Help Sales ÁSZF

Hoang Thanh Trang világossal ismét győzött, a román Sandu ötödször is nyert

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015

A grúziai Csakviban zajló Európa-bajnokság ötödik fordulójában Hoang Thanh Trang világossal legyőzte az azeri Ullvijeva Fatalijevát. A meggyengült sötét királyállás ellen nagy támadást indított, anyagi előnyét érvényesítette. A román Mihaela Sandu megnyerte ötödik partiját is, a grúz Lela Zsavahasvili sorozatos hibával fölényes pozícióját vesztésre rontotta. A grúz Nino Bacsiasvili félpontos hátránnyal második, Hoang hatos holtversenyben a harmadik. Hatodik játszmáját sötéttel az orosz Anasztaszia Bodnarukkal játssza.

Európa-bajnoknőnk, Hoang Thanh Trang világossal százszázalékos, harmadik játszmájában is győzött. Az azeri Ulvijjava Fatalijeva kissé hátrányosabb állásban királyállását súlyosan meggyengítő gyaloglépést húzott. Nagymesternőnk haderejét a sötét király elleni támadásra mozgósította, kiskombinációval döntő előnyt szerzett, válogathatott a nyerések között.

Hihetetlen, hogy a rajtlistán csak 45. román Mihaela Sandu ötödik partiját is megnyerte. Fortuna kegyeltje, hiszen a grúz Lela Zsavahasvili mindent elért, amit a szicíliai védelmet kedvelők álmodhatnak. Fölényes pozíciójában azonban érthetetlen módon bizonytalanná vált, lépésről-lépésre rontott állásán, majd Sandu lendült ellenakcióba, akcióját Zsavahasvili nem tudta hárítani.

Az orosz rangadók döntéssel végződtek, Olga Girja tegnapi nagy bakija után javított, a fél ponttal többel sakkasztalhoz ülő Alina Kaslinszkaját győzte le. Meglepetés Alisza Galljamova veresége.

A játéknap egyik legbonyolultabb összecsapását az orosz Anasztaszia Bodnaruk és az örmény Elina Danieljan vívta. Fordulatokban oly gazdag volt küzdelmük, hol világos, hol sötét állt jobban, hol világos, hol sötét nyerhetett volna. A „tévedések vígjátékát” végül Bodnaruk nyerte meg.

Az élcsoportban az 5. forduló eredményei:

Mihaela Sandu (román, 2300, 4) – Lela Zsavahisvili (grúz, 2472, 3,5)  1 - 0

Nino Bacsiasvili (grúz, 2473, 3,5) – Jekatyarina Kovalevszkaja (orosz, 2450, 3,5)  1 - 0

Olga Girja (orosz, 2479, 3) – Alina Kaslinszkaja (orosz, 2423, 3,5)  1 - 0

Bela Hotenasvili (grúz, 2527, 3) – Meri Arabidze (grúz, 2403, 3)  döntetlen

Alisza Galljamova (orosz, 2478, 3) – Marina Guszeva (orosz, 2391, 3)  0 - 1

Hoang Thanh Trang (magyar, 2472, 3) – Ulvijjava Fatalijeva (azeri, 2331, 3) 1 - 0

Anasztaszia Bodnaruk (orosz, 2402, 3) – Elina Danieljan (örmény, 2458, 3)  1 - 0

Natalija Zsukova (ukrán, 2456, 3) – Maria Gevorgyan (örmény, 2190, 3)  1 - 0

Lilit Galojan (örmény, 2275, 3) – Nino Hurcidze (grúz, 2451, 3)  döntetlen

Vlada Szviridova (orosz, 2087, 3) – Anasztaszia Szavina (orosz, 2417, 3)  0 - 1

Az élcsoport állása:

H.

R,

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

45

WGM

Mihaela Sandu

ROU

2300

5.0

2469

14.0

15.5

2

7

IM

Nino Bacsiasvili

GEO

2473

4.5

2407

14.0

16.0

3

30

IM

Marina Guszeva

RUS

2391

4.0

2388

11.5

13.5

4

4

WGM

Olga Girja

RUS

2479

4.0

2375

15.0

17.0

5

25

IM

Anasztaszia Bodnaruk

RUS

2402

4.0

2320

10.0

11.0

6

22

IM

Anastaszia Szavina

RUS

2417

4.0

2312

11.5

13.5

7

9

GM

Hoang Thanh Trang

HUN

2472

4.0

2311

12.0

14.5

8

15

GM

Natalija Zsukova

UKR

2456

4.0

2281

12.0

14.0

9

48

IM

Lilit Galojan

ARM

2275

3.5

2462

15.0

15.0

10

20

IM

Alina Kaslinszkaja

RUS

2423

3.5

2438

15.0

16.5

11

31

WGM

Daria Csarocskina

RUS

2391

3.5

2376

11.0

12.5

12

18

IM

Jekatyerina Kovalevszkaja

RUS

2450

3.5

2371

13.5

16.0

13

3

GM

Antoaneta Sztefanova

BUL

2512

3.5

2364

12.5

15.0

14

11

GM

Monika Socko

POL

2467

3.5

2346

12.5

15.0

15

2

GM

Bela Hotenasvili

GEO

2527

3.5

2341

12.5

14.5

16

17

IM

Nino Hurcidze

GEO

2451

3.5

2324

11.0

12.0

17

24

IM

Meri Arabidze

GEO

2403

3.5

2306

10.5

12.0

18

16

IM

Salome Melia

GEO

2452

3.5

2280

12.5

14.5

19

10

IM

Lela Zsavahisvili

GEO

2472

3.5

2267

13.5

15.5

20

23

WGM

Karina Szczepkowska-Horowska

POL

2412

3.5

2217

7.0

8.0

21

29

IM

Inna Gaponenko

UKR

2391

3.5

2195

8.5

9.5

Az élcsoportban a 6. forduló párosítása:

Nino Bacsiasvili (grúz, 2473, 4,5) – Mihaela Sandu (román, 2300, 5)

Anasztaszia Szavina (orosz, 2417, 4) – Olga Girja (orosz, 2479, 4)

Anasztaszia Bodnaruk (orosz, 2402, 4) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2472, 4)

Marina Guszeva (orosz, 2391, 4) – Natalija Zsukova (ukrán, 2456, 4)

Jekatyarina Kovalevszkaja (orosz, 2450, 3,5) – Bela Hotenasvili (grúz, 2527, 3,5)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2512, 3,5) – Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2412, 3,5)

Lela Zsavahisvili (grúz, 2472, 3,5) – Inna Gaponenko (ukrán, 2391, 3,5)

Alina Kaslinszkaja (orosz, 2423, 3,5) – Monika Socko (lengyel, 2467, 3,5)

Salome Melia (grúz, 2452, 3,5) – Daria Csarocskina (orosz, 2391, 3,5)

Meri Arabidze (grúz, 2403, 3,5) – Nino Hurcidze (grúz, 2451, 3,5)

Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2474, 3,5) – Lilit Galojan (örmény, 2275, 3,5)

Hoang,Thanh Trang (2472) - Fatalijeva,U (2331)
Nimzoindiai védelem [E32]

1.d4 e6 2.c4 Hf6 3.Hc3 Fb4 4.Vc2 0-0 5.a3 Fxc3+ 6.Vxc3 d6 7.f3 Hbd7 8.e4 e5 9.d5 a5 10.Fe3 a4 11.Fd3 b6 12.He2 Hc5 13.Fc2 Fd7 14.0-0 Hh5 15.g4 Hf6 16.Hg3 He8 17.Kh1 g5?

A királyállást súlyosan meggyengítő lépés után az azeri ellenfél királya kitűnő célpontja lett Trang akciójának.

hoangfata_746

18.h4 f6 19.Vd2 h6

Az azeri sakkozónő "kettős fedezékbe" próbált menekülni, de világos támadása feltartóztathatatlanul bontakozott ki.

20.Kg2 Hg7 21.Bh1 Fe8 22.hxg5 hxg5 23.Bh6 Kf7 24.Bah1 Bg8

hoangfata_747

25.Bxf6+! Vxf6 26.Fxg5 Vg6 27.Bh6 Vxh6 28.Fxh6 Fd7 29.Vg5 He8 30.Vh5+ Bg6 31.g5

Még egyszerűbb volt a 31.Fg5 Hf6 32.Vh4 Bag8 33.Fxf6 Bxf6 34.Hf5 megoldás.

31...Hf6 32.Vh4 Bh8 33.f4 Hfxe4 34.Hxe4

Nagymesternőnk válogathatott a nyerések között. 34.fxe5 dxe5 35.Fxe4 Hxe4 36.Vxe4 azonnal nyert.

34...Bhxh6 35.Vxh6 Bxh6 36.gxh6 Hxe4 37.Fxe4 exf4 38.Kf3 b5? 39.cxb5 Fxb5 40.Kxf4 Kf6 41.Ke3 Fc4 42.Kd4 Fb3 és sötét feladta,  43.h7 Kg7 44.Kc3 Fd1 45.Kb4 Fe2 46.Kxa4 a nyerés útja.

Sandu,M (2300) - Zsavahishvili,L (2472)
Szicíliai védelem [B42]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 a6 5.Hc3 b5 6.Fd3 d6 7.0-0 Hf6 8.f4 Fb7 9.Vf3 Hbd7 10.Kh1 Fe7 11.a3 Hc5 12.b4 Hxd3 13.cxd3 0-0 14.Fb2 Bc8 15.Hb3 Hd7 16.Ha5 Fa8 17.d4 Hb6 18.d5 Ff6 19.dxe6 fxe6 20.Bad1 Ve7 21.Bfe1

sanduzsava_748

21...Hc4

A grúz nagymesternő ideális állást ért el. Még erősebb volt a 21...Fe5 22.g3 Vf6 23.Bd3 Hc4 24.Ve2 Hxb2 25.fxe5 Vf2 folytatás.

22.Hxc4 Bxc4 23.Bd3 Vc7!?

Még nem engedte ki az előnyt, de 23...Fe5 24.Fc1 Vh4 25.Bed1 Fxc3 26.Bxc3 Fxe4 27.Vg3 Vh5 jobb volt.

24.Hd1 Fxb2 25.Hxb2 Bc2

Többet ígért a 25...Bc1 26.Bdd1 Bxd1 27.Hxd1 d5 28.Vg4 Vxf4 29.Vxe6+ Kh8 30.Vb6 Vh4 választás.

26.Hd1 d5

sanduzsava_749

27.Vg4 dxe4 28.Vxe6+ Kh8 29.Bd6 Bc1 30.h3 h6 31.Ve5 Kh7 32.Kh2 Vb7?

sanduzsava_750

33.Be3!

A világos haderő lendült támadásba.

33...Bc7 34.Bg3 Be7? 35.Vh5 Kg8 36.Bxh6 és sötét feladta

Bodnaruk,A (2402) - Danieljan,E (2458)
Caro-Kann védelem [B12]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.e5 Ff5 4.Hf3 e6 5.Fe2 Hd7 6.0-0 h6 7.Hbd2 He7 8.Hb3 g5 9.Fd2

A Gasimov emlékversenyen Viswanathan Anand a 9.He1 Vc7 10.Fh5 c5 11.c3 Fg7 12.f4 c4 13.Hd2 gxf4 14.Hdf3 Hg6 15.Fxg6 fxg6 16.Hh4 0-0 17.Bxf4!? (Az exvilágbajnok túlkomplikálta a megoldást. 17.Hxf5 Bxf5 18.Bxf4 Bxf4 19.Fxf4 Bf8 20.Fe3 volt a jó.) 17...g5 18.Hxf5 gxf4 19.Hxg7 Kxg7 20.Vg4+ Kh7 21.Vxe6 Hb6! 22.Vh3 Vf7 23.g3 Vg6 24.Hg2 fxg3?! 25.hxg3 Bf3 26.Ff4 Bf8 folytatásban kihagyta a 27.Vh2 Bg8 (27...Bd3 28.Be1; 27...Vg7 28.Vh5 Bd3 29.e6 Vg6 30.Ve5) 28.Hh4 Bxg3+ 29.Fxg3 Vxg3+ 30.Vxg3 Bxg3+ 31.Kf2 Bg8 32.Ke3 lehetőséget a holland Anish Girivel vívott csatájában.

9...a5 10.a4 Fg7 11.He1 Vc7 12.f4 gxf4?! 13.Hd3 Bg8 14.Kh1 Fe4 15.Hxf4 Hf5 16.Fh5

Sötét egyetlen jó tisztjét kellett volna lecserélni 16.Ff3-mal.

16...Fh8

bodnarukdanieljan_751

17.Hxe6?!

Világos a 17.Ve2 Ke7 18.Ff3 folytatással remekül állt volna, fölösleges bonyodalmakba bocsátkozott.

17...Fxg2+ 18.Kg1 Fe4+ 19.Kf2 Vb6!? 20.Ke1 Hxe5?

Elina Danieljan eltévedt. 20...c5! 21.Hbxc5 Hxc5 22.Hxc5 Hxd4 23.Fxf7+ Ke7 24.Vh5 Hf3+ 25.Bxf3 Fxf3 26.Vxf3 Bg1+ 27.Ke2 Vxc5 28.Bxg1 Vxg1 29.Vh3 Fxe5 30.Ve6+ Kf8 31.Fg6 Vg2+ 32.Ke1 (32.Kd3 Vf1+ 33.Ke3 Ff4+ 34.Kd4 Vc4 matt) 32...Vg1+ igen szórakoztató változat remi lett volna.

21.dxe5 Fxe5

bodnarukdanieljan_752

22.Hbc5?

A 22.Hec5 Hd6 23.Hxe4 dxe4 24.Fxf7+ Hxf7 25.Vh5 Bf8 26.Bxf7 Fg3+ 27.hxg3 Bxf7 28.Ff4 fölényes álláshoz vezetett volna.

22...Ke7 23.Fxf7 Bg2 24.Ba3 Fxh2 25.Vc1 Hd4?

Az örmény nagymesternő ismét hibázott, 25...Bf8! 26.Fh5 Bf6 27.c4 (27.Bb3? Vxb3! 28.cxb3 Fg3+ 29.Kd1 (29.Bf2 Fxf2+ 30.Kd1 He3+) 29...He3+ 30.Fxe3 Bxf1 matt) 27...Fe5 folytatással nyerhetett volna.

26.Hxd4?! Vxc5 27.Fe3?

bodnarukdanieljan_753

27...Vc4?!

Nyert a 27...Fg3+ 28.Kd1 Vc4 29.Be1 Fxe1 30.Kxe1 Kxf7 folytatás.

28.Ff2 Bf8??

Vesztőlépés a 28...Kxf7 29.Vxh6 Be8 30.He2 Kg8 31.Bg3+ Fxg3 32.Vg5+ Kh7 33.Bh1+ Fh2 34.Vh5+ Kg7 35.Vxe8 Bxf2 36.Ve7+ Bf7 37.Vg5+ Fg6 38.Bxh2 Vb4+ 39.c3 Ve4 anyagi előnyhöz vezető változat helyett.

29.Vxh6 Bxf7 30.Fh4+ Ke8 31.Ve6+ és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog