Help Sales ÁSZF

Lopotában Hou Ji-fan kétpontos előnnyel nyerte meg a GP-versenyt

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A grúziai Lopotában a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan szenzációs sikerével fejeződött be a 2013/14-es Grand Prix-sorozat ötödik versenye. Hou Ji-fan kétpontos előnnyel ért elsőként a célba, a befejező játéknapon remizett az örmény Elina Danieljannal, aki az értékes fél ponttal holtversenyes második lett a kínai Ju Wenjun társaságában. Az orosz exviágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk legyőzte Ju Wenjunt, a nyeréssel ötven százalékon zárta a viadalt. A grúz Nana Dzagnidze az ukrán Anna Muzicsuk elleni döntetlennel a negyedik helyet szerezte meg. A grúz Bela Hotanasvili jól játszva nyert az indiai Humpy Koneruval szemben, a kínai Zhao Xue is első győzelmét aratta. Taktikai döntetlennel az indiai Dronavalli Harika és a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova holtversenyben ötödik lett. Az összetett pontversenyben Koneru 5 ponttal vezet Hou Ji-fan előtt, a sorozat befejező versenyét augusztus 24-től Mongóliában játsszák. A sorozat győztese 2015-ben  döntőt játszhat a 2014-es kieséses rendszerű világbajnokság első helyezettjével.   

 

A festői szépségű grúz üdülőhelyen, Lopotában Hou Ji-fan szenzációs sikerével ért véget a GP-verseny. Hanti-Manszijszban a kínai világbajnoknő másfél pontos előnnyel végzett az élen, a GP-sorozat ötödik versenyét kétpontos előnnyel nyerte meg. Könnyedén, a nyitásokat jól variálva, a játszmák kritikus állásaiban jó döntéseket hozva, hét győzelemmel és négy döntetlennel ért elsőként a célba. Az összetett pontversenyben öt pont a hátránya az indiai Humpy Koneruval szemben, kettőjük versenyfutása a mongóliai hatodik tornán dől el. Hou Ji-fan eredményével 18 Élő-pontot is gyűjtött, még soha nem közelítette meg ennyire a világranglistát vezető Polgár Juditot, a 2773-as performance-pontszám tiszteletet parancsoló!

 

A viadal derekán már kiderült, hogy csak a második helyért zajlik majd igazi versengés. A kínai Ju Wenjun és a grúz Nana Dzagnidze pályázott legnagyobb eséllyel az ezüstéremre, a hajrában gyengélkedtek, ezt az örmény Elina Danieljan kihasználta, remek finissel érte el a holtversenyes második helyet. Ju Wenjun és Dzagnidze is kikapott a később tornagyőztes Hou Ji-fantól, az utolsó játéknapon a kínai nagymesternő az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjukkal szemben is megadásra kényszerült. Kosztenjuk pocsék kezdés után ötven százalékon zárt.

Az indiai Dronavalli Harika a verseny derekán még jobb eredményre is számíthatott, a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova a finisben zárkózott fel.

 

Nagy csalódás érte az indiai Humpy Konerut, a grúz Bela Hotenasvili éppen az utolsó partira tudta rendezni erősen megtépázott sorait. A kínai Zhao Xue is a befejező játéknapon aratta első győzelmét.

A női elit játszmáit mindig is a megalkuvás nélküli küzdelem jellemezte, a sok eldőlt parti. Lopotában a 66 játszmából 38 végződött döntéssel, láttunk remek kombinációkat, fordulatos összecsapásokat, itt-ott megdöbbentő hibákat is. Vigyázó szemeinket lassan Tromsøre vetjük, augusztus 2-án indulnak a sakkórák a sakkolimpián, de július 5-től Plovdivban rendezik meg a svájci rendszerű női Európa-bajnokságot. Címvédőként olimpiai válogatottunk éltáblása, Hoang Thanh Trang játszik. A lopotai mezőnyből Nana Dzagnidze, Antoaneta Sztefanova és Elina Danieljan nevezett.

 

Az utolsó forduló eredményei:

Dronavalli Harika (indiai, 2503) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2488) döntetlen (Félszláv védelem, 23)

Anna Muzicsuk (ukrán, 2561) – Nana Dzagnidze (grúz, 2541) döntetlen (Elfogadott vezércsel, 47)

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2532) – Ju Wenjun (kínai, 2532)  1 – 0 (Szicíliai védelem, 56)

Elina Danieljan (örmény, 2460) – Hou Ji-fan (kínai, 2629)  döntetlen (Blumenfeld-csel, 42)

Nafisza Muminova (üzbég, 2332) – Zhao Xue (kínai, 2538)  0 – 1 (Caro-Kann védelem, 37)

Bela Hotenasvili (grúz, 2518) – Humpy Koneru (indiai, 2613)  1 – 0 (Cseh Benoni, 46)

 

H.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

Res.

1

GM

Hou Ji-fan

2629

CHN

*

1

½

1

1

½

1

½

½

1

1

1

9

0

2

WGM

Ju Wenjun

2532

CHN

0

*

1

½

1

½

1

½

0

1

1

½

7

1

3

GM

Elina   Danieljan

2460

ARM

½

0

*

½

½

½

1

1

½

1

½

1

7

0

4

GM

Nana Dzagnidze  

2541

GEO

0

½

½

*

0

½

½

1

½

1

1

1

0

5

GM

Antoaneta Sztefanova  

2488

BUL

0

0

½

1

*

½

½

0

1

1

½

1

6

½

6

GM

Dronavalli   Harika

2503

IND

½

½

½

½

½

*

½

0

1

½

½

1

6

½

7

GM

Anna   Muzicsuk

2561

UKR

0

0

0

½

½

½

*

½

1

½

1

1

8

GM

Humpy Koneru  

2613

IND

½

½

0

0

1

1

½

*

½

½

0

1

1

9

GM

Alekszandra   Kosztenjuk

2532

RUS

½

1

½

½

0

0

0

½

*

½

1

1

½

10

GM

Zhao Xue

2538

CHN

0

0

0

0

0

½

½

½

½

*

½

1

0

11

GM

Bela   Hotenasvili

2518

GEO

0

0

½

0

½

½

0

1

0

½

*

0

3

0

12

WGM

Nafisza Muminova  

2332

UZB

0

½

0

0

0

0

0

0

0

0

1

*

0

 

A teljesítmények a performa-pontszámok tükrében:

Hou Ji-fan 2773, Ju Wenjun 2622, Elina Danieljan 2628, Nana Dzagnidze 2584, Dronavalli Harika 2558, Anna Muzicsuk 2517, Humpy Koneru 2512, Alekszandra Kosztenjuk 2520,  Zhao Xue 2386, Bela Hotenasvili 2346, Nafisza Muminova 2229

 

Az Élő-pontszámok változásai:

Hou Ji-fan + 18,1, Ju Wenjun + 13,2, Elina Danieljan + 24,9, Nana Dzagnidze + 7, Dronavalli Harika + 7,9, Anna Muzicsuk – 6,5, Humpy Koneru – 14,6, Alekszandra Kosztenjuk – 1,8, Zhao Xue – 22,9, Bela Hotenasvili – 24,4, Nafisza Muminova – 11,2

 

Az összetett pontverseny állása:

1.Humpy Koneru 370 pont (160, 160, 50)

2. Hou Ji-fan 365 (45, 160, 160)

3.Anna Muzicsuk 335 (130, 120, 85, 50)

4. Nana Dzagnidze 310 (100, 120, 65, 90)

5. Bela Hotenasvili 300 (160, 10, 120, 20)

6. Katyerina Lahno 265 (60, 120, 85)

7. Ju Wenjun 265 (75, 70, 120)

8. Dronavalli Harika 220 (60, 85, 75)

9. Olga Girja  215 (10, 30, 55, 130)

10. Alekszandra Kosztenjuk 215 (45, 55, 110, 50)

11. Tatjana Koszinceva 205 (100, 90, 15)

12. Anna Usenyina 200 (75, 80, 45)

13. Antoaneta Sztefanova  200 (60, 30, 65, 75)

14.Elina Danieljan  190 (30, 40, 120)

15. Zhao Xue 160 (85, 45, 30)

16. Tuvshintugs Batchimeg  95 (20, 60, 15)

17. Viktorija Cmilyte 60 (30, 30)

18 Nafisza Muminova  60 (20, 30, 10)

19. Gulishan Nahbajeva 10 (csak Taskentben játszott)

 

A Grand Prix versenyek díjazása

Helyezés

Díjak 

GP-pontok

1.

€ 10,000 

120 + 40 bonusz

2

€ 8,250

110 + 20 bonusz

3.

€ 6,750 

100 + 10 bonusz

4.

€ 5,750

90

5.

€ 5,000

80

6.

€ 4,500

70

7.

€ 4,250

60

8.

€ 4,000 

50

9.

€ 3,250

40

10.

€ 3,000

30

11.

€ 2,750

20

12.

€ 2,500

10

 

Danieljan,E (2460) – Hou Ji-fan (2629)
Blumenfeld-csel [E10]

1.d4 e6 2.Hf3 Hf6 3.e3 c5 4.c4 g6 5.Hc3 Fg7 6.dxc5 Ha6 7.Vc2 Hxc5 8.b4 Ha6 9.a3 0-0 10.Fb2 b6 11.Fe2 Fb7 12.0-0 d6 13.Bfd1 Ve7 14.Vb3 Bfd8 15.a4 Bab8 16.h3 h5 17.Hb5

Engedélyezte a világbajnoknő "felszabadító" lépését.

 

17...d5 18.Fe5 Ba8 19.Bab1 dxc4 20.Bxd8+ Bxd8 21.Vxc4 Hb8 22.Vc7 Vxc7 23.Fxc7 Bc8 24.Fe5 Hc6 25.Hd6 Hxe5 26.Hxe5 Bc7 27.Hxb7 Bxb7 28.Bc1 Hd5 29.Bc8+ Kh7 30.Hc6 He7 31.Hxe7 Bxe7 32.Fb5 Fe5 33.Fc6 Bc7 34.Bxc7 Fxc7 35.g4 hxg4 36.hxg4 g5 37.Kg2 Kg7 38.Kf3 Fd6 39.b5 Fb4 40.Ke4 Fe1 41.Kf3 Fb4 42.Ke4 Fe1 és döntetlen

 

Kosztenjuk,A (2532) – Ju Wenjun (2532)
Szicíliai védelem [B51]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 d6 4.0-0 Fd7 5.Be1 Hf6 6.h3 a6 7.Ff1 e5 8.c3

 

 

8...g5

A megszokott 8...Fe7 9.d4 Vc7 (9...0-0) 10.d5 Hd8 (10...Ha5 11.b4) 11.a4 helyett a kínai nagymesternő korai átmeneti gyalogáldozat mellett döntött.

9.Hxg5 Bg8 10.d4 h6 11.Hf3 Fxh3 12.dxe5

Számításba jött a 12.d5 He7 13.Ha3 Fg4 14.Vd3 Hg6 15.g3 folytatás.

12...dxe5 13.Vxd8+ Bxd8 14.Hbd2 Fe6 15.a4 Fe7 16.Hc4 Hg4 17.Fe3 f5 18.exf5 Fxf5 19.Hh2 Hxh2 20.Kxh2 Kf7

 

21.g3 Fe6 22.Bad1 h5 23.Fe2 Kg6 24.Hd2 Ha5 25.Hf3 Hc6 26.Hh4+ Kg7 27.Ff3 Bh8 28.Fe4 Fb3?

29.Bxd8 Fxd8 30.Hf5+ Kf6 31.Hd6 Ha5 32.Hxb7 Hxb7 33.Fxb7 Fe7 34.Fxa6 Fxa4 35.f4 e4

36.b4 Ba8 37.Fb7 Bb8 38.Fxe4 cxb4 39.Fd5! Kg7 40.Ba1 Fc2

 

41.Ba7! Kf8 42.cxb4 Bd8 43.Fe6 Bd3 44.Fc5 Fxc5 45.bxc5 Bc3

 

46.Bc7 Fe4 47.Kh3 Ke8 48.f5 Bf3 49.c6 Fxf5+ 50.Fxf5 Bxf5 51.Bh7 Kd8 52.Kh4 Bc5

53.c7+ Kc8 54.Bxh5 Bc4+ 55.g4 Kxc7 56.Bd5 és sötét feladta

 

Hotenasvili,B (2518) - Koneru,H (2613)
Benoni védelem [A43]

1.d4 e6 2.c4 c5 3.d5 exd5 4.cxd5 d6 5.Hc3 a6 6.a4 He7 7.e4 Hg6 8.Fd3 Fe7 9.Hge2 0-0 10.0-0 Be8 11.Hg3 Hd7 12.f4 Vc7 13.Kh1 Bb8 14.b3 b6 15.Fb2 Ff8 16.Vc2 Vd8 17.Bae1 Hf6 18.h3 Hg4 19.Vd1 Vh4

 

20.Vf3 Hh6 21.Kg1 f5 22.Be3 Vf6 23.Ve2 Vf7

24.e5! dxe5 25.fxe5 c4 26.Fxf5

A grúz nagymesternő már kellemes döntés előtt állt, 26.e6 cxd3 27.exf7+ Hxf7 28.Bxe8 dxe2 29.Hcxe2 folytatás is jelentős előnyt ígért volna.

26...Fxf5 27.e6 Vc7 28.Hxf5 Hxf5 29.Bxf5 Fc5?

 

30.He4! Fxe3+ 31.Vxe3 Bbd8 32.Vc3 Be7 33.bxc4

Bela Hotenasvili válogathatott a nyerések között. 33.Bf7 Bxf7 34.d6 Bxd6 35.exf7+ Vxf7 36.Hxd6 Vc7 37.bxc4 is elég meggyőző volt.

33...Hf4

34.Hf6+!

Bela oly sok rosszul megjátszott parti után első győzelmét látványos játékkal szerezte meg.

34...gxf6 35.Bg5+ Bg7 36.Vxf6 Hg6 37.Fe5

A kivitelezésben a 37.Fa3 Bd6 38.h4 Vd8 39.e7 Bxe7 40.Vxd6 Be1+ 41.Kh2 Vxd6+ 42.Fxd6 még pontosabb lett volna.

37...Ve7 38.h4 Bf8? 39.Vxe7 Bxe7

40.h5 Bc8 41.hxg6 Bxc4 42.g7 Be4 43.Kf2 h6

44.d6 és sötét feladta

 

Muzicsuk,A (2561) - Dzagnidze,N (2541)
Elfogadott vezércsel [D20]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.exd5 exd5 4.Hf3 Fd6 5.c4 dxc4 6.Fxc4 Hf6 7.Ve2+ Ve7 8.Vxe7+ Fxe7 9.0-0 0-0 10.Hc3 a6 11.Be1 Fd6 12.Fg5 Hbd7 13.a4 h6 14.Fh4 g5 15.Fg3 Hb6 16.Fb3 Ff5 17.Fxd6 cxd6 18.Be7

Számításba jött a 18.a5 Hc8 19.h4 g4 20.Hd2 folytatás.

18...Hbd7

19.Bae1

Figyelmet érdemelt a 19.h4 g4 20.Hd2 Fg6 21.Hc4 terv.

19...Kg7 20.h4 Hg8 21.B7e3 Kg6 22.Hd2 Hdf6 23.Hc4 Bad8 24.Ha5 Bd7 25.Hd5 b5 26.axb5 axb5 27.Hc6 Hxd5 28.Fxd5 Bc8 29.Bf3 Hf6

Világos előnye tovatűnt.

 

30.h5+ Kxh5 31.Bxf5 Hxd5 32.Bxd5 Bxc6 33.Bxb5 Bc4 34.Bd5 Bb4 35.Be2 Bb6 36.f4 Kg6 37.fxg5 hxg5 38.Bf2 Bdb7 39.Bdf5 Bxb2 40.Bf6+ Kg7 41.Bxb2 Bxb2 42.Bxd6 Bd2 43.Kh2 Bd3 44.Kg1 Bd2 45.Kh2 Bd3 46.Kg1 Bd2 47.Kh2 és döntetlen

 

Muminova,N (2332) – Zhao Xue (2538)
Caro-Kann védelem [B12]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.Hd2 a6 4.Hgf3 Fg4 5.e5 e6 6.Fe2 c5 7.c3 Hc6 8.0-0 Bc8 9.Hb3 c4 10.Hbd2 Ff5 11.Be1 Fe7 12.Hf1 h5 13.Fe3 g5 14.Vd2 g4 15.Hg5 h4 16.h3?! Hh6 17.hxg4?! Hxg4 18.Ff4 Bg8 19.Hf3 Kd7 20.Bec1 Bg6 21.He1

21...h3 22.f3? hxg2 23.Hg3 Hh6!?

Azonnal nyert volna a 23...Hgxe5! 24.Hxg2 (24.dxe5 Fc5+ 25.Fe3 Vh4! 26.Fxc5 (26.Hd3 Fxd3 27.Fxc5 Bh8) 26...Vh1+ 27.Hxh1 gxh1V+ 28.Kxh1 Bh8+) 24...Fd3 25.dxe5 Fc5+ 26.Kf1 Vh8 folytatás.

24.Hxg2 Fh3 25.Ff1 Vh8 26.Kf2 Fxg2 27.Fxg2

27...Fh4

A kötésekből világos többé nem menekülhetett.

28.Fh3 Bcg8 29.Bg1 He7 30.Bg2 Hef5 31.Bag1 Vg7 32.Fxh6 Hxh6 33.Fg4 Hxg4+ 34.fxg4 Bxg4 35.Ve3 Vg6 36.Vf3 Bg7 37.b4 Vg5 és világos feladta

 

Harika,D (2503) - Sztefanova,A (2488)
Félszláv védelem [D45]

1.c4 c6 2.Hf3 d5 3.e3 Hf6 4.Hc3 e6 5.d4 a6 6.c5 Hbd7 7.b4 b6 8.Fb2 a5 9.a3 Fe7 10.Fd3 0-0 11.0-0 Fa6 12.He1 e5 13.Fxa6 Bxa6 14.Ve2 Ba8 15.Hd3 e4 16.Hf4 Vb8 17.Bab1 axb4 18.axb4 bxc5 19.bxc5 Vb3 20.Fa1 Va3 21.Fb2 Vb3 22.Fa1 Va3 23.Fb2 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

 

Fotók: http://lopota2014.fide.com

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog