Help Sales ÁSZF

Hoang második veresége, Bacsiasvili hetedik győzelmével egy pontra növelte előnyét

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015

A grúziai Csakviban zajló Európa-bajnokság nyolcadik fordulójában Hoang Thanh Trang elszenvedte második vereségét. Az ukrán Inna Gaponenkóval szemben francia védelmet játszott, elhibázott vezérlépésével hátrányba került. Gaponenko súlyos időzavarban nyerést hibázott, de Hoang a remiesélyt nem használta ki, az 55. lépésben feladásra kényszerült. A viadalon vezető grúz Nino Bacsiasvili hetedik győzelmét könyvelhette, egy pontra növelte előnyét. Másodszor kapott ki az ötös nyerősorozattal indult román Mihaela Sandu, az ukrán Natalija Zsukova áll a második helyen, Hoang Thanh Trang 4,5 pontjával a 32. Kilencedik játszmáját a fehérorosz Lanita Sztetszko ellen játssza. A 11 fordulós Eb-ről tizennégyen kvalifikálják magukat a jövő évi kieséses rendszerű világbajnokságra.

A pihenőnap után a 8. fordulóval folytatódott a a kontinensbajnokság. A rendezők a versenyzők többségének kérésére úgy döntöttek, hogy az internetes élő közvetítést 15 perces késedelemmel kezdték meg. A grúz sakkozónőket ez egyáltalán nem zavarta, nagyon sikeres napot zártak, míg az ötös nyerősorozattal kezdő román Mihaela Sandu másodszor kapott ki. A hatodik játéknapon csak az ő játszmáját közvetítették késéssel, vereséget szenvedett Nino Bacsiasvilitől, majd nyert a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanovával szemben. Sandu nyolcadik partiját nagyon gyenge játékkal elvesztette az ukrán Natalija Zsukova ellen…

Európa-bajnoknőnk, Hoang Thanh Trang másodszor kapott ki. Francia védelme az ukrán Inna Gaponenko ellen nem állta ki a próbát, a nyitásban elhibázott vezérlépése után hátrányba került. Gaponenko előnyös állásában egyre nagyobb időzavarba került, de egy darabig a legjobb lépéseket húzta, Trang bástyalépésére azonban nyerést hagyott ki. A bástyavégjáték már tartható lett volna, de sajnos kimaradt a döntetlent biztosító terv, Gaponenko megnyerte a bástyavégjátékot.

Nino Bacsiasvili hetedik győzelmének örülhetett, de időzavarban többször is nyerést szalasztott el. Az orosz Olga Girja ellen megalkuvás nélkül játszott, királyszárnyi támadással került döntő fölénybe, egy pontra növelte előnyét. Grúz testvérharc a kilencedik játéknapon, világbajnoki aranyérmes csapattársával, Salome Meliával játszik. A forduló legnagyobb mázlistája Bela Hotenasvili volt, az orosz Anasztaszia Szavina előnyös állásban egylépéses mattot nézett be.

A 11 fordulós viadalról tizennégyen kvalifikálják magukat a jövő évi kieséses rendszerű vb-re. A jelenleg továbbjutó helyen állók közül Bacsiasvili, Zsukova, Melia, Kaslinszkaja, Danieljan és Socko már a tavalyi Eb-ről már biztosították részvételüket.

A 8. forduló eredményei:

Nino Bacsiasvili (grúz, 2473, 6,5) – Olga Girja (orosz, 2479, 5,5) 1 - 0

Natalija Zsukova (ukrán, 2456, 5,5) – Mihaela Sandu (román, 2300, 6)  1 - 0

Elina Danieljan (örmény, 2458, 5) – Marina Guszeva (orosz, 2391, 5)  döntetlen

Lilit Galojan (örmény, 2275, 5) – Salome Melia (grúz, 2452, 5)  0 - 1

Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2450, 5) – Anasztaszia Bodnaruk (orosz, 2402, 5)  döntetlen

Anasztaszia Szavina (orosz, 2417, 4,5) – Bela Hotenasvili (grúz, 2527, 4,5)  0 - 1

Meri Arabidze (grúz, 2403, 4,5) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2512, 4,5) 1 - 0

Elisabeth Paehtz (német, 2473, 4,5) – Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2412, 4,5)  döntetlen

Inna Gaponenko (ukrán, 2391, 4,5) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2472, 4,5) 1 - 0

Khayala Abdulla (azeri, 2266, 4,5) – Monika Socko (lengyel, 2467, 4,5)  0 - 1

Sopiko Guramisvili (grúz, 2370, 4,5) – Anna Usenyina (ukrán, 2467, 4,5)  döntetlen

Miranda Mikadze (grúz, 2233, 4,5) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2459, 4,5)  döntetlen

Alina Kaslinszkaja (orosz, 2423, 4,5) – Daria Csarocskina (orosz, 2391, 4,5)  1 – 0

Az Európa-bajnokság élcsoportja:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

7

IM

Nino Bacsiasvili

GEO

2473

7.5

2411

36.0

39.0

2

15

GM

Natalija Zsukova

UKR

2456

6.5

2319

34.0

37.0

3

45

WGM

Mihaela Sandu

ROU

2300

6.0

2474

39.5

42.0

4

16

IM

Salome Melia

GEO

2452

6.0

2313

31.5

34.0

5

20

IM

Alina Kaslinszkaja

RUS

2423

5.5

2438

37.0

40.0

6

14

GM

Elina Danieljan

ARM

2458

5.5

2429

34.0

37.5

7

30

IM

Marina Guszeva

RUS

2391

5.5

2416

34.5

38.0

8

18

IM

Jekatyerina Kovalevszkaja

RUS

2450

5.5

2400

38.0

41.0

9

4

WGM

Olga Girja

RUS

2479

5.5

2399

38.5

42.0

10

24

IM

Meri Arabidze

GEO

2403

5.5

2381

30.5

33.0

11

25

IM

Anasztaszia Bodnaruk

RUS

2402

5.5

2379

33.5

36.0

12

2

GM

Bela Hotenasvili

GEO

2527

5.5

2364

34.0

37.5

13

11

GM

Monika Socko

POL

2467

5.5

2349

35.5

40.0

14

29

IM

Inna Gaponenko

UKR

2391

5.5

2314

30.0

32.0

15

48

IM

Lilit Galojan

ARM

2275

5.0

2463

36.5

37.0

16

60

WIM

Miranda Mikadze

GEO

2233

5.0

2399

32.5

34.5

17

35

IM

Maja Lomineisvili

GEO

2364

5.0

2387

31.5

34.5

18

6

WGM

Alekszandra Gorjacskina

RUS

2474

5.0

2320

33.0

36.0

19

8

IM

Elisabeth Paehtz

GER

2473

5.0

2319

30.0

33.0

20

13

IM

Lilit Mkrtchian

ARM

2459

5.0

2306

32.0

35.0

21

23

WGM

Karina Szczepkowska-H.

POL

2412

5.0

2306

29.5

32.0

22

34

IM

Sopiko Guramisvili

GEO

2370

5.0

2294

31.0

33.5

23

12

GM

Anna Usenyina

UKR

2467

5.0

2272

28.0

30.5

24

19

WGM

Jolanta Zawadzka

POL

2434

5.0

2264

27.5

30.5

25

21

IM

Nasztasszia Ziaziulkina

BLR

2423

5.0

2209

26.5

29.0

….

32

9

GM

Hoang Thanh Trang

HUN

2472

4.5

2359

36.0

40.0

Az élcsoportban a 9. forduló párosítása:

Salome Melia (grúz, 2452, 6) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2473, 7,5)

Bela Hotenasvili (grúz, 2527, 5,5) – Natalija Zsukova (ukrán, 2456, 6,5)

Mihaela Sandu (román, 2300, 6) – Elina Danieljan (örmény, 2458, 5,5)

Olga Girja (orosz, 2479, 5,5) – Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2450, 5,5)

Monika Socko (lengyel, 2467, 5,5) – Inna Gaponneko (ukrán, 2391, 5,5)

Anasztaszia Bodnaruk (orosz, 2402, 5,5) – Alina Kaslinszkaja (orosz, 2423, 5,5)

Marina Guszeva (orosz, 2391, 5,5) – Meri Arabidze (grúz, 2403, 5,5)

Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2412, 5) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2474, 5)

Nasztasszia Ziaziulkina (fehérorosz, 2423, 5) – Elisabeth Paehtz (német, 2473, 5)

Anna Usenyina (ukrán, 2467, 5) – Maja Lomineisvili (grúz, 2364, 5)

Lilit Mkrtchian (örmény, 2459, 5) – Sopiko Guramisvili (grúz, 2370, 5)

Jolanta Zawadzka (lengyel, 2434, 5) – Lilit Galojan (örmény, 2275, 5)

Hoang Thanh Trang (magyar, 2472, 4,5) – Lanita Sztetszko (fehérorosz, 2286, 4,5)

Gaponenko,I (2391) - Hoang,Thanh Trang (2472)
Francia védelem [C06]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hd2 Hf6 4.e5 Hfd7 5.Fd3 c5 6.c3 Hc6 7.He2 cxd4 8.cxd4 f6 9.exf6 Hxf6 10.0-0 Fd6 11.Hf3 Vc7 12.Hc3 a6 13.h3

Inna Gaponenko a harmadik legnépszerűbb változat mellett döntött, 13.Fg5 0-0 14.Fh4 Hh5 15.Bc1, illetve a 13.Fe3 0-0 14.Bc1 helyett.

13...0-0 14.Fe3 Fd7 15.Bc1 Fe8 16.Hg5 Ve7 17.f4 h6 18.Hf3 Hh5 19.He5 Hg3 20.Bf2

gaponenkohoang_837

20...Vh4?!

Nem szerencsés az új lépés a 20...Hf5 21.Fxf5 Bxf5 az ismert folytatás.

21.Vg4! Vxg4 22.hxg4 h5?!

A g3-on nem túl szerencsésen álló huszárról gondoskodni kell, számításba jött a 22...Fb4 23.Bf3 Fxc3 24.bxc3 Hxe5 25.dxe5 He4 26.c4 Fc6 27.f5 Bf7 (27...d4 28.Fxd4 Bad8 29.Fb6) választás.

23.Kh2 h4 24.Kh3

gaponenkohoang_838

24...g5?! 25.fxg5 Hxe5 26.dxe5 Fxe5 27.Bxf8+ Kxf8 28.Fc5+ Kf7 29.Be1 Fxc3 30.bxc3 He4 31.Fxe4 dxe4 32.Bxe4 Fc6

gaponenkohoang_839

33.Bf4+ Kg8 34.Kxh4 Bd8? 35.g6 Bd5 36.Ff8 Fe8

gaponenkohoang_841

37.Bf6?

A súlyos időzavarba került ukrán nagymesternő azonnali nyerést hagyott ki a 37.c4 Ba5 38.Fb4 Ba4 39.Bf8+ Kg7 40.Bxe8 Bxb4 41.Kg5 változatban.

37...Fxg6 38.Bxg6+ Kxf8 39.Bxe6 Bd2 40.Bb6 Bxa2 41.Bxb7 Bxg2 42.Kh5 a5 43.g5

gaponenkohoang_842

43...a4?

Nagymesternőnk a 43...Bc2 44.Bc7 (44.Kh6 Bxc3 45.Bb8+ Ke7 46.Ba8 Bh3+ 47.Kg7 Ba3) 44...a4 45.Ba7 Bxc3 46.Bxa4 Bc6 47.Ba8+ Kg7 változatban remizhetett volna.

44.Ba7 Bc2 45.Kh6 Bxc3

gaponenkohoang_843

46.Ba8+! Kf7 47.g6+ Kf6 48.Ba6+ Ke7 49.Bxa4 Bh3+ 50.Kg7 Be3 51.Bf4 Be1 52.Kg8 Bg1 53.g7 Bg2 54.Bf1 Bb2 55.Bh1 és sötét feladta

Bacsiasvili,N (2473) - Girja,O (2479)
Szláv védelem [D17]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 dxc4 5.a4 Ff5 6.He5 Ha6 7.e3 Hb4 8.Fxc4 e6 9.0-0 Fe7 10.Ve2 Fc2 11.b3 0-0 12.Fb2 c5?! 13.dxc5 Fxc5 14.Bac1 Fg6 15.Hxg6 hxg6 16.e4 Vb6

bacsiasviligirja_844

17.e5 Hfd5 18.He4 Fe7 19.Bfd1 Bad8 20.Vg4 Bd7 21.h4 Bfd8 22.Be1 Hc7?

bacsiasviligirja_845

23.h5 gxh5 24.Vxh5 Hd3 25.Be3 Hxf2?

Olga Girja a 25...Hf4 26.Vg4 Hg6 27.Bh3 Kf8 28.Vh5 változatban is bajban lett volna.

26.Kxf2 Bd2+ 27.Kf3 Bd1 28.Bxd1

Jóval erősebb volt a 28.Be1 B1d3+ 29.Fxd3 Bxd3+ 30.Kg4 vagy a; 28.Hf6+ Fxf6 29.exf6 Hd5 30.Bxe6 Vxe6 31.Bxd1 folytatás.

28...Bxd1 29.Ke2 Bb1 30.Fc3 Vc6 31.Vg4!?

Világos válogathatott a nyerések között. 31.Fd3 g6 32.Vh6 azonnal befejezte volna a partit.

31...Hd5 32.Fxd5 exd5 33.e6

Tetszetős volt a 33.Hf6+ Kf8 (33...Fxf6 34.exf6 g6 35.Vf4) 34.Vxg7+ Kxg7 35.Bg3+ Kh8 36.Bg8 matt!

33...d4 34.exf7+?!

Időzavaros hiba. 34.Bg3 g6 35.exf7+ Kf8 36.Fxd4 Vc2+ 37.Hd2 Vd1+ 38.Ke3 Vxg4 39.Bxg4 tisztelőnnyel zárt volna.

34...Kf8 35.Bg3 Va6+ 36.Kd2 dxc3+ 37.Hxc3 Vh6+ 38.Kd3 Bb2?

bacsiasviligirja_846

39.Vc8+ Kxf7 40.Bf3+ Ff6 41.Vxb7+ Kg8 42.He4 Vg6 43.Vb8+ Kf7 44.Vxa7+ Kf8 45.Vc5+ Kf7 46.Vd5+ Kf8 47.Bg3 Ve8 48.Vc5+

Az éllovas megelégedett a kettős gyalogelőnnyel a 48.Bh3 Ke7 49.Hxf6 Vg6+ 50.Kc4 gxf6 51.Bh7+ Vxh7 52.Vb7+ helyett.

48...Ve7 49.Vxe7+ Kxe7 50.Kc4 és sötét feladta

Arabidze,M (2403) - Sztefanova,A (2512)
Szláv védelem [D13]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.cxd5 cxd5 4.Hc3 Hf6 5.Hf3 Hc6 6.Ff4 a6 7.Bc1 Hh5 8.Fd2 Hf6 9.h3 He4 10.Ff4 Hxc3 11.bxc3 Ff5 12.e3 e5 13.Hxe5 Fa3 14.Hd3 Fxc1 15.Vxc1 Va5 16.Vb2 Bc8 17.Hc5 Hd8 18.Kd2 Bc6 19.Fe2 He6 20.Hb3 Vb6 21.Fe5 f6 22.Fh2 Hg5 23.f3 0-0 24.g4?

arabidzesztefi_848

24...Fd7?

A bolgár exvilágbajnoknő fölényes álláshoz juthatott volna a 24...Fe4! 25.fxe4 Hxe4+ 26.Kc2 Hxc3 27.Hc5 Vxb2+ 28.Kxb2 Hxe2 folytatással.

25.h4 Hf7 26.Bb1 Fc8 27.Hc5 Va5 28.Vb4 Vxb4 29.Bxb4 Hd8?

arabidzesztefi_849

30.c4! f5? 31.cxd5 Bh6 32.Ff4 Bxh4 33.d6

Meri Arabidze többé nem hibázott.

33...Hc6 34.Bb1 Hb8 35.g5 b5 36.a4 Bd8 37.axb5 axb5 38.Bxb5 Hc6 39.Fc4+ Kf8 40.Kc3 Bxf4 41.exf4 Bxd6 42.d5 He7 43.Kd4 Hc6+ 44.Ke3 He7 45.Hd3 Bd8 46.Bb8 Ke8

arabidzesztefi_850

47.He5 Fd7 48.Bb7 Fc8 49.Ba7 h5 50.Kd4 Hxd5 51.Hc6 He7+ 52.Hxd8 Kxd8 53.Kc5 Fd7 54.Ff7 h4 55.Ba8+ Hc8 56.Ba1 He7 57.Bh1 Fc6 58.Bxh4 Fxf3 59.Bh7 g6 60.Kd6 Hc8+ 61.Ke6 Fh5 62.Bh8+ Kc7 63.Kf6 Hb6 64.Fe6 Kd6 65.Bxh5 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen nagy csatában győzte le Mamedgyarovot, az Armageddon játszma döntött, előnye hat pontra nőtt
2021. 09. 27.

Carlsen és So 3 ponttal kezdte a döntőt, Vachier-Lagrave, Artyemijev és Giri a rájátszásban győzött
2021. 09. 26.

A Mednyij Vszadnik és a South Ural győzött a Klubcsapatok Európa-kupáján
2021. 09. 24.

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog