Help Sales ÁSZF

Megszakadt az Aquaprofit nyerősorozata, a Paks 6,5-5,5-re legyőzte a címvédőt

Címkék: Csapatbajnokság 2012/13

Pakson játszották le az első osztályú csapatbajnokság csúcsrangadóját. Megszakadt a címvédő Aquaprofit-NTSK csapatának fantasztikus sorozata, 55 megnyert mérkőzés után az ezüstéremre pályázó Atomerőmű SE együttesétől 6,5-5,5-ös vereséget szenvedett. A bajnokság befejező játéknapja előtt az Aquaprofit négypontos előnnyel vezet a paksiak előtt. A Haladás az MLTC ellen nyert 6,5-5,5-re. Remekelt az ASS-Makói SVSE, a negyedik helyre léptek előre a rivális Pénzügyőr legyőzésével. A csapatbajnokság utolsó fordulóját április 21-én játsszák le.

Nincs már veretlen együttes a csapatbajnokság 2012/13-as idényében. Megszakadt a címvédő Aquaprofit-NTSK páratlan nyerősorozata, 55 győzelemmel megvívott mérkőzés után a bajnokság csúcsrangadóján minimális arányban vereséget szenvedett. Az Atomerőmű SE  csapata edzőtáborral is készült a találkozóra, amelyet taktikai döntetlenek vezettek be. A páratlan táblákon vezették a világos bábukat a bajnokcsapat sakkozói. Három játszmában, a második, a harmadik és az ötödik táblán a nagymesterek gyorsan megosztoztak a ponton.

A nagykanizsaiak csapatkapitánya, aranyérmes olimpikonunk, Ribli Zoltán kiskombinációval anyagi előnyre tett szert. A paksiak Grószpéter Attilában bízhattak, aki végig kedvezőbben állt. Egyre biztosabbá vált, hogy a mérkőzés sorsát olimpiai válogatottunk, Gara Tícia és a paksiak reménységének, Antal Tibor Kendének az összecsapása dönti el. Tícia kedvezőbb állásában a taktikai bonyodalmakban eltévedt, a remihez vezető folytatást is kihagyta, majd átengedte a kezdeményezést, többé már nem volt védelme.

A bronzéremre pályázó Haladás VSE együttese csak minimális arányban nyert a Mátyásföldi LTC gárdája ellen. Az éltáblákon a szombathelyiek ponterősek voltak. Az ASS-Makói SVSE bravúros győzelmet aratott a rivális Pénzügyőr csapatával szemben, a negyedik helyre léptek előre.

Második csapatgyőzelmét aratta a Hungaropharma Decs, az utolsó forduló dönt, hogy melyik két csapat búcsúzik az első osztályú küzdelemtől.

 

A 8. forduló eredményei:

Atomerőmű SE Paks – Aquaprofit-NTSK  6,5 – 5,5

(Milos Perunovic (2614) – Balogh Csaba (2668)  döntetlen

Borki Predejovic (2600) – Ivan Ivanisevic (2645) döntetlen

Berkes Ferenc (2685) – (Márkus Róbert (2605) döntetlen

Ács Péter (2586) – Ribli Zoltán (2554)  0 - 1

Vladislav Nevednichy (2554) –  Constantin Lupulescu (2614)  döntetlen

Papp Gábor (2571) – (Pintér József (2547) döntetlen

Szabó Krisztián (2541) – Bánusz Tamás (2583) döntetlen

Grószpéter Attila (2481) – Bérczes Dávid (2528) 1 – 0

Fodor Tamás (2487) – Flumbort András (2503)  döntetlen

Balázs Gábor (2422) – Medvegy Zoltán (2561) döntetlen

Antal Tibor Kende (2333) – Gara Tícia (2385)  1 – 0

Vajda Szidónia (2362) – Kántor Gergely (2310) döntetlen

 

Hungaropharma Decs – BEAC 6,5 – 5,5

(Nikola Sedlak (2538) – Bagi Máté (2334) 1 – 0

Pap Gyula (2569) – Szamosközi Gábor (2368) 1 – 0

Milos Roganovic (2518) – To Nhat Minh (2282) 0 – 1)

 

Dunaharaszti MTK – Tóth László SE  6 - 6

(Zoran Jovanovic (2516) – Nikola Nestorovic (2430) 1 – 0

Gonda László (2528) – Dejan Nestorovic (2438) döntetlen

Faragó Iván (2486) – Lazar Nestorovic (2384) 1 – 0)

 

ASS-Makói SVSE – Pénzügyőr SE 8,5 – 3,5

(Erdős Viktor (2643) – Balog Imre (2554) 1 – 0

Mihók Olivér (2435) – Antal Gergely (2508) 1 – 0

Szalai Kornél (2407) – Seres Lajos (2453) 1 – 0)

 

Haladás VSE – Mátyásföldi LTC 6,5 – 5,5

(Vlastimil Babula (2595) – Dragan Kosic (2517) döntetlen

Rapport Richárd (2621) – Izsák Gyula (2471) 1 – 0

Prohászka Péter (2573) – Zlatko Ilincic (2450) 1 – 0)

 

A bajnokság állása:

1.Aquaprofit-NTSK 63,5

2. Atomerőmű SE Paks 59,5

3. Haladás VSE 52,5

4. ASS-Makói SVSE 50

5. Pénzügyőr SE 49

6. Mátyásföldi LTC 47

7. Hungaropharma Decs 44

8. Dunaharaszti MTK 39,5

9. Tóth László SE 39

10. BEAC 36

 

Az utolsó forduló párosítása:

Aquaprofit-NTSK – Hungaropharma Decs

Mátyásföldi LTC – Atomerőmű SE Paks

Pénzügyőr SE – Haladás VSE

Tóth László SE – ASS-Makói SVSE

BEAC – Dunaharaszti MTK

 

Gara,T (2385) - Antal,T (2333)
Szicíliai védelem [B85]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.Fe2 e6 7.0-0 Fe7 8.f4 Vc7 9.Kh1 0-0 10.Fe3 Hc6 11.Ve1 Be8 12.Vg3 e5 13.Hxc6 Vxc6 14.f5 Kh8 15.Fg5

 

 

15...Hxe4?! 16.Hxe4 f6 17.Vh4

Jóval erősebb volt a 17.Ff3 d5 18.Hc3 fxg5 19.Fxd5 Vb6 20.He4 folytatás.

17...d5

 

18.Fh5?!

Kiengedte a tekintélyes előnyt. 18.Fd2 dxe4 19.Fh5 Ff8 (19...Bf8 20.Fg6 h6 21.Fxh6; 19...g5 20.fxg6) 20.Fg6 h6 21.Fxe8 Vxe8 22.Vxe4 vagy; 18.Fe3 dxe4 19.Fh5 g5 20.Fxe8 gxh4 21.Fxc6 bxc6 22.Bae1 a5 23.c4 Fa6 24.b3 ígért szép reményeket.

18...fxg5 19.Hxg5 Bf8 20.Vg3?

Már a remin kellett volna gondolkodni, erre a 20.Fg6 h6 21.f6 Bxf6 (21...Fxf6 22.Hh7) 22.Hf7+ Kg8 (22...Bxf7 23.Bxf7 Vxg6 24.Vxe7) 23.Vh5 e4 24.He5 Vd6 25.Ff7+ Kh7 26.Fxd5 Vxd5 27.Bxf6 Fxf6 28.Vg6+ Kh8 29.Ve8+ Vg8 30.Hg6+ Kh7 31.Hf8+ volt a megoldás.

20...Vf6! 21.Hh3 Fxf5 22.Bae1 Fd6 23.Vb3 d4?! 24.Vxb7 e4 25.Fg4 Ve5 26.Bf4 Bab8 27.Vxa6

 

27...g5 28.Fxf5 gxf4 29.Fxe4 f3 30.g3 f2 31.Hxf2 Bxf2 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog