Help Sales ÁSZF

Az Eb kilencedik játéknapján Hoang Thanh Trang vereséget szenvedett Natalija Zsukovától

Címkék: Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova

A plovdivi Európa-bajnokság kilencedik fordulójában a címvédő Hoang Thanh Trang sötéttel játszva vereséget szenvedett az ukrán Natalija Zsukovától. Az éllovas orosz Valentyina Gunyina remivel megőrizte egypontos előnyét, háromfős az üldöző trió. Fontos győzelmet aratott az orosz Tatjana Koszinceva, és a tízedeik játéknapon Gunyinával mérkőzik meg. Hoang Thanh Trang tízedik partijában világos lesz az ukrán Inna Gaponenko ellen.

A kontinensviadalon Hoang Thanh Trang a kilencedik fordulóban elvesztette veretlenségét. Az ukrán Natalija Zsukovával szemben a holland védelemre esett a választása, érdekes csata alakult ki. A címvédőként játszó Hoang nem tudja megismételni tavaly mutatott remek teljesítményét, jóval többet hibázik, és a nyitásai ezúttal sebezhetőek. Nagymesternőnk minőséget áldozott, de a folytatást elvétette, nem kapott elegendő ellenértéket. Zsukova menetrendszerű időzavarában felcsillant a remény a játszma megmentésére, de újabb bakik után már nem maradt mentség. Zsukova a nyeréssel holtversenyben a második helyen várhatja a véghajrát, Hoang csak a vb-re való kijutást jelentő tizennégybe kerülésért küzdhet.

Az éltáblákon kétfrontos grúz-orosz párharcot láttunk, az orosz olimpiai bajnoknők jól vették az újabb akadályt. Valentyina Gunyina remivel megőrizte egypontos előnyét. Tatjana Koszinceva kalandos partiban győzte le Lela Dzsvahasvilit, aki esélyes állást rontott el, időzavarban a fokozott feszültséget az orosz nagymesternő bírta jobban.

A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova kedvező párosítást kapott, az eséllyel élni tudott. Javított az ukrán Marija Muzicsuk és a grúz Nino Hurcidze, kapaszkodik a rajtlistát vezető grúz Nana Dzagnidze. Jó napot zártak a lengyelek.

 

Az élcsoportban a 9. forduló eredményei:

Salome Melia (grúz, 2454, 6,5) – Valentyina Gunyina (orosz, 2501, 7,5)  döntetlen

Lela Dzsavahasvili (grúz, 2474, 6) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2476, 6)  0 - 1

Nino Bacsiasvili (grúz, 2417, 6) – Elina Danieljan (örmény, 2458, 6)  döntetlen

Natalija Zsukova (ukrán, 2451, 6) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2490, 5,5) 1 - 0

Meri Arabidze (grúz, 2406, 5,5) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2521, 5,5)  0 - 1

Olga Girja (orosz, 2493, 5,5) – Cristina-Adela Foisor (román, 2383, 5,5)  döntetlen

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2488, 5,5) – Zoya Schleining (német, 2376, 5,5)  1 - 0

Nino Hurcidze (grúz, 2460, 5,5) – Adriana Nikolova (bolgár, 2303, 5,5)  1 - 0

Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2369, 5,5) – Almira Szkripcsenko (francia, 2449, 5)  1 - 0

Irina Bulmaga (román, 2357, 5) – Nana Dzagnidze (grúz, 2541, 5)  0 - 1

Monika Socko (lengyel, 2462, 5) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2434, 5)  1 – 0

 

Az élcsoport állása:

 

H.

Rajtl.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

4

GM

Valentyina Gunyina

RUS

2501

8.0

2416

48.0

52.0

2

16

GM

Natalija Zsukova

UKR

2451

7.0

2446

47.5

51.0

3

14

IM

Salome Melia

GEO

2454

7.0

2446

47.0

50.5

4

8

GM

Tatjana Koszinceva

RUS

2476

7.0

2397

45.0

49.5

5

2

IM

Marija Muzicsuk

UKR

2521

6.5

2421

46.0

50.0

6

22

IM

Nino Bacsiasvili

GEO

2417

6.5

2420

46.0

50.0

7

7

GM

Antoaneta Sztefanova

BUL

2488

6.5

2393

45.5

50.0

8

33

WGM

Karina Szczepkowska-H.

POL

2369

6.5

2382

44.0

47.5

9

11

IM

Nino Hurcidze

GEO

2460

6.5

2373

44.0

48.5

10

12

GM

Elina Danieljan

ARM

2458

6.5

2361

45.5

49.5

11

9

IM

Lela Dzsavahasvili

GEO

2474

6.0

2426

49.5

54.0

12

1

GM

Nana Dzagnidze

GEO

2541

6.0

2418

51.0

54.5

13

28

IM

Cristina-Adela Foisor

ROU

2383

6.0

2409

47.0

49.0

14

5

WGM

Olga Girja

RUS

2493

6.0

2405

46.5

50.0

15

18

IM

Lilit Mkrtchian

ARM

2446

6.0

2394

45.0

48.5

16

13

IM

Elisabet Paehtz

GER

2456

6.0

2373

43.0

47.0

17

10

GM

Monika Socko

POL

2462

6.0

2369

43.0

47.0

18

19

WGM

Alina Kaslinszkaja

RUS

2441

6.0

2368

41.5

44.0

19

53

WGM

Adriana Nikolova

BUL

2303

5.5

2402

45.5

48.0

20

6

GM

Hoang Thanh Trang

HUN

2490

5.5

2394

45.5

49.5

 

Az élcsoportban a 10. forduló párosítása:

Valentyina Gunyina (orosz, 2501, 8) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2476, 7)

Natalija Zsukova (ukrán, 2451, 7) – Salome Melia (grúz, 2454, 7)

Marija Muzicsuk (ukrán, 2521, 6,5) – Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2369, 6,5)

Elina Danieljan (örmény, 2458, 6,5) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2488, 6,5)

Nino Bacsiasvili (grúz, 2417, 6,5) – Nino Hurcidze (grúz, 2460, 6,5)

Nana Dzagnidze (grúz, 2541, 6) – Elisabeth Paehtz (német, 2456, 6)

Olga Girja (orosz, 2493, 6) – Alina Kaslinszkaja (orosz, 2441, 6)

Cristina-Adela Foisor (román, 2383, 6) – Lela Dzsavahasvili (grúz, 2474, 6)

Lilit Mkrtchian (örmény, 2446, 6) – Monika Socko (lengyel, 2462, 6)

Hoang Thanh Trang (magyar, 2490, 5,5) – Inna Gaponenko (ukrán, 2380, 5,5)

Zoya Schleining (német, 2376, 5,5) – Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2429, 5,5)

Sofio Gvetadze (grúz, 2356, 5,5) – Meri Arabidze (grúz, 2406, 5,5)

 

Zsukova,N (2451) – Hoang Thanh Trang (2490)
Holland védelem [A88]

1.d4 f5 2.Hf3 Hf6 3.g3 g6 4.Fg2 Fg7 5.0-0 0-0 6.c4 d6 7.Hc3 c6 8.b3 Ha6 9.Fb2 Ve8 10.Fa3

Az orosz Dannil Dubov a gibraltári nyílt versenyen a 10.d5 Fd7 11.Bc1 h6 12.Be1 Vf7 13.Hd4 Bac8 14.e3 He4 15.Ve2 Hac5 16.dxc6 bxc6 17.Vc2 Hxc3 18.Fxc3 He4 19.Fb2 c5 20.He2 Fc6 folytatásban nem tudott előnyt elérni Európa-bajnoknőnkkel szemben., a parti remi lett.

10...h6 11.b4 Hc7 12.Bb1 Vf7 13.Hd2 Fe6

 

14.b5 Fxc4

Világosra előnyös a 14...cxb5 15.Hxb5 Hxb5 16.Bxb5 Bab8 17.Fxb7 folytatás.

15.bxc6 bxc6 16.Fxc6 Hcd5!?

A minőségáldozat helyett számításba jött a 16...Bab8 17.Va4 Fa6 18.Va5 Kh7 19.Bxb8 (19.Vxc7? Bbc8) 19...Bxb8 változat.

17.Hxd5 Fxd5 18.Fxa8 Fxa8 19.Va4

Pontosabb volt a 19.Vb3 Fd5 20.Vd3 folytatás.

 

 

19...g5?!

Hoang Thanh Trang a 19...f4! 20.Vb3 (20.gxf4? Hd5) 20...Fd5 21.Vd3 Hg4 folytatással ígéretes ellenjátékhoz jutott volna.

20.Vxa7 Vd5 21.f3 Vxa2 22.Bb2 Ve6 23.Bf2 g4

24.Bb8 gxf3 25.exf3 Ve1+ 26.Hf1 Fd5 27.Fb4?! Vd1 28.Bxf8+ Fxf8?! 29.Va3 Vxd4 30.Fc3 Vd3 31.Fb2 Vd1?

32.Fxf6 exf6 33.Bd2?! Vxf3 34.Vxf3 Fxf3 35.He3 Fe4 36.Hd5 Kf7 37.Kf2 f4 38.Hxf4 f5 39.Ke3 Fe7 40.h4 Kg7 41.Hd5 Fd8

42.Hc3 Fb6+ 43.Kf4 Fh1 44.Kxf5 Fc5 45.He4 Fb4 46.Bd4 Fe1 47.Hxd6 h5 48.Bd1 Fb4 49.He8+ Kf8 50.Bxh1 Kxe8 51.Kg6 és sötét feladta

 

Dzsavahasvili,L (2474) - Koszinceva,T (2476)
Királyindiai védelem [E68]

1.d4 Hf6 2.c4 d6 3.Hf3 Hbd7 4.g3 e5 5.Hc3 g6 6.Fg2 Fg7 7.0-0 0-0 8.e4 c6 9.h3 a6 10.Vc2 Be8 11.Bd1 exd4 12.Hxd4 Ve7 13.Ff4 He5 14.b3 Fd7 15.Fg5 c5 16.Hd5 Vd8

17.He2 Fc6 18.f4 Hed7 19.Hec3

A grúz nagymesternő szép esélyt kaphatott volna a 19.e5 Fxd5 (19...dxe5 20.Hxf6+ Fxf6 21.Fxc6 bxc6 22.Fxf6 Vxf6 23.Bxd7 exf4 24.Bad1) 20.Bxd5 dxe5 21.Fxf6 Fxf6 22.Bad1 Be7 23.fxe5 Fxe5 (23...Ve8 24.Bxd7 Bxd7 25.Bxd7 Vxd7 26.exf6) 24.Vd2 változatban.

19...Vb8 20.Bab1 Fxd5 21.Hxd5 Hxd5 22.Bxd5 h6 23.Fh4 Hf8 24.g4 He6 25.Fg3 Hd4 26.Vd3 b5?

27.e5! dxe5 28.fxe5 Va7 29.b4

Jobb volt a 29.Bf1 Bad8 30.Kh1 Ve7 31.Bxd8 Bxd8 32.Fd5 He6 33.Kg2 folytatás.

29...bxc4 30.Vxc4 Bab8 31.Kh1 He6 32.a3 cxb4 33.axb4 Bec8 34.Vd3 Bc7 35.Vd2 Bbc8 36.Bf1 Bc2

37.Bd7 Bxd2 38.Bxa7 Bcc2 39.Fb7?

A kölcsönös kapkodásban Tatjana Koszinceva jobban bírta a feszültséget.

39...Bc3 40.Ba8+? Kh7 41.Fe1 Bxh3+ 42.Kg1 Be2 43.Bxa6?

43...Hg5 44.Fg2 Fxe5 45.Ff2 Bb3 46.Fc5?

46...Bbb2 47.Bf2 Be1+ 48.Bf1 Hf3+! és világos feladta

Verőci Zsuzsa

 

Fotó: http://www.eiwcc2014.eu

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog