Help Sales ÁSZF

A Tal-emlékverseny második fordulójában Anand világossal, Giri sötéttel győzött

Címkék: X. Tal-emlékverseny Moszkva

A Moszkvában zajló X. Tal-emlékverseny második fordulójában az indiai exvilágbajnok Viswanathan Anand világossal spanyol megnyitású partiban legyőzte az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarovot. A generációs párbajban a 22 esztendős holland Anish Giri sötéttel nyert a torna doyenje, a 48 éves izraeli Borisz Gelfand ellen. Az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik nem tudta feltörni a kínai Li Chao védőállását. Gyors döntetlen született az orosz Jevgenyij Tomasevszkij és az örmény Levon Aronjan partijában, valamint az orosz rangadón, Peter Szvidler és Jan Nepomnjacsij elméleti párbajában. A szerdai pihenőnap után csütörtökön folytatódik a pontvadászat.

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

A torna második játéknapján két játszmában született döntés, az indiai exvilágbajnok Viswanathan Anand világossal, a holland Anish Giri sötéttel játszva győzött. Anand és az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov a spanyol megnyitás egyik főváltozatában küzdött meg. A változatot jól ismerjük többek között a tavalyi Világkupa elődöntőjében Anish Giri és Peter Szvidler csatájából. Giri a királyszárnyi akciót a Hg3 tervvel folytatta, Vishy Anand huszárját e3-ra vezényelte.

A kritikus állás a 23. lépésben alakult ki, Mamedgyarov gyalogot áldozott, majd tisztet is. Úgy tűnt, hogy az áldozatért elegendő kompenzációt kap, de meglepő módon a bonyodalmak helyett vezércserével rosszabb végjátékot vállalt. Anand anyagi előnyét kisebb technikai nehézség után érvényesítette.

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

A generációs párharcot a 22 éves Anish Giri sötéttel nyerte meg a viadal doyenje, a 48 esztendős izraeli Borisz Gelfanddal szemben. Giri nem is oly régen még a 2800 Élő-pontot ostromolta, a januári világranglistán harmadik volt 2798 ponttal, azóta kilenc helyet rontott és 43-mal lett szegényebb, bizonytalanná vált a játéka, bírálták őt sok remijéért. Gelfand ellen bátran sakkozott, jó érzékkel használta ki, hogy rutinos ellenfele korán feloldotta a centrumfeszültséget, majd egyre nagyobb időzavarba került. Giri gyalogáldozatáért jó játékot kapott, Gelfand az idő szorításában többször is hibázott, királyállásának végzetes meggyengítése után már nem volt védelme.

Az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik nem tudta feltörni a kínai Li Chao védőállását, az orosz huszárjáték jó fegyvernek bizonyult.

Két játszma gyors döntetlennel ért véget. Az orosz Jevgenyij Tomasevszkij tegnapi gyors veresége után a lépésismétlést választotta az örmény Levon Aronjan ellen. Az orosz rangadón Peter Szvidler és Jan Nepomnjacsij a Grünfeld védelemben vívott elméleti párbaja is pontosztozkodással zárult.

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

A 2. forduló eredményei:

Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2808) – Li Chao (kínai, 2746) döntetlen (Orosz huszárjáték, 60)

Viswanathan Anand (indiai, 2776) – Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2761) 1 – 0 (Spanyol megnyitás, 54)

Borisz Gelfand (izraeli, 2743) – Anish Giri (holland, 2755)  0 – 1 (Királyindiai védelem, 36)

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2731) – Levon Aronjan (örmény, 2795) döntetlen (Vezércsel, 23)

Peter Szvidler (orosz, 2745) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2740) döntetlen (Grünfeld védelem, 22)

A verseny állása:

1-3. Viswanathan Anand, Anish Giri és Jan Nepomnjacsij 1,5 pont

4-7. Peter Szvidler, Vlagyimir Kramnyik, Li Chao és Levon Aronjan 1

8-10. Jevgenyij Tomasevszkij, Borisz Gelfand és Sahriyar Mamedgyarov 0,5

A csütörtöki 3. forduló párosítása:

Jan Nepomnjacsij – Vlagyimir Kramnyik

Levon Aronjan – Peter Szvidler

Anish Giri – Jevgenyij Tomasevszkij

Sahriyar Mamedgyarov – Borisz Gelfand

Li Chao – Viswanathan Anand

Anand,V (2776) - Mamedgyarov,S (2761)
Spanyol megnyitás [C92]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.Be1 b5 7.Fb3 d6 8.c3 0-0 9.h3 Fb7 10.d4 Be8 11.Hbd2 exd4 12.cxd4 Hd7 13.Hf1 Ha5 14.Fc2 Ff6 15.Bb1 c5 16.d5 Hc4 17.b3 Hce5 18.H3h2 Hg6 19.He3

A tavalyi Világkupa elődöntőjében Anish Giri a 19.Hg3 Fc8 20.Bf1 Hb6 21.Hg4 Fxg4 22.hxg4 h6 23.Hf5 He7 24.He3 b4 25.g3 a5 folytatásban egyre kevésbé talált megoldást, Peter Szvidler vezérszárnyi akcióval átvette a kezdeményezést, és döntőt, világbajnok-jelöltséget érő győzelmet ért el.

19...Fc8 20.Fd2 b4 21.Hhg4 a5 22.Hxf6+ Vxf6 23.g3 a4 24.bxa4 Hde5 25.f4

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

25...Hxf4!?

Úgy tűnt, hogy a tisztáldozatért Sahriyar Mamedgyarov elegendő kompenzációt kapott.

26.gxf4 Vxf4 27.Hf1 Vh4

Számításba jött a 27...Hf3+ 28.Kh1 Vf6 29.Be3 Hd4 választás.

28.Be3 Fxh3 29.Ve2

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

29...Vg4+?!

A bonyodalmakat kedvelő azerbajdzsáni nagymestertől meglepő volt a vezércsere, rosszul értékelte az állást. 29...Fg4 30.Vg2 Vf6 31.Hh2 Fd7 32.Bf1 Ve7 33.Bg3 Hg6 figyelmet érdemelt.

30.Vxg4 Fxg4 31.a3 Hf3+ 32.Kf2 Hd4 33.Bb2 bxa3 34.Bxa3 Hxc2 35.Bxc2 Bxe4

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

36.a5 Fc8 37.Be3 Bf4+ 38.Bf3 Be4 39.Bb2 Fa6 40.Fc3 h5

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

41.Hg3 Bh4 42.Bb6 Bh2+ 43.Kg1 Bc2 44.Hf5 Fc4 45.Be3 Kh7 46.Bxd6 Bb8 47.Bb6 Bxb6 48.axb6 Fxd5 49.Hxg7 Bg2+ 50.Kf1 Bg6

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

51.Hxh5 Fc4+ 52.Kf2 Bxb6 53.Hf6+ Kh6 54.Bg3 és sötét feladta

Gelfand,B (2743) - Giri,A (2755)
Királyindiai védelem [E61]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.g3 Fg7 4.Fg2 0-0 5.Hc3 Hc6 6.e3 d6 7.Hge2 e5 8.0-0 exd4 9.exd4 He7 10.Ff4 Hf5 11.Vc1 Be8 12.h3 c6 13.g4 He7 14.Fh6 d5 15.c5

A centrumfeszültség feloldása sötétnek kedvezett. 15.b3 Fd7 (15...Fxh6 16.Vxh6 dxc4 17.bxc4 Fe6 18.d5) 16.Be1 Bc8 17.Hg3 Va5 18.Fxg7 Kxg7 19.Be5 h6 20.Vd2 folytatásban a torna doyenje kedvezőbb esélyekkel játszhatott volna.

15...b6 16.cxb6 axb6 17.Be1 Fh8 18.Vf4 Hd7

A torna legfiatalabb résztvevője megérezte a lehetőséget. Borisz Gelfandnak mindössze 18 perce maradt, míg a holland titán időmilliomos volt a több, mint egy órájával.

19.Vd2 Hf8 20.Hf4 He6 21.Hce2

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

21...c5

A gyalogáldozat helyett számításba jött a 21...Hc7 22.Hc3 Fb7 terv is.

22.dxc5 bxc5 23.Hxd5?!

Gelfand a mohóságáért később megfizetett. 23.Hc3 Ba6 24.Bac1 Va5 25.Hfxd5 Hxd5 26.Vxd5 Fd4 27.a4 Bd8 28.Vf3 volt a jó döntés.

23...Fb7 24.Hec3

Az idő szorításában egyre nehezebb higgadtan számolni. 24.Hxe7+ Vxe7 25.Hf4 Fxg2 26.Hxe6 Fc6 27.Fg5 Va7 28.Hd8 Fe4 dinamikus egyensúlyú pozícióhoz vezetett volna.

24...Hxd5 25.Hxd5 Fd4

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

26.Hc3?!

Újabb pontatlanság. 26.Hf4 Fxg2 27.Kxg2 Vb6 28.Hxe6 Bxe6 29.Bxe6 Vxe6 30.Fe3 még mindig remiesélyt adott volna.

26...Fxg2 27.Kxg2 g5 28.h4? gxh4

Figyelmet érdemelt a 28...Hf4+ 29.Kf3 f6 30.hxg5 fxg5 31.Be4 Bxe4 32.Hxe4 Vd5 folytatás.

29.He4 Vd5 30.f3 Bad8

Pontosabb volt a 30…Kh8 lépés.

31.Bad1 Kh8 32.Fg5

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

32...f5!

Giri a minőségáldozattal remek megoldást talált!

33.Fxd8 Bxd8 34.gxf5?

Nehéz állásban vesztőlépés, a világos királynak többé nincs védelme. 34.Hg5 h3+ 35.Kh2 Fe5+ 36.Kh1 Vxd2 37.Bxd2 Bxd2 38.Hxe6 Fg3 folytatásban is sötétnek nyerőesélyei lettek volna.

34...Vxf5 35.Kh1 Bg8 36.Bf1 Fe5 és világos feladta

Kramnyik,V (2808) – Li Chao (2746)
Orosz huszárjáték [C42]

1.e4 e5 2.Hf3 Hf6 3.Hxe5 d6 4.Hf3 Hxe4 5.d4 d5 6.Fd3 Hc6 7.0-0 Fe7 8.Hbd2 Ff5 9.Be1 Hxd2 10.Vxd2 Fxd3 11.Vxd3 0-0 12.c3 h6 13.Be2 Fd6 14.Vf5 He7 15.Vh5 Hg6 16.Fd2 Ff4 17.g3 Fxd2 18.Hxd2 Vg5 19.Vxg5 hxg5 20.Bae1

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

20...f6 21.Hf1 Bad8 22.He3 Bfe8 23.Hf5 Bxe2 24.Bxe2 Kf7 25.Kg2 Bd7 26.Kf3 Hf8 27.h4 g6 28.Hh6+ Kg7 29.Hg4 gxh4 30.gxh4 Kf7 31.Hh6+ Kg7 32.Hg4 Kf7 33.Be1 Bd6 34.He3 He6

Teljes kiegyenlítés, Vlagyimir Kramnyik még sokáig próbálkozott.

35.Bh1 Hg7 36.a4 a6 37.b4 Bd8 38.b5 a5 39.Hg2 Hh5 40.Bb1 b6 41.Bc1 Hg7 42.Bh1 Hh5 43.Be1 Bd7 44.Kg4 Bd8 45.Kf3 Bd7 46.He3 Hg7 47.Hg4 Hf5 48.Bh1 Bd8 49.h5 g5 50.Ke2 Bh8 51.Kd3 Hh4 52.f4 Hg2 53.fxg5 Hf4+ 54.Ke3 Bxh5 55.Bxh5 Hxh5 56.gxf6 Hxf6 57.Hf2 Ke6 58.Kf4 He8 59.Hg4 Hd6 60.He3 He4 és döntetlen

Szvidler,P (2745) - Nepomnjacsij,J (2740)
Grünfeld védelem [D80]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.Fg5 Fg7 5.Fxf6 Fxf6 6.cxd5 c5 7.dxc5 Hd7 8.e3 0-0 9.Fc4 Hxc5 10.Hge2 Va5 11.0-0 Vb4 12.Fb3 Ff5 13.Hd4

Az elméleti párbajban Peter Szvidler újított. A 13.Fc2 Fg4 (13...Vxb2 14.Fxf5 Fxc3 15.Bb1 Vd2 16.Hxc3 Vxc3 17.Bc1 Vb4) 14.Bb1 Fxe2 15.Hxe2 Fxb2 16.Hf4 Va3 17.Hd3 Hxd3 18.Fxd3 folytatás egyenlő esélyhez és remihez vezetett Nyikita Vityjugov és Alekszandr Griscsuk tavalyi partijában.

13...Fd3 14.Be1 Bfd8 15.Vd2 a5 16.a3 Vb6 17.Fa2 Bac8 18.Bac1 Fa6 19.Bb1 Fd3 20.Bbc1 Fa6 21.Bb1 Fd3 22.Bbc1 és döntetlen

Tomasevszkij,E (2731) - Aronjan,L (2795)
Vezércsel [D56]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fe7 5.Fg5 h6 6.Fh4 0-0 7.e3 He4 8.Fxe7 Vxe7 9.Bc1 c6 10.Vc2 Hd7 11.Fe2 Hxc3 12.Vxc3 dxc4 13.Vxc4 e5 14.0-0 exd4 15.Hxd4 Hb6

A 2. Sinquefield Kupán Levon Aronjan a 15...Hf6 16.b4 Fd7 17.Bfd1 Bfe8 18.Vc5 g6 19.a4 Vxc5 20.bxc5 változatban küzdött meg Magnus Carlsennel.

16.Vc3 Hd5 17.Vb3 a5 18.a3 a4 19.Vc4 Hb6 20.Vc3 Hd5 21.Vc4

Az első fordulóban elszenvedett veresége után Jevgenyij Tomasevszkij a békés megoldás, a lépésismétlés mellett döntött.

21...Hb6 22.Vc3 Hd5 23.Vc4 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

Fotók: Jetyeri Kublasvili

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

A Tata Steel Masters kilencedik fordulójában Giri és Caruana győzött, befogták Firouzját
2021. 01. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog