Help Sales ÁSZF

A Grand Prix-sorozatban Humpy Koneru második tornagyőzelmét ünnepelheti

Címkék: Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno

Az indiai Humpy Koneru nyerte meg a Taskentben megrendezett Grand Prix-versenyt. A sorozat harmadik tornáján a rajtlistán első Koneru egypontos előnnyel végzett az élen, az összetett pontversenyben átvette a vezetést. A befejező játéknapon fordulatos partiban remizett az orosz Olga Girjával. Győzelemmel zárta szereplését a grúz Bela Hotenasvili és az ukrán Katyerina Lahno, holtversenyben a második helyen végeztek. A kínai Zhao Xue mesterhármassal javította ki a korábbi hármas vesztőszériáját, legyőzte az indiai Dronavalli Harikát, osztotta vele a negyedik helyet. Döntetlennel ért véget a kínai Ju Wenjun és az örmény Elina Danieljan játszmája. Az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk ellenfelének, az üzbég Nafisza Muminovának parti közben megcsörrent a mobilja, vesztesnek nyilvánították.

Esélyeshez méltó, magabiztos játékkal nyerte meg a GP-sorozatban második versenyét az elsőszámú esélyes, az indiai Humpy Koneru. Hat győzelem mellett egy partit vesztett el, de ez riválisainak hasonló botlása miatt nem veszélyeztette elsőségét. A befejező játéknapon kissé fordulatosra sikeredett partija az orosz Olga Girjával szemben, aki kecsegtető állásban nem találta meg a több esélyt nyújtó tervet. Koneru átvette a kezdeményezést, gyalogot is nyert, de a végjáték végül remi lett.

 

A grúz Bela Hotenasvili genfi nagyszerű elsősége, majd a dilizsani torna utolsó helye után holtversenyben másodikként fejezte be szereplését. Három vereségét hat győzelemmel ellensúlyozta. A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova ellen nagy időzavarban is nyerni tudott.

A mai játéknapon az ukrán Katyerina Lahno nagy nehézségek árán tudta csak legyőzni a sereghajtó Gulishan Nahbajevát. Örülhet  a holtversenyes második helynek, kiköszörülte a csorbát, Genfben gyengén sakkozott.

Különleges versenyt játszott a rajtlistán második kínai Zhao Xue. A hármas vesztőszéria után nagy lelkierővel talpra állt, és mesterhármassal fejezte be szereplését. A befejező játéknap előtt még második indiai Dronavalli Harika nem bírta a parti fokozott feszültségét.

A kínai Ju Wenjun és az örmény Elina Danieljan békésen megosztozott a ponton, mindkettőjük helyezése „megfelel” korábbi versenyükön mutatott játékuknak.

A két exvilágbajnoknő, a bolgár Antoaneta Sztefanova és az orosz Alekszandra Kosztenjuk összesen nyolc partit vesztett, egy pillanatra sem tudtak beleszólni a magas helyezésekért vívott versengésbe.

 

 

Az utolsó forduló eredményei:

Nafisza Muminova (üzbég, 2293) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2495) 0 – 1 (Szicíliai védelem, 10)

Zhao Xue (kínai, 2579) – Dronavalli Harika (indiai, 2470) 1 – 0 (Vezércsel, 38)

Bela Hotenasvili (grúz, 2514) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2496) 1 – 0 (Katalán megnyitás, 38)

Gulishan Nahbajeva (kazah, 2307) – Katyerina Lahno (ukrán, 2532) 0 – 1 (Nimzoindiai védelem, 47)

Olga Girja (orosz, 2439) – Humpy Koneru (indiai, 2607) döntetlen (Vezérindiai védelem, 67)

Ju Wenjun (kínai, 2535) – Elina Danieljan (örmény, 2470) döntetlen (Elfogadott vezércsel, 33)

 

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

d.e.

Gy.

1

GM

Humpy Koneru  

2607

IND

*

0

½

1

½

1

1

½

1

½

1

1

8

6

2

IM

Bela Hotenasvili  

2514

GEO

1

*

½

1

0

0

0

1

½

1

1

1

7

½

6

3

GM

Katyerina Lahno  

2532

UKR

½

½

*

0

½

½

1

½

1

1

½

1

7

½

4

4

GM

Zhao Xue

2579

CHN

0

0

1

*

1

0

1

1

0

1

1

½

6.5

1

6

5

GM

Dronavalli   Harika

2475

IND

½

1

½

0

*

½

0

1

1

½

1

½

6.5

0

4

6

WGM

Ju Wenjun

2535

CHN

0

1

½

1

½

*

½

½

½

1

0

½

6

3

7

WGM

Olga Girja  

2439

RUS

½

0

½

0

0

½

1

*

½

½

1

1

5.5

1

4

8

GM

Alekszandra   Kosztenjuk

2495

RUS

0

1

0

0

1

½

*

0

½

½

1

1

5.5

0

3

9

GM

Elina Danieljan  

2470

ARM

0

½

0

1

0

½

½

½

*

½

½

1

5

2

10

GM

Antoaneta Sztefanova  

2496

BUL

½

0

0

0

½

0

½

½

½

*

1

1

4.5

2

11

WGM

Nafisza Muminova  

2293

UZB

0

0

½

0

0

1

0

0

½

0

*

1

3

2

12

WGM

Gulishan Nahbajeva  

2307

KAZ

0

0

0

½

½

½

0

0

0

0

0

*

1.5

0

 

A teljesítmények a performance-pontszámok tükrében:

Humpy Koneru 2642, Bela Hotenasvili 2577, Katyerina Lahno 2576, Zhao Xue 2534, Dronavalli Harika 2544, Ju Wenjun 2509, Olga Girja 2482, Alekszandra Kosztenjuk 2477, Elina Danieljan 2443, Antoaneta Sztefanova 2412, Nfisza Muminova 2320, Gulishan Nahbajeva 2185

 

Az Élő-pontszámok változása:

Humpy Koneru + 5,4, Bela Hotenasvili + 9,6, Katyerina Lahno + 6,6, Zhao Xue – 5,6, Dronavalli Harika + 10,7, Ju Wenjun – 3,7, Olga Girja + 6,4, Alekszandra Kosztenjuk – 2,3, Elina Danieljan – 3,4, Antoaneta Sztefanova – 12,7, Nafisza Muminova + 2,9,  Gulishan Nahbajeva – 13,9

 

A Grand Prix versenyek díjazása

Helyezés

Díjak 

GP-pontok

1.

€ 10,000 

120 + 40 bonusz

2

€ 8,250

110 + 20 bonusz

3.

€ 6,750 

100 + 10 bonusz

4.

€ 5,750

90

5.

€ 5,000

80

6.

€ 4,500

70

7.

€ 4,250

60

8.

€ 4,000 

50

9.

€ 3,250

40

10.

€ 3,000

30

11.

€ 2,750

20

12.

€ 2,500

10

 

 

Az összetett pontverseny állása:

1.Humpy Koneru 320 pont (160, 160)

2. Bela Hotenasvili 290 (160, 10, 120)

3.Anna Muzicsuk 250 (130, 120)

4. Nana Dzagnidze 220 (100, 120)

5. Tatjana Koszinceva 190 (100, 90)

6. Katyerina Lahno 180 (60, 120)

6. Anna Usenyina 155 (75, 80)

7. Ju Wenjun 145 (75, 70)

8. Dronavalli Harika 145 (60, 85)

9. Alekszandra Kosztenjuk 100 (45, 55)

10. Olga Girja  95 (10, 30, 55)

11. Antoaneta Sztefanova  90 (60, 30)

12. Zhao Xue 85

13. Tuvshintugs Batchimeg  80 (20, 60)

14.Elina Danieljan  70 (30, 40)

15. Viktorija Cmilyte 60 (30, 30)

16. Hou Ji-fan 45

17. Nafisza Muminova 20

18. Gulishan Nahbajeva 10 (csak Taskentben játszott)

 

 Girja,O (2439) - Koneru,H (2607)
Vezérindiai védelem [E15]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.g3 Fb4+ 5.Fd2 Fxd2+ 6.Vxd2 Fa6 7.b3 0-0 8.Fg2 d5 9.0-0 Hbd7 10.Bc1 c5 11.cxd5 Hxd5 12.Ha3 Bc8 13.Hc4 H5f6 14.Vb2 cxd4 15.Hxd4 Fxc4 16.Bxc4 Bxc4 17.bxc4 Hc5 18.Hc6 Vc7 19.Va3 a5 20.Bd1 Hfd7 21.Ve3 Hb8 22.Ve5 Vxe5 23.Hxe5 f6 24.Hf3 He4

25.Bd4 Hc3 26.Bd6 Hxa2?!

Jobb volt a 26...Hxe2+ 27.Kf1 Hc3 28.Bxb6 e5 29.c5 Hd7 30.Bb3 Hxa2 folytatás.

27.Hd4 Hc3 28.Hxe6 Be8

29.Hd4

Nehéz feladat elé állította volna a tornagyőztest a 29.Hc7 Bc8 30.Hd5 Hxd5 31.Fxd5+ Kf8 32.Bxb6 (32.e4) 32...Hd7 33.Ba6 folytatás.

29...a4 30.e3 a3 31.Hc2 a2 32.Bd3 Hb1 33.c5 Ha6 34.Fd5+ Kf8 35.Fxa2 Hxc5 36.Bd6 Hc3 37.Fc4 b5 38.Bc6 H5e4 39.Ff1?! Hd1 40.f3 Hd2 41.Fxb5 Hxf3+ 42.Kg2 He5 43.Bd6

 

43...Bc8 44.Bxd1 Bxc2+ 45.Kf1 Bxh2 46.Bd4 h5 47.Fe2 g6 48.Ba4 Kg7 49.Ba6 g5 50.Ba7+ Kg6 51.Ba8 g4 52.Ba4 Kg5 53.Ba8 h4 54.Bg8+ Kf5 55.gxh4 Bxh4 56.Kg2 Ke6 57.Kg3 Bh3+ 58.Kf4 Kf7 59.Bc8 g3 60.Ff1 Bh1 61.Fg2 Be1 62.Bc3 Kg6 63.Kxg3 Kg5 64.Ff3 Bf1 65.Fg2 Be1 66.Ff3 Bf1 67.Fg2 Be1 és döntetlen

 

Zhao Xue (2579) - Harika,D (2475)
Vezércsel [D56]

1.d4 e6 2.c4 d5 3.Hc3 Hf6 4.Hf3 Fe7 5.Fg5 h6 6.Fh4 0-0 7.e3 He4 8.Fg3 Fb4 9.Vc2 c5 10.Fd3 cxd4 11.exd4 Hxg3 12.hxg3 dxc4 13.Fxc4 Hc6 14.Bd1 Fd7

 

15.g4

A korábban játszott 15.0-0 Fxc3 16.bxc3 Bc8 helyett Zhao Xue érdekes ötlettel jelentkezett.

15...Fe7 16.a3 Bc8 17.Fa2 Be8 18.Fb1 f5?

Fölösleges gyengítés, mellőzve a logikus 18...g6 19.Bxh6 (19.Vd2 Ff8 20.Kf1 He7 21.Bxh6 Fxh6 22.Vxh6 Hd5 23.Hg5 Vf6 24.Vh7+ Kf8 25.Hce4) 19...Ff8 20.Bh3 Fg7 folytatást.

19.0-0 Ff6 20.Bfe1 He7 21.Vd3

Jobb volt a 21.He5 Fxe5 22.dxe5 Bf8 23.Vd3 változatot választani.

21...Vb6 22.Bd2 Vd6 23.Fa2 fxg4 24.He4 Vf4 25.He5 Fxe5 26.dxe5 Bcd8?

27.Hc5! Fc8 28.Vxd8 Bxd8 29.Bxd8+ Kh7 30.Fb1+ g6 31.g3

A kínai nagymesternő válogathatott a jó tervek között, 31.Hd3 Vd2 32.Be8 Hf5 33.Bxc8 h5 34.Bc2 Va5 35.Fa2 még jobb volt.

31...Vc4 32.He4 Kg7

33.Hd6 Vc6 34.Fe4 Vc5 35.Be8 Vxe5 36.Bxe7+ Kf8 37.Hxc8 h5 38.Bd1 és sötét feladta

 

Hotenasvili,B (2514) - Sztefanova,A (2496)
Katalán megnyitás [E04]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.g3 dxc4 5.Fg2 Hc6 6.Va4 Fb4+ 7.Fd2 Fd6 8.Ha3 0-0 9.Hxc4 He4 10.e3 Fd7 11.Vc2 Hxd2 12.Hfxd2 a5 13.0-0 Hb4 14.Vb1 Fc6 15.He4 b5 16.Hcd2 f5 17.a3 Ha6?

 

18.Hf6+ Vxf6 19.Fxc6 Ba7 20.Fxb5 c5 21.Hc4 Fc7 22.Fxa6 Bxa6 23.dxc5 a4 24.Vc2 h5 25.Bad1 h4 26.Bd7 Bc8 27.Vd3 Bc6 28.Vd4 hxg3 29.hxg3 Bb8 30.Bc1 Bb5 31.Hd6?! Bb8?

A bolgár exvilágbajnoknő 31...Vxd4 32.exd4 Fxd6 33.Bxd6 Bxd6 34.cxd6 Kf7 35.Bc8 Bd5 változatban még reménykedhetett volna.

32.Bc2?!

Bela Hotenasvili nagy időzavarban volt, azonnal nyert 32.Vxa4 Fxd6 33.Vxc6 Fe7 34.b4 folytatás.

32...Ba8? 33.Bc4

Kimaradt a 33.Hxf5! exf5 34.Vd5+ Ve6 35.Vxe6+ Bxe6 36.Bxc7 nyerés.

33...Vg6 34.Bb4 Fxd6 35.Bxd6 Bxd6 36.Vxd6 Ve8 37.c6 Bd8 38.c7 és sötét feladta

 

Nahbajeva,G (2307) - Lahno,K (2532)
Nimzoindiai védelem [E54]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.e3 0-0 5.Fd3 d5 6.Hf3 c5 7.0-0 dxc4 8.Fxc4 b6 9.Ve2 Fb7 10.Bd1 Vc8 11.a3 Fxc3 12.bxc3 cxd4 13.cxd4 Fa6 14.Fxa6 Vxa6 15.Va2 Mi szólt a vezércsere ellen? 15...Hbd7 16.Fd2 Bfc8 17.Vb1 Va4 18.Ba2 Bc4 19.Be1 Bac8 20.Vd3 h6 21.h3 b5 22.Bb2 a6 23.e4 B4c7 24.Fb4 Bc1 25.Kh2 B1c2 26.Bbb1 Ba2 27.Kg1 Vc2 28.Ve3 Vc7 29.Hd2 Vd8

Katyerina Lahno 29...a5 30.Fe7 Vc2 31.Bed1 Vc3-mal előnybe kerülhetett volna.

30.d5?!

A kazah nagymesternő 30.Bbc1 Bcc2 31.Bxc2 Bxc2 32.Hb3-mal kiegyenlíthetett volna.

30...a5 31.Fd6 Bcc2 32.Bed1 exd5 33.Bxb5?! Vc8?! 34.Ff4

34...dxe4 35.Hxe4? Hxe4 36.Vxe4 Bxf2 37.Bxd7 Bxf4?

Az időzavaros kapkodás ára. 37...Bxg2+ 38.Vxg2 Bxg2+ 39.Kxg2 Vxd7 40.Bb3 (40.Bxa5 Vc6+ 41.Kh2 Ve4) 40...g5 41.Bb8+ Kg7 42.Fe3 Vd5+ simán nyert volna.

38.Vb1? Ba1 39.Vxa1 Vxd7 40.Ve5 Bd4? 41.Bxa5 Bd2 42.Bb5 f6 43.Vc5 Ve6 44.Bb4 Kh7 45.a4 f5 46.Kh2?? Vg6 47.Bb5 és világos feladta

 

Ju Wenjun (2535) - Danieljan,E (2470)
Elfogadott vezércsel [D26]

1.Hf3 d5 2.c4 dxc4 3.e3 Hf6 4.Fxc4 e6 5.d4 c5 6.0-0 Hc6 7.dxc5 Vxd1 8.Bxd1 Fxc5 9.b3 Ke7 10.Fb2 b6 11.Hbd2 Fb7 12.He1 Bhd8 13.Fe2 Kf8 14.Hd3 Fe7 15.Bac1 Bd7 16.Hc4 Bad8 17.f3 He8 18.Kf2 f6 19.a4 Hc7 20.He1 Bxd1 21.Bxd1 Bxd1 22.Fxd1 Ha6 23.Hd3 Hcb4 24.Hxb4 Hxb4 25.Fe2 Fc5 26.Ke1 Ke7 27.Kd2 Hd5 28.Fa3 Fxa3 29.Hxa3 Hc7 30.Kc3 Hd5+ 31.Kd2 Hc7 32.Kc3 Hd5+ 33.Kd2 Hc7 és döntetlen

 

Muminova,N (2293) - Kosztenjuk,A (2495)
Szicíliai védelem [B66]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 Hc6 6.Fg5 e6 7.Vd2 a6 8.0-0-0 h6 9.Fh4 Hxe4 10.Vf4 és Nafisza Muminova mobilja megcsörrent, vesztesnek nyilvánították.

 

Verőci Zsuzsa

 

(Fotók: Maria Jemelianova http://tashkent2013.fide.com)

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen nagy csatában győzte le Mamedgyarovot, az Armageddon játszma döntött, előnye hat pontra nőtt
2021. 09. 27.

Carlsen és So 3 ponttal kezdte a döntőt, Vachier-Lagrave, Artyemijev és Giri a rájátszásban győzött
2021. 09. 26.

A Mednyij Vszadnik és a South Ural győzött a Klubcsapatok Európa-kupáján
2021. 09. 24.

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog