Help Sales ÁSZF

A Szaratov negyedszer is nyert, legyőzte a címvédő moszkvai csapatot

Címkék: Orosz csapatbajnokság 2012

Az orosz csapatbajnokság negyedik fordulójában az éllovas Ekonomiszt-SGSEU Szaratov együttese hatalmas küzdelemben legyőzte a címvédő „SSZM-64” Moszkva csapatát. Az éltáblán Alekszandr Morozevics többször is nyerőesélyt kihagyva 127 lépésben remizett az olasz Fabiano Caruanával. A második táblán a kínai Wang Hao nem tudta anyagi előnyét érvényesíteni, 116 húzás osztozott meg a ponton Jevgenyij Tomasevszkijjel. A harmadik táblán Lékó Péter sötéttel remizett Jan Nempomnjacsijjal. A két meccspont sorsát a hatodik játékosok csatája döntötte el a szaratovi csapat javára.

A játéknap rangadóját a rajtlista első és második helyezettje, a címvédő és a kétszeres Klubcsapatok Európa-kupa győztes vívta. Az Ekonomiszt-SGSEU Szaratov együttesének nagymesterei negyedszer is győzelmet ünnepelhettek, nagy csatában, de minimális arányban nyertek az „SSZM-64” Moszkva hatosával szemben. Öt játszmában pontosztozkodás született, az első két táblán nagyon izgalmas küzdelemben, kihagyott esélyekkel, időzavaros kapkodással.

Az éltáblán Alekszandr Morozevics és Fabiano Caruana a Grünfeld védelmű partijában, az ún. magyar változatában elméleti párbajt is láttunk. Érdekes, hogy a játszma a 20. lépésig megegyezett Szergej Karjakin és Peter Szvidler összecsapásával. Karjakin gyengébb folytatással kiengedte előnyét, Morozevics jobban játszva minőségáldozatra kényszerítette olasz ellenfelét. Moro anyagi előnyét azonban nem tudta győzelemig fokozni, többször is nyerőesélyes folytatást hagyott ki. Caruana hősies védekezéssel végül megmentette a fél pontot, ahogy a második táblán Jevgenyij Tomasevszkij is maratoni küzdelemben kiharcolta a  döntetlent a kínai Wang Hao ellen.

Lékó Péter sötéttel kis előnyt ért el Jan Nepomnjacsijjal szemben, az orosz sakkozó végül különböző színű futós végjátékban remizett. Az ötödik táblán az ukrán Alekszander Mojszejenko minőséghátrányos állást mentett meg. A két meccspont sorsa a hatodik táblán dőlt el, Dmitrij Andrejkin bástyaáldozattal jutott a tavalyi Európa-bajnok Vlagyimir Potkinnal szemben döntő támadáshoz.

Elszenvedte első vereségét a Tomszk – 400, a minimális győzelemmel a Szentpétervári Sakkszövetség együttese feljött a harmadik helyre. Kedvező párosítását kihasználva nyert a Navigator csapata, de számukra most jön a „feketeleves”. Sorban születtek a szoros eredmények, csak a Nyezsmetgyinov Sakk-klub tarolt.

 

A 4. forduló eredményei:

Ekonomiszt-SGSEU, Szaratov (6, 12,5) – „SSZM-64” – Moszkva (5, 11,5)  3,5 – 2,5

Alekszandr Morozevics (2765) – Fabiano Caruana (olasz, 2767)  döntetlen

Jevgenyij Tomasevszkij (2736) – Wang Hao (kínai, 2733)  döntetlen

Jan Nepomnjacsij (2718) – Lékó Péter (magyar, 2720)  döntetlen

Pavel Eljanov (ukrán, 2704) – Alekszandr Rjazancev (2710)  döntetlen

Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2706) – Borisz Gracsev (2705)  döntetlen

Dmitrij Andrejkin (2689) – Vlagyimir Potkin (2669)  1 - 0

 

Tomszk – 400 (5, 13,5) – Szentpétervári Sakkszövetség (4, 11,5) 2,5 – 3,5

Szergej Karjakin (2766) – Peter Szvidler (2744)  döntetlen

Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2727) – Nyikita Vitjugov (2709)   döntetlen

Erneszto Inarkijev (2695) – Leinier Dominguez Perez (kubai, 2730)  döntetlen

Alekszandr Motiljev (2683) – Szergej Movszeszjan (örmény, 2702)  0 - 1

Viorel Bologan (moldáviai, 2687) - Zahar Efimenko (ukrán, 2695)  1 - 0

Denisz Hiszmatullin (2656) – Makszim Matlakov (2632)  0 – 1  

 

Jugra, Hanti-Manszijszk (4, 11,5) – Belorecsenszk Egyetem (4, 11)  3 - 3

Politechnik Nyizsnyij Tagil (4, 10) – Navigator, Moszkva 4, 12)  2,5 – 3,5

Csigorin Sakk-klub, Szentpétervár (4, 10) – Regionális Sakkiskola, Kemerovo (3, 8) 3,5 – 2,5

EGU-Perszpektiva, Lipeck (2, 9,5) – Zsiguli, Szamara (2, 6) 3,5 – 2,5

Atom, Desznogorszk (2, 6) – Rakita Sakk-klub (2, 8)  2,5 – 3,5

DFU Vlagyivosztok (2, 7,5) – Orienta, Moszkva (0, 5)  3 - 3

Nyezsmetgyinov Sakk-klub, Kazany (1, 6) - Belogorenyje (0, 2,5)  5,5 – 0,5

 

Az élcsoport állása:

1.Ekonomiszt-SGSEU, Szaratov 8 meccspont, 16 pont

2. Navigator, Moszkva  6, 15,5

3. Szentpétervári Sakkszövetség  6, 15

4. Csigorin Sakk-klub, Szentpétervár  6, 13,5

5. Tomszk – 400  5, 16

6. Jugra, Hanti-Manszijszk 5, 14,5

7. „SSZM – 64” – Moszkva 5, 14

8. Belorecsenszk Egyetem 5, 14

 

Az 5. forduló párosítása:

Szentpétervári Sakkszövetség (6, 15) – Ekonomiszt-SGSEU, Szaratov (8, 16)

Navigator, Moszkva (6, 15,5) – Csigorin Sakk-klub, Szentpétervár (6, 13,5)

„SSZM-64”, Moszkva (5, 14) – Belorecsenszk Egyetem (5, 14)

Jugra, Hanti-Manszijszk (5, 14,5) – Tomszk – 400 (5, 16)

Rakita Sakk-klub (4, 11,5) – Politechnik, Nyizsnyij Tagil (4, 12,5)

EGU-Perszpektiva, Lipeck (4, 13) – DFU, Vlagyivosztok (3, 10,5)

Regionális Sakkiskola, Kemerovo (3, 10,5) – Nyezsmetgyinov Sakk-klub, Kazany (3, 11,5)

Zsiguli, Szamara (2, 8,5) – Atom Desznogorszk (2, 8,5)

Orienta, Moszkva (1, 8) – Belogorenyje (0, 3)

 

Nepomnjacsij,J (2718) - Lékó,P (2720)
Angol megnyitás [A35]

1.c4 c5 2.Hf3 Hc6 3.Hc3 g6 4.e3 Hf6 5.d4 cxd4 6.exd4 d5 7.cxd5 Hxd5 8.Vb3 e6 9.Fb5 Fg7 10.Fg5 Vb6 11.Va3 f6 12.Hxd5 exd5 13.Fxc6+ bxc6 14.0-0 Kf7 15.Ff4

Nem árt az óvatosság. A látszatra jó 15.He5+?! utáni bonyodalmak sötétre előnyösek. 15...fxe5 16.Ve7+ Kg8 17.Ve8+ Ff8 18.Ff6 (18.Fh6? Ff5 19.Vxa8 Kf7 20.dxe5 Fg7) 18...Vb7! 19.Vxe5 Fd7 20.Fxh8 Be8 21.Vf6 Be7 22.Vf3 Bf7 23.Vb3 Vxb3 24.axb3 Kxh8 25.Bxa7 h5 változatban.

15...Be8 16.Fd6 Va6 17.Vxa6?! Fxa6 18.Bfc1 Fb7 19.Bc3  

 

 

19...Be2

Az orosz nagymesternek kellett a kiegyenlítésért küzdenie.

20.Bb3 Fa6 21.Fc5 g5 22.h3 Kg6 23.Ba3 Fb5 24.Bxa7 Bxa7 25.Fxa7 Bxb2 26.a4 Fa6 27.Fc5 h5 28.g4 hxg4 29.hxg4 f5

 

30.Be1 fxg4 31.He5+ Fxe5 32.dxe5 Be2

A különböző színű futók mellett döntetlen az állás.

 33.Bxe2 Fxe2 34.e6 Kf6 35.e7 Kf7 36.Kh2 d4 37.Fxd4 Kxe7 38.Kg3 Ke6 39.a5 Kf5 40.Fe3 Fa6 41.Fa7 és döntetlen

 

Morozevics,A (2765) - Caruana,F (2767)
Grünfeld védelem [D97]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.Hf3 Fg7 5.Vb3 dxc4 6.Vxc4 0-0 7.e4 a6 8.Fe2 b5 9.Vb3 c5 10.dxc5 Fe6 11.Vc2 Hbd7 12.Fe3 Bc8 13.Bd1 b4 14.Hd5 Fxd5 15.exd5 Hxc5 16.0-0 Hce4 17.Vb1 Hd6!

Újítás, amit a forduló másik rangadóján Peter Szvidler is megjátszott Szergej Karjakin ellen. 17...Vd6 18.Bd4 Hc5 19.Bfd1 a5 20.Hd2 folytatásban világos előnybe került a Gustafsson-Schandorff partiban.

18.Bfe1 Va5?! 19.Hd4 Vxd5  

 

 

20.Ff3!

Karjakin gyengébben játszott, előnye szép lassan elfogyott, 20.Hb5 Ve4 21.Hxd6 Vxb1 22.Bxb1 exd6 23.Fxa6 Bc7 24.a4 bxa3 25.bxa3 Ba8 26.Bb3 Hd7 (26...Hg4!?) 27.Fe2 Bc3 28.Bxc3 Fxc3 29.Bd1 Bxa3 30.Bxd6 Ba1+ 31.Bd1 Bxd1+ 32.Fxd1 és döntetlen.

20...Ve5 21.Hc6 Bxc6 Kényszer a minőségáldozat. 22.Fxc6 Hg4 23.g3 Vh5 24.h4 Hxe3 25.Bxe3 Vc5 26.Fe4 Vb6 27.a4 Bc8 28.Be2 Ff6 29.Bc1 Bxc1+ 30.Vxc1 Vd4 31.Ff3 Kg7 32.Kg2 h5 33.Vc6 Vd3 34.Vd5 Vc4 35.Vxc4 Hxc4 36.b3 Ha5 37.Be4 Hxb3 38.Bxb4 Hd4 39.Bc4

Kimaradt a 39.Bb7 e6 (39...a5 40.Ba7 Hxf3 41.Kxf3 Fc3 42.Bxe7) 40.Ba7 lehetőség.

39...e6 40.Fe4 a5 41.f3 Hb3 42.Fc2 Hd4

Hosszas manőverezések kezdődtek.

43.Fd3 Hb3 44.Fc2 Hd4 45.Fe4 Hb3 46.Bc7 Fd8 47.Bd7 Ff6 48.Fc2 Hd4 49.Fd3 Hb3 50.Fc4 Hc5 51.Bc7 Fd4 52.Fb5 Kf8 53.g4 hxg4 54.fxg4 He4 55.Bc4 e5 56.Bc8+ Kg7 57.Bc7 Hd6 58.Fc6 Kf6 59.Fd5 Fb2 60.Kf3

Mi szólt 60.Bc5 Fd4 61.Bxa5 ellen?

60...Fa3 61.g5+ Kg7 62.Kg4 Kf8 63.h5 gxh5+ 64.Kxh5 Fb4

 

65.Bd7?!

Morozevics fonalas nyerést hagyott ki. 65.Fxf7! Hxf7 66.g6 Hd8 (66...Fe7 67.Bxe7) 67.g7+ Kg8 68.Kg6 Fa3 69.Ba7 He6 (69...e4 70.Bxa5 Fd6 71.Ba8 Fe7 72.Bc8 e3 73.Bc4) 70.Ba8+ Ff8 71.gxf8V+ Hxf8+ 72.Kf6 e4 73.Ke7 folytatásban.

65...Ke8 66.Fc6 Kf8 67.Ba7 Hf5 68.Fd5 Hd6 69.Bc7 Fa3 70.Bc3 Fb4 71.Be3 He8 72.Bf3 Hd6 73.Be3 He8 74.Bxe5 f6 75.Be2 fxg5 76.Kxg5 Hc7 77.Fc6

Ettől a lépéstől kezdve számolhattuk az 50 lépésest szabályt (ütés, vagy gyaloglépés nélkül remi).

77...Kf7 78.Kf5 Fc3 79.Fb5 Fb4 80.Fc4+

A lépések kölcsönös időzavar mellett történtek.

80...Kf8 81.Be5 Kg7 82.Fa2 Kf8 83.Be2 Ha6 84.Kg6 Hc7 85.Ff7 Fc5 86.Bc2 Fd6 87.Kf6 Fe7+ 88.Kg6 Fd6 89.Be2 Fc5 90.Fc4 Fb4 91.Be5 He8 92.Fb5 Hd6 93.Fc6 Fc3 94.Be3 Fb2 95.Fd7 Fc1 96.Be5 Fd2 97.Fh3 Fb4 98.Be3 Hc4 99.Be2 Hb6 100.Ff5 Hd5 101.Be5 He7+ 102.Kg5 Fd2+ 103.Kg4 Kf7 104.Fe4 Kf6 105.Bb5 Ke6 106.Kf3 Kf6 107.Ke2 Fb4 108.Kd3 Hc8 109.Kd4 Hd6 110.Bb6 Ke6 111.Fg2 Ke7 112.Kd5 Hf5 113.Bb7+ Kd8 114.Fh3 He3+ 115.Kc6 Hc4? 

Caruana hibázott, 115.Hc2 volt a helyes védőlépés.

 

 

116.Bd7+?

Morozevics nem használta ki a felkínált esélyt a 116.Bxb4! axb4 117.Fe6 He5+ 118.Kd6 Hg6 119.a5 Hf4 120.Ff5 He2 121.a6 Hc3 122.Fd7 folytatásban.

116...Ke8 117.Bd4 He5+ 118.Kc7 Fc3 119.Bd6 Ke7 120.Be6+ Kf7 121.Kd6 Hg6 122.Be3 Fb4+ 123.Kc6 Kf6 124.Kb5 He5 125.Bb3 Fd2 126.Ka6 Ke7 127.Bb6 és döntetlen

 

Potkin,V (2669) - Andrejkin,D (2689)
Vezérindiai védelem [E16]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.g3 Fb7 5.Fg2 c5 6.d5 exd5 7.Hh4 g6 8.Hc3 Fg7 9.Fg5 0-0 10.Vd2 Ha6 11.Hxd5 Fxd5 12.Fxd5 Bb8 13.0-0 Hc7 14.Fg2 He6 15.Fh6 Fxh6 16.Vxh6 b5 17.cxb5 Bxb5 18.b3 a5 19.Bfd1 Bb4 20.Hf3 Ve7 21.Hg5 a4 22.bxa4 Bxa4 23.e4 d6 24.f4 Hxg5 25.Vxg5 Be8!

 

26.e5?! dxe5 27.Fc6? exf4 28.Fxe8?

 

28...Ve3+ 29.Kh1 Vf3+ 30.Kg1 fxg3 31.Fxf7+ Kg7 32.Bf1 gxh2+ 33.Kxh2 Hg4+ 34.Kg1 Vg3+ és világos feladta

 

Matlakov,M (2632) - Hiszmatullin,D (2656)
Bogoindiai védelem [E11]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 Fb4+ 4.Fd2 Ve7 5.g3 Hc6 6.Hc3 Fxc3 7.Fxc3 He4 8.Bc1 0-0 9.Fg2 d6 10.d5 Hxc3 11.Bxc3 Hd8 12.0-0 e5 13.Hd2 b6 14.f4 exf4 15.gxf4 Hb7 16.f5 Hc5 17.f6! gxf6 18.b4 Hd7 19.He4 f5 20.Bxf5 f6 21.Vf1 a5 22.c5?! axb4 23.cxd6 cxd6 24.Be3 Kg7?

Sötét nyugodtan nézhetett volna a jövőbe a 24...Kh8 25.Vf4 He5 26.Bxf6 Fg4 változatban.

25.Vf4 He5 26.Bg3+ Hg6?! 27.Bh5 Kg8?

 

28.Hxd6?

Makszim Matlakov kihagyta a fonalas nyerést a 28.Vh4 b3 (28...Vg7 29.Bxh7! Vxh7 30.Hxf6+ Bxf6 31.Vxf6) 29.Bxg6+ hxg6 30.Bh8+ Kf7 31.Bh7+ Ke8 32.Bxe7+ Kxe7 33.axb3 Ff5 34.Hg3 változatban.

28...Bxa2?! 29.Fe4?! f5 30.Hxf5? Fxf5 31.Fxf5 Vxe2?

Vesztőlépés. 31...Bxe2 32.Bhg5 Bf6 sikerrel védekezett volna világos támadása ellen, és anyagi előnyével nyerésre játszhatott volna. 

 

32.Bxg6+! hxg6 33.Bh8+ Kg7 34.Vh6+ Kf6 35.Bxf8+ Ke7 36.Vg7+

Matlakov válogathatott a nyerések között. 36.d6+ Kxd6 37.Vf4+ Kc6 38.Bc8+ Kd5 (38...Kb5 39.Fd7+ Ka5 40.Ba8+) 39.Bd8+ Kc6 40.Vd6+ Kb5 41.Vd5+ Ka4 42.Ba8+ egy lépéssel korábban mattolt volna.

36...Kd6 37.Bf6+?!

Kimaradt a fonalas matt: 37.Vf6+ Kc5 38.Bc8+ Kxd5 39.Bd8+ Kc4 40.Fe6+ Kb5 41.Vg5+ Ka6 42.Ba8+ Kb7 43.Fd5+ Kc7 44.Vd8-cal.

37...Kc5 38.Vc7+ Kd4 39.Vf4+ Kc5 40.Vc7+ Kd4 41.Vf4+ Kc3?

Az időzavar elmúlt, Matlakov 41...Kc5 -re 42.Fh3 Vd1+ 43.Ff1 Vd4+ 44.Vxd4+ Kxd4 45.Bxb6 Kxd5 46.Bxb4 Ke5 47.Bb8 folytatást tervezhette.

42.Vg3+ Kd4 43.Fh3 Bd2? 44.d6 Ve3+ 45.Vxe3+ Kxe3 46.d7 b5 47.Bf8 b3 48.Be8+ Kf3 49.d8V és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog