésenként még 30-30 másodperc bónuszidővel is gazdálkodhatnak.

 

A Sinquefiel tornák eredményei

 

 

St. Louis-ban 2013-ban indult útjára a Sinquefield Cup sorozat. A 22 éves Magnus Carlsen a novemberi világbajnoki döntője előtt sikeres főpróbát tartott, egypontos előnnyel végzett az élen.

1.Sinquefield Cup, St. Louis 2013. szept. 9-15.

kat. XXII (2797)

1

2

3

4

 

1.

Magnus Carlsen

g

NOR

2862

*

*

½

½

½

1

1

1

2966

 

2.

Hikaru Nakamura

g

USA

2772

½

½

*

*

1

0

1

½

2863

 

3.

Levon Aronjan

g

ARM

2813

½

0

0

1

*

*

½

½

2734

 

4.

Gata Kamsky

g

USA

2741

0

0

0

½

½

½

*

*

2625

 

 

2014-ben a 22 esztendős Fabiano Caruana szenzációs sikerével ért véget a 2. Singuefield Cup szuperverseny. Emlékezetes marad a hetes nyerősorozata, könnyed, élvezetes játéka. A tíz játszmából szerzett 8,5 pontjával elkápráztatta a sakkrajongókat. A címvédőként játszó világbajnok második helye, de leginkább a hárompontos lemaradása nagy meglepetést jelentett.

2. Sinquefield Cup, St. Louis, 2014.aug. 27-szept.7. 2014

kat. XXIII (2802)

1

2

3

4

5

6

1.

Fabiano Caruana

g

ITA

2801

*

*

1

½

1

1

1

½

1

1

1

½

3097

2.

Magnus Carlsen

g

NOR

2877

0

½

*

*

½

½

1

½

½

½

½

1

2822

3.

Veszelin Topalov

g

BUL

2772

0

0

½

½

*

*

0

½

1

½

1

1

5

2807

4.

Levon Aronjan

g

ARM

2805

0

½

0

½

1

½

*

*

0

½

½

½

4

2729

5.

Maxime Vachier-Lagrave

g

FRA

2768

0

0

½

½

0

½

1

½

*

*

½

½

4

2736

6.

Hikaru Nakamura

g

USA

2787

0

½

½

0

0

0

½

½

½

½

*

*

3

2655

 

Hét éve a 3. Sinquefield Cup utolsó fordulójában gyorsan eldőlt az első hely sorsa. A háromszoros olimpiai bajnok örmény Levon Aronian tökéletes felkészülés eredményeként gond nélkül remizett a stavangeri győztessel, a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalovval. Az örmény nagymester remek formában játszotta végig a versenyt, hosszú hullámvölgynek vetett véget sikere, a Tata Steel Chess 2014 szuperverseny óta először nyert tornát. Topalov kettős győzelemmel rajtolt, de előnyét elherdálta, gyengébb szereplése ellenére vezette az összetett pontversenyt, Aronian feljött a harmadik helyre.

Magnus Carlsen ismét csalódást okozott, elsősorban kissé erőtlen játéka, két veresége újabb figyelmeztető jel volt a világelső számára. A második helyen előállt négyes holtverseny Carlsennek kedvezett (első kritérium a győzelmek száma volt, majd az egymás elleni eredmény, végül a Berger pontszám).

Az exvilágbajnok Viswanathan Anand két sötéttel elszenvedett vereséggel rajtolt, a torna doyenjének erejéből ezután csak hét döntetlenre futotta. Stavangeri nagyszerű játéka után nagy csalódást okozott.

Tavalyi bámulatos győzelme után immár amerikai színekben játszó Fabiano Caruana sokat hibázott, időzavarai döntően befolyásolták eredményességét.

3. Sinquefield Cup, St. Louis 2015. augusztus 23-szeptember 2.

kat. XXII (2795)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

1.

Levon Aronjan

g

ARM

2765

*

½

1

½

½

½

1

1

½

1

6

2918

2.

Magnus Carlsen

g

NOR

2853

½

*

½

1

½

0

0

1

½

1

5

2827

3.

Hikaru Nakamura

g

USA

2814

0

½

*

½

½

1

0

½

1

1

5

2831

4.

Maxime Vachier-Lagrave

g

FRA

2731

½

0

½

*

½

½

1

½

½

1

5

2840

5.

Anish Giri

g

NED

2793

½

½

1

½

*

1

½

½

½

½

5

2833

6.

Alekszandr Griscsuk

g

RUS

2771

½

1

0

½

0

*

½

1

1

0

2797

7.

Veszelin Topalov

g

BUL

2816

½

1

1

0

½

½

*

0

½

½

2793

8.

Fabiano Caruana

g

USA

2808

0

0

½

½

½

0

1

*

½

½

2715

9.

Viswanathan Anand

g

IND

2816

½

½

0

½

½

0

½

½

*

½

2714

10.

Wesley So

g

USA

2779

0

0

0

0

½

1

½

½

½

*

3

2676

 

A 22 esztendős amerikai Wesley So addigi pályafutása legnagyobb sikereként megnyerte a 4. Sinquefield Kupát. A Grand Chess Tour 2016 versenysorozat harmadik tornáján félpontos előnnyel ért célba. Az összetett pontversenyben is átvette a vezetést. Az exvilágbajnok Veszelin Topalov többször is fonalas nyerést hagyott ki az örmény Levon Aronjannal vívott játszmájában, a nyeréssel holtversenyben első lehetett volna.

Wesley So rajt-cél győzelmet aratott. Honfitársa, Hikaru Nakamura elleni győzelemmel kezdte a viadalt, döntő jelentőségű volt Topalovval szemben elért nyerése.

Veretlenül végzett holtversenyben a második helyen a viadal doyenje, a 46 esztendős indiai exvilágbajnok Viswanathan Anand. Negyedszázada már a sakkvilág egyik legjobbja, a létező összes címet begyűjtötte. A sakkozás tizenharmadik világbajnoka, Garri Kaszparov is nagy elismeréssel szólt Vishyről, a régi iskola képviselőjeként dicsérte, aki óriási rutinnal rendelkezik, legendás a megnyitáselméleti felkészültsége.

H.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Pont

 Perf.

1

Wesley So

2771

USA

*

½

½

½

1

½

1

½

½

½

2857

2

Viswanathan Anand

2770

IND

½

*

½

½

½

1

½

½

½

½

5

2818

3

Levon Aronjan

2792

ARM

½

½

*

½

½

0

1

½

1

½

5

2815

4

Fabiano Caruana

2807

USA

½

½

½

*

½

*

½

½

½

1

5

2814

5

Veszelin Topalov

2761

BUL

0

½

½

½

*

½

½

1

1

½

5

2819

6

Maxime Vachier-Lagrave

2819

FRA

½

0

1

½

*

*

½

½

½

½

2775

7

Hikaru Nakamura

2791

USA

0

½

0

½

½

½

*

1

½

1

2778

8

Ding Liren

2755

CHN

½

½

½

½

0

½

0

*

1

½

4

2743

9

Peter Szvidler

2751

RUS

½

½

0

½

0

½

½

0

*

1

2704

10

Anish Giri

2769

NED

½

½

½

0

½

½

0

½

0

*

3

2660

 

Maxime Vachier-Lagrave nagyszerű sikerével fejeződött be az 5. Sinquefield Cup. A 26 éves nagymester az utolsó fordulóban az orosz Jan Nepomnjacsij legyőzésével félpontos előnnyel, veretlenül nyerte meg a Grand Chess Tour 2017 sorozat harmadik versenyét. Sikerében döntő szerepet játszott a viadal negyedik fordulójában Magnus Carlsen elleni győzelme. A világbajnok Magnus Carlsen és az exvilágbajnok Viswanathan Anand végzett holtversenyben a második helyen. A sakkvilág lelkesen ünnepelte az ötszörös világbajnok Viswanathan Anandot. A verseny doyenje veretlenül harcolta végig a tornát, hatalmas rutinját kihasználva érezte meg a partik sorsdöntő pillanatait. Örökké emlékezetes marad az amerikai Fabiano Caruana elleni kombinációjában a zseniális vezérlépése.

Levon Aronjan a befejező játéknapon Carlsentől szenvedett vereséget, lecsúszott a dobogóról, negyedik lett az orosz Szergej Karjakin társaságában. Hazai pályán nagy meglepetés a bakui sakkolimpián aranyérmes amerikai válogatott triójának, Fabiano Caruanának, Hikaru Nakamurának és Wesley So-nak a kudarca, nyolc játszmát és 36,5 Élő-pontot vesztettek. Vachier-Lagrave a virtuális világranglistán a második helyre lépett előre, a GCT pontversenyben 3 pontra megközelítette Carlsent.

Az 5. Sinquefield Cup végeredménye:

H.

 

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Pont

 Perf.

 Élő + - 

1

Maxime Vachier-Lagrave

2789

FRA

*

1

½

½

½

½

½

½

1

1

6,0

2913

14,9

2

Magnus Carlsen

2822

NOR

0

*

½

1

1

½

½

1

½

1

5,5

2825

5,2

3

Wiswanathan Anand

2783

IND

½

*

½

½

½

1

½

½

1

5,5

2881

10,7

4

Levon Aronjan

2799

ARM

½

0

½

*

½

½

0

1

1

1

5,0

2829

3,4

5

Szergej Karjakin

2773

RUS

½

0

½

½

*

1

½

½

1

½

5,0

2832

7,1

6

Peter Szvidler

2751

RUS

½

½

½

½

0

*

1

½

½

½

4,5

2792

5,1

7

Fabiano Caruana

2807

USA

½

½

0

1

½

0

*

½

½

½

4,0

2743

-7,8

8

Hikaru Nakamura

2792

USA

½

½

½

0

½

½

½

*

½

0

3,5

2702

-10,6

9

Wesley So

2810

USA

0

0

½

0

0

½

½

½

*

1

3,0

2645

-18,1

10

Jan Nepomnjacsij

2751

RUS

0

½

0

0

½

½

½

1

0

*

3,0

2705

-9,9

 

A 6. Sinquefield Cup viadalon három győztest hirdettek ki. St. Louisban a világbajnoki kihívó Fabiano Caruana, Levon Aronjan és a világbajnok Magnus Carlsen holtversenyben végzett az élen, váratlan döntéssel elmaradt a rájátszás. Aronjan az orosz Alekszandr Griscsuk időzavarát használta ki egy bástyaáldozattal, második győzelmét aratta. A viadalon szabadkártyával játszó Carlsen döntetlent ígérő végjátékot nyert meg Hikaru Nakamura ellen. Caruana remizett honfitársával, Wesley So-val. Maxime Vachier-Lagrave nyerőesélyes állását remire rontotta Szergej Karjakin ellen. A Grand Chess Tour 2018 összetett pontversenyét Hikaru Nakamura nyerte meg, fél ponttal előzte meg Aronjant, harmadikként Vachier-Lagrave végzett. A londoni döntő negyedik helyét rájátszás döntötte el Caruana javára So-val szemben.

6. Sinquefield Cup  Saint Louis, 2018. augusztus 17-28.

kat. XXII (2788)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

0

 

1.

Levon Aronjan

g

ARM

2767

*

½

½

½

1

½

½

½

½

1

2869

 

2.

Magnus Carlsen

g

NOR

2842

½

*

½

½

½

½

½

½

1

1

2861

 

3.

Fabiano Caruana

g

USA

2822

½

½

*

½

½

½

½

½

1

1

2863

 

4.

Sahriyar Mamedgyarov

g

AZE

2801

½

½

½

*

½

½

½

1

½

½

5

2829

 

5.

Alekszandr Griscsuk

g

RUS

2766

0

½

½

½

*

½

½

½

1

½

2788

 

6.

Viswanathan Anand

g

IND

2768

½

½

½

½

½

*

½

½

½

½

2789

 

7.

Maxime Vachier-Lagrave

g

FRA

2779

½

½

½

½

½

½

*

½

½

½

2789

 

8.

Wesley So

g

USA

2780

½

½

½

0

½

½

½

*

½

½

4

2745

 

9.

Hikaru Nakamura

g

USA

2777

½

0

0

½

0

½

½

½

*

½

3

2663

 

10.

Szergej Karjakin

g

RUS

2773

0

0

0

½

½

½

½

½

½

*

3

2664

 

 

Ding Liren pályafutása egyik legnagyobb sikereként  a 7. Sinquefield Cup győztese lett. A Grand Chss Tour 2019 ötödik versenyén holtversenyben végzett az élen a világbajnok Magnus Carlsennel.  A viadal utolsó fordulójában a félpontos előnnyel vezető Ding Liren remizett Sahriyar Mamedgyarovval, Carlsen sötéttel nyert Maxime Vachier-Lagrave ellen. A holtversenyt rájátszással döntötték el. A két rapidpartijuk döntetlennel ért véget, mindkét villámjátszmát a kínai nagymester megnyerte. Ding Liren a torna 325 ezer dolláros díjalapjából 82 ezer ötszáz dollárt vehetett át, Magnus Carlsen 67 ezer ötszáz dolláros díjat kapott.

A sakkozás legendás tizenharmadik világbajnoka, Garri Kaszparov felsőfokon dicsérte Ding Liren teljesítményét. Anish Giri elleni nyerése, majd a végeredmény szempontjából Fabiano Caruana legyőzése nagy fegyvertény volt. Az exvilágbajnok Viswanathan Anand ellen nagy bajba került, de a torna doyenje kihagyta a látványos nyerést, nehéz állását Ding Liren hidegvérrel döntetlenre mentette.

A sikert sikerre halmozó Magnus Carlsen játékán a túljátszottság jelei mutatkoztak, első kilenc játszmája döntetlennel fejeződött be, tizedik partiját a sereghajtó Wesley So ellen megnyerte, majd sötéttel Maxime Vachier-Lagrave legyőzésével harcolta ki a holtversenyes első helyet.

Három meccslabdát is kihagyott a 49 esztendős indiai exvilágbajnok, Wesley So, Anish Giri és a tornagyőztes ellen is komoly nyerőesélyt szalasztott el. Szergej Karjakinnal egy-egy nyeréssel osztoztak a harmadik helyen. Sahriyar Mamedgyarov 11 döntetlene meglepő, az első öt helyezett megőrizte veretlenségét. Jan Nepomnjacsij a tornát vereséggel kezdte, a kilencedik forduló után még holtversenyben az élen állt Ding Liren társaságában, utolsó két partiját elvesztette. Hikaru Nakamura, Levon Aronjan és Wesley So nyeretlen maradt. A kiegyenlített erőknek, de a fokozott óvatosságnak is szerepe volt abban, hogy csak 12 játszma végződött döntéssel!

7. Sinquefield Cup 2019 Saint Louis, 2019. augusztus 17-29.

kat. XXII (2783)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

0

1

2

1.

Ding Liren

g

CHN

2805

*

½

½

½

½

1

1

½

½

½

½

½

2845

2.

Magnus Carlsen

g

NOR

2882

½

*

½

½

½

½

½

½

½

1

½

1

2838

3.

Viswanathan Anand

g

IND

2756

½

½

*

½

½

½

½

1

½

½

½

½

6

2820

4.

Szergej Karjakin

g

RUS

2750

½

½

½

*

½

½

½

½

½

1

½

½

6

2821

5.

Sahriyar Mamedgyarov

g

AZE

2764

½

½

½

½

*

½

½

½

½

½

½

½

2784

6.

Anish Giri

g

NED

2779

0

½

½

½

½

*

½

1

½

½

½

½

2782

7.

Fabiano Caruana

g

USA

2818

0

½

½

½

½

½

*

½

½

½

1

½

2779

8.

Jan Nepomnjacsij

g

RUS

2774

½

½

0

½

½

0

½

*

1

0

1

1

2783

9.

Hikaru Nakamura

g

USA

2743

½

½

½

½

½

½

½

0

*

½

½

½

5

2750

10.

Maxime Vachier-Lagrave

g

FRA

2778

½

0

½

0

½

½

½

1

½

*

½

½

5

2746

11.

Levon Aronjan

g

ARM

2765

½

½

½

½

½

½

0

0

½

½

*

½

2719

12.

Wesley So

g

USA

2776

½

0

½

½

½

½

½

0

½

½

½

*

2718

 

Maxime Vachier-Lagrave remek sikerével fejeződött be a 8. Sinquefield Cup. Pályafutása során az amerikai sakkozás fellegvárában, SSt. Louisban másodszor ünnepelték a nagy presztízsű torna győzteseként. Fél ponttal előzte meg az amerikai hármast, Fabiano Caruana, Leinier Dominguez Perez és Wesley So trióját. MVL a 325 ezer dolláros díjalapból 90 ezret nyert. A viadal utolsó fordulójában öt döntetlen született, az első hely szempontjából döntő jelentőségű játszmában Rapport Richárd 62 lépésben remizett Fabiano Caruanával. Nagymesterünk ötvenszázalékos teljesítménnyel az ötödik helyen végzett, hét döntetlen mellett az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarovtól szenvedett vereséget, az orosz Peter Szvidlert győzte le. A Grand Chess Tour 2021 öt versenyből álló sorozatának összetett pontversenyét Wesley So nyerte meg Maxime Vachier-Lagrave és Sahriyar Mamedgyarov előtt.

Négy évvel első sikere után Maxime Vachier-Lagrave másodszor lett a Sinquefield Cup győztese. A francia nagymester félpontos előnnyel végzett az élen, előzte meg az amerikai nagymestereket, Fabiano Caruana, Leinier Dominguez Perez és Wesley So trióját. MVL egyetlen vereségét Dominguez Perezzel szemben a 4. fordulóban szenvedte el, azonnal javított, hármas holtversenyben vezetett.

Rapport Richárd két év után játszott ismét szuperversenyen. Új megnyitási repertoárral készült, sokkal inkább a biztonságra helyezte a hangsúlyt. Balszerencsés volt Sahriyar Mamedgyarov elleni veresége, az ötszörös olimpiai és nyolcszoros orosz bajnok Peter Szvidlert látványos támadással győzte le.

A 8. Sinquefield Cup végeredménye:

H.

Név

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

P

1

 Maxime Vachier-Lagrave (2751)

 

½

0

½

½

1

½

1

1

1

6

2

 Fabiano Caruana (2806)

½

 

½

½

½

0

1

1

½

1

3

 Leinier Dominguez Perez (2758)

1

½

 

½

½

½

½

½

½

1

4

 Wesley So (2772)

½

½

½

 

½

½

½

½

1

1

5

 Rapport Richárd (2763)

½

½

½

½

 

½

0

½

1

½

6

 Jeffery Xiong (2710)

0

1

½

½

½

 

½

½

½

0

4

7

 Sahriyar Mamedgyarov r (2782)

½

0

½

½

1

½

 

0

½

½

4

8

 Sam Shankland (2709)

0

0

½

½

½

½

1

 

½

½

4

9

 Peter Szvidler (2714)

0

½

½

0

0

½

½

½

 

1

10

 Dariusz Swiercz (2655)

0

0

0

0

½

1

½

½

0

 

Verőci Zsuzsa

 

Komment 0 | Reblog! 0 |

Carlsen 53 pontos előnnyel vezeti a világranglistát, jelentős változások a rangsorban

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Nemzetközi Sakkszövetség 2022. szeptember 1-től érvényes világranglistáján az ötszörös világbajnok Magnus Carlsen 53 ponttal előzi meg a kínai Ding Lirent.  Jelentős változások a top tíz rangsorában. A sakkolimpián gyengén szerepelt amerikai Fabiano Caruana az ötödik helyről a kilencedikre,  Levon Aronian a hatodikról a nyolcadikra csúszott vissza, Wesley So az ötödik, Hikaru Nakamura a hatodik helyezett. Rapport Richárd változatlanul a 13.  Almási Zoltán a 65. a top százas listán. A női világranglistán a kínai exvilágbajnoknő Hou Ji-fan 71 ponttal előzi meg az orosz Alekszandra Gorjacskinát.

A FIDE szeptember 1-től érvényes világranglistáján a legjobbak rangsorában jelentős változások történtek, a sakkolimpián elért   eredmények „átírták” a top tíz ranglistáját.  rajtlistát vezető és abszolút favoritnak számító amerikai csapatban a két kulcsember, Fabiano Caruana és Levon Aronian összesen 34 Élő-pontot vesztett. Caruana az ötödik helyről a kilencedikre, Aronian a hatodikról a nyolcadikra esett vissza. Wesley So az ötödik, Hikaru Nakamura a hatodik az új listán.

A sakkolimpián az ötszörös világbajnok Magnus Carlsen is nehezen küzdött meg s nem éppen ideális versenyzési k9rülményekkel, a harmadik helyen kiemelt norvég csapat végül csak z 59. helyen végzett, a világelső 3 pontot vesztett, 53 pontos előnnyel vezeti a világranglistát. Rapport Richárd változatlanul a 13.

Az ifjú titánok közül két indiai tinédzser is bekerült a top 25-be, a 16 éves Gukesh és a 19 esztendős Erigaisi Arjun is remekelt a sakkolimpián.

A világranglistán öt amerikai nagymester, a négy orosz sakkozóból egy a FIDE színeiben szerepel. Három-három kínai és indiai két-két francia és azerbajdzsáni sakkozó mellett egy-egy norvég,  holland, magyar, lengyel, bolgár és vietnami játékos a 25 fős elitben.

A férfi világranglista élcsoportja:                 

név

nemzet

0722

0822

0922

 J.

 Sz.

1.

Carlsen,M

norvég

2864

2864

2861

9

1990

2.

Ding Liren

kínai

2806

2806

     2808

  0

1992

3.

      Nepomnjacsij,J

 orosz

2766

2792

    2792

  0

1990

4.

         Firouzja,A    

 francia

2793     

2793

     2778

0   

2003

5.

       So,W

 amerikai

  2773

2773

    2771

 10

1993

6.

       Nakamura,H

          amerikai

 2760

2768

     2768

0

1987

            7.              

     Giri,A

           holland

2760

    2760

    2764

9

1994

8.

    Aronjan,L

          amerikai

  2775

2775

     2759

 7  

1982

9.

      Caruana,F

          amerikai

2783

2776

     2758

 10

1992

             10.               

       Mamedgyarov,S

         azeri

   2759

          2758

    2757

 8  

    1985

11.

Vachier-Lagrave,M

           francia

  2760

2757

     2757

   0  

1990

12.

                     Anand,V                               

           indiai

2756

  2756

     2756

  0

1969

    13.

             Rapport,R

          magyar

2764

2754

       2754

0

1996

             14

          Karjakin,S

           RUS

2747

2747

       2747 

14

1990

             15.

             Radzsabov,T

           azeri

2753

   277

    2747

  0

1987

             16.      

Dominguez    Perez,L                                   

          amerikai

2754

        2754

     2754

1983

17.

          Griscsuk,A

           RUS

2745

2745

2745

0   

1983

,,          18.

          Duda, J-K

           lengyel

2750

   2740

      2731

 5

1998

            19.      

        Andrejkin,D

           FID

2729

2729

       2729

0

0990

20.

    Le Quang          Liem

          vietnami

   2722

     2728

 27228

 0

1991

21.

          Topalov,V

         bolgár

2730

2730

2728

 0

1975

22.

        Wei Yi

           kínai

2727

2727

2727

 0

1999

23.

       Gukesh D

i          indiai

2694

2699

2726

21

2006

24.

      Erigaisi Arjun

          indiai

  2689        

      2689

2725         

20

2002

25.

      Wang Hao

         kínai

2735

          2735        

2722

 9

1989

65.

Almási,Z

magyar

2677

2677

2677

0

1976

Az országok rangsorát a legjobb tíz sakkozó Élő-átlaga alapján számolják ki. Az amerikai sakkozók 13 ponttal előzik meg az orosz játékosokat. Legjobbjaink a tizenkettedikek.

1.Egyesült Államok  2727  

2. Oroszország 2714

3. Kína 2697

4. India 2692

5, Ukrajna 2660

6. Azerbajdzsán 2656

7. Franciaország 2648

8. Örményország 2637

9. Spanyolország 2633

10. Németirszág  2631

11. Hollandia 2627

12. Magyarország 2626

A rapid világranglista élcsoportja:

1.Hikaru Nakamura (amerikia) 2837

2. Magnus Carlsen (norvég) 2834

3. Jan-Krzysztof Duda (lengyel) 2808

4. Rapport Richárd (magyar) 2802

5. Jan Nepomnjacsij (orosz) 2795

6. Wesley So (amerikai) 2784

7. Fabiano Caruana (amerikai) 2766

8. Maxime Vachier-Lagrave (francia) 2763

9. Alekszandr Griscsuk (orosz) 2759

10. Peter Szvidler (orosz) 2752

A blitz vilégranglista élcsoportja:

1.Levon Aronian (amerikai) 2850

2. Hikaru Nakamura (amerikai) 2850

3. Fabiano Caruana (amerikai) 2847

4. Vladiszlav Artyemijev (orosz) 2832

5. Magnus Carlsen (norvég) 2830

6. Maxime Vachier-Lagrave (francia) 2812

7. Alireza Firouzja (francia) 2795

8. Anish Giri (hollan) 2792

9. Jan Nepomnjacsij (orosz) 2791

10. Danyil Dubov (orosz) 2791

A magyar ranglista élcsoportja:

Rapport Richárd 2754, Almási Zoltán 2677,  Berkes Ferenc 2651,  Gledura Benjámin 2637, Bánusz Tamás 2622,E rdős Viktor 2597, Balogh Imre 2594, Balogh Csaba 2583, Ács Péter 2572,  Antal Gergely 2571, Prohászka Péter 2570

A női világranglistán az exvilágbajnoknő Hou Ji-fan 71 ponttal előzi meg  az orosz Alekszandra Gorjacskinát.

A női világranglista élcsoportja:

1.Hou Ji-fan (kínai) 2650

2. Alekszandra Gorjacskina (orosz) 2579  (- 20, 9)

3. Humpy Koneru (indiai) 2574  (- 12, 10)

4. Ju Wenjun (kínai) 2560

5. Katyerina Lahno (orosz) 2547

6. Lei Tingjie (kínai) 2535

7. Marija Muzicsuk (ukrán) 2527

8. Nana Dzagnidze (grúz) 2526

9. Anna Muzicsuk (ukrán) 2526

10. Tan Zhongyi (kínai) 2525

68. Hoang Thanh Trang (magyar) 2384

95. Gara Anita (magyar) 2360

Az országok rangsorában 9 pont a kínaiak előnye az oroszok előtt. Női sakkozóink a tizenkettedikek.

1.Kína 2466

2. Oroszország 2457

3. Georgia 2416

4. Lengyelország 2388

5. Ukrajna 2386

6. India 2386

7. Egyesült Államok 2357

8. Németország 2346

9. Franciaország 2342

10. Kazahsztán 2337

11, Azerbajdzsán 2320

12. Magyarország  2320

A magyar ranglista élcsoportja:

Hoang Thanh Trang 2384, Gara Anita 2360, Gara Tícia 2333, Gaál Zsóka 2330, Mádl Ildikó 2321. Marjanovics Annamária 2312, Lázárné Vajda Szidónia 2307, ,Terbe Julianna 2275

A juniorok világranglistáján a 19 éves Alireza Firouzja 52 ponttal előzi meg az  indiai Gukest, már négy ifi is + 2700 Élő-pontos.

A legjobb juniorok:

1.Alireza Firouzja (francia) 2778 2003

2. Gukesh D  (indiai) 2726 (+ 275, 21)  2006

3. Erigaisi Arjun (indiai) 2725 (+ 36, 20)  2003

4. Nodirbek Abduszattorov (üzbég) 2713 (+ 36, 22) 2004

5. Vincent Keymer (német) 2693 (+ 21, 17)

A legjobb 20 éven aluli lányoknál kínai Zhu Jiner az élen. A 15 éves Gaál Zsóka a tizenhetedik.

A legjobb 20 éven aluli lányok:

1.Zhu Jiner (kínai) 2464   2002

2, Bibiszara Asszaubajeva (kazah) 2443 2004

3. Savith Shri B (indiai) 2435  2007

4. Olga Badelka (orosz) 2431 2002

5. Nurgyul Szalimova (bolgár) 2404  2003

17. Gaál Zsóka (magyar) 2330  2007

Verőci Zsuzsa

Komment 0 | Reblog! 0 |

A lengyel Monika Socko az új Európa-bajnok, veretlenül ért elsőként a célba

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Prágában a lengyel Monika Socko győzött a 22. Európa-bajnokságon. A 44 éves tizenháromszoros olimpikon, nyolcszoros lengyel bajnok veretlenségét megőrizve félpontos előnnyel ért elsőként a célba. A háromgyermekes édesanya férje és edzője a korábbi olimpikon, jelenlegi szövetségi kapitány Bartosz Socko. Szép sikert ünnepelhet az azerbajdzsáni sakkozás is, Gunay Mammadzada lett az ezüstérmes, Ulviyya Fataliyeva a beonérmet vehette át. Az első kilenc helyezett harcolta ki a jövő évi Világkupán a részvételi jofot. Lázárné Vajda Szidónia döntetéennel fejezte be szereplését, 6,5 ponttal a 37. helyen végzett. Gaál Zsóka hatodszor győzött, de a viadalom öt vereséget is elszenvedett, 6 pontjával az ötvenedik helyet szerezte meg. A tavalyi bajnok Terbe Zsuzsanna vereséggel zárt, 5 pontjával a 81. helyen zárt a 123 résztvevős, 11 fordulós tornán.

A kontinensviadal rajtlistán hetedik Monika Socko nagyszerű sikerével ért véget a 11 fordulós torna. Socko megőrizte veretlenségét, a negyedik fordulótól kezdve hol holtversenyben, hol egyedül vezette a versenyfutást. Sorsdöntő volt a viadal kilencedik fordulójában a nagy rivális Gunay Mammadzada elleni 30 lépéses győzelme, a hajrában két döntetlennel is első lett. Férje és edzője a hatszotos olimpikon Bartpsz Socko, aki jelenleg a lengyel férfi válogatott kapitánya.

Az Eb hajrájában lengyel, azerbajdzsáni, örmény és ukrán párharcok döntötték el a bajnoki cím, a dobogós és a továbbjutó helyek sorsát. Az utolsó fordulóban az éltáblákon döntetlenek születtek, nem kockáztattak, vereségért nagy árat lehetett fizetni.

Az azerbajdzsán sakkozás nagy sikert ünnepel, Gunay Mammadzada és Ulviyya Fataliyeva a dobogón végzett.

A grúzok legjobbjainak kudarca a viadal nagy meglepetése, úgy tűnik, hogy a Csennaiban ezüstérmes csapat tagjai sok energiát elvesztette az éremért vívott harcban. A rajtlistát vezető Nana Dzagnidze 7 pontjával a 16. helyen zárta szereplését.

Prágában csak hárman képviselték női sakkozásunkat. Lázárné Vajda Szidónia és a 15 éves Gaál Zsóka játékán is látszott a fáradtság jele, gyors döntetlenek, váratlan vereségek akadályozták jobb helyezés elérését. Szidónia döntetlennel, Zsóka győzelemmel. Zsuzsanna vereséggel búcsúzott a cseh fővárostól.

Az élcsoportban az utolsó forduló eredményei:

Monika Socko (lengyel, 2423, 8) – Lilit Mkrtvhian (örmény, 2362, 7,5) döntetlen

Funay Mammadzada (azerbajdzsáni, 2466, 7,5) – Aleksandta Maltsevskaya (lengyel, 2360, 7,5) döntetlen

Irina Bulmaga (román, 2403, 7) – Elina Danielian (örmény, 2441, 7) 1 - 0

Eline Roebers (holland, 2324, 7) – Anna Usenyina (ukrán, 2423, 7) döntetlen

Ulviyya Fataliyeva (azerbajdzsáni, 2413, 7) – Gulnar Mammadova (azerbajdzsáni, 2380, 7) 1 - 0

Lela Zsavahasvili (grúz, 2476, 6,5) – Inna Gaponenko (ukrán, 2339, 7) 1 - 0

Govhar Beydullayeva (azerbajdzsáni, 6,5) – Nana Dzagnidze (grúz, 2531, 6,5) döntetlen

Mariam Mkrtchyan (örmény, 2285, 6,5) – Nurgyul Szalimova (EXC, 2404, 6,5) 0 - 1

Anna M. Szargszjan (örmény, 2378, 6,5) – Sophie Milliet (francia, 2391, 6,5) 1 - 0

Teodora Injac (szerb, 2389, 6,5) – Maria Gevorgyan (örmény, 2216, 6,5)

Nino Bacsiasvili (grúz, 2466, 6) – Marina Brunello (olasz, 2341, 6) 0 - 1

Lázárné Vajda Szidónia (magyar, 2313, 6) – Jovana Rapport (román, 2294, 6) döntetlen

Deimante Daulyte-Cornette (francia, 2384, 5) – Terbe Zsuzsanna (magyar, 2196, 5) 1 - 0

Gaál Zsóka (magyar, 2313, 5) – Machteld Van Foreest (holland, 2235, 5) 1 – 0

A 22. Európa-bajnokság végeredménye:

H.

R.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

K

Élő+/-

1

7

GM

Monika Socko

POL

2423

8,5

0

68,5

73

10

18,6

2

5

IM

Gunay Mammadzada

AZE

2466

8

0

71

75,5

10

9,6

3

9

WGM

Ulviyya Fataliyeva

AZE

2413

8

0

69,5

74,5

10

13,5

4

24

IM

Lilit Mkrtchian

ARM

2362

8

0

67

72

10

16,9

5

25

IM

Aleksandra Maltsevskaya

POL

2360

8

0

65,5

70

10

19,9

6

13

IM

Irina Bulmaga

ROU

2403

8

0

56

59,5

10

-0,4

7

8

GM

Anna Usenyina

UKR

2423

7,5

0

69,5

74,5

10

7,6

8

21

IM

Anna M. Szargszjan

ARM

2378

7,5

0

64

69

10

5,5

9

28

IM

Marina Brunello

ITA

2341

7,5

0

62,5

67

10

16,5

10

12

IM

Nurgyul Szalimova

ECX

2404

7,5

0

61,5

66,5

10

1,2

11

15

WGM

Teodora Injac

SRB

2389

7,5

0

61,5

65,5

10

-0,5

12

2

IM

Lela Zsavahasvili

GEO

2476

7,5

0

60

64

10

-11,2

13

33

Eline Toesbetrs

NED

2324

7,5

0

59,5

64

20

16,4

14

6

GM

Elina Danielian

ARM

2441

7

0

74

79

10

4,9

15

20

IM

Gulnar Mammadova

AZE

2380

7

0

69

74,5

10

7,1

16

1

GM

Nana Dzagnidze

GEO

2531

7

0

69

74

10

-10,1

17

30

IM

Inna Gaponenko

UKR

2339

7

0

66,5

70

10

8,8

18

11

WGM

Mai Narva

EST

2405

7

0

65,5

71

10

-2,1

19

31

WGM

Govhar Beyoulla

AZE

2339

7

0

62,5

67,5

20

10

20

27

WGM

Hanim Balalayeva

AZE

2344

7

0

60

64

20

4,6

21

64

WGM

Anasztaszia Paramidze

FID

2216

7

0

59

63

20

46

,,,

,,,

R.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Pont

H.

K

Élő+/-

35

IM

Lázárné Vajda Szidónia

2313

HUN

½

1

½

½

½

½

1

0

½

1

½

6,5

37

10

-8,70

36

WIM

Gaál Zsóka

2313

HUN

1

1

0

1

0

0

0

1

1

0

1

6

50

20

-32,40

68

WFM

Terbe Zsuzsanna

2196

HUN

0

0

1

0

½

½

1

1

0

1

0

5

81

20

-38,20

Verőci Zsuzsa

Komment 0 | Reblog! 0 |

St. Louisban a 19 éves Firouzja szenzációs sikerként ötpontos előnnyel lett rlső 

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

be a kétfordulós villámverseny. A rapidversenyen holtversenyben honfitársával, Maxime Vachier-Lagravevel végzett az élen.  A villámverseny első játéknapja után az összetett pontversenyben 3 pontos előnnyel vezetett. A visszavágókon Firouzja csak két döntetlent engedélyezett riválisainak, a villámversenyt 15 pontot szerzett, az összetett pontversenyt ötpontos előnnyel nyerte meg a címvédő amerikai Hikaru Nakamura előtt.  Firouzja a blitz világranglistán az élre állt, az amerikai sakkozás fellegvárában 100 pontot gyűjtött. Firouzja a 175 ezer dolláros díjalapból 40 ezret nyert. Az amerikai Fabiano Caruana és MVL osztotta a harmadik helyet, az orosz Jan Nepomnjacsuj zárt ötödikként. A GCT összetett pontversenyében Maxime Vachier Lagrave áll az élen a sorozatot lezáró 9. Sinquefield Cup előtt. Pénteken kezdődik az esztendő legerősebb versenye, a rajtlistát az ötszörös világbajnok Magnus Carlsen vezeti.

 

 

A villámverseny második játéknapja előtt az összetett pontversenyben Alireza Firouzja hárompontos előnnyel vezetett Maxime Vachier-Lagrave előtt, a rapid tornán utolsó helyen végzett címvéső, Hikaru Nakamura már feljött a harmadik helyre,

Az éllovas Alireza Firouzja a villámverseny második félidejét Han Nepomnjacsij elleni döntetlennel kezdte meg, míg Hikaru Nakamura másodszor is legyőzte Fabiano Caruanát. A 11. fordulóban Firouzja megkzdte nagy sorozatát, szériában hat partit nyert. MVL kisebb-nagyobb sikerrel próbált vele lépést tartani.

 

Az összetett verseny állása a 12. forduló után:

1.Alireza Firouzja 20,5 pont

2. Maxime Vachier-Lagrave 16,5

3. Jan Nepomnjacsij 16

4-5. Levon Aronian és Hikaru Nakamura 15,5

6-7. Sahrijar Mamedgyarov és Jrffery Xiong 15

8. Fabiano Caruana 14,5

9. Sam Shankland 12,5

10. Leinier Dominguez Perez 9

 

A következő három forduló alaposan megváltoztatta a verseny menetét. Alireza Firouzja a 14. forduló után már tornagyőztes volt, de a tempót nem csökkentette, esélyeit tökéletesen kihasználva gyűjtögette a pontokat. Nakamura a versenyfutásban megszerezte a második helyet.

Az összetett verseny állása a 15. forduló után:

1.Alireza Firouzja 23,5 pont

2. Hikaru Nakamura 18

3. Maxime Vachier-Lagrave 17,5

4. Jan Nepomnjacsij 17

5-6. Sahrijar Mamedgyarov és Jeffery Xiong 16,5

7-8. Fabiano Caruana és Éevon Aronian 16

9. Sam Shankland 13

10. Leinier Dominguez Perez 11

A torna hajrájában Hikaru Nakamura és Fabiano Caruana mesterhármast ért el, Alireza „csak” 2,5 pontot szerzett, remizett honfitársával.

A villámverseny második félidőjének eredményei:


 

H.

Név

Fed.

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Pont

1

Alireza Firouzja

FRA

2795

x

1 

1 

1 

½ 

½ 

1 

1 

1 

1 

8.0

2

Hikaru Naamura

USA

2850

0 

x

1 

½ 

1 

1 

0 

1 

1 

1 

6.5

3

Fabiano Caruana

USA

2847

0 

0 

x

1 

1 

½ 

½ 

1 

1 

1 

6.0

4

Sahrijar Mamedgyarov

AZE

2710

0 

½ 

0 

x

½ 

½ 

1 

1 

0 

1 

4.5

5

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

2812

½ 

0 

0 

½ 

x

½ 

½ 

1 

½ 

½ 

4.0

6

Jan Nepomnjacsij

FID

2791

½ 

0 

½ 

½ 

½ 

x

½ 

0 

½ 

1 

4.0

7

Levon Aronian

USA

2850

0 

1 

½ 

0 

½ 

½ 

x

0 

½ 

½ 

3.5

8

Leinier Dominguez Perez

USA

2708

0 

0 

0 

0 

0 

1 

1 

x

1 

½ 

3.5

9

Jeffery Xiong

USA

2714

0 

0 

0 

1 

½ 

½ 

½ 

0 

x

½ 

3.0

10

Sam Shankland

USA

2645

0 

0 

0 

0 

½ 

0 

½ 

½ 

½ 

x

2.0

Alireza Firouzja a villámversenyen 15 pontot szerzett, a blitz világranglistán 100-zal növelte pontszámát, átvette avezetést.

 

St. Louisban az összetett pontversenyt Alireza Firouzja ötpontos előnnyel nyerte meg, a 27 játszmából csak egy vereséget szenvedett el, Fabiano győzte le az iráni születésű nagymestert.  

 

 

A Grand Chess Tour 2022 összetett pontversenyéne állása?

Verőci Zsuzsa

Fotó: grandchesstour.com chess

Komment 0 | Reblog! 0 |

Prágában az utolsó forduló dönti el a lengyel, azerbajdzsáni és örmény sakkozónők versengését

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A prágai 22. Európa-bajmokság utolsó fordulója előtt a lengyel Monika Socko félpontos előnnyel vezet. A tizrdik körben az éltáblákon sorban születtek a döntetlenek. Sockot hárman kövezik félpontos hátránnyal, hét fős a 7 pontosok csoportja. Lázárné Vajda Szidónia harmadik győzelmével 6 ponttal a 35. helyen várja a befejező fordulót. Gaál Zsóka ötödik vereségét szenvedte el, Terbe Zsuzsanna nyeréssel szintén 5 pontos.

 

Prágában az utolsó fordulóra maradt a döntés. A befejező játszmák döntik el a bajnoki cím, a dobogós helyek és a kilenc továbbjutó hely sorsát.

Lengyel, azerbajdzsáni és örmény sakkozónők játsszák a főszerepkeet. Monika Socko lépéselőnyben, de kicsit figyelnie kell a riválisok küzdelmeit is.

Lázárné Vajda Szidónia győzelemmel esélyt kaphat előrelépésre, a román színekbe „átigazolt” Jovana Rapport lesz az ellenfele. Gaál Zsóka és TTerbe Zsuzsanna nyeréssel javíthat jelenlegi szerény helyezésén.

Az élcsoportban a 10. forduló eredményei:

Gulnar Mammadova (azerbajdzsáni, 2380, 6,5) – Monika Socko (lengyel, 2423, 7,5) döntetlen

Elina Danielian (örmény, 2441, 6,5) – Gunay Mammadzada (azerbajdzsáni, 2466, 7) döntetlen

Inna Gaponenko (ukrán, 2339, 6,5) – Ullviyya Fataliyeva (azerbajdzsáni, 2413, 6,5) döntetlen

Naria Gevorgyan (örmény, 2216, 6,5) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2362, 6,5) 0 - 1

Mai Narva (észt, 2405, 6) – Aleksandra Maltsevskaya (lengyel, 2360, 6,5) 0 - 1

Anna Usenyina (ukrán, 2423, 6) – Oliwia Kiolbasa (lengyel, 2383, 6) 1 - 0

Nurhyul Szalimova (ECX, 24004, 6) – Anna M. Szergszjan (örmény, 2378, 6) döntetlen

Irina Bulmaga (román, 2403, 6) – Hanim Balalayeva (azerbajdzsáni, 2344, 6) 1 - 0

Sophie Milliet (francia, 2391, 6) – Govhar Beydullaeva (azerbajdzsáni, 2339, 6) döntetlen

Stavroulu Tsolakidot (görög, 2388, 6) – Elina Roebers (holland, 2324, 6) 0 - 1

Nana Dzagnidze (grúz, 2531, 5,5) – Olga Babiy (ukrán, 2296, 5,5) 1 - 0

Anastasiya Rahmangulova (ukrán, 2244, 5) - Lázárné Vajda Szidónia (magyar, 2313, 5) 0 – 1

Laman Hajiyeva (azerbajdzsáni, 2044, 5) – Gaál Zsóka (magyar, 2313, 5) 1 – 0

Dana Vanduyhuys (belga, 2054, 4) – Terbe Zsuzsanna (magyar, 2196, 4)  0 – 1

Az utolsó forduló előtt az élcsoport állása:

H.

R.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

K

Élő+/-

1

7

GM

Monika Socko

POL

2423

8

0

57

61

10

19,4

2

5

IM

Gunay Mammadzada

AZE

2466

7,5

0

60

64

10

11

3

25

IM

Aleksandra Maltsevskaya

POL

2360

7,5

0

54,5

58,5

10

18,5

4

24

IM

Lilit Mkrtchian

ARM

2362

7,5

0

52,5

57

10

16,1

5

6

GM

Elina Danielian

ARM

2441

7

0

60,5

65,5

10

10,4

6

9

WGM

Ulviyya Fataliyeva

AZE

2413

7

0

59

63,5

10

9

7

20

IM

Gulnar Mammadova

AZE

2380

7

0

58

62,5

10

11,6

8

8

GM

Anna Usenyina

UKR

2423

7

0

56,5

61

10

9

9

30

IM

Inna Gaponenko

UKR

2339

7

0

54

57

10

12

10

33

Elene Roebers

NED

2324

7

0

48,5

52,5

20

13,6

11

13

IM

Irina Bulmaga

ROU

2403

7

0

44

47

10

-5,9

12

1

GM

Nana Dzagnidze

GEO

2531

6,5

0

58,5

63,5

10

-7,6

13

63

WGM

Maria Gevorgyan

ARM

2216

6,5

0

58,5

62,5

20

58,2

14

21

IM

Anna M. Szargszjan

ARM

2378

6,5

0

53

57,5

10

0,3

,,,

,,,

35

35

IM

Lázárné Vajda Szidónia

HUN

2313

6

0

45,5

48,5

10

-8,4

59

36

WIM

Gaál Zsóka

HUN

2313

5

0

48,5

50,5

20

-40

66

68

WFIM

Terbe Zsuzsanna

HUN

2196

5

0

39,5

42,5

10

-3,3

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása::

Monika Socko (lengyel, 2423, 8) – Lilit Mkrtvhian (örmény, 2362, 7,5)

Funay Mammadzada (azerbajdzsáni, 2466, 7,5) – Aleksandta Maltsevskaya (lengyel, 2360, 7,5)

Irina Bulmaga (román, 2403, 7) – Elina Danielian (örmény, 2441, 7)

Eline Roebers (holland, 2324, 7) – Anna Usenyina (ukrán, 2423, 7)

Ukviyya Fataliyeva (azerbajdzsáni, 2413, 7) – Gulnar Mammadova (azerbajdzsáni, 2380, 7)

Lela Zsavahasvili (grúz, 2476, 6,5) – Inna Gaponenko (ukrán, 2339, 7)

Govhar Beydullayeva (azerbajdzsáni, 6,5) – Nana Dzagnidze (grúz, 2531, 6,5)

Mariam Mkrtchyan (örmény, 2285, 6,5) – Nurgyul Szalimova (EXC, 2404, 6,5)

Anna M. Szargszjan (örmény, 2378, 6,5) – Sophie Milliet (francia, 2391, 6,5)

Teodora Injac (szerb, 2389, 6,5) – Maria Gevorgyan (örmény, 2216, 6,5)

Nino Bacsiasvili (grúz, 2466, 6) – Marina Brunello (olasz, 2341, 6)

Lázárné Vajda Szidónia (magyar, 2313, 6) – Jovana Rapport (román, 2294, 6)

DeumanteDaulyte-Cornette (francia, 2384, 5) – Terbe Zsuzsanna (magyar, 2196, 5)

Gaál Zsóka (magyar, 2313, 5) – Machteld Van Foreest (holland, 2235, 5)

Verőci Zsuzsa

 

Komment 0 | Reblog! 0 |

A villámverseny féludejében az összetett ponrversenyben Firouzja 3 pontos előnnyel vezet

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

St. Louisban a Grand Chess Tour 2022 negyedik tornáján a villámverseny első játéknapja, kilenc forduló után az összetett pontversenyben a francia Alireza Firouzja  hárompontos előnnyel vezet a vártnál jóval gyengébben snellező honfitársa, Maxime Vachier-Lagrave előtt. A címvédő, a rapid torna utolsó helyezettje, az amerikai Hikaru Nalamura csak három döntetlent engedélyezett ellenfeleinek, már harmadikként várthatja a folytatást. Firouzja is megőrizte veretlenségét,  7 pontot ért el,  összesítésben 18 pontja van. Az amerikai Jeffery Xiong az orosz Kan Nepomnjacsijjal holtversenyben negyedik, az amerikai Lrvon Aronian és Fabiano Caruana hatodik, illetve hetedik a versengésben. A sikeres felzárkózás után visszaesett az azerbajdzsáni Sahrijar Mamedgyarov,  nem bírta a tempót az amerikai Sam Shankland és Leinier Dominguez Perez. Az 5-5 perccel és lépésenként 2-2 másodperc bónuszidővel játszott partikban klasszikus a pontozás, 1 pontot ér a győzelem. Kedden ellenkező színelosztással játsszák a második partikat. A torna díjalapja 175 ezer dollár, az összetett pontverseny győztese 40 ezer dollárt nyer.

Remek csatákat, jelentős fordulatokat, meglepő elnézéseket, szerencsés győzelmeket, váratlan mentéseket is láttunk a Grand Chess Tour 2022 öt versenyből álló sorozatának negyedik állomásán, St. Louisban zajló viadalon. A háromnapos rapidverseny után még nagyobb sebességre kapcsoltak a sakkvilág ászai, játszmánként 5-5 perc és 2-2 másodperc gondolkodási idővel a villámversenyen kilenc fordulóra került sor. A rapidversenyen holtversenyben véguett az élen a két francia klasszis, Maxome Vachier-Lagrave és Alireza Firouzja. a villámpartikat.

A rapidverseny végeredménye:

H.

Név

Fed.

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Pont

1

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

2763

x

½ 

½ 

½ 

½ 

1 

1 

½ 

½ 

½ 

5.5

2

Alireza Firouzja

FRA

2704

½ 

x

½ 

½ 

½ 

1 

0 

½ 

1 

1 

5.5

3

Sam Shankland

USA

2616

½ 

½ 

x

1 

0 

½ 

½ 

½ 

½ 

1 

5.0

4

Jan Nepomnjacsij

FID

2795

½ 

½ 

0 

x

½ 

1 

½ 

½ 

½ 

½ 

4.5

5

JefferyXiong

USA

2725

½ 

½ 

1 

½ 

x

0 

1 

½ 

½ 

0 

4.5

6

Sahrijar Mamedgyarov

AZE

2695

0 

0 

½ 

0 

1 

x

1 

½ 

1 

½ 

4.5

7

Fabiano Caruana

USA

2776

0 

1 

½ 

½ 

0 

0 

x

½ 

½ 

1 

4.0

8

Levon Aronian

USA

2728

½ 

½ 

½ 

½ 

½ 

½ 

½ 

x

½ 

0 

4.0

9

Leinier Dominguez Perez

USA

2705

½ 

0 

½ 

½ 

½ 

0 

½ 

½ 

x

1 

4.0

10

Hikaru Nakamura

USA

2837

½ 

0 

0 

½ 

1 

½ 

0 

1 

0 

x

3.5

A villámversenyt Jan Nepomnjacsij elleni győzelemmel kezdte Alirea Firouzja, a sereghajtó címvédő Hikaru Nakamura visszavágott Fabiano Caruanának. Megtört a jég, először nyert Levon Aronian. Nagy adok-kapok küzdelmek zajlottak az első három fordulóban.

Az összetett verseny állása a 3. forduló után:

1.Alireza Firouzja 13

2- Maxime Vachier-Lagrave 12,5

3-4. Sahrijar Mamedhyarov és Sam Shankland 11

5-6. Jan Nepomnjacsij és Jeffery Xiong 10,5

7-9 Fabiano Caruana, Hikaru Nakamura és Levon Aronian 9,5

10, Leinier Dominguez Perez 8,5

 

A következő három fordulóban is Firouzja 2 pontot szerzett, MVL a hatodik körben kikapott Nakamurától és magabiztossága is tovatűnt. A címvédő már ötödik volt. MVL hátránya másfél pontra nőtt honfitársával szemben. Shankland mind a három partiját elvesztette, Mamedgyarov erejéből csak fél pontra futotta.

Az összetett verseny állása a 6. forduló utáni:

1.Alireza Firouzja 15 pont

2. Maxime Vachier-Lagrave 13,5

3. Jeffery Xiong 13

4. Jan Nepomnjacsij  12,5

5. Hikaru Nakamura 12

6-8. Fabiano Caruana, Levon Aronian és Sahrijar Mamedgyarov 11,5

9. Sam Shankand 11

10. Leinier Dominguez Perez 8,5

 

Alireza Firouzja mesterhármassal zárta a villámverseny félidejét, MVL ellen is remek csatát nyert, hárompontos előnnyel várhatja a folytatást. Hikaru Nakamura volt a legeredményesebb, csak három döntetlent engedélyezett riválisainak, a harmadik helyre lépett előre.

A villámverseny első játéknapja:
 

H.

Néve

Fed.

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Pont

1

Hikaru Nakamura

USA

2850

x

½ 

1 

1 

½ 

1 

1 

½ 

1 

1 

7.5

2

Alireza Firouzja

FRA

2795

½ 

x

½ 

½ 

1 

½ 

1 

1 

1 

1 

7.0

3

Levon Aronian,

USA

2850

0 

½ 

x

0 

1 

1 

0 

1 

1 

1 

5.5

4

Fabiano Caruana

USA

2847

0 

½ 

1 

x

½ 

0 

½ 

½ 

1 

1 

5.0

5

Jan Nepomnjacsij

FID

2791

½ 

0 

0 

½ 

x

1 

½ 

1 

½ 

1 

5.0

6

Jeffery Xiong

USA

2714

0 

½ 

0 

1 

0 

x

½ 

1 

1 

1 

5.0

7

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

2812

0 

0 

1 

½ 

½ 

½ 

x

0 

½ 

1 

4.0

8

Sahrijar Mamedgxarov

AZE

2710

½ 

0 

0 

½ 

0 

0 

1 

x

1 

1 

4.0

9

Sam Sankland

USA

2645

0 

0 

0 

0 

½ 

0 

½ 

0 

x

½ 

1.5

10

Leinier Dominguez Perez

USA

2708

0 

0 

0 

0 

0 

0 

0 

0 

½ 

x

0.5

Az összetett pontverseny állása:

 

Verőci Zsuzsa

Fotó: grandchesstour.com

 

Komment 0 | Reblog! 0 |

A kontinensviadalon Monika Socko döntetlennel is megőrizte félpontos előnyét

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Prágában zajló 22. Európa-bajnokság kilencedik fordulója után a lengyel Monika Socko félpontos előnnyel vezet az azerbajdzsáni Gunay Mammadzada előtt, aki megfosztotta veretlenségétől az örmény Maria Gevorgyant. Az élcsoportban sorban születtek a döntetlenek, heten is 6,5 pontosok. A játéknapon Lázárné Vajda Szidónia remizett, Gaál Zsóka győzött, Terbe Zsuzsanna vereséget szenvedett. Vaja és Gaál 5, Terbe 4 pontos.

 

A cseh fővárosban zajló kontinensviadalon Monika Socko a negyedik fordulótól hol holtversenyben, hol egyedül vezeti a versengést. A rajtlistán csak hetedik tizenháromszoros lengyel olimpikon újabb nehéz párharcon van túl. A  kilencedik fordulóban nagy csatában remizett Ulviyya Fataliyeváva, a kiélezett küzdelem el is dőlhetett volna Socko javára. Gunay Mammadzada visszahódította a második helyet Maria Gevorgyan elleni győzelmével.

Heten is 6,5 pontosok, a hajrá két fordulójában izgalmas csaták várhatóak a dobogós helyekért, a Világkupán való részvételi jogot jelentő helyezésekért. A tavalyi Eb-ről többek között Elina Danielian, Oliwia Kiolbasza és Anna M. Szargszjan már kiharcolta a továbbjutást.

Lázárné Vajda Szidónia döntetlennel folytatta szereplését, Gaál Zsóka könnyű győzelmet aratott. Terbe Zsuzsanna az olimpiai bajnok, korábbi koninensbajnok Natalija Zsukovától szenvedett vereséget.   

 

Az élcsoportban a 9. forduló eredményei:

Ulviyya Fataliyeva (azerbajdzsáni, 2413, 6) – Monika Sovko (lengyel, 2423, 7) döntetlen

Gunay Mammadzada (azerbajdzsáni, 2466, 6) – Maria Gevorgyan (örmény, 2216, 6,5) 1 - 0

Lilit Mkrtchian (örménym 2362, 6) – Elina Danielian (örmény, 2441, 6) döntetlen

Gulnar Mammadova (azerbajdzsáni, 2380, 6) – Inna Gaponenko (ukrán, 2339, 6) döntetlen

Hanim Balalayeva (azerbajdzsáni, 2344, 5,5) – Anna Usenyina (ukrán, 2423, 5,5) döntetlen

Govhar Brydullayeva (azerbajdzsáni, 2339, 5,5) – Nurgyul Szalimova (EXC, 2404, 5,5) döntetlen

Olga Babiy (ukrán, 2296, 5,5) – Stavroulu Tsolakiddou (görög, 2388, 5,5) döntetlen

Aleksandra Maltsevskaya (lengyel, 2360, 5,5) -  Jovana Rapport (román, 2294, 5,5) 1 - 0

Lázárné Vajda Szidónia (magyar, 2313, 4,5) – Alicia Sliwixka (lengyel, 2260, 4,5) döntetlen

Gaál Zsóka (magyar, 2313, 4) – Monika Marcinczyk (lengyel, 1934, 4) 1 - 0

Terbe Zsuzsanna (magyar, 2196, 4) – Natalija Zsukova (ukrán, 2335, 4) 0 - 1

Az élcsoport állása:

H.

R.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

K

Élő+/-

1

7

GM

Monika Socko

POL

2423

7,5

0

45,5

49

10

20

2

5

IM

Gunay Mammadzada

AZE

2466

7

0

47,5

51

10

11,3

3

6

GM

Elina Danielian

ARM

2441

6,5

0

47,5

51,5

10

10,1

4

9

WGM

Ulviyya Fataliyeva

AZE

2413

6,5

0

47

50,5

10

10

5

20

IM

Gulnar Mammadova

AZE

2380

6,5

0

46

50,5

10

11

6

63

WGM

Maria Gevorrgyan

ARM

2216

6,5

0

46

49

20

64,2

7

25

IM

Aleksandra Maltsevskaya

POL

2360

6,5

0

43,5

46,5

10

12,9

8

24

IM

Lilit Mkrtvhian

ARM

2362

6,5

0

43

47

10

13,1

9

30

IM

Inna Gaponenko

UKR

2339

6,5

0

42

44

10

11

10

8

GM

Anna Usenyina

UKR

2423

6

0

46

50

10

4,6

11

16

IM

Stavroula Tsolakidou

GRE

2388

6

0

43

47,5

10

4

12

11

WGM

Mai Narva

EST

2405

6

0

42,5

47

10

0

13

21

IM

Anna M. Szargszjan

ARM

2378

6

0

42

46

10

-0,1

14

19

WIM

Oliqia Kiolbasa

POL

2383

6

0

41,5

45

10

-3,6

15

40

WGM

Olga Babiy

UKR

2296

6

0

41,5

44,5

20

14,6

16

12

IM

Nurgyul Szalimova

ECX

2404

6

0

40,5

44

10

-1,8

R,

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Pont

H..

K

Élő+/-

35

IM

Lázárné Vajda Szidónia

2313

½

1

½

½

½

½

1

0

½

5

52

10

-12,40

36

WIM

Gaál Zsóka

2313

1

1

0

1

0

0

0

1

1

5

47

20

-23,60

68

WFM

Terbe Zsuzsanna

2196

0

0

1

0

½

½

1

1

0

4

84

20

-39,20

Az élcsoportban a 10. forduló párosítása:

Gulnar Mammadova (azerbajdzsáni, 2380, 6,5) – Monika Socko (lengyel, 2423, 7,5)

Elina Danielian (örmény, 2441, 6,5) – Gunay Mammadzada (azerbajdzsáni, 2466, 7)

Inna Gaponenko (ukrán, 2339) – Ullviyya Fataliyeva (azerbajdzsáni, 2413, 6,5)

Naria Gevorgyan (örmény, 2216, 6,5) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2362, 6,5)

Mai Narva (észt, 2405, 6) – Aleksandra Maltsevskaya (lengyel, 2360, 6,5)

Anna Usenyina (ukrán, 2423, 6) – Oliwia Kiolbasa (lengyel, 2383, 6)

Nurhyul Szalimova (ECX, 24004, 6) – Anna M. Szergszjan (örmény, 2378, 6)

Irina Bulmaga (román, 2403, 6) – Hanim Balalayeva (azerbajdzsáni, 2344, 6)

Sophie Milliet (francia, 2391, 6) – Govhar Bwydullaeva (azerbajdzsáni, 2339, 6)

Stavroulu Tsolakidot (görög, 2388, 6) – Elina Roebers (holland, 2324, 6)

Nana Dzagnidze (grúz, 2531, 5,5) – Olga Babiy (ukrán, 2296, 5,5)

Anastasiya Rahmangulova (ukrán, 2244, 5) – Gaál Zsóka (magyar, 2313, 5)

Laman Hajiyeva (azerbajdzsáni, 2044, 5) – Lázárné Vajda Szidónia (magyar, 2313, 5)

Dana Vanduyhuys (belga, 2054, 4) – Terbe Zsuzsanna (magyar, 2196, 4)

Verőci Zsuzsa

 

Komment 0 | Reblog! 0 |

A rapid tornán Vachier-Lagrave és Firouzja holtversenyben végzett az élen, kezdődik a villámverseny

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

St. Louisban a francia Maxime Vachier-Lagrave és Alireza Firouzja holtversenyes elsőségével fejeződött be a Grand Chess Tour 2022 negyedik tornájának rapidversenye. A francia duó egy ponttal előzte meg a meglepetésre harmadik amerikai Sam Shanklandot. A befejező játéknapon kilenc játszma is döntéssel végződött, remek csatákat láttunk. Az azerbajdzsáni Sahtijat mesterhármast ért el, az amerikai Levon Aronian nyeretlen maradt. A címvédő amerikai Hikaru Nakamura az utolsó helyen végzett! Az idő szorításában a versengésben nagy fordulatokat, kihagyott esélyeket láttunk, a győzelem 2 pontot ért. Hétfőn és kedden a kétfordulós, klasszikus pontozású villámversennyel folytatódik a viadal, játszmánként 5-5 perc a gondolkodási idő és lépésenként 2-2 másodperc bónusz. Az összesített eredmény alapján osztják majd a díjakat, a 175 ezer dolláros díjalapból a győztes 40 ezer dollárt nyer.

 

A rapidverseny befejező három fordulója előtt Alireza Firouzja egypontos előnnyel állt az élen, a 10 fős mezőnyben a holtversenyes második Maxime Vachier-Lagrave, Jan Nepomnjacsij  és Jeffery Xiong tudta megőrizni veretlenségét.

A verseny állása a 6. forduló után:

 

 

 

A hetedik fordulóban az éllovas Alireza Firouzja nagy esélyt szalasztott el Jan Nepomnjacsijjal vívott csatájában. Az orosz nagymester megnyitási hibája után minőséget vesztett, csodával határos módon, az időzavarba került 19 éves francia sakkozó hathatós segítségével  menekült meg a vereségtől.

Egyenlő esélyű végjátékot vesztett el Fabiano Caruana, sikerre vezettek Maxime Vachier-Lafrave erőfeszítésai.

A második játéknap után sereghajtó Sahrijar Mamedgyarov megkezdte a felzárkózást.

Folytatódott Hikaru Nakamura vesszőfutása, Sam Shankland túljátszotta a címvédőt. Levon Aronian és Leinier Dominguez Perez küzdelem nélkül remizett.

A 7. forduló eredményei:

Sahrijar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2758) - Jeffery Xiong (amerikai, 2690) 1 - 0

Maxime Vachier-Lagrave (franci, 2757) - Fabiano Caruana (amerikai, 2776)  1 - 0

Alireza Firouzja (francia, 2778)  - Jan Nepomnjacsij (FID, 2792)  döntetlen

Hikaru Nakamura (amerikai, 2768) - Sam Shankland (amerikai, 2720)  0 - 1

Levon Aronian (amerikai, 2775) - Leinier Dominguez Perez (amerikai, 2754) döntetlen

A holtversenyben vezető francia kettős döntetlennel folytatta. Alireza Firouzja hívei alaposan megijedhettek Levon Aronian tisztáldozata után, de a nyeretlen amerikai nagymester nem találta meg a támadás sikeres folytatásának lehetőségét. Jóval békésebb volt Leinier Dominguez Perez és Mvl pontosztozkodása.

A játéknap nagy l krimijét láttuk Jan Nepomnjacsij és És Sam Shankland összecsapásában. Az orosz sakkozó végül rágizetett erőszakos nyerési törekvésére. Shankland a győzelemmel beérte a francia nagymestereket.

 

Hihetetlen volt Fabiano Caruana és Sahrijar Mamedgyarov 91 lépéses ütközete. Az azerbajdzsáni sakkozó fölényes állásában addig bizonytalankodott, míg Caruana remizhetett volna, de az esélyt elpuskázta.

Másodszor kapott ki Jrffery Xiong, második győzelmét érte el Hikaru Nakamura.

A

8. forduló eredményei:

Alireza Firouzja (9) - Levon Aronian (6)  döntetlen

Jan Nepomnjacsij (8) - Sam Shankland (8) 0 - 1

Jeffery Xiong (7) - Hikaru Nakamura (5) 0 - 1

Lenier Dominguez Perez (7) – Maxime Vachier-Lagrave (9) döntetlen

Fabiano Caruana (6) - Sahrijar Mamedgyarov (5)  0 - 1

A befejező fordulóban a várakozásnak megfelelően MVL és Alireza Firouzja gyorsan remizett. Sam Shankland világossal hibát hibára halmozva 30 lépésben kikapott Jeffery Xiongtoé.

Az örökrangadó, Hikaru Nakamura és Fabiano Caruana óriási csatája zárta a rapidversenyt. Caruana győzelmével az utolsó helyre „taszízozza” a címvédőt.

Levon Aronian nyolcadszor remizett, Sahrijar a mesterhármassal ötven százalékon zárta a tornát.

Az utolsó forduló eredményei:

Hikaru Nakamura (7) - Fabiano Caruana (6) 0 - 1

Maxime Vachier-Lagrave (10) - Alireza Firouzja (10) döntetlen

Sahrijar Mamedgyarov (7) - Lenier Dominguez Perez (8) 1 - 0

Levon Aronian (7) - Jan Nepomnjacsij (8)  döntetlen

Sam Shankland (10) – Jeffery Xiong (7)  0 - 1


 

H.

Név

Fed.

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Pont

1

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

2763

x

½ 

½ 

½ 

½ 

1 

1 

½ 

½ 

½ 

5.5

2

Alireza Firouzja

FRA

2704

½ 

x

½ 

½ 

½ 

1 

0 

½ 

1 

1 

5.5

3

Sam Shankland

USA

2616

½ 

½ 

x

1 

0 

½ 

½ 

½ 

½ 

1 

5.0

4

Jan Nepomnjacsij

FID

2795

½ 

½ 

0 

x

½ 

1 

½ 

½ 

½ 

½ 

4.5

5

JefferyXiong

USA

2725

½ 

½ 

1 

½ 

x

0 

1 

½ 

½ 

0 

4.5

6

Sahrijar Mamedgyarov

AZE

2695

0 

0 

½ 

0 

1 

x

1 

½ 

1 

½ 

4.5

7

Fabiano Caruana

USA

2776

0 

1 

½ 

½ 

0 

0 

x

½ 

½ 

1 

4.0

8

Levon Aronian

USA

2728

½ 

½ 

½ 

½ 

½ 

½ 

½ 

x

½ 

0 

4.0

9

Leinier Dominguez Perez

USA

2705

½ 

0 

½ 

½ 

½ 

0 

½ 

½ 

x

1 

4.0

10

Hikaru Nakamura

USA

2837

½ 

0 

0 

½ 

1 

½ 

0 

1 

0 

x

3.5

 

Verőci Zsuzsa

Fotó: grandchesstour.com chess24.com

 

Komment 0 | Reblog! 0 |

Prágában hatodszor győzött Monika Socko, félpontos előnnyel vezet, a grúz sakkozónők fekete napja

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Prágában zajló 22. Európa-bajnokság nyolcadik fordulójában a lengyel Monika Socko éegyőzte holtversenyes társát, az azerbajdzsáni Gunsy Mammadzadát és félpontos előnnyel vezet az örmény Maria Gevorgyan előtt. Hat fős a 6 pontosok csoportja, nyolcan gyűjtöttek 5,5 pontot. Elvesztette veretlenségét Lázárné Vajda Szidónia, a görög Stavroula Tsolakidou győzte le, 5,5 pontja van. Gaál Zsóka és Terbe Zsuzsanna nyeréssel feljöttek ötven százalékra. A 11 fordulós viadal első kilenc helyezettje harcolja ki a jövő évi Világkupán való indulás jogát.

A kontinensbajnokság nyolcadik fordulójában számos meglepetés született. Az éltáblán Monika Socko újabb remek győzelmet aratott, hatodik nyerésével félpontos előnnyel vezet. A tizenháromszoros lengyel olimpikon holtversenyes társát, Gunay Mammadzadát győzte le, aki kevésbé bírta a játszma tétjét, 30 lépés után súlyos elnézése után feladásra kényszerült.

Sikeres napot zártak az örmény sakkozónők, a rajtlistán 65. Maria Grvorgyan folytatta szenzációs szereplését, félpontos hátránnyal áll a második helyen. Lilit Mkrtchian és Elina Danielian 6 pontos.

Fekete napja volt az olimpiai ezüstérmes grúz triónak, Nino Bacsiasvili, Nana Dzagnidze és Lela Zsavahasvili is vereséget szenvedett.

Elvesztette veretlenségét Lázárné Vajda Szudnia. A görög Stavroula Tsolakidou ellen jól felkészült a skót megnyitásra, egyenlő esélyű küzdelemben húzott vesztőt.

Három egymást követő vereség után nyert a 15 éves Gaál Zsóka, tisztáldozattal indított támadást, román ellenfele rosszul védekezett. Terbe Zsuzsanna harmadik nyerésével szintén ötvenszázalékos.

Az élcsoportban a 8. forduló eredményei:

Monika Socko (lengyel, 2423, 6) – Gunay Mammadzada (azerbajdzsáni, 2466, 6)  1 - 0

Maria Gevorgyan (örmény, 2216, 5,5) – Aleksandra Maltsevskaya (lengyel, 2360, 5,5) 1 - 0

Nino Bacsiasvili (grúz, 2466, 5) – Gulnar Mamamdova (azerbajdzsáni, 2380, 5) 0 - 1

Elina Danielian (örmény, 2441, 5) – Anna M. Szergszjan (örmény, 2378, 5) 1 - 0

Anna Usenyina (ukrán, 2423, 5) – Olga Babiy (ukrán, 2296, 5)  döntetlen

Marina Brunello (olasz, 2341, 5) – Ulviyya Fataliyeva (azerbajdzsáni, 2413, 5) 0  1

Lilit Mkrtchian (örmény, 2362, 5) – Mai Narva (észt, 2405, 5) 1 - 0

Inna Gaponenko (ukrán, 2339, 5) – Teodora Injac (szerb, 2389, 5) 1 - 0

Jovana Rapport (román, 2296, 5) – Oliqia Kiolbasa (lengyel, 2383, 5) döntetlen

Nana Dzagnidze (grúz, 2531, 4,5) – Hanim Balajajeva (azerbajdzsáni, 2344, 4,5) 0 – 1

Lela Zsavahasvili (grúz, 2476, 4,5) – Govhar Beydullayev (azerbajdzsáni, 2339, 4,5) 0 - 1

Stavroula Tsolakidou (görög, 2388, 4,5) – Lázárné Vajda Szidónia (magyar, 2313, 4,5)  1 - 0

Mihaela- Alessla Ciolacu (román, 2169, 3) – Gaál Zsóka (magyar, 2313, 3) 0 - 1

Michaela Svobodova (cseh, 1943, 3) – Terbe Zsuzsanna (magyar, 2196, 3) 0 – 1

Az élcsoport állása:

H.

R.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

K

Élő+/-

1

7

GM

Monika Socko

POL

2423

7

0

36,5

39

10

20,1

2

63

WGM

Maria Gevorgyan

ARM

2216

6,5

0

34

36,5

20

68

3

5

IM

Gunay Mammadzada

AZE

2466

6

0

37,5

41

10

9,4

4

9

WGM

Ulviyya Fataliyeva

AZE

2413

6

0

36

39

10

9,9

5

20

IM

Gulnar Mammadova

AZE

2380

6

0

35,5

39

10

11,6

6

6

GM

Elina Danielian

ARM

2441

6

0

35

39

10

11,2

7

30

IM

Inna Gaponenko

UKR

2339

6

0

31,5

33,5

10

10,4

8

24

IM

Lilit Mkrtchian

ARM

2362

6

0

31

34,5

10

12

9

25

IM

Aleksandra Maltsevskaya

POL

2360

5,5

0

36

39

10

8,8

10

8

GM

Anna Usenyina

UKR

2423

5,5

0

35

38,5

10

5,7

11

40

WGM

Olga Babiy

UKR

2296

5,5

0

33,5

36,5

20

12

12

16

IM

Stavroula Tasolakidou

GRE

2388

5,5

0

32

35,5

10

5,3

13

41

WGM

Jovana Rapport

ROU

2294

5,5

0

30,5

34

20

12,2

14

12

IM

Nurgyul Szalimova

ECX

2404

5,5

0

30,5

33,5

10

-0,9

31

WGM

Govhar Brydullayev

AZE

2339

5,5

0

30,5

33,5

20

1,8

16

27

WGM

Hanim Balalajeva

AZE

2344

5,5

0

26,5

29,5

20

3,2

50

35

IM

Lázárné Vajda Szidónia

HUN

2313

4.5

0

27,5

29,5

10

-11,7

69

36

WIM

Gaál Zsóka

HUN

2313

4

0

29,5

31

20

-25,4

73

68

WFM

Terbe Zsuzsanna

HUN

2196

4

0

24,5

27

20

3,3

Az élcsoportban a 9. forduló párosítása:

Ulviyya Fataliyeva (azerbajdzsáni, 2413, 6) – Monika Sovko (lengyel, 2423, 7)

Gunay Mammadzada (azerbajdzsáni, 2466, 6) – Maria Gevorgyan (örmény, 2216, 6,5)

Lilit Mkrtchian (örménym 2362, 6) – Elina Danielian (örmény, 2441, 6)

Gulnar Mammadova (azerbajdzsáni, 2380, 6) – Inna Gaponenko (ukrán, 2339, 6)

Hanim Balalayeva (azerbajdzsáni, 2344, 5,5) – Anna Usenyina (ukrán, 2423, 5,5)

Govhar Brydullayeva (azerbajdzsáni, 2339, 5,5) – Nurgyul Szalimova (EXC, 2404, 5,5)

Olga Babiy (ukrán, 2296, 5,5) – Stavroulu Tsolakiddou (görög, 2388, 5,5)

Aleksandra Maltsevskaya (lengyel, 2360, 5,5) Jovana Rapport (román, 2294, 5,5)

Lázárné Vajda Szidónia (magyar, 2313, 4,5) – Alicia Sliwixka (lengyel, 2260, 4,5)

Gaál Zsóka (magyar, 2313, 4) – Monika Marcinczyk (lengyel, 1934, 4)

Terbe Zsuzsanna (magyar, 2196, 4) – Natalija Zsukova (ukrán, 2335, 4)

Verőci Zsuzsa

Komment 0 | Reblog! 0 |

Legfrissebb bejegyzések

Budapest 12 napig a sakkozás fővárosa, kezdődik a 45. Sakkpépmpia7
2024. 09. 11.

Fabiano Caruana a GCT SuperUnited Croatia rapidverseny győzteae, 3 pont az előnye 
2024. 07. 13.

Zágrábban ma kezdődik a Grand Chess Tour 2024 harmadik versenye, a SuperUnited Croatia
2024. 07. 10.

Fabiano Caruana a bukaresti Superbet Chess Classic győztese, rapid rájátszádban legyőzte ruválisait
2024. 07. 06.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 30 pontos  előnnyel vezet Hikaru Nakamura előtt 
2024. 07. 02.

A bukaresti Superbet Chess Classsic viadalon Fabiano Caruana játszik címvédőként
2024. 06. 26.

Stavangerben Carlsen hatodszor győzött, két ponttal előzte meg Nakamurát, Ju Wenjun 3 pontos előnnyel nyert
2024. 06. 08.

A Norway Chess 2024 viadalok utolsó fordulója előtt Carlsen és Ju Wenjun is másfél pontos előnnyel vezet
2024. 06. 07.

Carlsen wlőnye egy pontra nőtt, Ju Wenjun ismlt az élen
2024. 06. 05.

Carlsen udőtúllépéssel vesztett, Nakamura hátránya fél pontra csökkent, Muzicsuk előnye fél pont
2024. 06. 04.

Ding Liren kétlépéses mattot nézett el Carlsen ellen, a norvég világelsp átvette a vezetést
2024. 06. 03.

Félidőben Nakamura egypontos előnnyel vezet Carlsen előtt, Vaishali előnye is egy pont, Muzicsuk a mésodik
2024. 06. 02.

A világranglisták éllovasai megőrizték vezető pozíciójukat
2024. 06. 01.

A Norway Chess 2024 Noway viadallokon a négy forduló után Nakamura és Vaishali vezet
2024. 05. 31.

A 18 éves Praggnanandhaa legyőzte Carlsent, átvette a vezetést, Caruana nyert Ding Liren ellen
2024. 05. 30.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog