Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

A világbajnok-jelölti döntő doyenje, a 35 éves Tejmur Radzsabov szabadkártyával játszik

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Madridban június 16. és július 5. között rendezik meg  a nyolc résztvevős, kétfordulós világbajnok-jelölti döntőt. A nagy érdeklődéssel várt viadalon  Rapport Richárd képviseli a magyar színeket, a rajtlistát a kétszeres kínai olimpiai bajnok, a világranglista második helyezettje, Ding Liren vezeti, Rapport ötödik a rangsorban. A FIDE zászlója alatt játszó orosz Jan Nepomnjacsij a tavalyi dubaji világbajnoki döntő veszteseként szerepelhet. A francia Alireza Firozja FIDE Grand Swiss torna győzteseként, az amerikai Fabiano Caruana ezüstérmesként vívta ki a részvételi jogot. Az amerikai Hikaru Nakamura a Grand Prix 2022 első, Rapport Richárd második helyezettként kvalifikálta magát. A lengyel Jan-Krzysztof Duda a 2021-es Világkupa győzteseként játszat. Az azerbajdzsáni Tejmur Radzsabov szabadkártyát kapott, az előző világbajnok-jelölti döntőtől a koronavírus-járvány miatt visszalépett. A világbajnok-jelölti döntő győztese lesz a norvég világbajnok Magnus Carlsen kihívója. Idézzük fel a világranglista tizenharmadik Tejmur Radzsabov eddigi pályafutásának  legfontosabb eredményeit. A már korábban megtartott irányított sorsoláson az azerbajdzsáni nagymester a 4-es rajtszámot kapta, az első fordulóban Alireza Firouzjával mérkőzik meg.

Az esztendő egyik legnagyobb érdeklődéssel várt versenye a nyolc résztvevős, kétfordulós világbajnok-jelölti döntő. A győztes lesz a norvég világbajnok Magnus Carlsen kihívója. Az esetleges holtverseny esetén rájátszás döntene.

A tornán a rajtlistát a kétszeres kínai olimpiai bajnok Ding Liren vezeti, aki az orosz Szergej Karjakin 6 hónapos eltiltása miatt játszhat a világranglista ,ásodik helyezettjeként. A legfiatalabb résztvevő a francia színeket képviselő egykori iráni Alireza Firouzja, a 18 esztendős nagymester a FIDE Grand Swiss győzteseként harcolta ki a részvételi jogot.

A 8 fős mezőny legrutinosabb résztvevője Fabiano Caruana, a négy évvel korábbi világbajnoki kihívó,. Az amerikai olimpiai bajnok negyedszer világbajnokjelölt, a Grand Swiss ezüstérmeseként kvalifikálta magát.

A FIDE zászlója alatt szerepelhet az orosz Jan Nepomnjacsij, tavaly világbajnoki kihívó volt, a dubaji fináléban öt játszmáig tartotta magát Magnus Carlsenenl szemben. A maratoni hatodik játszma elvesztése után már nem tudta megnehezíteni a norvég világbajnok címvédését.

A rajtlistán ötödik az olimpiai ezüstérmes Rapport Richárd, a berlini GP-n harmadik volt, a belgrádi viadalt megnyerte, az összetett pontverseny második helyezettjeként érte el eddigi pályafutása legnagyobb sikerét, világbajnokjelölt lett.

Az olimpiai és ötszörös amerikai bajnok Hikaru Nakamura másodszor kezdi meg világbajnok-jelöltként szereplését.

A vb-jelölti döntő doyenje a 35 esztendős Tejmur Radzsabov, aki szabadkártyával vehet részt a tornán. Két éve a 2019-es Világkupa győzteseként a koronavírus-járvány miatt visszalépett, az események őt igazolták. Radzsabov kilenc éve játszott a londoni világbajnok-jelölti döntőn, az utolsó helyen végzett.

A lengyel sakkozás nagy reménysége, a tavalyi Világkupa győztese, a 24 éves Jan-Krzysztof Duda Szocsiban az elődöntőben Magnus Carlsent győzte le, a fináléban Szergej Karjakin eleln diadalmaskodott.

A résztvevők az Élő-pontszámok sorrendjében:

Ding Liren (kínai, 2806

Alireza Firouzja (francia, 2793)

Fabiano Caruana (amerikai, 2783)

Jan Nepomnjacsij (FIDE, 2766)

Rapport Richárd (magyar, 2764)

Hikaru Nakamura (amerikai, 2760)

Tejmur Radzsabov (azerbajdzsáni, 2753)

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2750)

Az első forduló párosítása:

Jan-Krzysztof Duda Rapport Richárd

Ding Liren – Jan Nepomnjacsij
Fabiano Caruana – Hikaru Nakamura
Tejmur Radzsabov – Alireza Firouzja

Az első fordulót június 17-én játsszák, minden harmadik játéknapot pihenőnap követ, a befejező fordulóra július 4-én kerül sor. Holtverseny esetén az első helyet eldöntő rájátszásra másnap kerülne sor. Játszmánként a gondolkodási idő 120-120 perc az első 40 lépésre, majd 60-60 perc a következő 20 lépésre, végül 15-15 perc a parti befejezéséig, a 61. lépéstől kezdve 30-30 másodperc bónuszidőt is kapnak a nagymesterek.

Hatodszor rendezik meg jelenlegi formájában a világbajnok-jelölti döntőt. 2013-ban Londonban a 22 éves Magnus Carlsen holtversenyben végzett Vlagyimir Kramnyikkal, a több győzelem döntött a norvég sakkozó javára. Felejthetetlenek az utolsó forduló izgalmai, mindketten vereséget szenvedtek, az orosz Peter Szvidler sötéttel nyert Carlsen ellen, míg az ukrán Vaszilij Ivancsuk a sötéttel túl sokat kockáztató Kramnyikot fosztotta meg reményeitől.

Egy év múlva Hanti-Manszijszkban a világbajnoki címét Carlsennel szemben elvesztő Viswanathan Anand diadalmaskodott, a 45 esztendős indiai sakkozó veretlenül, egypontos előnnyel győzött. A 2016-os moszkvai döntőben az utolsó fordulóban dőlt el az elsőség sorsa, Szergej Karjakin legyőzte Fabiano Caruanát.

Négy éve Berlinben a 25 esztendős Fabiano Caruana nagyszerű sikerével ért véget a világbajnok-jelölti döntő. A nyolc résztvevős, kétfordulós viadalon az amerikai sakkozó remekül bírta a hajrá izgalmait, megnyerte utolsó két partiját, egypontos előnnyel végzett az élen. Caruana öt győzelemmel, nyolc döntetlennel és egy vereséggel lett első. A háromszoros norvég világbajnok Magnus Carlsen twitter üzenetében gratulált új kihívójának.

2020-ban az egyik legnagyobb érdeklődéssel várt versenye volt a világbajnok-jelölti döntő. A rajtlistát Fabiano Caruana vezette. Tejmur Radzsabov, a 2019-es Világkupa győztese a koronavírus-járvány miatt többször is a torna elhalasztását kérte, végül visszalépett, a francia Maxime Vachier-Lagrave kapott meghívást.

A lenagyobb biztonsági intézkedések mellett lejátszott hét forduló után az egyre súlyosbodó járványhelyzet miatt a FIDE elnöke, Arkagyij Dvorkovics a nagymesterekkel történt egyeztetést követően félbeszakította a viadalt, az eredményeket nem törölték.

Jekatyerinburgban 390 napos szünet után folytatódott a világbajnok-jelölti döntő.

A tizenharmadik játéknap után Jan Nepomnjacsijt már győztesként ünnepelték, utolsó partijára mér nem tudott koncentrálni, kikapott Ding Lirentől.

A világbajnok-jelölti döntő végeredménye:

H

Név

1

2

3

4

5

6

7

8

P

1

 Jan Nepomnjacsi (2789)

0  ½ 

1  ½ 

½  ½ 

1  0 

½  ½ 

½  1 

1  1 

2

 Maxime Vachier-Lagrave (2758)

1  ½ 

½  ½ 

½  0 

1  ½ 

½  0 

½  1 

½  1 

8

3

Anish Giri (2776)

0  ½ 

½  ½ 

½  1 

½  1 

½  0 

1  0 

½  1 

4

 Fabiano Caruana (2820)

½  ½ 

½  1 

½  0 

0  ½ 

½  ½ 

1  ½ 

½  1 

5

Ding Liren (2791)

0  1 

0  ½ 

½  0 

1  ½ 

½  1 

½  1 

0  ½ 

7

6

 Alekszandr Griscsuk (2777)

½  ½ 

½  1 

½  1 

½  ½ 

½  0 

½  0 

½  ½ 

7

7

 Kirill Alekszejenko (2696)

½  0 

½  0 

0  1 

0  ½ 

½  0 

½  1 

½  ½ 

8

 Wan, Hao (2763)

0  0 

½  0 

½  0 

½  0 

1  ½ 

½  ½ 

½  ½ 

5

Tejmur Radzsabov pályafutásának legfontosabb versenyei, sikerei

Az azeri sakkozás egyik legnagyobb csillaga 1987. március 12-én Bakuban született. Tallinban 1997-ben megnyerte a 10 éven aluliak Európa-bajnokságát, egy év múlva honfitársával, Vugar Gasimovval holtversenyben végzett az élen, de a Bucholz-pontszámítás riválisának kedvezett. 2000-ben nagymesteri normát is teljesítve nyerte Budapesten az Első Szombat nagymesterversenyt, egy ponttal előzte meg Berkes Ferencet. Egy év múlva „csak” második a Corus „B” tornán, a nagymesteri cím vigasztalja, hogy nem harcolta ki a szuperversenyen való indulás jogát.

Elnöki szabadkártyával játszhatott 2001-ben a moszkvai kieséses rendszerű világbajnokságon, de az észt Jan Elveszt a második körben útját állta. Egyre rangosabb tornákra kapta a meghívókat, Dos Hermanasban, Szarajevóban, a Najdorf-emlékversenyen edződött. 2003-ban 2624-es pontszámmal játszhat a Corus-tornán, ötvenszázalékos eredményt ért el. A linaresi tornán -3-mal utolsó, de nagy szenzációként legyőzte a tornán Lékó Péter és Vlagyimir Kramnyik mögött harmadik Garri Kaszparovot. Dortmundban begyűjtötte Viswanathan Anand „skalpját” is, ötven százalékot ért el, ahogy a következő linaresi megmérettetésén is.

Tripoliban bronzérmes a kieséses rendszerű vb-n

2004-ben a kieséses rendszerű vb-n Tripoliban az elődöntőig menetelt, az angol Michael Adams állította meg. Egy év múlva a Varsóban megrendezett Európa-bajnokságon nagy hajrával lett ezüstérmes. Fokozatosan lépkedett előre a világranglistán, a 2005 októberében bekerült a 2700 Élő-pontosok „klubjába”. Ennek tükrében meglepetés volt, hogy a Világkupán a legjobb 32 között búcsúzni kényszerült, a holland Loek van Wely a rájátszásban legyőzte őt. 2006-ban Linaresben Veszelin Topalovval, a bieli tornán az Magnus Carlsennel a második helyet osztotta. A villám-világbajnokságon bronzérmes lett.

Ragyogóan kezdte a 2007-es esztendőt, Levon Aronjan és Veszelin Topalov társaságában holtversenyben első Wijk aan Zee-ben, az áprilisi világranglistán a hetedik 2747 ponttal. A Világkupán a harmadik kiemelt, de a második körben kettős vereséget szenvedett a lengyel Bartlomiej Maciejától. Az új évet az ACP rapid Világkupájának megnyerésével kezdte, a Corus-tornán holtversenyben Ananddal harmadik. Linaresben ötvenszázalékos, a bakui Grand Prix-versenyen – 1-gyel csak nyolcadik. Szófiában harmadik, Szocsiban a Grand Prix-tornán második, majd Elisztában holtversenyben első, a világranglistán 2761 ponttal hatodik. A Grand Slam-döntő hatos mezőnyében az ötödik. 2009-ben Wijk aan Zee-ben holtversenyben második, Linaresben gyengélkedik. Az áprilisi listán már ötödik a rangsorban, de októberben búcsúznia kellett a top 10-től. Újvidéken éltáblása volt a csapat Európa-bajnokságon aranyérmes azeri válogatottnak. A Világkupán ismét a második forduló számára a végállomás, az orosz Szakajev tréfálta meg.

Tejmur Radzsabov az asztrahányi Grand Prix-tornán ötös holtversenyben lett második, a helyezésért kapott pontszámmal az összesítésben második lett Levon Aronjan mögött, ami számára világbajnok-jelöltséget jelentett. A báznai szuperversenyen holtversenyben második, a villám-világbajnokságon ezüstérmes. A kazanyi világbajnok-jelölti párharc előtt Tejmur 2744 pontjával a májusi világranglistán a 13. volt, az azeri rangsorban Sahriyar Mamedgyarov és  Vugar Gasimov is megelőzte őt.

Kazanyban a sakkóra meghibásodása Kramnyiknak segített

Kazanyban a technika ördöge is befolyásolta Vlagyimir Kramnyikkal vívott párharcát. Az ínyenceknek persze tanulságos volt, ahogy a négy klasszikus partiban miként fogták ki egymás vitorlájából a szelet, mindketten remekül felkészülten játszottak. A rapidpartikban sem történt sok említésre méltó. A villámpartik (5-5 perc és 3-3 másodperc lépésenként) aztán alaposan borzolták az idegeket. Az orosz exvilágbajnoktól szokatlan elnézés döntötte el az első játszmát azeri ellenfele javára. A visszavágón aztán megdöbbentő eset történt. Radzsabov látszólag már hárította Kramnyik minden nyerési kísérletét, de a 60. lépése után a digitális óra felmondta  a szolgálatot.

Döbbent pillanatok, amit az élő közvetítés segítségével az öt kontinensen is láthattak a sakkrajongók. A nagy kapkodásban eltűntek a másodpercek a kijelzőről. Megindult a párbeszéd a bíróval, hogy mi a teendő? Hosszas egyeztetés után nem új játszma következett, hanem a videóról megállapították, hogy kinek mennyi ideje van, s folytatódott a játszma. Radzsabovot zavarta meg jobban a közjáték, tartható állását sorozatos hibákkal elvesztette. Kramnyik kiegyenlített, majd megnyerte a következő kétjátszmás meccs első partiját, remivel pedig az elődöntőbe jutott. A mérkőzést követő sajtótájékoztatón Kramnyik dicsérte Radzsabov remek felkészülését. Az orosz exvilágbajnok elismerte, hogy a szerencsésebb versenyző volt, pályafutása egyik legnehezebb küzdelmén van túl. Radzsabov is higgadtan nyilatkozott, örült Kramnyik elismerésének, bár kicsit bosszankodott, hogy kihagyta a nagy esélyt.

A báznai tornán holtversenyben harmadikként végzett. A Világkupán Vaszilij Ivancsukkal a negyeddöntőben rájátszásban kényszerült búcsúra. A görögországi Porto Carrasban megrendezett 18. csapat Európa-bajnokságon az azeri válogatott ezüstérmes lett, Radzsabov az éltáblán ötvenszázalékos eredményt ért el. A Tata Steel szuperversenyen, veretlenül, Carlsen és Caruana társaságában,  a  Tal-emlékversenyen Caruanával végzett holtversenyben a második helyen.

Az isztambuli sakkolimpián jól játszott az éltáblán, 9 partiból 6,5 pontot szerzett, harmadik lett a legjobbak között, a csapat a csalódást jelentő tízedik helyen végzett. A Klubcsapatok Európa-kupáján a SOCAR Azerbajdzsán a „külső körön” tört előre, utolsó két meccsén riválist győzött le és a Berger-Sonneborn pontszámuknak köszönhetően megnyerték a viadalt, Radzsabov 6-ból 4 pontot ért el.

Tejmur Radzsabov 2011 őszén lépett nagyot előre, a novemberi listán már ötödik volt 2781 ponttal, 2012 júliusa óta a londni világbajnok-jelölti döntőig őrizte a negyedik helyet, a 2793 Élő-pont pályafutásának csúcspontja volt. A londoni viadal egyik titkos favoritja volt, de nagy bukás volt szereplése, csak 4 pontot szerezve lett utolsó. A Világkupán a legjobb 32 között Peter Szvidlertől szenvedett vereséget. Varsóban tagja volt a csapat Európa-bajnokságin aranyérmes válogatottnak.

Hosszabb szünet után a Gasimov emlékversenyen tért vissza az elitbe. 2015-ben Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij mögött harmadik volt a rapid világbajnokságon. A Gasimov emlékversenyek mellett rendszeres résztvevője volt a Klubcsapatok Európa-kupájának. A Világkupán a 32 között ismét Peter Szvidler állította pirosra előtte a szemafort.

2017-ben a Grand Prix-sorozaton vett részt, a genfi tornán nagyszerű első helyezést ért el, az összetett pontversenyben harmadik lett, így nem jutott ki a berlini világbajnok-jelölti döntőre. A Világkupán már a második körben búcsúzni kényszerült, az orosz Vladiszlav Artyemijev jobban snellezett nála. Két év után visszakerült a top húszba. Krétán a csapat Eb-n ismét aranyérmes válogatott második tábláján remekelt, ezüstérmes lett. 2018-ban Batumiban a sakkolimpián az együttes a vártnál jóval szerényebb helyezést ért, csak a tizenötödik helyen végzett, de Radzsabov bronzérmet vehetett át egyéni eredményéért.

A Világkupa győztese lett

A 2019-es kieséses rendszerű Grand Prix-sorozaton Moszkvában játszott, az első körben kapott ki Hikaru Nakamurától. Jól sikerült a Világkupa előtti főpróbája, Dortmundban másodikként végzett.

Tejmur Radzsabov a szeptemberi világranglistán a tizenötödik volt, a rajtlistán tizedikként emelték ki.

Hanti-Manszijszkban Tejmur Radzsabov győzelmével a fejeződött be a Világkupa. A 128 résztvevős, kieséses rendszerű viadal döntőjének rájátszásában 4-2-re nyert a kínai Ding Liren ellen, összesítésben 6-4-re győzte le a rajtlistát vezető, a világranglistán harmadik riválisát. A csatározásukban a négy rapidparti döntetlennel ért véget, Radzsabov nagy izgalmak után a két villámjátszmában diadalmaskodott. Mindketten kiharcolták a 2020.évi világbajnok-jelölti döntőben a szereplés jogát.

Tejmur Radzsabov útja a győzelemig:

Tejmur Radzsabov (azerbajdzsáni, 2758) – Helgi Dam Ziska (2533) 1.5 – 0.5 (1 – 0, döntetlen)

Szanan Szjugirov (orosz, 2662) – Tejmur Radzsabov 1,5 – 2,5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen, 0 - 1)

Tejmur Radzsabov – Daniel Juffa (orosz, 2577) 1,5 – 0,5 (1 – 0, döntetlen)

Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2767) – Tejmur Radzsabov (azerbajdzsáni, 2758) 2,5 – 3,5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen, döntetlen, döntetlen 0 - 1)

Jeffery Xiong (amerikai, 2707) – Tejmur Radzsabov 0,5 – 1,5 (döntetlen, 0 – 1)

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2774) - Tejmur Radzsabov   0,5 – 1,5 (döntetlen, 0 – 1)

Tejmr Radzsabov – Ding Liren (kínai, 2811) 6 – 4 (döntetlen, 0 – 1, 1 – 0, döntetlen, döntetlen, döntetlen, döntetlen, döntetlen, 1 – 0, 1 – 0)

Tejmur Radzsabov többször is kérte a koronavírus-járvány miatt a világbajnok-jelölti döntő elhalasztását,  kérésté elutasították, az azerbajdzsáni nagymester visszalépett. A FIDE vezérkara Radzsabovnak az idei világbajnok-jelölti döntőre szabadkártyát szavazott meg. Tejmur Radzsabov sjátszott a válogatottban az online sakkolimpiákon.

Tavaly résztvevője volt a Meltwater Cha,pions Chess Tour kilenc versenyből és a döntőből álló sorozaton. Az Airthings Masters viadalt megnyerte, az Opera Euro tornán bronzérmes, a döntőben a második, az összetett pontversenyben negyedik lett. A Grand Chess Tour  pontversenyében tizedik.

A csapat Európa-bajnokságon válogatottjuk a hajrában rosszul taktikázott, lecsúsztak a dobogóról, csak ötödikek lettek. A világbajnok-jelölti döntő előtt Tejmur Radzsabov a stavangeri Norway Chess viadalon kilencedik lett, a torna második félidejében játszott eredményesebben.

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Budapest 12 napig a sakkozás fővárosa, kezdődik a 45. Sakkpépmpia7
2024. 09. 11.

Fabiano Caruana a GCT SuperUnited Croatia rapidverseny győzteae, 3 pont az előnye 
2024. 07. 13.

Zágrábban ma kezdődik a Grand Chess Tour 2024 harmadik versenye, a SuperUnited Croatia
2024. 07. 10.

Fabiano Caruana a bukaresti Superbet Chess Classic győztese, rapid rájátszádban legyőzte ruválisait
2024. 07. 06.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 30 pontos  előnnyel vezet Hikaru Nakamura előtt 
2024. 07. 02.

A bukaresti Superbet Chess Classsic viadalon Fabiano Caruana játszik címvédőként
2024. 06. 26.

Stavangerben Carlsen hatodszor győzött, két ponttal előzte meg Nakamurát, Ju Wenjun 3 pontos előnnyel nyert
2024. 06. 08.

A Norway Chess 2024 viadalok utolsó fordulója előtt Carlsen és Ju Wenjun is másfél pontos előnnyel vezet
2024. 06. 07.

Carlsen wlőnye egy pontra nőtt, Ju Wenjun ismlt az élen
2024. 06. 05.

Carlsen udőtúllépéssel vesztett, Nakamura hátránya fél pontra csökkent, Muzicsuk előnye fél pont
2024. 06. 04.

Ding Liren kétlépéses mattot nézett el Carlsen ellen, a norvég világelsp átvette a vezetést
2024. 06. 03.

Félidőben Nakamura egypontos előnnyel vezet Carlsen előtt, Vaishali előnye is egy pont, Muzicsuk a mésodik
2024. 06. 02.

A világranglisták éllovasai megőrizték vezető pozíciójukat
2024. 06. 01.

A Norway Chess 2024 Noway viadallokon a négy forduló után Nakamura és Vaishali vezet
2024. 05. 31.

A 18 éves Praggnanandhaa legyőzte Carlsent, átvette a vezetést, Caruana nyert Ding Liren ellen
2024. 05. 30.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog