Help Sales ÁSZF

A kínai férficsapat három, a női együttesük kétpontos előnnyel vezet

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting

A Ningboban zajló Kína-Oroszország schveningeni rendszerű válogatott mérkőzés negyedik fordulójában a férfiak összecsapása 2,5-2,5-tel ért véget, a kínai csapat a befejező játéknap előtt 11,5-8,5-re vezet. A női találkozón nagy fordulatot láttunk, az egypontos hátrányban levő kínai ötös 4-1-re győzött, és kétpontos vezetéssel várhatja az utolsó játéknapot.

A szombati pihenőnap után ma lejátszották a hagyományos Kína-Oroszország öt-öt táblás válogatott mérkőzés negyedik fordulóját. A játéknap Peter Szvidler és Lu Shanglei gyors remijével indult, az elmélet változatban az orosz ötszörös olimpiai bajnok az örökös sakk mellett döntött.

A kínai csapat „korelnöke”, a 29 éves Bu Xiangzhi pozíciós partiban megadásra kényszerítette Nyikita Vityjugovot. Az orosz válogatott legeredményesebb pontszerzője Makszim Matlakov második győzelmét aratta.

A forduló meglepetését Vlagyimir Fedoszejev nyerése jelentette a kínai olimpiai bajnok Yu Yangyival szemben. Harmadszor győzött a mezőny legfiatalabb résztvevője, a 16 éves Wei Yi. A döntetlen végeredménnyel a kínai válogatott megőrizte hárompontos előnyét.

A 4. forduló eredményei:

Férfiak:

Oroszország – Kína  2,5 – 2,5

Peter Szvidler (2740) – Lu Shanglei (2595)  döntetlen

Bu Xiangzhi (2695) – Nyikita Vityjugov (2734)  1 - 0

Makszim Matlakov (2691) – Wang Chen (2521)  1 - 0

Vlagyimir Fedoszejev (2664) – Yu Yangyi (2736)  1 - 0

Wei Yi (2724) – Daniil Dubov (2661)  1 - 0

A mérkőzés állása:

Kína – Oroszország: 11,5 – 8,5

Az utolsó forduló párosítása:

Kína – Oroszország

Wang Chen (2521, 1,5) – Peter Szvidler (2740, 2,5)

Lu Shenglei (2595, 2,5) – Nyikita Vityjugov (2734, 1)

Makszim Matlakov (2691, 3) – Wei Yi (2724, 3)

Bu Xiangzhi (2695, 3) – Vlagyimir Fedoszejev (2664, 1,5)

Daniil Dubov (2661, 0,5) – Yu Yangyi (2736, 1,5)

A negyedik fordulót az orosz női csapat nem túl meggyőző játékkal, de egypontos előnnyel várta. A játéknapon azonban súlyos vereséget szenvedtek, a kínai együttes a 4-1-es sikerrel kétpontos vezetést szerzett.

A kínai sakkozónők sorban aratták győzelmeiket, Huang Qian gyengébb rajt után elsőként gyűjtötte be a pontot, majd az egyik legjobb pontszerző, Tan Zhongyi szerezte be második győzelmét. Shen Yang csatlakozott honfitársnőjéhez, ő is 3 pontos. Egy fabatkát sem adtunk volna Valentyina Gunyina állásának megmentéséért, a háromszoros olimpiai bajnoknő ellenfele hathatós segítségével végül kiharcolta a döntetlent. Olga Girja és Ding Yixin fordulatos partijában az orosz olimpiai bajnok nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul.

Nők:

Oroszország – Kína  1 - 4

Tan Zhongyi (2488) – Natalija Pogonyina (2465)  1 – 0

Alekszandra Gorjacskina (2486) - Shen Yang (2465)  0 – 1

Huang Qian (2457) - Alina Kaslinszkaja (2432) 1 – 0

Lei Tingjie (2450)  - Valentyina Gunyina (2548)  döntetlen

Olga Girja (2486) - Ding Yixin (2439)  döntetlen

A mérkőzés állása:

Kína – Oroszország: 11 – 9

Az utolsó forduló párosítása:

Alina Kaslinszkaja (2432, 2) – Tan Zhongyi (2488, 3)

Natalija Pogonyina (2465, 2) – Shen Yang (2465, 3)

Huang Qian (2456, 1,5) – Olga Girja (2486, 1,5)

Alekszandra Gorjacskina (2486, 1,5) – Lei Tingjie (2450, 2,5)

Ding Yixin (2439, 1) – Valentyina Gunyina (2548, 2)

Bu Xiangzhi (2695) - Vityjugov,N (2734)
Tarrasch védelem [D41]

1.Hf3 c5 2.c4 Hc6 3.Hc3 Hf6 4.g3 d5 5.d4 e6 6.cxd5 Hxd5 7.Fg2 Hxc3 8.bxc3 cxd4 9.Hxd4 Hxd4 10.Vxd4 Vxd4 11.cxd4 Fd6 12.0-0 Bb8 13.e4 b6 14.Fb2 0-0

A 2014/15-ös GP-sorozat utolsó tornáján, Hanti-Manszijszkban Fabiano Caruana a 14...Fb7 15.Bac1 f6 16.Bfd1 Ke7 17.f4 Bhc8 18.e5 fxe5 19.fxe5 Fb4 20.Bxc8 Fxc8 21.Fe4 g6 folytatásban végül kiharcolta a döntetlent Szergej Karjakinnal szemben.

15.e5 Fb4 16.Bfc1 Fb7

buvityi_1260

17.Bc7 Fxg2 18.Kxg2 Ba8 19.Bac1 Bfe8 20.Kf3 Ff8 21.Bb7 Be7 22.Bxe7 Fxe7 23.Bc7 Ff8 24.a4 a5 25.Ke4 Bb8 26.Fc3 h5

buvityi_1261

27.d5 exd5+ 28.Kxd5 b5 29.axb5 Bxb5+ 30.Kc4 Bb8 31.Fxa5 g5 32.Fc3 g4 33.Kd3 Be8 34.Ke4 Be6 35.Kf5 Fg7 36.Fd4 Be8 37.Bd7 Be6 38.Bd5 Bg6 39.Fe3 Be6 40.Ff4 Kh7

buvityi_1262

41.Kg5 Fh6+ 42.Kh4 Fxf4? 43.gxf4 Ba6 44.Bd7 Kg7 45.Kxh5 Bh6+ 46.Kxg4 Bxh2 47.e6 Kf6 48.e7 és sötét feladta

Fedoszejev,V (2664) – Yu Yangyi (2736)
Szicíliai védelem [B22]

1.e4 c5 2.Fe2 Hc6 3.f4 g6 4.Hf3 Fg7 5.0-0 d6 6.d3 Hf6 7.c3 0-0 8.Kh1 b5 9.a3 a5 10.Fe3 Hg4?! 11.Fg1 e5?

fedoszejevyu_1263

12.fxe5 Hgxe5 13.Hxe5 Hxe5 14.d4 Hd7 15.Fxb5 Vc7 16.Hd2 Fa6 17.Fxa6 Bxa6 18.Ve2 Vb7 19.e5 Be8 20.Vf2 Bf8 21.Hc4 d5 22.Vf3 f6

fedoszejevyu_1264

23.e6 Bxe6 24.Hxa5 Va8 25.dxc5 Be4 26.b4 f5 27.c6 He5 28.Vd1 d4 29.Fxd4 Hxc6 30.Fxg7 Kxg7 31.Vd7+ He7 32.Hb7 Kh6 33.Vd2+ g5 34.Hc5 Bd8 35.Vf2 Bg4 36.h3 Bh4 37.Ve3 Hg6 38.Bxf5 Bf4 39.Bxf4 Hxf4 40.He4 Bd3 41.Vb6+ Hg6 42.Be1 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Shankland és Vidit negyeddöntős, a női viadalon Gorjacskina, Tan Zhongyi és Kosztenjuk az elődöntőbe jutott 
2021. 07. 27.

A Világkupán a 12 játszmából tíz döntetlennel fejeződött be
2021. 07. 25.

A férfi Világkupán a nyolcaddöntő, a női viadalon a negyeddöntő küzdelmei kezdődnek
2021. 07. 25.

Carlsen könnyű nyerést hagyott ki, Wojtaszek ellen "pótvizsgáznia" kell
2021. 07. 24.

A Világkupákon tizen várhatják lépéselőnyben a negyedik forduló második játszmáit, Carlsen első döntetlene
2021. 07. 23.

Újabb meglepetések a Világkupán, Giri és Mamedgyarov is kiesett, Vachier-Lagrave megmenekült
2021. 07. 21.

Balog Imre nyerte a rapid bajnokságot, rajt-cél győzelmet aratott
2021. 07. 20.

Fabiano Caruana végzetes vezérlépése, a világranglista második amerikai sakkozó kiesett a Világkupán
2021. 07. 20.

Meglepetések a Világkupák harmadik fordulójának első játszmáiban
2021. 07. 18.

A Világkupán Berkes és Erdős is elvesztette a rájátszást, nagy meglepetések, meglepő üzbég sikerek
2021. 07. 18.

Berkes és Erdős másodszor is remizett, rájátszás dönt a továbbjutásukról, Aronjan betegség miatt visszalépett
2021. 07. 17.

Berkes és Erdős remizett a 2. forduló első partijában, Hoang Thanh Trang vereséget szenvedett
2021. 07. 15.

Hoang Thanh Trang, Berkes Ferenc és Erdős Viktor a Világkupa 2. fordulójában 
2021. 07. 14.

Vachier-Lagrave kétpontos előnnyel győzött, Anand lett a második a zágrábi Croantia GCT viadalon
2021. 07. 12.

Szocsiban négy magyar résztvevővel hétfőn kezdődik a női és a férfi Világkupa
2021. 07. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog