Help Sales ÁSZF

Az első négy helyezett rangadóin csak egy parti végződött döntéssel

Címkék: Orosz csapatbajnokság 2013

Az orosz csapatbajnokság negyedik fordulójában a két éllovas, a Szentpétervári Sakkszövetség és a Malahit együttese hat döntetlennel fejezte be a rangadót. A Jugra az ukrán Anton Korobov győzelmével nyert 3,5-2,5-re a moszkvai SHSM „Nase Naszledije” csapata ellen, a második helyre lépett előre a Hanti-Manszijszkot képviselő gárda, a Szentpétervár a következő ellenfél. „Gólarányt” is javított az Ekonomiszt.

A viadal negyedik játéknapján az első négy helyezett egymással mérkőzött meg, a 12 partiból csak egy végződött döntéssel. A Jugra harmadik táblása, az ukrán Anton Korobov bonyolult küzdelemben nyert a vietnami Le Quang Liem ellen, győzelme nagyon értékes két meccspontot jelentett Lékó Péter csapata számára. Nagymesterünk sötéttel az orosz Jan Nepomnjacsijjal játszva remizett harmadszor. Az éltáblán az orosz Dmitrij Jakovenko meglepő királymanőverek után osztozott meg a ponton az olasz Fabiano Caruanával, a hátsó három táblán óvatos küzdelem zajlott. 

A két 6 meccspontos együttes rangadóján, a Szentpétervári Sakkszövetség és a Malahit találkozóján a legnagyobb érdeklődés Peter Szvidler és Szergej Karjakin összecsapását kísérte. Karjakin változatlanul gyengélkedett, Szvidler a jelentős előnyét biztosító folytatást azonban nem vette észre, majd maga is pontatlankodott. A kölcsönös időzavarban Karjakin hagyott ki nagy esélyt.

Az Ekonomiszt javított tegnapi veresége után, „gólarányt” is javított. A francia Maxime Vachier-Lagrave vezetésével szép győzelmet aratott a Belorecsenszk. Megszerezte első győzelmét az amerikai Gata Kamsky, csapata, a Kazany a minimális nyeréssel negyedik a táblázaton.

 

A 4. forduló eredményei:

Szentpétervári Sakkszövetség (6, 13) - Malahit  (6, 11,5)  3 - 3

Peter Szvidler (2747) – Szergej Karjakin (2786)  döntetlen

Nyikita Vityjugov (2712) – Alekszandr Griscsuk (2764)  döntetlen

Perez Leinier Dominguez (kubai, 2723) – Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2766)  döntetlen

Szergej Movszeszjan (örmény, 2695) – Alekszej Shirov (lett, 2700)  döntetlen

Zahar Jefimenko (2697) – Vlagyimir Malahov (2709)  döntetlen

Vagyim Zvjagincev (2658) – Alekszandr Rjazancev (2705)  döntetlen

 

Jugra (5, 11,5) - SHSM „Nase Naszledije” Moszkva  (5, 12)  3,5 – 2,5

Dmitrij Jakovenko (2734) – Fabiano Caruana (olasz, 2772)  döntetlen

Lékó Péter (magyar, 2744) – Jan Nepomnjacsij (2708)  döntetlen

Anton Korobov (ukrán, 2698) – Le Quang Liem (vietnami, 2717)  1 - 0

Alekszej Drejev (2654) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2700)  döntetlen

Szergej Rublevszkij (2688) – Borisz Gracsev (2693)  döntetlen

Denisz Hiszmatullin (2646) – Daniil Dubov (2614)  döntetlen

 

Zsiguli  (4, 11) - Kazany  (4, 11)  2,5 – 3,5

Ekonomiszt – SGSEU  (3, 9) - EGU – Perszpektiva  (3, 8,5)  5,5 – 0,5

Navigator (3, 11) - Belorecsenszk  (3, 11,5)  2 - 4

Politehnik  (3, 9) - Rakita  (2, 8)  2 - 4

Csigorin Sakk-klub  (2, 8,5) - Jamal  (2, 7)  5 - 1

PGMB Rosztov (2, 8) - Atom Desznogorszk  (1, 3,5)  5 - 1

Kaluga  (0, 4) - Tver  (0, 4)  1,5 – 4,5

 

A csapatbajnokság állása:

 

Hely.

Csapat

Ford.

+

=

-

TB1

TB2

TB3

TB4

1

Szentpétervári Sakkszövetség

4

3

1

0

7

16.0

0

3

2

Jugra

4

3

1

0

7

15.0

0

3

3

Malahit Sakk-klub

4

3

1

0

7

14.5

0

3

4

Kazany - 2013

4

3

0

1

6

14.5

0

3

5

Belorecsenszk

4

2

1

1

5

15.5

0

2

6

Ekonimiszt - SGSEU

4

2

1

1

5

14.5

0

2

7

SHSM „Nase Naszledije” Moszkva

4

2

1

1

5

14.5

0

2

8

Csigorin Sakk-klub

4

2

0

2

4

13.5

0

2

9

Zsiguli

4

2

0

2

4

13.5

0

2

10

PGMB Rosztov

4

2

0

2

4

13.0

0

2

11

Rakita Sakk-klub

4

2

0

2

4

12.0

0

2

12

Navigator

4

1

1

2

3

13.0

0

1

13

Politehnik

4

1

1

2

3

11.0

0

1

14

EGU - Perszpektiva

4

1

1

2

3

9.0

0

1

15

Tver

4

1

0

3

2

8.5

0

1

16

Jamal

4

1

0

3

2

8.0

0

1

17

Atom Desznogorszk

4

0

1

3

1

4.5

0

0

18

Kaluga

4

0

0

4

0

5.5

0

0

 

Az 5. forduló párosítása:

Szentpétervári Sakkszövetség (7, 16) – Jugra (7, 15)

Malahit (7, 14,5) – Kazany (6, 14,5)

SHSM „Nase Naszledije” (5, 14,5) – Ekonomiszt –SGSEU (5, 14,5)

Belorecsenszk (5, 15,5) – Csigorin Sakk-klub (4, 13,5)

Rakita (4, 12) – PGMB Rosztov (4, 13)

Navigator (3, 13) – Zsiguli (4, 13,5)

EGU – Perszpektiva (3, 9) – Politehnik (3, 11)

Jamal (2, 8) – Tver (2, 8,5)

Atom Desznogorszk (1, 4,5) – Kaluga (0, 5,5)

 

Nepomnjacsij,J (2708) - Lékó,P (2744)
Nimzoindiai védelem [E36]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Vc2 0-0 5.a3 Fxc3+ 6.Vxc3 d5 7.Hf3 dxc4 8.Vxc4 b6 9.Fg5 Fa6 10.Va4 Vd7 11.Vc2

Az idei Tata Steel versenyen a holland Anish Giri a 11.Vxd7 Hbxd7 12.Bc1 Bfc8 13.e3 Fb7 14.Fe2 He4 15.Fh4 c5 16.0-0 cxd4 17.Hxd4 g5 18.Fg3 Hxg3 19.hxg3 a6 változatban remizett Lékó Péterrel.

11...c5 12.dxc5 Bc8 13.Fxf6 gxf6 14.Bd1 Ve7 15.e3 Bxc5 16.Ve4 Fb7 17.Vh4 Hd7 18.b4 Bc3 19.Vd4 Bc7 20.Fe2 Bac8

Nagymesterünk teljes kiegyenlítést ért el.

21.0-0 Hf8 22.Va1 Fxf3 23.Fxf3 Bc3 24.Bc1 Vc7 25.Bxc3 Vxc3 26.Va2 Vc2 27.Va1 Vc3 28.Va2 Bd8 29.Va1 Bc8 és döntetlen

 

Jakovenko,D (2734) - Caruana,F (2772)
Angol megnyitás [A34]

1.Hf3 Hf6 2.c4 c5 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.e4 Hb4 6.Fc4 Hd3+ 7.Ke2 Hf4+ 8.Kf1 Hd3

Főváltozatnak a 8...He6 9.b4 (9.He5 Vd6) 9...g6 10.bxc5 Fg7 számít.

9.Ke2 Hf4+ 10.Kf1 Hd3 11.Vb3 e6 12.Fb5+ Hc6 13.Ha4 Hdb4 14.a3 Va5 15.Fe2 Ha6 16.Hc3 Fe7 17.d3 0-0

A nyitást Fabiano Caruana kedvezőbb esélyű állással zárta.

18.Fe3 Bd8 19.Bc1 Ff6

Figyelmet érdemelt a 19...Hd4 20.Vd1 (20.Fxd4 cxd4 21.Hb5 Hc5) 20...b5 folytatás.

20.h4 Hd4 21.Vd1 Hxf3 22.gxf3 Fd4 23.Vd2 e5 24.Fxd4?! cxd4 25.Hb1 Vxd2?!

A vezércserét semmi nem indokolta. 25...Vb6 26.b4 Vd6 remek esélyt adott volna az olasz nagymesternek.

26.Hxd2 Fe6 27.Kg2 Bac8 28.Kg3 Hc5 29.f4

 

 

29...exf4+ 30.Kxf4

A tavalyi kontinensbajnok extravagáns játéka meglepő döntéseket kényszerített ki.

30...Fd7 31.Hf3 Fb5 32.Kg3 f6 33.Bhe1 a6 34.b4

 

34...He6

Kimaradt a taktikai lehetőség a 34...Hxe4+! 35.dxe4 Bxc1 36.Bxc1 Fxe2 37.Hd2 Bd7 folytatásban.

35.Bxc8?! Bxc8 36.Ba1 Bc3 37.He1 g5 38.hxg5 fxg5 39.a4 Fc6 40.Kg4 Fd7 41.Fd1 Kf7

 

 

42.Kf5 Ke7 43.a5 Fb5 44.Ke5

A világos király főszerepet játszik a partiban.

44...Fxd3 45.Fg4 Fc4 46.Hf3 Fe2 47.Fxe6 Bxf3

 

 

48.Bh1 d3 49.Bxh7+ Kf8 50.Bh8+ Ke7 51.Bh7+ Kf8 52.Bh8+ Ke7 53.Bh7+ és döntetlen

 

Korobov,A (2698) - Le,Quang Liem (2717)
Királyindiai védelem [E60]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.f3 e6 4.e4 d5 5.Hc3 dxe4 6.fxe4 e5 7.d5 Fc5 8.Hf3 Fg4 9.Fg5 h6 10.Fh4 g5 11.Fg3 Hbd7 12.Fe2 Fxf3 13.Fxf3 h5 14.h3 Ve7 15.Vc2 Fe3 16.Ff2 Vc5 17.Fxe3 Vxe3+ 18.Ve2 Vc5 19.0-0-0 0-0-0 20.b3 Bdg8 21.g4 h4 22.Bhf1 He8 23.Kb2 Bh6 24.Fg2 Hd6 25.Vd2

Szép előnyt adott a 25.Ha4 Vb4 26.a3 Va5 27.Bc1 b6 28.Ve3 folytatás.

25...Vb4! 26.Kc2 Bgg6 27.Ve3 Va3 28.Ba1 Kb8 29.Hb1 Vb4 30.Hd2 Vb6 31.Vc3 Bf6 32.b4

 

 

32...c5 33.dxc6 Vxc6 34.Kb3 Bf4 35.Bxf4 gxf4 36.Bd1 Be6 37.a3 a5 38.Ff3 Hb6 39.Bc1 Va4+ 40.Ka2

 

40...axb4

A vietnami nagymester kevesellte a 40...Hdxc4 41.Hxc4 Hxc4 42.Vxc4 Bc6 43.Vf1 axb4 44.Bxc6 Vxa3+ 45.Kb1 Vb3+ 46.Ka1 Va3+ remivarit?

41.Vxb4 Vxb4 42.axb4 Hd7 43.Fe2 Hf6 44.Fd3 b6 45.c5 bxc5 46.bxc5 Hb7 47.g5 Hh7 48.Hf3 Ha5 49.Fb5 Bg6?!

 

50.Hxe5 Bxg5 51.Hxf7 Bg7 52.Hd6 Hg5 53.c6

Pontosabb volt a 53.Bb1 Ka7 54.Bb4 Bc7 55.Ba4 Bxc5 56.Bxa5+ Kb8 57.Kb3 f3 58.Ba1 folytatás.

53...Be7?

 

54.Ka3!

Az ukrán nagymester remekül észrevette a taktikai motívumot.

54...Kc7 55.Kb4 Kxd6

 

56.c7! Bxc7 57.e5+ Kxe5 58.Bxc7 Hxh3 59.Kxa5 Hg5 60.Bc5+ Kf6 61.Fd3 és sötét feladta

 

Szvidler,P (2747) - Karjakin,S (2786)
Spanyol megnyitás [C65]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 Fc5 5.c3 0-0 6.0-0 d6 7.Hbd2 He7 8.d4 exd4 9.cxd4 Fb6 10.Be1

A dortmundi szuperversenyen Fabiano Caruana a 10.b3 d5 11.e5 He4 12.Fd3 Ff5 13.Ve2 Hc6 14.Fb2 Hxd2 15.Vxd2 Fe4 16.Fe2 f6 változatban küzdött meg Vlagyimir Kramnyikkal. A tavalyi Grand Slam-döntőn a spanyol Francisco Vallejo Pons a 10.Fd3 Fg4 11.h3 Fh5 12.Hb3 d5 13.e5 He4 14.Vc2 Hc6 15.Fxe4 dxe4 16.Vxe4 Fxf3 17.Vxf3 Hxd4 18.Vxb7 Hxb3 19.axb3 Vd3 20.Vf3 változatban csatázott Szergej Karjakinnal.

10...Fg4 11.h3 Fh5 12.Vb3 d5 13.e5 Hd7 14.a4 a5 15.Fd3 Be8 16.g4 Fg6 17.Fxg6 Hxg6 18.Hf1 Hdf8 19.Hg3 He6 20.Fe3 Hgf4 21.h4 f6

Számításba jött a 21...c5 22.dxc5 Fxc5 23.Bad1 Fb4 változat.

22.Bad1 Bf8?!

Jobb volt a 22...fxe5 23.dxe5 Fxe3 24.fxe3 Hc5 25.Va3 Hfe6 26.Hf5 c6 folytatás.

23.Hf5 fxe5?

Nehéz ráismerni Karjakinra. Hátrányos állásban nagyot hibázott, de Peter Szvidler "megkegyelmezett" ellenfelének. 

 

 

24.dxe5?

Az egyre nagyobb időzavarral küszködő Karjakin 24.Fxf4 Hxf4 25.Bxe5 Bf6 26.Ve3 Hg6 27.Be6 után döntő hátrányba került volna.

24...Ve8 25.Hg5?! Hxg5 26.Fxf4 He6 27.Fg3 h5 28.Bxd5 hxg4 29.He3 Bf3 30.Bd3 Fxe3 31.Bexe3 Bxe3 32.Bxe3 Bd8 33.Be4 Vg6 34.Vc4 Kh8?!

Tartotta volna az egyensúlyt a 34...Bd1+ 35.Kg2 Bc1! 36.Ve2 Hg5 37.hxg5 (37.Be3?? Vc6+) 37...Vh5 38.Fh4 Vxh4 39.Bxg4 Vh1+ 40.Kg3 Vg1+ 41.Kh3 folytatás.

35.Bxg4 Vf5 36.Be4?! Bd2 37.Be2?

Peter Szvidleren játékán látszik a londoni torna fáradtsága. 37.Be3 Bxb2 38.Vd3 Vg4 39.Be4 Vh5 után is már sötétnél lett volna kis előny.

37...Bd1+ 38.Kg2

 

 

38...Bd4?

A kapkodásban kimaradt a 38...Hd4 39.Be3 Hc2 40.Ve4 (40.Be2 He1+ 41.Kh2 Hf3+ 42.Kg2 Bg1 matt) 40...Hxe3+ 41.Vxe3 c6 42.Ve2 Bd4 nyerőesélyt adó folytatás.

39.Vc2 Vxc2 40.Bxc2 Bxa4 41.f4 Hxf4+ és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog