Help Sales ÁSZF

Hoang Thanh Trang vereséget szenvedett a grúz Nino Bacsiasvilitől

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015

A grúziai Csakviban zajló Európa-bajnokság hetedik fordulójában Hoang Thanh Trang világossal játszva vereséget szenvedett a viadalon vezető grúz Nino Bacsiasvilitől. Nagymesternőnk elfogadta a felkínált gyalogáldozatot, ellenfele kezdeményezéshez jutott. Bacsiasvili királyszárnyi támadást indított, Hoang elvétette a védekezést, a grúz sakkozónő hatodik győzelmét aratta. Félpontos előnnyel vezet a bolgár Antoaneta Sztefanova ellen győztes román Mihaela Sandu előtt. Az orosz Olga Girja és az ukrán Natalija Zsukova 5,5 pontos, hatan gyűjtöttek féllel kevesebbet, tizenheten, többek között Hoang Thanh Trang is 4,5-tel várják a pihenőnap utáni szerdai nyolcadik fordulót. Hoang sötéttel az ukrán Inna Gaponenkóval küzd meg.

Hoang Thanh Trang háromszor sikerre vezette a világos bábukat, negyedik játszmáját azonban elvesztette a viadalon vezető grúz Nino Bacsiasvilivel szemben.  Európa-bajnoknőnk a nyitásban elfogadta a felkínált gyalogáldozatot, passzív állásba kényszerült, a grúz sakkozónő jól érezte a pozíció kínálta esélyt. Második gyalogáldozattal kinyitotta a h vonalat, Hoang királya ellen indított akciót. A támadásvezetésébe hiba csúszott, volt pillanat, amikor hárítani lehetett volna a fenyegetéseket, a kimaradt esély többé nem tért vissza, a támadás átütött.

A játéknap legnagyobb bakiját a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova követte el, vezérével aknamezőre lépett, kelepcébe került. Megnyitáselméleti párbajt vívott az orosz Olga Girja és a grúz Meri Arabidze. A taktikai motívumokban gazdag összecsapást az időzavaros kapkodásban az orosz olimpiai bajnoknő nyerte meg a grúz világbajnoki aranyérmes csapat tagja ellen.

Hullámzó összecsapás után fontos rangadót nyert az örmény Elina Danieljan, meglepetés Lilit Galojan sikere a grúz Lela Zsvahisvilivel szemben. Az ukránok exvilágbajnoknője, Anna Usenyina is felzárkózott, tizenheten 4,5 pontosok. A hátralevő négy fordulóban nagy csata lesz a jövő évi kieséses rendszerű világbajnokságon való részvételi jogot biztosító tizennégy helyért.

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

Hoang Thanh Trang (magyar, 2472, 4,5) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2473, 5,5)  0 - 1

Mihaela Sandu (román, 2300, 5) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2512, 4,5)  1 - 0

Olga Girja (orosz, 2479, 4,5) – Meri Arabidze (grúz, 2403, 4,5)  1 - 0

Natalija Zsukova (ukrán, 2456, 4,5) – Anasztaszia Szavina (orosz, 2417, 4,5)  1 - 0

Melia Salome (grúz, 2452, 4,5) – Anasztaszia Bodnaruk (orosz, 2402, 4,5)  döntetlen

Marina Guszeva (orosz, 2391, 4,5) – Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2450, 4,5)  döntetlen

Alisza Galljamova (orosz, 2478, 4) – Elina Danieljan (örmény, 2458, 4)  0 - 1

Inna Gaponenko (ukrán, 2391, 4) – Elisabeth Paehtz (német, 2473, 4)  döntetlen

Lilit Galojan (örmény, 2275, 4) – Lela Zsavahisvili (grúz, 2472, 4)  1 - 0

Monika Socko (lengyel, 2467, 4) – Sopiko Guramisvili (grúz, 2370, 4)  döntetlen

Lilit Mkrtchian (örmény, 2459, 4) – Alina Kaslinszakaj (orosz, 2423, 4) döntetlen

Anna Usenyina (ukrán, 2467, 3,5) – Maria Gevorgyan (örmény, 2190, 4)  1 – 0

Az élcsoport állása:

H

R.

T.

Némi

Fed.

Élő

Pont

TB1

TB2

TB3

Gy.

1

7

IM

Nino Bacsiasvili

GEO

2473

6.5

2400

38.50

42.00

6

2

45

WGM

Mihaela Sandu

ROU

2300

6.0

2477

39.50

41.50

6

3

4

WGM

Olga Girja

RUS

2479

5.5

2387

37.00

40.00

5

4

15

GM

Natalija Zsukova

UKR

2456

5.5

2322

34.50

38.00

5

5

48

IM

Lilit Galojan

ARM

2275

5.0

2465

35.50

36.50

3

6

14

GM

Elina Danieljan

ARM

2458

5.0

2435

34.00

37.50

4

7

30

IM

Marina Guszeva

RUS

2391

5.0

2409

35.50

38.50

4

8

18

IM

Jekatyerina Kovalevszkaja

RUS

2450

5.0

2400

36.00

39.50

4

9

25

IM

Anasztaszia Bodnaruk

RUS

2402

5.0

2368

35.00

37.50

4

10

16

IM

Salome Melia

GEO

2452

5.0

2319

33.50

36.00

4

11

20

IM

Alina Kaslinszkaja

RUS

2423

4.5

2446

37.50

41.00

3

12

60

WIM

Miranda Mikadze

GEO

2233

4.5

2389

30.50

33.00

3

13

35

IM

Maja Lomineisvili

GEO

2364

4.5

2372

31.00

33.50

4

14

31

IM

Daria Csarocskina

RUS

2391

4.5

2371

32.50

35.00

4

15

52

WIM

Khayala Abdulla

AZE

2266

4.5

2371

30.50

33.00

4

16

22

IM

Szavina Anasztaszia

RUS

2417

4.5

2364

36.00

39.00

4

17

11

GM

Monika Socko

POL

2467

4.5

2363

36.50

40.50

3

18

3

GM

Antoaneta Sztefanova

BUL

2512

4.5

2361

36.00

39.50

4

19

24

IM

Meri Arabidze

GEO

2403

4.5

2359

32.00

35.00

3

20

2

GM

Bela Hotenasvili

GEO

2527

4.5

2355

34.00

37.50

3

21

9

GM

Hoang Thanh Trang

HUN

2472

4.5

2353

35.50

39.00

3

22

13

IM

Lilit Mkrtchian

ARM

2459

4.5

2318

31.00

34.50

2

23

8

IM

Elisabth Paehtz

GER

2473

4.5

2303

29.50

32.50

3

24

29

IM

Inna Gaponenko

UKR

2391

4.5

2287

32.00

34.00

2

25

23

WGM

Karina Szczepkowska-H.

POL

2412

4.5

2279

28.50

31.50

4

26

34

IM

Sopiko Guramisvili

GEO

2370

4.5

2265

31.00

33.50

3

27

12

GM

Anna Usenyina

UKR

2467

4.5

2255

29.00

32.00

3

A szerdai 8. forduló párosítása:

Nino Bacsiasvili (grúz, 2473, 6,5) – Olga Girja (orosz, 2479, 5,5)

Natalija Zsukova (ukrán, 2456, 5,5) – Mihaela Sandu (román, 2300, 6)

Elina Danieljan (örmény, 2458, 5) – Marina Guszeva (orosz, 2391, 5)

Lilit Galojan (örmény, 2275, 5) – Salome Melia (grúz, 2452, 5)

Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2450, 5) – Anasztaszia Bodnaruk (orosz, 2402, 5)

Anasztaszia Szavina (orosz, 2417, 4,5) – Bela Hotenasvili (grúz, 2527, 4,5)

Meri Arabidze (grúz, 2403, 4,5) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2512, 4,5)

Elisabeth Paehtz (német, 2473, 4,5) – Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2412, 4,5)

Inna Gaponenko (ukrán, 2391, 4,5) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2472, 4,5)

Khayala Abdulla (azeri, 2266, 4,5) – Monika Socko (lengyel, 2467, 4,5)

Sopiko Guramisvili (grúz, 2370, 4,5) – Anna Usenyina (ukrán, 2467, 4,5)

Miranda Mikadze (grúz, 2233, 4,5) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2459, 4,5)

Alina Kaslinszkaja (orosz, 2423, 4,5) – Daria Csarocskina (orosz, 2391, 4,5)

Hoang,Thanh Trang (2472) - Bacsiasvili,N (2473)
Vezércsel [D31]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.cxd5 exd5 5.Ff4 c5 6.e3 c4

A tervezett gyalogáldozatért sötétnek elegendő ellenértéke lesz.

hoangbacsi_803

7.Fxb8 Fxc3+ 8.bxc3 Bxb8 9.Va4+ b5 10.Vxa7 Vd6 11.Fe2 Hf6 12.Ff3 0-0 13.He2 Fd7

hoangbacsi_804

14.Va5

Számításba jött a 14.Vc5 Vxc5 15.dxc5 Bfc8 16.Hf4 Bxc5 17.0-0-0 Fe6 18.a3 Ba8 19.Kb2 folytatás.

14...Ba8 15.Vb4 Vc6 16.0-0 Ba4 17.Vb2 Bfa8 18.Bfd1

hoangbacsi_805

18...g5 19.h3 h5 20.Hg3 g4 21.hxg4 hxg4 22.Fe2 Va6 23.Vc1

hoangbacsi_806

23...He4 24.Hxe4 dxe4 25.Bd2?!

Nagymesternőnk elnézte a grúz sakkozónő nagy támadásához vezető gyalogáldozatot.

hoangbacsi_807

25...g3! 26.fxg3 Vh6 27.Bc2 B4a6 28.Ff1

hoangbacsi_808

28...Kg7 29.Bf2 Bh8 30.Bf4 Bg6?!

Az éllovas támadásvezetésébe hiba csúszott. 30...Vh2+ 31.Kf2 Bh3 32.Ke2 Bxg3 33.Ve1 Bag6 34.Bf2 f5! volt az előnyt adó folytatás.

31.Kf2

Kimaradt a 31.Bh4 Vg5 32.Ve1 Bgh6 33.Bxe4 Bh1+ 34.Kf2 Vf5+ 35.Bf4 Vc2+ 36.Ve2 Vxc3 37.Bd1 lehetőség.

31...Vh2 32.Ke2?

Vesztőlépés.

32...Bxg3 33.Ve1

hoangbacsi_809

33...Bhh3! 34.Bxf7+ Kxf7 35.Vf2+ Bf3 36.gxf3 exf3+ 37.Ke1 Vh1 38.Kd1 Bh2 39.Ve1 f2 40.Ve2

hoangbacsi_810

40...Fg4! és világos feladta

Sandu,M (2300) - Sztefanova,A (2512)
Pirc védelem [B08]

1.e4 g6 2.d4 Fg7 3.Hf3 c6 4.Hc3 d6 5.Fe2 Hf6 6.0-0 0-0 7.a4 Vc7 8.h3 a5 9.Ff4 Hh5 10.Fe3 e5 11.dxe5

A centrumfeszültség oldása helyett jobb volt a 11.Vd2 Ha6 12.Bad1 exd4 13.Hxd4 folytatás.

11...dxe5 12.Hd2 Hf4 13.Hc4 Fe6 14.Hb6 Hxe2+ 15.Vxe2 Ba6 16.Hc4 b5 17.axb5 cxb5 18.Hd2 b4 19.Hd5 Fxd5 20.exd5 f5 21.Hb3 f4?! 22.Fc5 f3 23.Ve3?!

A román sakkozónő kiengedte előnyét. 23.gxf3 Bc8 24.d6 Vc6 25.Fe3 Vxd6 26.Hc5 Ba7 27.Bfd1 volt a helyes válasz.

23...fxg2 24.Bfd1 Bc8 25.d6 Vc6 26.Fa7 Hd7 27.Hxa5 Vb5??

A bolgár exvilágbajnoknő vesztőt húzott, vezére csapdába került! A 27...Va8 28.Hb3 Bxa1 29.Bxa1 Vc6 (29...Bxc2? 30.Vd3 Bc8 31.Fc5) 30.Fc5 Hxc5 31.Hxc5 Vxd6 egyenlő álláshoz vezetett.

sandusztefa_811

28.Vb3+ Kh8 29.c4! Vxa5 30.Bxa5 Bxa5 31.Fe3 Bb8 32.c5 Bxc5 33.Fxc5 Hxc5 34.Vf7 Bg8 35.Vc4 Hb7 36.Vxb4 Hd8 37.Vc4 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen nagy csatában győzte le Mamedgyarovot, az Armageddon játszma döntött, előnye hat pontra nőtt
2021. 09. 27.

Carlsen és So 3 ponttal kezdte a döntőt, Vachier-Lagrave, Artyemijev és Giri a rájátszásban győzött
2021. 09. 26.

A Mednyij Vszadnik és a South Ural győzött a Klubcsapatok Európa-kupáján
2021. 09. 24.

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog