Help Sales ÁSZF

Legjobbjaink két rangadót vesztettek az ötödik játéknapon, a "B" csapat szép győzelmet aratott

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting

A lengyelországi Karpaczban zajló U18-as csapat Európa-bajnokság ötödik fordulójában első számú válogatottunk az éllovas német együttessel mérkőzött meg, 3-1-re kikapott. Korpa Bence könnyed játékkal győzött, de Gledura Benjamin és Kántor Gergely világossal, Csonka Balázs sötéttel vereséget szenvedett. „B” együttesünk szép sikert ért el, a lengyelek legjobbjai ellen 2,5-1,5-re nyert. Antal Tibor Kende tetszetős taktikai csapásokkal aratott villámgyőzelmet, Péczely Sebastian Zsombor is megszerezte az egész pontot, Kaczúr Flórián 74 lépésben kiharcolta a döntetlent, Juhász Ármin kikapott. Leány csapatunk 1,5-0,5-ös vereséget szenvedett a lengyel együttestől, Terbe Julianna vesztett, Gál Hanna Krisztina remizett.

Első számú válogatottunk második rangadóját is elvesztette. A rajtlistát vezető német együttes elleni mérkőzés rosszul indult, Csonka Balázs jól megjátszott nyitás után rosszul kiszámolt kombinációba kezdett, majd kis hátrány helyett reménytelen helyzetbe került, Schroeder két tisztet kapott a bástyáért. Előnyének érvényesítésében nem jeleskedett, de végül beírta az egész pontot.

Az éltáblán Gledura Benjamin a sorozatos cserékkel hátrányosabb végjátékba keveredett, a különböző színű futós végjátékban gyalogot vesztett. A mezőny legmagasabb értékszámú nagymestere, Matthias Bluebaum a nyerést jó technikával érte el.

Kántor Gergely helyzetét súlyos időzavar is nehezítette, a kapkodásban döntő taktikai csapást nézett el. Korpa Bence győzelméhez egy pillanatig sem fért kétség, szépített a vereség arányán.

A lengyelek „A” csapata elleni találkozón „B” válogatottunk éltáblása, Antal Tibor Kende villámgyors támadással, tetszetős taktikai csapásokkal győzött. A nyerés megnyugtathatta volna csapattársait, a meccs azonban nagyon izgalmassá vált.

Juhász Ármin hibás kombinációval döntő anyagi hátrányba került, elnézte ellenfele közbeiktatott lépését. Az együttes legjobb pontszerzője, Péczely Sebastian Zsombor hátrányosabban állt, de Gumularz elhibázott vezérlépésére átvette a kezdeményezést, kiskombinációval döntővé fokozta előnyét. Kaczúr Flórián nagy küzdelemben harcolta ki a döntetlent, a 74 lépéses remi együttesünk győzelmét jelentette!

A cseh csapat meglepetésre a második helyre lépett előre, a grúzok legyőzéséért jutalmul a vezető német négyessel mérkőzhetnek meg a hatodik fordulóban. „A” válogatottunk a címvédő törökökkel csatázhatnak, míg a „B” négyesünk a grúzokkal mérkőzik meg.

Az 5. forduló eredményei:

Magyarország 1 (6, 9,5) – Németország (6, 11,5)  1 - 3

Gledura Benjamin (2500) – Matthias Bluebaum (2589)  0 - 1

Jan-Christian Schroeder (2461)  - Csonka Balázs (2431)  1 - 0

Kántor Gergely (2414) – Thore Perske (2410)  0 - 1

Vincent Keymer (2352) - Korpa Bence (2435)  0 - 1

Izrael (6, 9,5) – Törökország (5, 9,5)  2 - 2

Chess Club Nona (4, 8) – Csehország (5, 9) 1 - 3

Magyarország 2 (4, 8,5) – Lengyelország 1 (4, 7,5)  2,5 – 1,5

Antal Tibor Kende (2463) – Lukasz Jarmula (2395)  1 - 0

Radoslaw Gajek (2391) - Kaczúr Flórián (2335)  döntetlen

Juhász Ármin (2314) - Ryszard Eggink (2316)  0 - 1

Szymon Gumularz (2284) - Péczely Sebastian Zsombor (2200)  0 - 1

Észtország (3, 7,5) – Moldávia (4, 6,5)  2,5 – 1,5

Lengyelország 2 (2, 7) – Ausztria (3, 6,5)  2 - 2

Szlovénia (2, 5,5) – Anglia (2, 6)  1,5 – 2,5

A verseny állása:

1.Németország 8 MP, 14,5 pont

2. Csehország 7, 12

3. Izrael 7, 11,5

4. Törökország 6, 11,5

5. Magyarország 2  6, 11

6. Magyarország 1  6, 10,5

7. Észtország  5, 10

8-9. Lengyelország 1  és Chess Club Nona 4, 10

10-11. Ausztria és Anglia 4, 8,5

12. Moldávia 4, 8

13. Lengyelország 2  3, 9

14. Szlovénia 2, 7

A 6. forduló párosítása:

Németország (8, 14,5) – Csehország (7, 12)

Észtország (5, 10) – Izrael (7, 11,5)

Törökország (6, 11,5) – Magyarország 1 (6, 10,5)

Chess Club Nona (4, 10) – Magyarország 2 (6, 11)

Anglia (4, 8,5) – Lengyelország 1 (4, 10)

Moldávia (4, 8) – Lengyelország 2 (3, 9)

Szlovénia (2, 7) – Ausztria (4, 8,5)

Biztatóan alakult leány csapatunk meccse a lengyelek első számú együttesével szemben. Terbe Julianna a francia védelem egyik ritkább változatával meglepte ellenfelét, kicsit kedvezőbb lett állása. Elhibázott cserét követően középen rekedt királyának nem talált jó menedéket, taktikai csapást nézett el, Oliwia Kiolbasa vezetéshez juttatta a lengyeleket. Gál Hanna Krisztina tisztáldozata örökös sakkhoz vezetett. Folytatódik az észt-lengyel versenyfutás az aranyéremért, a bronzéremre többen is pályáznak, válogatottunk szombaton az éllovas észtekkel mérkőzik meg.

Az 5. forduló eredményei:

Lengyelország 1 (6, 5,5) – Magyarország (5, 5)  1,5 – 0,5

Oliwia Kiolbasa  (2210)  - Terbe Julianna (2198)  1 - 0

Gál Hanna Krisztina (2114) - Mariola Wozniak (2199)  döntetlen

Észtország (6, 6) - Szlovénia A (5, 5)  2 - 0

Szlovénia B (4, 5) – Lengyelország 2 (4, 4)  1 - 1

Németország (4, 3,5) - SK Svetla nad Sazavou (2, 2) 0,5 – 1,5

Csehország (4, 4) – Ausztria (0, 0)  0,5 – 1,5

A verseny állása:

1.Észtország 8 MP, 8 pont

2. Lengyelország 1  8, 7

3. Lengyelország 2  5, 5 (24,5)

4. Magyarország 5, 5,5 (19,5)

5. Szlovénia A 5, 5 (18)

6. Szlovénia B 5, 6 (15)

7. Csehország 4, 4,5

8. Németország 4, 4

9. SK Svetla nad Sazavou  4, 3,5

10. Ausztria 2, 1,5

A 6. forduló párosítása:

Szlovénia B (5, 6) – Lengyelország 1 (8, 8)

Magyarország (5, 5,5) – Észtország (8, 7)

Szlovénia A (5, 5) – SK Svetla nad Sazavou (4, 3,5)

Ausztria (2, 1,5) – Lengyelország 2 (5, 5)

Németország (4, 4) – Csehország (4, 4,5)

Gledura,B (2500) - Bluebaum,M (2589)
Bogoindiai védelem [E01]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hf3 Hf6 4.g3 Fb4+ 5.Fd2 Fd6 6.Hc3 0-0 7.Fg5 c6 8.Fg2 h6 9.Fxf6 Vxf6 10.0-0 Vd8 11.e4 dxc4 12.Hd2 e5 13.Hxc4 exd4 14.Vxd4 Fc7 15.Vxd8 Bxd8 16.Bfd1 Bxd1+ 17.Bxd1 Ha6 18.Hd6

gledurablue_1237

18...Fg4 19.f3 Bd8 20.Hf5?! Bxd1+ 21.Hxd1 Fxf5 22.exf5 Hb4 23.a3 Hc2 24.f4 Fb6+ 25.Kf1 Kf8 26.Fe4

gledurablue_1238

26...He3+ 27.Hxe3 Fxe3 28.Ke2?

Jobb esélyt adott a döntetlen elérésére a 28.b3 Ke7 29.Fd3 Kd6 30.Fc4 f6 31.Fe6 Fc1 32.a4 Kc5 33.Fc8 b5 34.Fd7 bxa4 35.bxa4 Fe3 36.Ke2 Fg1 37.Kf1 Fd4 38.Ke2 folytatás.

28...Fc1 29.b4 Fxa3

gledurablue_1239

30.b5 cxb5 31.Fxb7 Ke7 32.Fa6 b4 33.Kd3 Kf6 34.Fc8 Fc1 35.Kc4 a5 36.Fd7 Fe3 37.Kb3

Bnjamin már nem találhatott mentséget a 37.h3 Ff2 38.g4 Fe3 39.Fa4 Fxf4 40.Kb5 Fc7 41.Kc6 Fe5 42.Kb5 Kg5 43.Kxa5 Fc3 44.Fb3 f6 45.Kb5 Kh4 46.Kc4 Kxh3 47.Fd1 Kg3 48.Kd3 Kf4 49.Kc4 h5 50.gxh5 Kxf5 változatban sem.

37...Fg1 38.h3 Fh2 39.g4 Fxf4 40.Fb5

gledurablue_1240

40...Kg5 41.Fc4 f6 42.Ka4 Fc7 43.Ff7 Kh4 44.Fh5 Kxh3 45.Kb3 Kh4 46.Ka4 Kg5 47.Kb3 Fd6 48.Ka4 Ff8 49.Kb3

gledurablue_1241

49...g6! és világos feladta

Antal,T (2363) - Jarmula,L (2395)
Szicíliai védelem [B94]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.Fg5 Hbd7 7.Fc4 Vb6 8.Fb3 e6 9.Vd2 Fe7 10.0-0-0 Hc5 11.Bhe1 0-0 12.f4 h6 13.Fxf6 Fxf6 14.g4 Vc7

antaljarmala_1242

15.h4 Fxh4?! 16.Bh1 Fd8 17.g5 b5 18.Vg2 b4?

antaljarmala_1243

19.Bxh6! Be8 20.Bdh1 Hxb3+ 21.axb3 Kf8 22.Hf5! gxh6 23.gxh6 Ff6

antaljarmala_1244

24.Vg7+! Fxg7 25.hxg7+ Kg8 26.Bh8 matt!

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog