Help Sales ÁSZF

A Szentpétervári Sakkszövetség csapata újabb rangadót nyert, megőrizte első helyét

Címkék: Orosz csapatbajnokság 2013

Az orosz csapatbajnokság ötödik fordulójában a Szentpétervári Sakkszövetség csapata újabb rangadót nyert. A Jugra együttesével vívott csatában csak egy parti dőlt el, az ukrán Zahar Jefimenko győzött. Lékó Péter ezúttal az orosz Nyikita Vityjugovval remizett. A Malahit tartja a lépést a szentpéterváriakkal, a Kazany gárdáját 4-2-re győzték le. Az SHSM „Nase Naszledije” éltáblása, az olasz Fabiano Caruana az ukrán Vaszilij Ivancsukot kényszerítette feladásra, ezzel a meccs is eldőlt a moszkvaiak javára, az Ekonomiszt másodszor kapott ki.

A bajnoki címért, illetve a Klubcsapatok Európa-kupáján való részvételt biztosító további három helyre még több együttes pályázik. A viadal ötödik játéknapján a Szentpétervári Sakkszövetség sikerrel vívta meg a Jugra elleni találkozót. A rangadókra jellemzően óvatos játék jellemezte a mérkőzést, sorban születtek a döntetlenek. Az éltáblán Peter Szvidler kis előnyét eltékozolta, két bástyát adott Dmitrij Jakovenko vezéréért cserébe, nem volt túl meggyőző elgondolása, végül lépésismétléssel lett döntetlen az ütközet. Lékó Péter és Nyikita Vityjugov szicíliai védelmű játszmájában az orosz nagymester gyalogot áldozott, a cserékkel aktív ellenjátékhoz jutott, Péter nem tudta érvényesíteni anyagi előnyét. A két meccspont sorsa a negyedik táblán dőlt el, Alekszejev Drejev világossal kapott ki az ukrán Zahar Jefimenkotól.

Könnyebb ellenfelet kapott a rajtlistán első Malahit. Messze legjobb formájától Szergej Karjakin, nem is erőltette a játékot az amerikai Gata Kamskyval szemben. Alekszandr Griscsuk újabb győzelmet aratott, 4-ből 3,5 pontjával már 11 Élő-pontot gyűjtött, következő partiját alighanem Lékó Péterrel játssza. A Malahit pihentette az azeri Sahriyar Mamedgyarovot és a lett Alekszej Shirovot is, a Kazanyt így „csak” 4-2-re győzték le.

Az SHSM „Nase Naszledije” és az Ekonomiszt ki-ki meccset játszott, a győztes moszkvaiak megőrizték reményüket a jó helyezésre. Az éltáblán az olasz Fabiano Caruana és az ukrán Vaszilij Ivancsuk spanyol megnyitású partija bírt döntő jelentőséggel. A londoni világbajnok-jelölti versenytől fáradt veterán Ivancsuk kissé kedvezőbb állását sorozatos rossz lépésekkel rontotta vesztésre. Caruana vereséggel kezdett, majd négy játszmából 3,5 pontot szerzett.

A harmadik helyre lépett előre a francia Maxime Vachier-Lagrave vezetésével a Belorecsenszk, nem panaszkodhatnak a párosításra sem.  A Rosztov is felzárkózott.

 

Az 5. forduló eredményei::

Szentpétervári Sakkszövetség (7, 16) – Jugra (7, 15)  3,5 – 2,5

Peter Szvidler (2747) – Dmitrij Jakovenko (2734)  döntetlen

Nyikita Vityjugov (2712) – Lékó Péter (magyar, 2744)  döntetlen

Perez Leinier Dominguez (kubai, 2723) – Anton Korobov (ukrán, 2698)  döntetlen

Zahar Jefimenko (ukrán, 2697) – Alekszej Drejev (2654)  1 - 0

Ildar Hairullin (2660) – Szergej Rublevszkij (2688)  döntetlen

Makszim Matlakov (2653) – Denisz Hiszmatullin (2640)  döntetlen

 

Malahit (7, 14,5) – Kazany (6, 14,5)  4 - 2

Szergej Karjakin (2786) – Gata Kamsky (amerikai, 2741)  döntetlen

Alekszandr Griscsuk (2764) – Artyom Tyimofejev (2616)  1 - 0

Viorel Bologan (moldáviai, 2681) – Suat Atalik (török, 2593)  döntetlen

Vlagyimir Malahov (2709) – Artem Iljin (2538)  döntetlen

Alekszandr Rjazancev (2705) – Ramil Haszangatin (2496)  1 - 0

Alekszandr Motiljev (2676) – Azat Sarafijev (2451)  döntetlen

 

SHSM „Nase Naszledije” (5, 14,5) – Ekonomiszt –SGSEU (5, 14,5)  3,5 – 2,5

Fabiano Caruana (olasz, 2772) – Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2757)  1 - 0

Jan Nepomnjacsij (2708) – Alekszandr Morozevics (2758)  döntetlen

Le Quang Liem (vietnami, 2717) – Dmitrij Andrejkin (2727)  döntetlen

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2700) – Andrej Volokityin (ukrán, 2702)  döntetlen

Borisz Gracsev (2693) – Jevgenyij Alekszejev (2695)  döntetlen

Daniil Dubov (2614) – Pavel Eljanov (ukrán, 2703)  döntetlen

 

Belorecsenszk (5, 15,5) – Csigorin Sakk-klub (4, 13,5)  4 - 2

Rakita (4, 12) – PGMB Rosztov (4, 13)  2 - 4

Navigator (3, 13) – Zsiguli (4, 13,5)  3 - 3

EGU – Perszpektiva (3, 9) – Politehnik (3, 11)  2,5 – 3,5

Jamal (2, 8) – Tver (2, 8,5)  5 - 1

Atom Desznogorszk (1, 4,5) – Kaluga (0, 5,5) 4,5 – 1,5

 

 

A csapatbajnokság állása:

Hely.

Csapat

Ford.

+

=

-

TB1

TB2

TB3

TB4

1

Szentpétervári Sakkszövetség

5

4

1

0

9

19.5

0

4

2

Malahit Sakk-klub

5

4

1

0

9

18.5

0

4

3

Belorecsenszk

5

3

1

1

7

19.5

0

3

4

SHSM „Nase Naszledije” Moszkva

5

3

1

1

7

18.0

0

3

5

Jugra

5

3

1

1

7

17.5

0

3

6

PGMB Rosztov

5

3

0

2

6

17.0

0

3

7

Kazany - 2013

5

3

0

2

6

16.5

0

3

8

Ekonomiszt - SGSEU

5

2

1

2

5

17.0

0

2

9

Zsiguli

5

2

1

2

5

16.5

0

2

10

Politechnik

5

2

1

2

5

14.5

0

2

11

Navigator

5

1

2

2

4

16.0

0

1

12

Csigorin Sakk-klub

5

2

0

3

4

15.5

0

2

13

Rakita

5

2

0

3

4

14.0

0

2

14

Jamal

5

2

0

3

4

13.0

0

2

15

EGU - Perszpektiva

5

1

1

3

3

11.5

0

1

16

Atom Desznogorszk

5

1

1

3

3

9.0

0

1

17

Tver

5

1

0

4

2

9.5

0

1

18

Kaluga

5

0

0

5

0

7.0

0

0

 

A 6. forduló párosítása:

Jugra (9, 19,5) – Malahit (9, 18,5)

SHSM „Nase Naszledije” (7, 18) – Szentpétervári Sakkszövetség (9, 19,5)

PGMB Rosztov (6, 17) – Belorecsenszk (7, 19,5)

Kazany (6, 16,5) – Ekonomiszt – SGSEU (5, 17)

Politechnik (5, 14,5) – Zsiguli (5, 16,5)

Csigorin Sakk-klub (4, 15,5) – Navigator (4, 16)

Atom Desznogorszk (3, 9) – Jamal (4, 13)

Kaluga (0, 7) – Rakita (4, 14)

Tver (2, 9,5) – EGU – Perszpektiva (3, 11,5)

 

Lékó,P (2744) - Vityjugov,N (2712)
Szicíliai védelem [B48]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hc6 5.Hc3 Vc7 6.Fe3 a6 7.Vd2 Hf6 8.0-0-0 Fe7 9.f3 b5 10.g4 Fb7 11.Ff4 d6

 

12.Hxc6 Vxc6 13.g5 Hd7 14.Fxd6 Fxd6 15.Vxd6 Vxd6 16.Bxd6

 

 

16...h6

A gyalogáldozatért az orosz nagymester aktív ellenjátékot kapott.

17.Bg1 hxg5 18.Bxg5 Bxh2 19.Bxg7 Ke7 20.Bd2 Bh1 21.Bf2 He5 22.Bg3 f5 23.exf5 exf5 24.Bg7+ Hf7 25.He2 Kf6 26.Bg1 Bxg1 27.Hxg1 Bh8 28.He2 Bh4 29.c3 He5 30.Hd4 Bh1 31.Kd2 f4 32.Fe2 Fd5 33.a3 Ff7 34.Ff1 Fg8 35.b3 Ff7 36.Kc2 Fg6+ 37.Kd2 Ff7 38.Kc2 Fg6+ 39.Kd2 és döntetlen

 

Szvidler,P (2747) - Jakovenko,D (2734)
Vezércsel [D31]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 Fe7 4.cxd5 exd5 5.Ff4 c6 6.e3 Fd6 7.Fxd6 Vxd6 8.Fd3 He7 9.Vc2 b6 10.e4 dxe4 11.Hxe4 Vb4+

A gyalogáldozat elfogadására világos tartós kezdeményezéshez jutott volna 11...Vxd4 12.0-0-0 Ve5 13.Hf3 Vf4+ 14.Kb1 0-0 15.Hd6 g6 16.Hxc8 Bxc8 17.Bhe1 változatban.

12.Hd2 Fa6 13.Hgf3 Fxd3 14.Vxd3 Hd7 15.0-0 0-0 16.He4 Va5 17.Bfe1 Vd5 18.Hc3 Vd6 19.He4 Vd5 20.Bad1 Hg6 21.Hc3 Vd6 22.d5 Hf6 23.He4?!

Peter Szvidler eltékozolta előnyét. 23.dxc6 Vxc6 24.Hd4 Vd7 25.Vb5 volt a helyes folytatás.

23...Hxe4 24.Vxe4 Bfd8

 

25.dxc6 Vxd1 26.c7 Vxe1+ 27.Vxe1 Bd7 28.h4 Hf8 29.h5 h6 30.Hh4 Bxc7 31.Hf5 He6 32.Ve4 Bd8 33.a4 Bcd7 34.b4 Hd4 35.He3 He6 36.Hf5 Hd4 37.He3 He6 38.Hf5 és döntetlen

 

Caruana,F (2772) - Ivancsuk,V (2757)
Spanyol megnyitás [C88]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.Be1 b5 7.Fb3 0-0 8.a4 b4 9.d3 d6 10.Hbd2 Fe6 11.Fxe6 fxe6 12.Hb3 Ve8 13.d4 Hd7 14.d5 Hd8 15.dxe6 Hxe6 16.Vd5 Vf7 17.Ha5 c5 18.Fe3 Hf6 19.Vc4

 

 

19...Hd4 20.Vxf7+ Kxf7 21.Hg5+ Kg6 22.Bac1 Hd7 23.Hh3 Hb6 24.c3 bxc3 25.bxc3 He6 26.Ba1 Fd8 27.g3 Kf7 28.f4 exf4 29.gxf4 g6 30.Ff2 Kg8 31.Fg3 Fc7 32.Kg2 Bae8 33.Bed1 Bf7

Számításba jött a 33...Hg7 34.Kf3 Hh5 terv.

34.Ba2

 

34...c4?

Kicsit kedvezőbb állását a londoni tornától fáradt Vaszilij Ivancsuk fokozatosan rontotta el.

35.Hb7 Hc8 36.Bb2 Hb6 37.Bb4 Hc5?

 

 

38.Hxd6 Fxd6 39.Bxd6 Hbxa4?! 40.Hg5 Bfe7

 

 

41.e5

Többé nincs mentség, a sötét huszárok helyzete szánalmas.

41...Bc8

Az olasz nagymester 41...Hxc3-ra 42.Bxc4 Hb5 43.Bxc5 Hxd6 44.exd6 Be2+ (44...Bd7 45.Bc6 a5 46.Ba6) 45.Ff2 Bd2 46.Be5 Bf8 47.He4 folytatást tervezhette.

42.Ff2 Bec7 43.Bxc4 Kg7

 

44.Fd4 h6 45.Hf3 Hb2 46.Bxc5 Bxc5 47.Fxc5 Bxc5 48.Hh4 g5 49.Bd7+ Kf8 50.Hg6+ Ke8 51.Be7+ Kd8 52.f5 Hd3

 

53.f6 Bxc3 54.Ba7 és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog