Help Sales ÁSZF

Az orosz sakkozás újabb presztízsveresége, három ponttal nyert a kínai férficsapat, öttel a női válogatott

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting

Ningboban a kilencedik Kína-Oroszország válogatott mérkőzésen a vendéglátók kettős győzelmet értek el. Férfi együttesük három ponttal, 14-11-re nyert az Élő-pontokat tekintve erősebb vendégekkel szemben. Női csapatuk a hajrában kiütéses győzelmet aratott, két 4-1-es sikerrel öt ponttal győzte le a „papíron” erősebb oroszokat. Mindkét csapatból hiányoztak nagy ászok, de az újoncok a kínaiaknál jobban szerepeltek.

Az orosz sakkozás újabb presztízsvereséget szenvedett el, Ningboban mindkét csapatuk kikapott. A férfi együttesek küzdelmében a 25 partiból 13 végződött döntéssel. Meglepetésként könyvelhetjük el, hogy a kínaiaknál Bu Xiangzhi, az oroszoknál Makszim Matlakov volt a legjobb pontszerző, mindketten 4-4 pontot szereztek. Matlakov a kínai titán Wei Yi ellen igen meggyőző győzelemmel zárta sikeres szereplését, Bu Xiangzhi a csalódást okozó Vlagyimir Fedoszejevet kényszerítette megadásra. A válogatottak „vezérevezősei”, Yu Yangyi és Péter Szvidler anyagi előnyüket nem tudták győzelemig fokozni. A díjalapból a győztes csapat 18, a vesztes 12 ezer dollárt kapott.

Az utolsó forduló eredményei:

Férfiak:

Kína – Oroszország  2,5 – 2,5

Wang Chen (2521, 1,5) – Peter Szvidler (2740, 2,5)  döntetlen

Lu Shenglei (2595, 2,5) – Nyikita Vityjugov (2734, 1)  döntetlen

Makszim Matlakov (2691, 3) – Wei Yi (2724, 3)  1 - 0

Bu Xiangzhi (2695, 3) – Vlagyimir Fedoszejev (2664, 1,5)  1 - 0

Daniil Dubov (2661, 0,5) – Yu Yangyi (2736, 1,5)  döntetlen

A mérkőzés végeredménye:

Kína – Oroszország  14 - 11

T.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

Pont

J.

Átlag

1

GM

Yu Yangyi

2736

CHN

½

½

½

0

½

2.0

5

2698

2

GM

Wei Yi

2724

CHN

1

0

1

1

0

3.0

5

2698

3

GM

Bu Xiangzhi

2695

CHN

1

½

½

1

1

4.0

5

2698

4

GM

Lu Shanglei

2595

CHN

0

1

1

½

½

3.0

5

2698

5

IM

Wang Chen

2521

CHN

½

½

½

0

½

2.0

5

2698

T.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

Pont

J.

Átlag

1

GM

Peter Szvidler

2740

RUS

½

1

½

½

½

3.0

5

2654

2

GM

Nyikita Vityjugov

2734

RUS

½

½

0

0

½

1.5

5

2654

3

GM

Maksziim Matlakov

2691

RUS

1

½

½

1

1

4.0

5

2654

4

GM

Vlagyimir Fedoszejev

2664

RUS

0

0

½

1

0

1.5

5

2654

5

GM

Daniil Dubov

2661

RUS

0

½

0

0

½

1.0

5

2654

A harmadik fordulót követő szabadnapon még vígan vettek részt a kiránduláson az orosz csapat tagjai, a befejező két játéknap azonban számukra kisebb rémálommal ért fel. Egypontos előnyükből megsemmisítő, ötpontos vereség lett, két 1-4-gyel zártak. Csapatukból csak Alekszandra Kosztenjuk hiányzott, Valentyina Gunyina, Natalija Pogonyina és Olga Girja tagjai voltak a tromsői olimpiai aranyérmes együttesnek, a 16 éves Alekszandra Gorjacskina a csapat-vb-n már debütált a nagyoknál, s láss csodát, az újonc Alina Kaslinszkaja játszott a legjobban, igaz ez csak ötven százalékot jelentett.

A kínai válogatottból három nagy ász is hiányzott, az exvilágbajnoknő Hou Ji-fan, a világranglista  ötödik Ju Wenjun és a 11. Zhao Xue. A „beugrók” a hajrában remekeltek. Elsősorban Shen Yang, Tan Zhongyi és Lei Tingjie, ők hárman összesen 38 Élő-pontot zsákmányoltak, míg az orosz top négyes 34 pontot bukott! A kínai válogatott sikeréért 12 ezer dollárt kapott, a legyőzött oroszok 8 ezerrel „vigasztalódhattak.

Nők:

Oroszország – Kína  1 - 4

Alina Kaslinszkaja (2432, 2) – Tan Zhongyi (2488, 3)  döntetlen

Natalija Pogonyina (2465, 2) – Shen Yang (2465, 3)  0 - 1

Huang Qian (2456, 1,5) – Olga Girja (2486, 1,5)  döntetlen

Alekszandra Gorjacskina (2486, 1,5) – Lei Tingjie (2450, 2,5)  0 - 1

Ding Yixin (2439, 1) – Valentyina Gunyina (2548, 2)  1 - 0

A mérkőzés végeredménye:

Kína – Oroszország: 15 – 10

T.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

Pont

J.

Átlag

1

WGM

Tan Zhongyi

2488

CHN

½

½

1

1

½

3.5

5

2483

2

IM

Shen Yang

2465

CHN

½

1

½

1

1

4.0

5

2483

3

WGM

Huang Qian

2457

CHN

0

½

0

1

½

2.0

5

2483

4

WGM

Lei Tingjie

2450

CHN

1

½

½

½

1

3.5

5

2483

5

WGM

Ding Yixin

2439

CHN

0

0

½

½

1

2.0

5

2483

T.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

Pont

J.

Átlag

1

GM

Valentyina Gunyina

2548

RUS

½

0

1

½

0

2.0

5

2460

2

WGM

Olga Girja

2486

RUS

0

½

½

½

½

2.0

5

2460

3

WGM

Alekszandra Gorjacskina

2486

RUS

1

½

0

0

0

1.5

5

2460

4

WGM

Natalija Pogonyina

2465

RUS

1

½

½

0

0

2.0

5

2460

5

IM

Alina Kaslinszkaja

2432

RUS

½

1

½

0

½

2.5

5

2460

Matlakov,M (2691) – Wei Yi (2724)
Grünfeld védelem [D85]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.e4 Hxc3 6.bxc3 Fg7 7.Va4+ Vd7 8.Fb5 c6 9.Fe2 0-0 10.Va3 b6 11.Hf3 Fb7 12.0-0 c5 13.d5 e6 14.Fe3

Áprilisban a kínai csapatbajnokságon Igor Liszij a 14.Bd1 exd5 15.exd5 Fxd5 16.Fc4 Fxc4 17.Bxd7 Hxd7 18.Ff4 Fe2 19.Be1 Bfe8 20.Vb2 Fxf3 21.Bxe8+ Bxe8 22.gxf3 He5 23.Ve2 Be6 24.Ve4 Hc6 25.Vd3 h5 26.Kg2 Ff6 27.a4 Kg7 28.Fe3 He5 29.Vd5 Hc6 30.Vd3 He5 folytatásban remizett a kínai titánnal.

14...exd5 15.Bad1 d4

Wei Yi tetszését nem nyerte el a 15...Hc6 16.exd5 He7 17.Vb3 Hf5 18.Ff4 Hd6 19.c4 Bfe8 terv? Az állás nyitása azonban világosnak kedvezett.

16.cxd4 Fxe4 17.dxc5 Vb7 18.Bfe1 Hd7

matlakovwei_1265

19.Fa6 Vc7 20.Fb5 Hf6 21.Fd4 Ff5?

Wei Yi könnyen adta meg magát.

22.c6 a6 23.Fe5 Vc8 24.Fa4 b5 25.Fb3 a5

matlakovwei_1266

26.Vb2 a4 27.Fxf6 Fxf6 28.Vxf6 axb3 29.axb3 Fc2

matlakovwei_1267

30.Bd7 Fxb3 31.h4 Ba6 32.He5 és sötét feladta, könnyű belátni, hogy teljesen reménytelen a pozíciója a 32.He5 Ve8 33.Be7 Vc8 34.Hd7 Vxc6 35.Vb2 Vc2 36.Vd4 Ba4 37.Ve3 folytatásban.

Bu Xiangzhi (2695) - Fedoszejev,V (2664)
Szabálytalan megnyitás [A10]

1.Hf3 e6 2.c4 f5 3.g3 Hf6 4.Fg2 d5 5.0-0 Fd6 6.Hc3 0-0 7.d3 c6 8.e4 dxe4 9.dxe4 e5 10.Vc2 fxe4 11.Hg5 Fc5 12.Hcxe4 Ff5

bufedoszejev_1268

13.Fe3 Hxe4 14.Fxe4 Fxe3 15.fxe3 Vxg5 16.Fxf5 Vxe3+ 17.Kh1 Kh8 18.Bae1 Vh6 19.Fxh7

Számításba jött a 19.Vc3 Vd6 20.Vxe5 Vxe5 21.Bxe5 g6 22.Fh3 Bxf1+ 23.Fxf1 Hd7 24.Be7 Bd8 25.b4 folytatás is.

19...Bxf1+ 20.Bxf1 Hd7 21.Fg6 Hf8 22.Fe4 Ve6?! 23.Vb3 Ve7 24.Ve3 a5 25.Fc2 Ve6

26.Bf5 Hd7 27.Ve4 Kg8 28.Bg5 Vh6?! 29.h4 Bf8 30.Kg2 Bf7

31.c5 a4 32.Vxa4 Hxc5 33.Vc4 e4?? és sötét feladta

Ding Yixin (2439) - Gunyina,V (2548)
Caro-Kann védelem [B19]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.Hc3 dxe4 4.Hxe4 Ff5 5.Hg3 Fg6 6.h4 h6 7.Hf3 Hd7 8.h5 Fh7 9.Fd3 Fxd3 10.Vxd3 e6 11.Fd2 Hgf6 12.0-0-0 Fe7 13.Kb1 0-0 14.He4 c5

dinggunyina_1271

15.g4 Hxg4 16.Bhg1 f5 17.Vc4 Vb6 18.dxc5 Vc6?!

A háromszoros olimpiai bajnoknő messze legjobb formájától. 18...Hxc5 19.Hxc5 Fxc5 20.Fc3 Bf7 (20...Fxf2 21.Bxg4 fxg4 22.Bd7 Bxf3 23.Bxg7+ Kf8 24.Vxg4 Fd4 25.Vxf3+ Kxg7 26.Vg4+ Kf7 27.Fxd4 Vb5 28.Vg6+ Ke7 29.b3) 21.Hd4 Hxf2 22.Hxe6 Hxd1 23.Bxg7+ Bxg7 24.Hg5+ Kf8 25.Fxg7+ Ke7 26.Vf7+ Kd6 27.Ve6+ Kc7 28.Fe5+ Fd6 29.Ve7+ Kc8 30.Ve6+ fonalasan remihez vezetett volna.

19.Fc3 b5?! 20.Ve2 b4 21.Fxb4 Bab8 22.Fc3 e5?

dinggunyina_1272

23.Bxd7!

Tetszetős taktikai csapás.

23...Vxd7 24.Vc4+ Kh7 25.Hxe5 Vc8 26.Hg6 Vc7 27.Ve6 Fxc5 28.Hxf8+ Bxf8 29.Vg6+ Kg8 30.Hxc5 Bf7 31.He6 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Shankland és Vidit negyeddöntős, a női viadalon Gorjacskina, Tan Zhongyi és Kosztenjuk az elődöntőbe jutott 
2021. 07. 27.

A Világkupán a 12 játszmából tíz döntetlennel fejeződött be
2021. 07. 25.

A férfi Világkupán a nyolcaddöntő, a női viadalon a negyeddöntő küzdelmei kezdődnek
2021. 07. 25.

Carlsen könnyű nyerést hagyott ki, Wojtaszek ellen "pótvizsgáznia" kell
2021. 07. 24.

A Világkupákon tizen várhatják lépéselőnyben a negyedik forduló második játszmáit, Carlsen első döntetlene
2021. 07. 23.

Újabb meglepetések a Világkupán, Giri és Mamedgyarov is kiesett, Vachier-Lagrave megmenekült
2021. 07. 21.

Balog Imre nyerte a rapid bajnokságot, rajt-cél győzelmet aratott
2021. 07. 20.

Fabiano Caruana végzetes vezérlépése, a világranglista második amerikai sakkozó kiesett a Világkupán
2021. 07. 20.

Meglepetések a Világkupák harmadik fordulójának első játszmáiban
2021. 07. 18.

A Világkupán Berkes és Erdős is elvesztette a rájátszást, nagy meglepetések, meglepő üzbég sikerek
2021. 07. 18.

Berkes és Erdős másodszor is remizett, rájátszás dönt a továbbjutásukról, Aronjan betegség miatt visszalépett
2021. 07. 17.

Berkes és Erdős remizett a 2. forduló első partijában, Hoang Thanh Trang vereséget szenvedett
2021. 07. 15.

Hoang Thanh Trang, Berkes Ferenc és Erdős Viktor a Világkupa 2. fordulójában 
2021. 07. 14.

Vachier-Lagrave kétpontos előnnyel győzött, Anand lett a második a zágrábi Croantia GCT viadalon
2021. 07. 12.

Szocsiban négy magyar résztvevővel hétfőn kezdődik a női és a férfi Világkupa
2021. 07. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog