Help Sales ÁSZF

Lékó Péter remizett az orosz Alekszandr Morozeviccsel a szaratovi torna nyitányán

Címkék: Szaratov Lékó Péter

Szaratovban hat döntetlen született a szuperverseny első fordulójában. Lékó Péter világossal régi nagy riválisával, az orosz Alekszandr Morozeviccsel a francia védelmű partiban 38 lépésben osztozott meg  a ponton. A rajtlista első helyezettje, az ukrán Ruszlan Ponomarjov a spanyol Alekszej Shirovval remizett. A játéknapon a nagymesterek kerülték az igazi ütközeteket, a bonyodalmakat. A második fordulóban első számú nagymesterünk sötéttel az ukrán Pavel Eljanovval mérkőzik meg.

A Volga-parti városban pénteken este tartották meg a 19-es kategóriájú torna megnyitóját és a sorsolást. A12 fős mezőnyben Élő-pontszámával harmadik Lékó Péter az 5-ös sorszámot húzta, hatszor vezetheti a világos bábukat. A mai első fordulóban nagy riválisával, az orosz Alekszandr Morozeviccsel mérkőzött meg, akivel korábban 48 partiban mérte össze erejét. A párbajt az 1999-es szarajevói versenyen kezdték, a statisztika Lékó előnyt mutatja, 15 nyerése mellett 10 vesztés áll. A klasszikus gondolkodási idejű partikban 13 döntetlen mellett nagymesterünk 4-2-re vezetett. Szaratovban a döntetlenek száma eggyel megnőtt, a francia védelmű partiban a rajtnál mindketten óvatosak voltak.

A többi játszma is az óvatos „fogáskeresés” jegyében zajlott. Egyetlen partiban sem láttunk igazi bonyodalmat, a nagymesterek a biztonság jegyében sakkoztak.

Az első forduló eredményei:

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2705) – Ni Hua (kínai, 2670) döntetlen (Spanyol megnyitás, 57)

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2710) – Jevgenyij Alekszejev (orosz, 2662) döntetlen (Bogoljubov védelem, 41)

Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2758) – Alekszej Shirov (spanyol, 2713) döntetlen (Félszláv védelem, 40)

Michael Roiz (izraeli, 2668) – Pavel Eljanov (ukrán, 2683) döntetlen (Félszláv védelem, 36)

Lékó Péter (magyar, 2728) – Alekszandr Morozevics (orosz, 2737) döntetlen (Francia védelem, 38)

Nyikita Vitjugov (orosz, 2726) – Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2726) döntetlen (Vezércsel, 30)

A 2. forduló párosítása:

Ni Hua – Alekszander Mojszejenko

Alekszandr Morozevics – Nyikita Vitjugov

Pavel Eljanov – Lékó Péter

Alekszej Shirov – Michael Roiz

Jevgenyij Alekszejev – Ruszlan Ponomarjov

Dmitrij Andrejkin - Jevgenyij Tomasevszkij

 

Lékó,P (2728) - Morozevics,A (2737)
Francia védelem [C10]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 dxe4 4.Hxe4 Hd7 5.Hf3 Hgf6 6.Fd3 c5 7.0-0 Hxe4 8.Fxe4 Hf6 9.Fg5 cxd4 10.Hxd4 Fe7 11.Ff3 0-0 12.Vd3 Vc7 13.Ve3 Az adatbázis szerint új lépés. 13...Vc5 14.c3 h6 15.Fh4 Vb6 16.Ve2 Fd7 17.a4 a6 18.a5 Va7 19.Fg3 Bfe8 20.Vc4 Bec8 21.Vb3 Fc6 22.Hxc6 bxc6 23.Bfe1 Hd5 24.Vc2 Bd8 25.Ba4 Fd6 26.Bc4 Fxg3 27.hxg3 c5 28.b4 cxb4 29.cxb4 Bab8 30.Bb1 Ve7 31.Fxd5 exd5 32.Bd4 Bb5 33.Vd2 Vg5 34.Vc3 Vf5 35.Bc1 Bdb8 36.Vd2 Ve5 37.Bd1 Ve7 38.Bxd5 és döntetlen

Ponomarjov,R (2758) - Shirov,A (2713)
Félszláv védelem [D46]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hc3 Hf6 4.e3 e6 5.Hf3 Hbd7 6.Vc2 Fd6 7.Fd3 0-0 8.0-0 dxc4 9.Fxc4 b5 10.Fd3 Fb7 11.e4 e5 12.h3 a6 13.dxe5 Hxe5 14.Hxe5 Fxe5 15.Fe3 Be8 16.f4 Fxc3 17.bxc3 c5 18.e5 c4 19.Ff5 g6 20.Bad1 Hd5 21.Fe4 Hxe3 22.Bxd8 Hxc2 23.Bxa8 Fxa8 24.Fxc2 f6 25.Bd1 fxe5 26.fxe5 Kf7 27.Bd6 Be6 28.Bd7+ Be7 29.Bd6 Bxe5 30.Bxa6 Fxg2 31.Fxg6+ hxg6 32.Kxg2 Be3 33.Bb6 Bxc3 34.Bxb5 Ba3 35.Bc5 Bxa2+ 36.Kf3 Bc2 37.h4 Bc3+ 38.Ke2 Kf6 39.h5 g5 40.h6 és döntetlen

Roiz,M (2668) - Eljanov,P (2683)
Félszláv védelem [D43]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 e6 5.Fg5 h6 6.Fxf6 Vxf6 7.e3 Hd7 8.Vc2 g6 9.cxd5 exd5 10.Fd3 Fg7 11.b4 a6 12.0-0 Vd6 13.Bab1 0-0 14.a4 Be8 15.Bfc1 Hf8 16.Hd2 Fe6 17.Hb3 Hd7 18.He2 Bac8 19.Hf4 h5 20.b5 axb5 21.axb5 Fh6 22.Hxe6 Vxe6 23.Ve2 Ff8 24.bxc6 bxc6 25.Bc3 c5 26.dxc5 Hxc5 27.Hd4 Vf6 28.Vf3 Vxf3 29.gxf3 Hxd3 30.Bxd3 Bc5 31.Bb5 Bec8 32.Bxc5 Bxc5 33.He2 Fg7 34.Hf4 d4 35.exd4 Bc2 36.Kf1 és döntetlen

Vitjugov,H (2726) - Mojszejenko,A (2726)
Vezércsel [D38]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fb4 5.cxd5 exd5 6.Fg5 h6 7.Fh4 g5 8.Fg3 He4 9.Hd2 Hxg3 10.hxg3 c6 11.Vc2 Fe6 12.e3 Hd7 13.Fd3 Ve7 14.a3 Fd6 15.0-0-0 0-0-0 16.Hb5 Kb8 17.Hxd6 Vxd6 18.Kb1 h5 19.Bc1 h4 20.gxh4 gxh4 21.Hf3 h3 22.gxh3 Bxh3 23.Bxh3 Fxh3 24.Ff5 Vf6 25.Fxh3 Vxf3 26.Vf5 Vxf5+ 27.Fxf5 Kc7 28.Bh1 Kd6 29.Bh6+ Ke7 30.Fxd7 Bxd7 és döntetlen

Tomasevszkij,E (2710) - Alekszejev,E (2662)
Bogoljubov védelem [E11]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.g3 Fb4+ 4.Fd2 Fe7 5.Fg2 d5 6.Hf3 0-0 7.0-0 c6 8.Vc2 b6 9.Bd1 Fa6 10.He5 Hfd7 11.cxd5 cxd5 12.e4 Hxe5 13.exd5 Fe2 14.dxe5 Fxd1 15.Vxd1 exd5 16.Hc3 Hc6 17.Hxd5 Hxe5 18.Fc3 Fd6 19.f4 Hg6 20.f5 He5 21.f6 Bc8 22.fxg7 Kxg7 23.Vd2 Bxc3 24.Vxc3 Vc8 25.Vd2 Hg6 26.Bf1 Fe5 27.Kh1 Vd7 28.b3 f5 29.Vg5 Fb8 30.Be1 Bf7 31.Ve3 Fe5 32.Vf3 Vd6 33.He3 f4 34.Hc4 Vd4 35.Bd1 Vc3 36.Vxc3 Fxc3 37.Hd6 Bf8 38.Fe4 fxg3 39.hxg3 Bf2 40.Bc1 Fe5 41.Bc2 és döntetlen

Andrejkin,D (2705) - Hi,Hua (2670)
Spanyol megnyitás [C67]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.0-0 Hxe4 5.Ve2 Hd6 6.Fxc6 dxc6 7.Vxe5+ Ve7 8.Va5 Vd8 9.Vc3 Vf6 10.Be1+ Fe7 11.Vxf6 gxf6 12.d3 Fe6 13.Hbd2 Hf5 14.b3 h5 15.Fb2 h4 16.Hg5 Kd7 17.Hxe6 fxe6 18.Be4 Bae8 19.Bae1 Fd8 20.Hf3 c5 21.h3 Bh7 22.d4 cxd4 23.Hxd4 Hg7 24.Hf3 Hf5 25.Hd4 Hg7 26.Hf3 Hf5 27.Bb4 b6 28.Ba4 a5 29.Bd1+ Kc6 30.Hd4+ Hxd4 31.Baxd4 Bhh8 32.Bc4+ Kb7 33.Bd7 e5 34.a4 Be6 35.Fa3 Bc6 36.Bxc6 Kxc6 37.Bf7 Kd5 38.Kf1 Ke6 39.Bf8 Bxf8 40.Fxf8 f5 41.Ke2 Kd5 42.Fh6 Fe7 43.Fc1 Ff6 44.Kf3 Ke6 45.Fd2 Fe7 46.Ke2 Kd5 47.Fc1 Fd8 48.f3 Fe7 49.Fe3 f4 50.Fc1 c5 51.Kd3 Fd8 52.Fd2 Fe7 53.Fe1 Fd8 54.c3 Fe7 55.c4+ Ke6 56.Ke4 Fd8 57.Fc3 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog