Help Sales ÁSZF

A szupernagymesterek időzavarban sokat hibáztak, két csapat nyert harmadszor is

Címkék: Orosz csapatbajnokság 2013

A Szocsihoz közeli Loo üdülőhelyen zajló orosz csapatbajnokság harmadik fordulójában a Szentpétervári Sakkszövetség és a Malahit csapata ismét győzött. A Malahit fontos rangadót nyert az ukrán Vaszilij Ivancsukkal megerősített Ekonomiszt ellen, a szentpéterváriak immár Peter Szvidlerrel az éltáblán a Kazany gárdáját győzték le. A két vezető együttes a negyedik játéknapon játszik nagy derbit. A Jugra minimális arányban nyert, az orosz női válogatott kapitánya, Szergej Rublevszkij nyerése jelentette az oly értékes két meccspontot, Lékó Péter az indiai Krishnan Sasikirannal osztozott meg a ponton.

A harmadik játéknapon a Malahit és az Ekonomiszt mérkőzés állt az érdeklődés középpontjában. A rajtlista első és második helyezettjének összecsapása az egykor Jekatyerinburg néven szereplő Malahit 4-2-es győzelmével ért véget. Az éltáblán a 2004-es sakkolimpián még ukrán színekben aranyérmet szerző Szergej Karjakin csatázott Vaszilij Ivancsukkal. A londoni világbajnok-jelölti versenyen nem éppen kirobbanó formában játszó, de Magnus Carlsent és Vlagyimir Kramnyikot is a hajrában legyőző Ivancsuk csak tegnap érkezett meg a csapatbajnokság színhelyére, míg Karjakin fájdalmas vereséget szenvedett a grúz Baadur Zsobavától. Nem múlt el nyomtalanul a vereség hatása, ahogy Ivancsuk sem feledte gyengébb londoni teljesítményét. Karjakin többször is jelentős előnyhöz vezető folytatást hagyott kihasználatlanul, Ivancsuk elmulasztotta a jobb védekezést, a kölcsönös tévelygések vége lépésismétléses döntetlen lett.

Két eredeti stílusú, időzavarra hajlamos szupernagymester csatázott a második táblán. Alekszandr Morozevics és Alekszandr Griscsuk partija sem nélkülözte a fordulatokat. Korai volt Griscsuk centrumrobbantása, Morozevics jobb állásban vezérét védtelen mezőre tette, feltámadt sötét világoson mozgó futója, ami végzetesnek bizonyult. A kölcsönös kapkodásban sokat hibáztak, Griscsuk azonnali nyerést is kihagyott, az időkontroll után már észrevette a nyerést adó manővert. Az azeri Sahriyar Mamedgyarov meggyőző játékkal nyert, a három hátsó táblán remik születtek.

A Szentpétervári Sakkszövetség csapata érvényesítette a papírformát. Peter Szvidler is sakkasztalhoz ült, az amerikai Gata Kamskyval osztozott meg a ponton, a többi táblán a szentpéterváriak jóval esélyesebbek voltak, hárman nyerni tudtak.

A Jugra és a Navigator meccse örökös sakkos döntetlennel indult, Dmitrij Jakovenko korai támadása nem ütött át, az izraeli Emil Szutovszkij jobban is védekezhetett volna. Lékó Péter sötéttel katalán megnyitású partiban remizett az indiai Krishnan Sasikirannal. A társak is sorban remiztek, míg az orosz női válogatott kapitánya, Szergej Rublevszkij érdekes bástyavégjátékban érvényesítette előnyét, a győzelme nagyon értékes két meccspontot jelentett, a moszkvai SHSM „Nase Naszledije” lesz a következő ellenfelük.

A 3. forduló eredményei:

Kazany (4, 9,5) – Szentpétervári Sakkszövetség (4, 8,5)  1,5 – 4,5

Gata Kamsky (amerikai, 2741) – Peter Szvidler (2747)  döntetlen

Artyom Tyimofejev (2616) – Nyikita Vityjugov (2712)  0 - 1

Suat Atalik (török, 2593) – Perez Lenier Dominguez (kubai, 2723)  döntetlen

Ildar Ibragimov (2567) – Szergej Movszeszjan (örmény, 2695) döntetlen

Artem Iljin (2538) – Zahar Jefimenko (ukrán, 2697)  0 - 1

Ramil Haszangatin (2496) – Makszim Matlakov (2653)  0 - 1

 

Malahit (4, 7,5) – Ekonomiszt – SGSEU (3, 7)  4 - 2

Szergej Karjakin (2786) – Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2757)  döntetlen

Alekszandr Griscsuk (2764) – Alekszandr Morozevics (2758)  1 - 0

Sahriyar Mamedgyarov (2766) – Jevgenyij Tomasevszkij (2722)  1 – 0

Alekszej Shirov (lett, 2700) – Dmitrij Andrejkin (2727)  döntetlen

Viorel Bologan (moldáviai, 2681) – Jevgenyij Alekszejev (2695)  döntetlen

Alekszandr Rjazancev (2705) – Pavel Eljanov (ukrán, 2703)  döntetlen

 

Jugra (3, 8) – Navigator (3, 8,5)  3,5 – 2,5

Dmitrij Jakovenko (2734) – Emil Szutovszkij (2671)  döntetlen

Lékó Péter (magyar, 2744) – Krishnan Sasikiran (indiai, 2663)  döntetlen

Anton Korobov (ukrán, 2698) – Eltaj Safarli (azeri, 2644)  döntetlen

Alekszej Drejev (2654) – Nikolaj Csadajev (2582)  döntetlen

Szergej Rublevszkij (2688) – Vaszilij Jemelin (2588)  1 - 0

Denisz Hiszmatullin (2640) – Mihail Mozsarov (2523)  döntetlen

 

SHSM „Nase Naszledije” (3, 7,5) – PGMB Rosztov (2, 6,5)  4,5 – 1,5

Fabiano Caruana (olasz, 2772) – Baadur Zsobava (grúz, 2702)  1 - 0

Jan Nepomnjacsij (2708) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2702) 1 - 0

Le Quang Liem (vietnami (2717) – Szanan Szjugirov (2657)  döntetlen

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2700) – Szergej Azarov (fehérorosz, 2626)  döntetlen

Borisz Gracsev (2693) – Pavel Szmirnov (2628)  döntetlen

Daniil Dubov (2614) – Ivan Popov (2627)  1 - 0

 

Belorecsenszk (2, 8,5) – Politeknik (2, 6)  3 - 3

Zsiguli (2, 7,5) – Rakita (2, 5,5)  3,5 – 2,5

EGU-Perszpektiva (2, 5,5) – Atom Desznogorszk (0, 0,5)  3 - 3

Tver (0, 2) – Csigorin Sakk-klub (0, 4,5)  2 - 4

Jamal (0, 3) – Kaluga (0, 2)  4 - 2

 

A csapatbajnokság állása:

1. Szentpétervári Sakkszövetség 6 meccspont, 13 pont

2. Malahit  6, 11,5

3. SHSM „Nase Naszledije” Moszkva  5, 12

4. Jugra 5, 11,5

5. Zsiguli  4, 11

6. Kazany  4, 11

7. Belorecsenszk 3, 11,5

8. Navigator 3, 11

9. Ekonomiszt – SGSEU  3, 9

10. Politeknik  3, 9

11. EGU – Perszpektiva 3, 8,5

12. Csigorin Sakk-klub  2, 8,5

13. PGMB Rosztov 2, 8

14. Rakita  2, 8

15. Jamal  2, 7

16. Atom Desznogorszk 1, 3,5

17. Kaluga  0, 4

18. Tver  0, 4

 

A 4. forduló párosítása:

Szentpétervári Sakkszövetség (6, 13) - Malahit  (6, 11,5)

Jugra 5, 11,5 - SHSM „Nase Naszledije” Moszkva  (5, 12)

Zsiguli  (4, 11) - Kazany  (4, 11)

Ekonomiszt – SGSEU  (3, 9) - EGU – Perszpektiva  (3, 8,5)

Navigator (3, 11) - Belorecsenszk  (3, 11,5)

Politeknik  (3, 9) - Rakita  (2, 8)

Csigorin Sakk-klub  (2, 8,5) - Jamal  (2, 7)

PGMB Rosztov (2, 8) - Atom Desznogorszk  (1, 3,5)

Kaluga  (0, 4) - Tver  (0, 4)

Sasikiran,K (2663) - Lékó,P (2744)
Katalán megnyitás [E05]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.g3 d5 4.Fg2 Fe7 5.Hf3 0-0 6.0-0 dxc4 7.Va4 a6 8.Vxc4 b5 9.Vc2 Fb7 10.Fd2 Fd6 11.Bd1 Hbd7 12.Fa5 Vb8 13.b4 e5 14.Hc3

A 2007-es mexikói világbajnokságon Viswanathan Anand a 14.Hbd2 exd4 15.Hxd4 Fxg2 16.Kxg2 c5 17.bxc5 Fxc5 18.H2b3 Fa3 19.e4 He5 20.Hf5 folytatásban remizett Borisz Gelfanddal.

14...exd4 15.Hxd4 Fxg2 16.Kxg2 Vb7+ 17.Kg1 Bfe8 18.a4 Fe5 19.axb5 Fxd4 20.Bxd4 axb5 21.Bad1 He5 22.Hd5 Hxd5 23.Bxd5 c6 24.Bd6 Ve7 25.Vf5

 

 

 

25...Hc4 26.Bd7 Ve6 27.Vxe6 Bxe6 28.Ba7 Bee8 29.Bdd7 Bxa7 30.Bxa7 g6 31.e3 Hxa5 32.bxa5 Be4 33.Bc7 Ba4 34.Bxc6 Bxa5 35.Bb6 Ba1+ 36.Kg2 Bb1 37.g4 b4 38.g5 b3 39.Kf3 b2 40.h4 Kg7 41.Ke4 és döntetlen

Karjakin,S (2786) - Ivancsuk,V (2757)
Szicíliai védelem [B46]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 e6 5.Hc3 a6 6.Hxc6 bxc6 7.Fd3 d5 8.0-0 Hf6 9.Be1 Fe7 10.e5 Hd7 11.Vg4 Kf8 12.b3 c5 13.Ha4 Fb7 14.c4 d4 15.Fd2

Szergej Karjakin tért el a taskenti GP-tornán látott Lékó-Szvidler partitól. Nagymesterünk a 15.Hb2 h5 16.Ve2 változat mellett döntött.

15...Vc7 16.Vf4 g5 17.Vg3 h5 18.f4 h4 19.Vf2 gxf4 20.Fxf4 Kg7 21.Be2 Bag8?!

Egykori honfitársa ellen Vaszilij Ivancsuk jobb játszhatott volna 21...Bh5 22.Bf1 Kh8 23.Hb2 Bg8-cal. Királya nagyobb biztonságban érezhettette volna.

22.Bf1 Vd8?

 

23.Hb2?!

Szergej Karjakin kihagyta a jelentős előnyéhez vezető 23.Fg5 Ve8 (23...Bf8 24.Hxc5! Fxg5 25.Hxb7 Vc7 26.Hd6 f5 27.exf6+ Bxf6 28.Vxd4) 24.Ff6+ Fxf6 25.Hxc5! Fxe5 26.Hxb7 Ve7 27.c5 Bh5 28.b4 jelentős előnyéhez vezető folytatást.

23...Ve8 24.Fe4 Fxe4 25.Bxe4 Bh5 26.Ve2 Bf5?

 

27.Hd3?!

Nagy bajban lett volna sötét a 27.g4 Kh8 (27...hxg3 28.Vg4+ Kh7 29.Vh3+) 28.Kh1 változatban.

27...Hf8 28.Fc1 Hg6? 29.Bxf5 exf5

 

30.Vd2?

Az orosz nagymester simán nyerhetett volna a 30.Vh5 Bh8 31.Vxf5 h3 32.e6 folytatással.

30...Bh8 31.Be1 h3! 32.g3 Vc6 33.Ve2 a5 34.Bf1 Ve4 35.Be1 Vc6 36.Bf1 Ve4 37.Be1 és döntetlen

 

Morozevics,A (2758) - Griscsuk,A (2764)
Angol megnyitás [A33]

1.c4 c5 2.Hf3 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 e6 6.g3 Vb6 7.Hb3 He5 8.e4 Fb4 9.Ve2 d6 10.Fd2 0-0 11.0-0-0 a5 12.f4 a4 13.Ha1

Alekszandr Morozevics új utat választott 13.fxe5 axb3 14.a3 dxe5 15.axb4 Ba1+ 16.Hb1 Va6 17.Fc3 Va2 18.Kd2 Bxb1 19.Bxb1 Vxb1 20.Fg2 Vc2+ 21.Ke3 Hg4+ 22.Vxg4 Vxg2 helyett.

13...Hc6 14.Hc2 a3 15.b3

 

15...d5?!

Az eredeti ötleteikről ismert nagymesterek alaposan kiélezték a küzdelmet. A robbantás azonban korainak bizonyult.

16.Fg2 dxc4 17.Vxc4 Fxc3 18.Vxc3 Hg4 19.Vf3 e5 20.f5 Hf6?! 21.Fg5 Vc5?! 22.Kb1 b6

 

23.Fxf6 gxf6 24.Bd5 Ve7 25.Bhd1 Ba5 26.Ve3 Hd4! 27.Hxd4

Morozevics végképp kiengedte az előnyét.

27...exd4 28.B1xd4

 

28...Fxf5! 29.Bd6 Fg6 30.g4 Bc8 31.h4? h5!

Griscsuk időzavarban is remekül érezte meg a felkínált esélyt.

32.gxh5 Bxh5 33.Fh3?

 

33...Be8?!

Kimaradt az azonnali nyerés a 33...Bxh4! 34.Fxc8 (34.Fg2 Ve5 35.Ve2 Bh2) 34...Bxe4 35.Bxe4 Fxe4+ 36.Kc1 Vc7+ 37.Kd2 Vxd6+ 38.Kc3 Vc7+ 39.Kb4 Vxc8 változatban.

34.Vg3 Ve5 35.Vg4? Vh2?!

Csak ki kellett volna lépni a kötésből...

36.Vg2

 

36...Vxg2?!

Az időzavar átka. Szép volt a 36...Bxe4! nyerőlépés.

37.Fxg2 Bxh4 38.Kc1 Bc8+ 39.Kd1 Kg7 40.Bd2?

 

 

40...Bc3?

A kapkodásban sokat hibáztak a szupernagymesterek. 40...Fh5+ 41.Ke1 Bf4 pontot tett volna a játszma végére.

41.Bxb6? Fh5+ 42.Ke1 Bf4 43.Bd5 Be3+ 44.Kd2 Bg3 45.Bxh5

 

 

45...Bf2+ 46.Ke1 Bgxg2 47.Bd5 Bxa2 48.Kf1 Baf2+ 49.Ke1 Bb2 50.Kf1 a2 51.Ba6 Bh2 52.Kg1 Bhd2 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog