Help Sales ÁSZF

Döntetlen az indiai derbi, az ukrán Lahno győzelemmel beérte Konerut és Harikát

Címkék: Taskent GP-verseny Humpy KOneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno

A taskenti Grand Prix-verseny hatodik fordulójában döntetlennel ért véget a holtversenyben vezető indiai nagymesternők, Humpy Koneru és Dronavalli Harika rangadója. Az ukrán Katyerina Lahno legyőzte a bolgár exvilágbajnoknőt, Antoaneta Sztefanovát, beérte a vezető indiai duót. A kínai derbin kisebb meglepetés született, Ju Wenjun nyert Zhao Xue ellen. Szerencsés győzelmet aratott a grúz Bela Hotenasvili, az orosz Olga Girja fonalas nyerést hagyott ki. Az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk érvényesítette a papírformát, még mindig nyeretlen az örmény Elina Danieljan.

 

A viadal hatodik fordulójában négy játszma végződött döntéssel, a világossal játszók 3-1-re voltak eredményesek. A játéknap rangadója, az indiai testvérharc, a holtversenyben vezető Humpy Koneru és Dronavalli Harika békés küzdelme pontosztozkodással végződött.

 

Az ukrán Katyerina Lahno kihasználta esélyét, és a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova legyőzésével gyengébb rajtja után már holtversenyben az indiai duóval az élen áll. A skót megnyitású partiban ritka változattal meglepte Sztefanovát, a középjátékban bonyodalmakban gazdag állásban is az exvilágbajnoknő volt a bizonytalanabb. A bástyavégjátékban sem védekezett a legjobban, Katyerina a 60. lépést követően boldogan fogadhatta ellenfele gratulációját.

 

A kínai derbi végeredménye kisebb meglepetés, de Zhao Xue passzív játékát Ju Wenjun kihasználta, bástyáinak betörése eldöntötte a parti sorsát.

Az orosz nagymesternők felemás eredményt értek el. Az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk javított pozícióján a kazah Gulishan Nahbajeva elleni győzelmével. Olga Girja korai gyalogáldozattal kezdeményezéshez jutott, a grúz Bela Hotenasvili királya körül viharfelhők gyülekeztek. A kritikus pozícióban Girja prózai nyerést szalasztott el, Hotenasvili negyedik nyerését érte el.

Az örmény Elina Danieljan még mindig nyeretlen, az üzbég Nafisza Muminova kiremizte gyaloghátrányos állását.

 

A 6. forduló eredményei:

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2495) – Gulishan Nahbajeva (kazah, 2307) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 35)

Olga Girja (orosz, 2439) – Bela Hotenasvili (grúz, 2514)  0 – 1 (Szicíliai védelem, 33)

Ju Wenjun (kínai, 2535) – Zhao Xue (kínai, 2579) 1 – 0 (Katalán megnyitás, 39)

Elina Danieljan (örmény, 2470) – Nafisza Muminova (üzbég, 2293) döntetlen (Vezércsel,

Humpy Koneru (indiai, 2607) – Dronavalli Harika (indiai, 2475) döntetlen (Vezércsel, 59)

Katyerina Lahno (ukrán, 2532) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2496) 1 – 0 (Skót megnyitás, 60)

 

Hely.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

Gy.

1

GM

Humpy Koneru  

2607

IND

*

½

½

1

1

½

1

3

2

GM

Dronavalli   Harika

2475

IND

½

*

1

½

1

1

½

3

3

GM

Katyerina   Lahno

2532

UKR

½

*

½

1

1

½

1

3

4

IM

Bela   Hotenasvili

2514

GEO

0

*

1

0

1

1

1

4

4

5

GM

Zhao Xue

2579

CHN

0

*

0

1

1

1

½

3

6

WGM

Ju Wenjun

2535

CHN

0

½

½

1

*

0

1

3

2

7

GM

Alekszandra   Kosztenjuk

2495

RUS

0

0

1

0

*

½

1

2

8

WGM

Nafisza Muminova  

2293

UZB

0

0

1

*

0

½

1

2

9

GM

Antoaneta Sztefanova  

2496

BUL

½

0

0

*

½

½

1

1

10

WGM

Olga Girja  

2439

RUS

0

½

0

0

1

½

*

2

1

11

GM

Elina   Danieljan

2470

ARM

0

0

0

½

½

½

*

0

12

WGM

Gulishan   Nahbajeva

2307

KAZ

½

0

½

0

0

0

*

1

0

 

A 7. forduló párosítása:

Antoaneta Sztefanova – Alekszandra Kosztenjuk

Dronavalli Harika – Katyerina Lahno

Nafisza Muminova – Humpy Koneru

Zhao Xue – Elina Danieljan

Bela Hotenasvili – Ju Wenjun

Gulishan Nahbajeva – Olga Girja

 

Koneru,H (2607) - Harika,D (2475)
Vezércsel [D35]

1.d4 e6 2.c4 Hf6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Hbd7 5.cxd5 exd5 6.Ff4 c6 7.Vc2 Hh5 8.Fg5

Az elmélet jobbnak tartja a 8.Fd2 Hhf6 9.e3 Fd6 10.Fd3 0-0 11.0-0 változatot.

8...Fe7 9.Fxe7 Vxe7 10.e3 Hb6 11.h3 g6 12.g4 Hg7 13.0-0-0 Fe6 14.Kb1 0-0-0 15.Fe2 Kb8 16.Ha4 f6 17.Hc5 Fc8 18.Hd2 He6 19.Hdb3 Hd7 20.h4

Számításba jött a 20.Hxe6 Vxe6 21.Hc1 Hb6 22.Hd3 Hc4 23.Hc5 Vf7 24.Bc1 folytatás.

20...Hdxc5 21.dxc5

21...f5 22.gxf5 gxf5 23.f4 d4

A sorozatos cserék egyenlő álláshoz vezettek.

24.Hxd4 Vxc5 25.Hxe6 Vxc2+ 26.Kxc2 Fxe6 27.Bxd8+ Bxd8 28.Bg1 Kc7 29.Fd3 Bd7 30.Bg5 Bf7 31.Kc3 c5 32.Bh5 b6 33.a3 Fd7 34.Fc4 Bg7 35.Bg5 Be7 36.Kd2 Kd6 37.Fd3 Bf7 38.Fc4 Fe6 39.Kc3 Fxc4 40.Kxc4 Kc6 41.Kd3 Bd7+ 42.Ke2 Bf7 43.Kf3 Kd6 44.Bh5 b5 45.e4 fxe4+ 46.Kxe4 Be7+ 47.Kd3 Bf7 48.Ke4 Be7+ 49.Kf3 a5 50.f5 Ke5 51.f6+ Kxf6 52.Bxc5 Be5 53.Bc6+ Kg7 54.Ba6 a4 55.Bb6 Bh5 56.Kg4 Bc5 57.Kf3 Bh5 58.Kg4 Bc5 59.Kf3 és döntetlen

 

Lahno,K (2532) - Sztefanova,A (2496)
Skót megnyitás [C45]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.d4 exd4 4.Hxd4 Fb4+ 5.c3 Fc5 6.Fe3 Fb6 7.Hf5 Vf6

Sötéttel a 7...Fxe3 8.Hxe3 d6 9.c4 Hge7, és a 7...g6 8.Fxb6 axb6 9.He3 Hf6 változatot választják legtöbbször.

8.Ha3 Hge7 9.Hb5

Figyelmet érdemelt a 9.Fxb6 axb6 10.Hb5 Kd8 11.He3 d6 12.Fd3 folytatás is.

9...Fa5 10.Hxe7 Vxe7 11.Fd3 d6 12.0-0 0-0 13.a4 He5 14.Fe2

A gyalograblás meglepő módon nem nyerte el Katyerina Lahno tetszését. 14.Hxa7 Fg4 15.f3 Fd7 16.Hb5 c6 17.Hd4 után a bolgár exvilágbajnoknőnek bizonyítania kellett volna, hogy milyen ellenértéke van a gyalogért.

14...a6 15.Hd4 Hg6 16.Hb3 Fb6 17.Fxb6 cxb6 18.Vd4 d5 19.Fd3 Hf4 20.exd5 Vg5 21.g3 Hxd5?

22.h4 Vd8 23.Bfd1 Fe6 24.Fc4 Hf6 25.Fxe6 fxe6 26.Vd6 Vc8? 27.Hd4 Hg4 28.f3 e5 29.Vd5+ Kh8 30.He6 Bf6

 

31.Hg5

Az időzavar fenyegető árnyékában kimaradt a 31.Hxg7 Bg6 (31...Kxg7 32.fxg4 Vc7 33.Vd7+ Bf7 34.Vxc7 Bxc7 35.Bd6) 32.Hh5 Vf5 33.fxg4 Bxg4 34.Bd4 Bg6 35.Be1 Vxh5 36.Kh2 lehetőség.

31...Hh6?

Antoaneta Sztefanova nagyobb ellenállást tanúsíthatott volna a 31...He3 32.Ve4 Hf5 33.Vxe5 Vc6 34.Bd3 h6 változatban.

32.Vxe5!?

Gond nélküli nyerést ígért a 32.Bd3 Vc6 33.Kg2 Hf5 34.Hf7+ Kg8 35.Vxc6 bxc6 36.Hxe5 Be6 37.f4 folytatás.

32...Hf7 33.Hxf7+ Bxf7 34.Bd3 Vf8 35.Be1 Bxf3 36.Bxf3 Vxf3 37.Ve8+ Vf8 38.Vxf8+ Bxf8 39.Be6 h5 40.Be7 Bd8? 41.Bxb7 Bd6

 

42.Kf2 a5 43.b4 Bc6 44.bxa5 bxa5 45.Bb5 g6 46.Bxa5 Kg7 47.Bg5 Bxc3 48.Ke2 Kf7 49.a5 Bc6 50.Kd3 Ke7 51.Kd4 Kd7 52.Bd5+ Ke7

 

53.Bc5 Bf6 54.Kc4 Kd7 55.Kb5 Bf1 56.Bg5?! Bf6 57.a6 Kc7 58.Bc5+ Kb8 59.Bc6 Bf5+? 60.Kb6 és sötét feladta

 

Ju Wenjun (2535) – Zhao Xue (2579)
Katalán megnyitás [E08]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.g3 Fb4+ 4.Fd2 a5 5.Fg2 0-0 6.Hf3 d5 7.0-0 Fe7 8.Vc2 c6 9.Ff4 Hbd7 10.Bd1 Hh5 11.Fc1 b5 12.cxb5 cxb5 13.e4 dxe4 14.Vxe4 Bb8 15.He5 Hhf6 16.Vc2 Hxe5 17.dxe5 Hd7 18.Fe3 Fb7 19.f4 Fxg2 20.Vxg2 Vc7 21.Hc3 Bfc8 22.Bac1 Fc5 23.Fxc5 Vxc5+ 24.Vf2 Vxf2+ 25.Kxf2 Hc5 26.Ke3 h5 27.b3 Kf8 28.He2 Ha6 29.Hd4 Hc7 30.Kd3 Bb7?

Az esélyesebb Zhao Xue passzív játéka Ju Wenjunt segítette.

 

 

31.f5 Be8 32.Ke4 exf5+?! 33.Hxf5 Beb8

 

34.Bd7 He8 35.Bxb7 Bxb7 36.Bc8 Bc7 37.Bb8 f6 38.Hd6 Be7

39.Bxe8+ és sötét feladta

 

Girja,O (2439) - Hotenasvili,B (2514)
Szicíliai védelem [B27]

1.d4 g6 2.e4 Fg7 3.Hf3 c5 4.dxc5 Va5+ 5.Hc3 Fxc3+ 6.bxc3 Vxc3+ 7.Fd2 Vxc5 8.Fd3 Hc6 9.Bb1 a6 10.0-0 d6 11.Fe3 Va5 12.Hd2 Hf6 13.Hc4 Vc7 14.Hb6 Bb8 15.Hd5 Hxd5 16.exd5 He5 17.Fb6 Vd7 18.Fd4 Va4 19.Vd2 0-0 20.Bb4 Va5 21.Fc3 Vc5

22.Bh4 f5 23.Be1 Vc7 24.Vh6 Bf7 25.Fc4?

Olga Girja a prózai 25.Fd4-gyel döntő előnyhöz juthatott volna. Pl. 25...Va5-re 26.c3 Vxa2 27.Bxe5 dxe5 28.Fxe5 Vxd5 29.Fc4 Vd1+ 30.Ff1 folytatásban.

25...f4! 26.Be4? b5 27.Fxe5 dxe5 28.Fb3 Vd6 29.g3 Ff5 30.Be2 a5 31.gxf4 exf4 32.a4 bxa4 33.Fa2 Bb2 és világos feladta

 

Kosztenjuk,A (2495) - Nahbajeva,G (2307)
Szicíliai védelem [B30]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.Hc3 g6 5.e5 Hg4 6.Fxc6 dxc6 7.d3 Fg7 8.Ff4 Hh6 9.He4 Hf5 10.c3 Vd5 11.Ve2 Fe6? 12.g4 Hh6

13.Hd6+!?

Az exvilágbajnoknő nem tudott eltekinteni a vezérnyeréstől. 13.h3 Vd8 14.Hxc5 még jobb volt.

13…exd6 14.c4 Vxf3 15.Vxf3 dxe5 16.Fe3 Hxg4 17.Fxc5 0-0-0

Az egyetlen ellenesélyt 17…e4 18.Vxe4 0-0-0 adta volna.

18.0-0 Ff5 19.Bfd1 Kb8? 20.h3 Hf6 21.Ve3 b6? 22.Fxb6 axb6 23.Vxb6+ Kc8 24.Vxc6+ Kb8 25.Bac1 Fc8 26.Vb5+ Fb7 27.c5 Bd5 28.Vb3 Kc8 29.c6 Fa8 30.Va4 Kc7 31.Va7+ Kd6 32.Vxf7 Bg8 33.c7 Fb7 34.c8V Fxc8 35.Bc7 és sötét feladta

 

Danieljan,E (2470) - Muminova,N (2293)
Vezércsel [D30]

1.d4 Hf6 2.Hf3 d5 3.e3 c5 4.c4 e6 5.a3 a6 6.cxd5 exd5 7.dxc5 Fxc5 8.b4 Fa7 9.Fb2 Hc6 10.Fe2 0-0 11.0-0 Vd6 12.Hbd2 Fg4 13.Hc4 Ve6 14.Ha5 Hxa5 15.bxa5 He4 16.Fd4 Bfc8 17.Bb1 Fxf3 18.Fxf3 Fxd4 19.Vxd4 Bc4 20.Vb2 Bc7 21.h3 Bac8 22.Bbd1 h6 23.Vb6 Bc5 24.Vxb7 Bb5 25.Va7 Bxa5 26.Fg4 f5 27.Fh5 Hf6 28.Ff3 Bxa3 29.Bb1 Bac3 30.Bb7 He8 31.Be7 B3c7

32.Vxc7 Hxc7 33.Bxe6 Hxe6 34.Fxd5 Kf7 35.Ba1 Bc5 36.Fxe6+ Kxe6 37.Bxa6+ Kf7 38.Kh2 h5 39.Kg3 Bc2 40.Kf3 Bb2 41.Ba4 Kf6 42.g4 hxg4+ 43.hxg4 g6 44.Ba6+ Kg5 45.Kg3 fxg4 46.Ba4 Kh5 47.Ba5+ Kh6 48.Ba1 Kg5 49.Bh1 Bb4 50.Bd1 Bb2 51.Bd5+ Kh6 52.Bd4 Kh5 53.Be4 Bc2 54.Be5+ Kh6 55.Be7 Kg5 56.Be8 Ba2 57.Bh8 Ba4 58.Bh4 Be4 59.Bh1 Bb4 60.Be1 Bb2 61.Bd1 Bc2 62.Ba1 Bb2 63.Ba5+ Kh6 64.e4 Be2 65.e5 Kg5 66.Ba4 Bxe5 67.Bxg4+ Kf6 68.Bf4+ Bf5 69.Bxf5+ Kxf5 70.Kf3 Kg5 71.Kg3 Kf5 72.Kf3 Kg5 73.Kg3 Kf5 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

 

(Fotók: Maria Jemelianova http://tashkent2013.fide.com)

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen nagy csatában győzte le Mamedgyarovot, az Armageddon játszma döntött, előnye hat pontra nőtt
2021. 09. 27.

Carlsen és So 3 ponttal kezdte a döntőt, Vachier-Lagrave, Artyemijev és Giri a rájátszásban győzött
2021. 09. 26.

A Mednyij Vszadnik és a South Ural győzött a Klubcsapatok Európa-kupáján
2021. 09. 24.

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog