Help Sales ÁSZF

Karjakin győzelemmel, a címvédő Gunyina vereséggel rajtolt az orosz bajnokságon

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál

A Bajkálontúli határterület központi városában, a Moszkvától 4740 kilométerre levő Csitában 12-12 résztvevővel megkezdődött a 68. férfi és a 65. női orosz szuperbajnokság. A nyitányon a férfiak viadalán öt döntetlen mellett Szergej Karjakin rajtolt győzelemmel. A női tornán vereséggel kezdett a címvédő Valentyina Gunyina, három játszma végződött döntéssel.

A bajnoki címek mellett a minél jobb helyezés az idei kontinensbajnokságon induló orosz válogatottak összeállítását is befolyásolják, a szakvezetés azonban csak a bakui Világkupa után jelöli ki a csapatokat.

Nagy meglepetésre tavaly Igor Liszij győzött, hétszeres bajnokként játszik az ötszörös olimpiai bajnok Peter Szvidler, az utóbbi időben igazán jó eredménnyel adós Szergej Karjakin tavaly utolsóként zárt. Dmitrij Jekovenko és Jevgenyij Tomasevszkij is a csapatba kerülésért küzd, ifjú titánok, Vladiszlav Artyemjev, Ivan Bukavsin és Daniil Dubov is kiharcolta a részvételi jogot.

Az első játéknapon öt döntetlen mellett csak Szergej Karjakin tudott nyerni. A mezőny leggyengébb Élő-pontszámú résztvevője, Denisz Hiszmatullin sokáig jól tartotta magát, de időzavarban többször is hibázott. Rossz lebonyolítást választott, vezére tehetetlen volt Karjakin bástyája és huszárja által támogatott szabadgyalogokkal szemben.

A forduló legérdekesebb ötletével az újonc Ivan Bukavsin szolgált, kettős tisztáldozatot hozott a címvédő Igor Liszij ellen. Bukavsin elkerülte a lépésismétléses remit, de a menekülő király révbe ért, a csata végül pontosztozkodással végződött.

A rangadót Jevgenyij Tomasevszkij és Dmitrij Jakovenko vívta, sötét kis hátrányát kiegyenlítette, majd egy pillanatban elmulasztotta a nyerőesélyes folytatást. Ildar Hajrullin többször nem tudott élni a döntő előnyt adó lehetőséggel. Daniil Dubov örülhetett a fél pontnak.

Nem alakult ki igazi küzdelem Alekszandr Motiljev és Peter Szvidler, valamint Vladiszlav Artyemijev és Nyikita Vityjugov játszmában.

Az első forduló eredményei:

Alekszandr Motiljev (2658) - Peter Szvidler (2739) döntetlen

Ildar Hajrullin (2662) – Daniil Dubov (2654) döntetlen

Vladiszlav Artyemijev (2671) – Nyikita Vityjugov (2719) döntetlen

Ivan Bukavsin (2655) – Igor Liszij (2673) döntetlen

Szergej Karjakin (2753) – Denisz Hiszmatullin (2642)  1 - 0

Jevgenyij Tomasevszkij (2747) – Dmitrij Jakovenko (2759) döntetlen

Az orosz női sakkozást Ningbóban komoly kudarc érte, a tartalékos kínai csapattól szenvedtek súlyos vereséget. Csitában mindenkit játékra bírtak, az olimpiai bajnokcsapat teljes létszámban a rajtnál. Először játszik a bajnokságon a tavaly ukrán színekből átigazolt Katyerina Lahno, aki második gyermekének születése miatt kényszerből maradt távol a kieséses rendszerű világbajnokságtól. A címvédő háromszoros olimpiai bajnoknő Valentyina Gunyina tavaly kettős vereséggel kezdett, majd hetes(!) nyerősorozattal ért elsőként célba.

A címvédő Csitában is vesztéssel rajtolt, Jelentős fölénybe is kerülhetett volna Alekszandra Gorjacskinával szemben, de elhibázott lépéssorrenddel már hátrányos állásban kellett küzdenie, a kapkodásban nem bírt 16 éves ellenfelével. A bajnokság előtt másodszor ment férjhez az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk, a Franciaországban élő orosz nagymester, Pavel Tregubov új választottja. Erőtlenül játszva csak remizett Anasztaszia Bodnarukkal. Győzelemmel kezdett a kieséses rendszerű világbajnokság ezüstérmese, Natalija Pogonyina, érvényesítette a papírformát Olga Girja. Az első orosz bajnoki partiját játszó Katyerina Lahno gyorsan lehúzta az ismert remivarit Jekatyerina Kovalevszkajával.

Az első forduló eredményei:

Valentyina Gunyina (2531) – Alekszandra Gorjacskina (2474) 0 – 1

Alina Kaslinszkaja (2441) – Natalija Pogonyina (2460)  0 - 1

Anasztaszia Szavina (2429) – Marina Guszeva (2431)  döntetlen

Olga Girja (2487) - Jevgenyija Ovod (2327)  1 - 0

Alekszandra Kosztenjuk (2526) - Anasztaszia Bodnaruk (2431)  döntetlen

Katyerina Lahno (2530) – Jekatyerina Kovalevszkaja (2453) döntetlen

Karjakin,S (2753) - Hiszmatullin,D (2642)
Réti megnyitás [A13]

1.c4 e6 2.g3 d5 3.Fg2 Hf6 4.Hf3 dxc4 5.Va4+ c6 6.Vxc4 b5 7.Vc2 Fb7 8.a4 Hbd7 9.0-0 a6 10.Hc3 Fe7 11.d4 0-0 12.Hg5 h6 13.Hge4 Hd5 14.Bd1?!

Egyenlő esélyű álláshoz vezetett a 14.Hc5 Hb4 15.Vb3 Hxc5 16.dxc5 Fxc5 17.Bd1 Vc7 18.Ff4 e5 19.Fd2 folytatás.

14...Vb6

Számításba jött a 14...b4 15.Hxd5 cxd5 16.Hd2 Vb6 változat választása.

15.Ff4 Hxf4 16.gxf4 Bac8 17.e3 c5 18.axb5 axb5 19.dxc5 Hxc5 20.Hxc5 Bxc5 21.Fxb7 Vxb7 22.Ve4 Vxe4

Figyelmet érdemelt a vezércsere elkerülése.

23.Hxe4 Bc4 24.Bd7 Fh4 25.Hd2 Bc2 26.b3 Bd8 27.Bxd8+ Fxd8 28.He4 Fh4 29.Ba8+ Kh7 30.Bb8 f5 31.Hg3 Bc5 32.Bb6 g6 33.He2 g5?! 34.fxg5 hxg5 35.Bxe6 Bc2 36.Kf1 Bb2 37.Be5 Bxb3 38.Bxf5 Kg6 39.Bc5 Bb2 40.Bd5 b4

karjakinhiszmatullin_1381

41.Bb5 g4 42.e4 Kf6 43.Bf5+ Ke7 44.Bh5 Ff6 45.e5 Fg7 46.Hf4 Ke8?!

A fenyegető időzavar árnyékában Hiszmatullin nem használta ki a döntetlen megszerzésének lehetőségét a 46...b3 47.Bh7 Kf8 48.He6+ Kf7 49.Hxg7 Bb1+ 50.Kg2 b2 51.He8+ Kxe8 52.Bb7 Kd8 53.e6 Ke8 változatban.

47.Bg5?! Ff8 48.Bxg4 b3 49.Bg3 Fc5 50.Hd3 Bb1+ 51.Kg2 b2 52.Hxc5

karjakinhiszmatullin_1382

52...Bg1+?!

Jobb volt az 52...Bc1 53.Bb3 b1V 54.Bxb1 Bxb1 55.He4 Kf7 56.f4 Ke6 57.Hd6 Bb2+ 58.Kg3 Bb1 folytatás.

53.Kxg1 b1V+ 54.Kg2 Vc2 55.Hd3 Vc6+ 56.Kg1 Ve4 57.h3 Ke7 58.Be3 Vd5?! 59.He1 Vd1 60.Kh2 Vb1 61.Kg2 Vg6+ 62.Bg3 Ve4+ 63.Hf3 Kf8

karjakinhiszmatullin_1383

64.Bg4 Vf5 65.Kg3 Vb1 66.h4 Vh7 67.Bf4+ Ke8 68.Bf6 Vg8+ 69.Hg5 Vb3+ 70.Kg4 Vd5 71.Be6+ Kf8 72.Kh5 Vd4 73.f4 Vd1+ 74.Kg6 Vg4

karjakinhiszmatullin_1384

75.h5 Vg1 76.h6 Vg2 77.Bf6+ és sötét feladta

Bukavsin,I (2655) - Liszij,I (2673)
Nimzoindiai védelem [E54]

1.d4 e6 2.c4 Hf6 3.Hc3 Fb4 4.e3 0-0 5.Fd3 d5 6.Hf3 c5 7.0-0 cxd4 8.exd4 dxc4 9.Fxc4 b6 10.Fg5 Fb7 11.He5 h6 12.Fh4 Hbd7

bukavsinliszij_1385

13.Hxf7!

Ivan Bukavsin érdekes kettős tisztáldozattal lepte meg a címvédő Igor Liszijt.

13..Kxf7 14.Fxe6+ Kxe6 15.Vb3+ Kf5 16.Vc2+ Ke6 17.Vb3+ Kf5 18.Vc2+ Ke6

bukavsinliszij_1386

19.Vg6

A szuperbajnokság újonca elkerülte a lépésismétléses remit.

19...Fxc3 20.bxc3 Be8 21.Bfe1+ Kd5 22.c4+ Kc6 23.Vg3 Bxe1+ 24.Bxe1 Vg8 25.Bc1 Hc5 26.dxc5 Ve6 27.Vxg7 Hd7 28.Fg3 Bg8 29.Vc3 Hxc5 30.Be1 Vf5 31.Be7 Vb1+ 32.Be1 Vf5 33.Be7 Vb1+ 34.Be1 és döntetlen

Gunyina,V (2531) - Gorjacskina,A (2474)
Angol megnyitás [A30]

1.Hf3 Hf6 2.c4 e6 3.e3 c5 4.b3 b6 5.Fb2 Fb7 6.Fe2 Fe7 7.0-0 0-0 8.d4 cxd4 9.Hxd4 a6 10.Hc3 Vc7 11.Bc1 d6 12.Fd3 Hbd7 13.Fb1 Bac8 14.Ve1 Vb8 15.f4 Bfe8 16.Vg3 Ff8 17.a4 Va8 18.Hf3 h6 19.Bcd1 Bed8 20.Hd2 Hc5 21.a5?!

A címvédő a 21.Vh3 d5 22.g4 dxc4 (22...Hfe4 23.Hcxe4 dxe4 24.g5) 23.g5 cxb3 24.gxf6 Hd3 25.Fxd3 Bxd3 26.Hxb3 Bcxc3 27.Fxc3 Bxc3 28.f5 változatban jobban játszhatott volna.

21...bxa5 22.Ha4 Hfe4 23.Hxe4 Hxe4 24.Vg4 Bc7 25.f5

Gunyinát elragadta a hév. 25.Fd4 Be8 26.f5 e5 27.Fb6 jobb volt.

25...e5 26.f6 Vc8 27.Vh5?! Ve6?

Gorjacskina a 27...Hxf6 28.Bxf6 gxf6 29.Fc3 d5 30.Hb6 Ve6 31.Fxa5 Bc5 32.Ff5 Vd6 folytatással háríthatta volna világos támadási kísérletét.

gunyinagorjacskina_1387

28.Fxe4?

A háromszoros olimpiai bajnoknő a 28.fxg7 Kxg7 29.Hc3 Hf6 30.Vh4 folytatással nehéz feladat elé állíthatta volna Alekszandrát.

28...Fxe4 29.Vh4? Időzavarban újabb, már nagyon jelentős baki. 29.fxg7 Fe7 30.Hc3 Fc2 31.Bd2 Fxb3 32.Hd5 Bxc4 33.Hxe7+ Vxe7 34.g3 nagy bonyodalmakhoz vezetett volna, és az időzavarban kiszámíthatatlanok a fejlemények.

29...Fc2 30.Bd2 Fxb3 31.Hb6 Bb8 32.Hd5 Bxc4 33.e4 g5 34.Ve1 Ba4 35.Fc3 Fxd5 36.Bxd5 Vg4 37.h3 Vxe4 38.Vd2 Bc8 39.Bd3 és világos

Verőci Zsuzsa

Fotó: www.ruchess.ru

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog