Help Sales ÁSZF

Az orosz csapatbajnokságon Lékó Péter győzelemmel mutatkozott be

Címkék: Orosz csapatbajnokság 2012

Öt együttes nyerte meg második mérkőzését is az orosz csapatbajnokságon. Lékó Péter győzelemmel mutatkozott be a címvédő, első helyre rangsorolt „SSZM-64” Moszkva csapatában. A forduló rangadóján az Ekonomiszt 4-2-re legyőzte a Jugra gárdáját. Javított Alekszandr Morozevics, könnyedén nyert az újdonsült Európa-bajnok Dmitrij Jakovenko ellen. A harmadik játéknapon Lékóék a Tomszk – 400 hatosával mérkőznek meg, Szergej Karjakin és Ruszlan Ponomarjov a két legjobbjuk.

Érvényesítette a papírformát a címvédő moszkvai együttes. Az „SSZM- 64” csapatában ezúttal a kínai Wang Hao volt az éltáblás, így Lékó Péter világossal játszhatta első partiját az orosz csapatbajnokságon, győzelemmel debütált. A szicíliai védelmű partiban Dmitrij Bocsarovot szépen túljátszotta, a vezércsere után futópárjával uralta a táblát, lépésről lépésre erősítette állását, Péter 47 lépés után fogadhatta csapattársai gratulációját.

Az Ekonomiszt-SGSEU Szaratov gárdája fontos rangadót nyert. Alekszandr Morozevics „kiütéses” győzelmet aratott az újdonsült Európa-bajnok Dmitrij Jakovenko ellen, aki az éles változatot kétes értékű újítással próbált játszhatóvá tenni. Király középen rekedt, a büntetés nem maradhatott el. Az ukrán Pavel Eljanov sötéttel kényszerítette megadásra Vlagyimir Malahovot.  

A szentpétervári derbin az éltáblán Peter Szvidler (2744) csak remizett Jevgenyij Romanovval (2625), Nyikita Vitjugov (2709) meglepetésre világossal kikapott Alekszandr Simanovtól (2591), a kubai Leinier Dominguez Perez (2730) erejéből is csak döntetlenre futotta Kirill Alekszejenkóval (2367) szemben, de a többiek hozták a kötelezőt.

 

A 2. forduló eredményei:

Politechnik Nyizsnyij Tagil (2, 4,5) – „SSZM – 64” – Moszkva (2, 4) 1,5 – 4,5

Dmitrij Kokarev (2637) – Wang Hao (kínai, 2733)  0 - 1

Dmitrij Bocsarov (2609) – Lékó Péter (magyar, 2720)  0 - 1

Pavel Szmirnov (2599) – Anish Giri (holland, 2717)  döntetlen

Pavel Maletyin (2586) – Alekszandr Rjazancev (2710)  döntetlen

Dmitrij Krjakvin (2566) – Borisz Gracsev (2705)  döntetlen

Roman Ovetcskin (2499) – Jevgenyij Najer (2640) 0 - 1

 

Ekonomiszt-SGSEU Szaratov (2, 4) – Jugra Hanti-Manszijszk (2, 5,5)  4 - 2

Alekszandr Morozevics (2765) – Dmitrij Jakovenko (2729)  1 - 0

Jevgenyij Tomasevszkij (2736) – Alekszej Shirov (lett, 2701)  döntetlen

Jan Nepomnjacsij (2718) – Alekszej Drejev (2698)  döntetlen

Pavel Eljanov (ukrán, 2704) – Vlagyimir Malahov (2705)  1 - 0

Alekszandr Mojszejenko (ukrán, 2706) – Szergej Rublevszkij (2686)  döntetlen

Dmitrij Andrejkin (2689) – Anton Korobov (2679) döntetlen

 

Csigorin Sakk-klub,  Szentpétervár (2, 6) – Szentpétervári Sakkszövetség (2, 5,5)  2 - 4

Tomszk – 400 (4, 6) – Belorecsenszk Egyetem (2, 4,5)  4,5 – 1,5

EGU Perszpektiva, Lipeck (0, 2) – Navigator Moszkva (2, 6)  1,5 – 4,5

Regionális Sakkiskola, Kemerovo (0, 0,5) – Rakita Sakk-klub (0, 2)  3 - 3

Nyezsmetgyinov Sakk-klub, Kazany (0, 0,5) – Atom, Desznogorszk (0, 1,5)  2,5 – 3,5

Orienta, Moszkva (0, 1,5) – Zsiguli, Szamara (0, 0)  2 - 4

Belogorenyje (0, 0) – DFU Vlagyivosztok (0, 1,5)  2,5 – 3,5

 

Az élcsoport állása:

1.Tomszk – 400  4 meccspont 10,5 pont

2. Navigator, Moszkva 4, 10,5

3. Szentpétervári Sakkszövetség 4, 9,5

4. „SSZM – 64” – Moszkva 4, 8,5

5. Ekonomiszt-SGSEU, Szaratov 4, 8

6. Jugra – Hanti-Manszijszk 2, 7,5

7. Csigorin Sakk-klub, Szentpétervár 2, 6,5

8. Belorecsenszk Egyetem 2, 6

9. Politechnik Nyizsnyij Tagil 2, 6

 

A 3. forduló párosítása:

„SSZM – 64” – Moszkva (4, 8,5) – Tomszk – 400 (4, 10,5)

Naviagator, Moszkva (4, 10,5) – Ekonomiszt-SGSEU, Szaratov (4, 8)

Szentpétervári Sakkszövetség (4, 9,5) – Jugra Hanti-Manszijszk (2, 7,5)

Zsiguli, Szamara (2, 4)  - Politechnik Nyizsnyij Tagil (2, 6)

Belorecsenszk Egyetem (2, 6) – Atom, Desznogorszk (2, 5)

DFU Vlagyivosztok (2, 5) – Csigorin Sakk-klub, Szentpétervár (2, 6,5)

Rakita Sakk-klub (1, 5) – Nyezsmetgyinov Sakk-klub, Kazany (0, 3)

Orienta, Moszkva (0, 3,5) – Regionális Sakkiskola, Kemerovo (1, 3,5)

Belogorenyje (0, 2,5) – EGU Perszpektiva, Lipeck (0, 3,5)

Lékó,P (2720) - Bocsarov,D (2609)
Szicíliai védelem [B48]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hc6 5.Hc3 Vc7 6.Fe3 a6 7.Vd2 Hf6 8.0-0-0 Fb4 9.f3 He7 10.Hde2 b5 11.Ff4 e5 12.Fg5 Fb7 13.Kb1 Bc8

A 2007-es mexikói világbajnokságon Polgár Judit a 13...Fa5 14.Fxf6 gxf6 15.Vh6 Vb6 16.g3 Ve6 17.Fh3 f5 18.Vh4 f6 19.exf5 Vf7 20.He4 Fxe4 21.fxe4 Hc6 22.Bd6 0-0 23.Bhd1 folytatásban hátrányba került Viswanathan Ananddal szemben.

14.a3 Fa5 15.g3 Heg8

Az orosz nagymester a sáncolás helyett királyának középen tartása mellett döntött.

16.Fh3 h6 17.Fe3 Bd8 18.Hc1 Fxc3 19.Vxc3 Vxc3 20.bxc3

A vezércsere Péter kis előnyéhez vezetett.

20...He7 21.Hb3

Számításba jött a 21.Hd3 d5 22.Hxe5 0-0 23.Fb6 Ba8 24.exd5 Hfxd5 25.Fd4 Bad8 26.Kb2 folytatás is.

21...d5

 

22.Fb6 Ba8 23.Ha5 Fc8 24.Fg2 Fe6 25.Fc7 Hg6 26.Fd6 dxe4 27.fxe4 Hd7 28.Fb4 He7 29.Bd6 h5 30.Bhd1 h4 31.c4! hxg3 32.hxg3 Bh2

 

33.Ff1 bxc4 34.Fxc4 Fg4 35.Be1 Hb8? 36.Bb6

Még erősebbnek tűnik a 36.Bf1 f6 37.Fe6 Fh3 38.Fxh3 Bxh3 39.Be6 Ba7 40.Fd6 folytatás.

36...Hc8 37.Bb7 Hd7 38.Fd5 Bb8 39.Hc4 f6 40.He3 Fh3

 

41.g4!

Az időkontroll után Péter lépésről lépésre növelte előnyét, a futópár uralta a táblát.

41...Hcb6 42.Fc6 Bxb7 43.Fxb7 Hb8 44.Fd6 H6d7?

A reménytelen állásban meggyorsította a vesztést.

 

 

45.c4! Bd2 46.c5 Bd3 47.Kc2 és sötét feladta

Morozevics,A (2765) - Jakovenko,D (2729)
Félszláv védelem [D31]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 dxc4 5.a4 e6 6.e4 Fb4 7.e5 Hd5 8.Fd2 b5 9.axb5 Fxc3 10.bxc3 cxb5 11.Hg5 Hc6

A Bundesliga 2011/12-es idényében Viswanathan Anand két partit játszott a címvédő és a bajnokságban vezető Baden-Baden csapatában. Az ukrán Pavel Eljanov ellen érdekes csatában remizett, a világbajnoknak a végjátékban a remiért kellett megküzdenie. Eljanov 11...h6 12.Vh5 g6 13.Vh3 f5 14.exf6 e5 meglehetősen viharos változat mellett döntött, Anand 15.f7+  15...Kf8 16.He6+ Ke7 17.Hxd8 Fxh3 18.gxh3 Bxd8 helyett 15.g4 Vxf6 16.He4 Ve7 17.dxe5 Vxe5 18.Fg2 folytatással jelentős előnyt érhetett volna el.

12.Vh5 Ve7 13.h4!

A legjobb, ráadásul Alekszandr Morozevics már nyert is partit a változatban.

13...b4 14.Fxc4 bxc3 15.Fc1 Hxd4

Az újdonsült Európa-bajnok tért el a Morozevics-Hairullin összecsapásban látott 15...Hcb4 16.0-0 a5 17.Fa3 Bb8 18.Fxd5 exd5 19.e6 g6 20.exf7+ Vxf7 21.Bfe1+ gyors katasztrófához vezető változattól.

16.0-0 h6

Dmitrij Jakovenko hasznos javításnak gondolta? 16...Vc7 17.Bd1 g6 18.Vg4 Hc6 19.Fa3 Hxe5 20.Fb5+ Fd7 21.Hxe6 Vb7 22.Fxd7+ Vxd7 23.Hg7+ világos sikeréhez vezetett a Gupta-Sumets partiban.

 

 

17.Fxd5! exd5 18.Fa3 Vc7

 

19.e6!

A sötét állás kártyavárként omlik össze.

19...Fxe6 20.Hxe6 Hxe6 21.Vxd5 Bd8 22.Vb3 h5

Kétségbeesett kísérlet a bástya játékba hozatalára.

23.Bfe1 Bh6

 

24.Vb4 Kd7 25.Bac1 Bb8 26.Va4+ Kc8 27.Fb4 és sötét feladta


Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Shankland és Vidit negyeddöntős, a női viadalon Gorjacskina, Tan Zhongyi és Kosztenjuk az elődöntőbe jutott 
2021. 07. 27.

A Világkupán a 12 játszmából tíz döntetlennel fejeződött be
2021. 07. 25.

A férfi Világkupán a nyolcaddöntő, a női viadalon a negyeddöntő küzdelmei kezdődnek
2021. 07. 25.

Carlsen könnyű nyerést hagyott ki, Wojtaszek ellen "pótvizsgáznia" kell
2021. 07. 24.

A Világkupákon tizen várhatják lépéselőnyben a negyedik forduló második játszmáit, Carlsen első döntetlene
2021. 07. 23.

Újabb meglepetések a Világkupán, Giri és Mamedgyarov is kiesett, Vachier-Lagrave megmenekült
2021. 07. 21.

Balog Imre nyerte a rapid bajnokságot, rajt-cél győzelmet aratott
2021. 07. 20.

Fabiano Caruana végzetes vezérlépése, a világranglista második amerikai sakkozó kiesett a Világkupán
2021. 07. 20.

Meglepetések a Világkupák harmadik fordulójának első játszmáiban
2021. 07. 18.

A Világkupán Berkes és Erdős is elvesztette a rájátszást, nagy meglepetések, meglepő üzbég sikerek
2021. 07. 18.

Berkes és Erdős másodszor is remizett, rájátszás dönt a továbbjutásukról, Aronjan betegség miatt visszalépett
2021. 07. 17.

Berkes és Erdős remizett a 2. forduló első partijában, Hoang Thanh Trang vereséget szenvedett
2021. 07. 15.

Hoang Thanh Trang, Berkes Ferenc és Erdős Viktor a Világkupa 2. fordulójában 
2021. 07. 14.

Vachier-Lagrave kétpontos előnnyel győzött, Anand lett a második a zágrábi Croantia GCT viadalon
2021. 07. 12.

Szocsiban négy magyar résztvevővel hétfőn kezdődik a női és a férfi Világkupa
2021. 07. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog