Help Sales ÁSZF

Batumiban kettős orosz sikerrel fejeződött be a Grand Prix-verseny. Az utolsó fordulóban már tornagyőztesként játszó orosz Valentyina Gunyina remizett a grúz Nino Bacsiasvilivel, egypontos előnnyel végzett az élen. Gunyina az összetett pontversenyben átvette a vezetést. Az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk győzött a kínai Zhao Xue ellen, ezüstérmesként zárt. Bacsiasvili az ukrán Anna Muzicsukkal osztotta a harmadik helyet. Hárman ötvenszázalékos eredményt értek el, a kínai sakkozónő mellett a grúz Nana Dzagnidze és a francia Almira Szkripcsenko. A torna legnagyobb meglepetése az ukrán exvilágbajnoknő szereplése, vezette a rajtlistát, de csak 5 pontot gyűjtött. A sorozat negyedik versenyét Csengduban július 1. és 15. között rendezik meg.

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Altibox Norway Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Altibox Norway Chess 2016

A grúziai tengerparti üdülőhelyen, Batumiban a háromszoros olimpiai bajnokok,  Valentyina Gunyina és Alekszandra Kosztenjuk kettős sikerével fejeződött be a 2015/16-os Grand Prix-ciklus harmadik versenye. Gunyina a kilencedik fordulóban legyőzte honfitársnőjét, ezzel a nyeréssel szerzett lépéselőnyt, és ünnepelhetett tornagyőzelmet már a befejező játéknap előtt. A grúz Nino Bacsiasvili ellen nem állt valami fényesen, de időzavarban döntetlenre mentette a partit.

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Altibox Norway Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Altibox Norway Chess 2016

Az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk a házirangadó elvesztése után kettős győzelemmel szerzett ezüstérmet. Zhao Xue kissé furcsa nyitásai éppen a hajrában mondtak csődöt, kettős vereséggel zárt. Kosztenjuk a győzteshez hasonlóan két partit is vesztett, és a holtversenyes harmadikok, Nino Bacsiasvili és az ukrán Anna Muzicsuk is kétszer-kétszer kényszerült feladásra. Fordulóról-fordulóra változott az az élmezőny állása, a megalkuvás nélküli küzdelem fokozott feszültségében, az időzavarokban sok volt a hiba.

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Altibox Norway Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Altibox Norway Chess 2016

Bacsiasvili előkelő helyezése némi vigaszt jelenthet a nagyszerű körülményeket biztosító grúz rendezőknek és drukkereiknek. A szeptemberi sakkolimpia előtt érdekes volt együtt látni a nagy hármas, az orosz, a grúz és az ukrán olimpikonok csatározásait.

A grúzok legjobbja, Nana Dzagnidze a hajrában mondott csődöt, a francia Almira Szkripcsenko elégedett lehet helyezésével.

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Altibox Norway Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Altibox Norway Chess 2016

A legnagyobb meglepetés az ukrán exvilágbajnoknő Marija Muzicsuk gyenge játéka. Márciusban elvesztette a világbajnoki döntőt a kínai Hou Ji-fan ellen, a hazai pályán elszenvedett veresége sokkal jobban megviselte, mint azt gondolhattuk volna. Csak másfél pontja volt öt forduló után, első győzelmét a hatodik játéknapon aradta az orosz Olga Girjával szemben, s még Dzagnidzét tudta legyőzni egy meglehetősen viharos játszmában.

A moszkvai ülésén a FIDE vezérkara négyről-ötre növelte a 2015/16-os GP-ciklusban a versenyek számát, az utólag meghívott négy nagymesternő végzett az utolsó helyeken.

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Altibox Norway Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Altibox Norway Chess 2016

Az utolsó forduló eredményei:

Zhao Xue(kínai, 2504) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2557) 0 – 1 (Réti megnyitás, 43)

Nino Bacsiasvili (grúz, 2476) – Valentyina Gunyina (orosz, 2497)  döntetlen (Szláv védelem, 35)

Olga Girja (orosz, 2442) – Almira Szkripcsenko (francia, 2453) döntetlen (Pirc védelem, 37)

Elina Danieljan (örmény, 2445) – Anna Muzicsuk (ukrán, 2555) döntetlen (Grünfeld védelem, 19)

Marija Muzicsuk(ukrán, 2561)  – Bela Hotenasvili (grúz, 2493) döntetlen (Caro-Kann védelem, 58)

Nana Dzagnidze (grúz, 2535) – Lela Dzsavahisvili (grúz, 2489) döntetlen (Vezérindiai védelem, 27)

A verseny végeredménye:

1.Valentyina Gunyina 7,5 pont

2. Alekszandra Kosztenjuk 6,5

3-4. Nino Bacsiasvili és Anna Muzicsuk 6

5-7. Zhao Xue, Nana Dzagnidze és Almira Szkripcsenko 5,5

8-10. Marija Muzicsuk, Lela Dzsavahisvili és Olga Girja 5

11. Elina Danieljan 4,5

12. Bela Hotenasvili 4

H.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

Res.

1

GM

Valentyina Gunyina

2497

RUS

*

1

½

1

1

0

½

1

1

0

1

½

0

2

GM

Alekszandra Kosztenjuk

2557

RUS

0

*

½

½

1

1

½

½

0

1

1

½

0

3

IM

Nino Bacsiasvili

2476

GEO

½

½

*

1

½

0

½

½

1

1

0

½

6

1

4

GM

Anna Muzicsuk

2555

UKR

0

½

0

*

1

½

1

½

1

½

½

½

6

0

5

GM

Zhao Xue

2504

CHN

0

0

½

0

*

1

1

½

1

0

½

1

2

6

GM

Nana Dzagnidze

2535

GEO

1

0

1

½

0

*

½

0

½

1

½

½

½

7

IM

Almira Szkripcsenko

2453

FRA

½

½

½

0

0

½

*

1

½

½

½

1

½

8

GM

Marija Muzicsuk

2561

UKR

0

½

½

½

½

1

0

*

½

1

0

½

5

9

IM

Lela Dzsavahishvili

2489

GEO

0

1

0

0

0

½

½

½

*

½

1

1

5

1

10

WGM

Olga Girja

2442

RUS

1

0

0

½

1

0

½

0

½

*

1

½

5

½

11

GM

Elina Danieljan

2445

ARM

0

0

1

½

½

½

½

1

0

0

*

½

0

12

GM

Bela Hotenasvili

2493

GEO

½

½

½

½

0

½

0

½

0

½

½

*

4

0

A teljesítmények a performance-pontszámok tükrében és az Élő-pontok változásai:

Valentyina Gunyina 2634, + 21, Alekszandr Kosztenjuk 2560, + 1, Nino Bacsiasvili 2539, + 9, Anna Muzicsuk 2532, - 4, Zhao Xue 2500, - 1, Nana Dzagnidze 2497, - 6, Almira Szkripcsenko 2505, + 8, Marija Muzicsuk 2459, -15, Lela Dzsavahisvili 2466, - 3, Olga Girja 2470, + 5, Elina Danieljan 2441, - 1, Bela Hotenasvili 2399, - 14.

Az összetett pontverseny állása:

1.Valentyina Gunyina  (orosz) 205 pont (45, 160)

2. Nana Dzagnidze (grúz) 205 (50, 85, 70)

3. Alekszandra Kosztenjuk (orosz) 195 (65, 130)

4-5. Humpy Koneru (indiai) 190 (120, 70) és Zhao Xue (kínai)  190 (120, 70)

6. Natalija Pogonyina (orosz) 170 (85, 85)

7. Ju Wenjun (kínai) 160

(Hou Ji-fan (kínai)  160)

 8. Marija Muzicsuk (ukrán) 160 (120, 40)

9-10. Anna Muzicsuk (ukrán) 130 (30, 100) és Sarasadat Khademalsharieh (iráni) 130 (10, 120)

11-12. Nino Bacsiasvili (grúz) 115 (15, 100) és Pia Cramling (svéd) 115 (85, 30)

13. Almira Szkripcsenko (francia) 110 (40, 70)

14. Natalija Zsukova (ukrán) 90 (30, 60)

15. Antoaneta Sztefanova (bolgár) 80 (65, 15)

16. Dronavalli Harika (indiai) 45

17-18. Lela Dzsavahisvili (grúz) Olga Girja (orosz) 40

19. Elina Danieljan (örmény) 20

20. Bela Hotenasvili (grúz) 10

Tornánként 60 ezer euró a díjalap, a győztes 10 ezer eurót és 160 pontot kap. A végső sorrend első nyolc helyezettje még további 90 ezer eurón is osztozik, az első helyezett a világbajnoki kihívói jog mellé még 25 ezer eurót is nyer.

A versenyek díjazása:

1.10.000 euró, 120+40 pont

2. 8.250 euró, 110+20

3. 6.750 euró, 100+10

4. 5.750 euró, 90

5. 5.000 euró, 80

6. 4.500 euró, 70

7. 4.250 euró, 60

8.  4.000 euró, 50

9. 3.250 euró, 40

10. 3.000 euró, 30

11. 2.750 euró, 20

12. 2.500 euró, 10

Zhao Xue (2504) - Kosztenjuk,A (2557)
Réti megnyitás [A06]

1.b3 d5 2.Fb2 c5 3.e3 Hf6 4.Hf3 Hc6 5.Fb5 Vb6 6.Ha3 a6 7.Fa4 e6 8.0-0 Fe7 9.He5 0-0 10.Fxc6 bxc6 11.c4 a5 12.Vc2 He8 13.f4?! f6 14.Hd3 Fa6 15.Bf3 a4 16.Bh3 g6 17.Hc1

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Altibox Norway Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Altibox Norway Chess 2016

17...Hd6 18.d3 Fc8 19.Bf3 axb3 20.axb3 Hf7 21.Bf1 Fd7 22.Hb1 Bxa1 23.Fxa1 e5 24.Hc3 Fe6 25.Ha4 Va7 26.Fb2 Fd6 27.He2 d4 28.fxe5 Hxe5 29.exd4

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Altibox Norway Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Altibox Norway Chess 2016

29...Hg4 30.Hf4 Ff5 31.Bf3 cxd4 32.c5? Be8! 33.Vc1

Zhao Xue már nem találhatott védelmet. 33.cxd6? vezért veszít a 33...Be1+ 34.Bf1 Bxf1+ 35.Kxf1 He3+ változatban. 33.Vd2-re 33...Fxf4 34.Bxf4 Vb8 35.Hb6 Be3 biztosítja a jelentős előnyt.

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Altibox Norway Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Altibox Norway Chess 2016

33...Va5 34.Bf1 Fe5 35.Vc4+ Kg7 36.Fxd4 Vd2 37.h3 Fxf4 38.hxg4 Be1 39.gxf5 Fe3+ 40.Kh2 Bxf1 41.Fxf6+ Kxf6 42.Ve6+ Kg5 43.Ve7+ Kg4 és világos feladta

Bacsiasvili,N (2476) - Gunyina,V (2497)
Szláv védelem [D12]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.e3 Ff5 5.Hc3 e6 6.Hh4 Fg6 7.Hxg6 hxg6 8.Fd2 Hbd7 9.Vc2 Fe7 10.0-0-0 Vc7 11.h3 Hb6 12.cxd5 exd5 13.Kb1 a5 14.f3 Hc4 15.Fxc4 dxc4 16.He2 b5 17.e4 a4 18.a3 0-0 19.h4 b4?! 20.axb4 a3 21.Vxc4 axb2? 22.Kxb2 Hd7?

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Altibox Norway Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Altibox Norway Chess 2016

23.Ba1?!

Nino Facsiasvili a 23.h5 Hb6 (23...g5 24.h6 Hb6 25.Vd3 Ba4 26.hxg7 Bfa8 27.Ba1) 24.Vb3 g5 25.h6-tal jobban játszhatott volna.

23...Hb6 24.Vb3 Bxa1 25.Bxa1 Vh2 26.Ba6?! Vxg2 27.Bxb6 Vxe2 28.Ve3 Vd1 29.Ba6 Vf1 30.Bxc6 Bb8 31.Bc1 Va6 32.Va3 Ve2 33.Bc2 Vf2 34.Va7 Fd6 35.Fc3 és döntetlen

Muzicsuk,M (2561) - Hotenasvili,B (2493)
Caro-Kann védelem [B19]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.Hc3 dxe4 4.Hxe4 Ff5 5.Hg3 Fg6 6.h4 h6 7.Hf3 Hd7 8.h5 Fh7 9.Fd3 Fxd3 10.Vxd3 e6 11.Fd2 Hgf6 12.0-0-0 Fe7 13.Kb1 0-0 14.He4 Hxe4 15.Vxe4 Hf6 16.Ve2 Vd5 17.He5 Ve4 18.Vxe4 Hxe4 19.Fe1 Fd6 20.f3 Hf6 21.g4 Bfc8 22.Fh4 Hd5 23.Bhe1 b5 24.Hd3 a5 25.c3 a4 26.a3 c5 27.dxc5 Fxc5 28.Hxc5 Bxc5 29.Bd4 Bac8 30.Bee4 Kh7 31.Kc2

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Altibox Norway Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Altibox Norway Chess 2016

31...Hxc3 32.bxc3 Bxc3+ 33.Kd2 Bxa3 34.Bb4 Bc5 35.Fe7 Bd5+ 36.Bed4 Bxd4+ 37.Bxd4 Bxf3 38.Bb4 Bg3 39.Fd6 Bg2+ 40.Ke3 a3 41.Bxb5 Bxg4 42.Ba5 Bg5 43.Bxg5 hxg5 44.Fxa3 Kh6 45.Ff8 f5 46.Kf3 e5 47.Kf2 g4 48.Fd6 e4 49.Kg3 Kxh5 50.Kf4 g6 51.Fe7 Kh6 52.Fh4 Kg7 53.Kg5 Kf7 54.Fg3 Kg7 55.Fe5+ Kf7 56.Ff4 Kg7 57.Fe5+ Kf7 58.Ff4 Kg7 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

 

Fotók: Jetyeri Kublasvili  http://batumi2016.fide.com

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog