Help Sales ÁSZF

A címvédő Aquaprofit az előrehozott rangadón legyőzte az Atomerőmű csapatát, növelte előnyét

Címkék: Csapatbajnokság 2013/14

Pakson előrehozott mérkőzésként lejátszották az első osztályú csapatbajnokság rangadóját, a címvédő, a bajnokságban vezető Aquaprofit-NTSK és a második helyezett Atomerőmű SE március 2-re kisorsolt meccsét. Jerevánban március 2. és 14. között rendezik meg a XV. Európa-bajnokságot, a bajnokcsapatból többen is játszanak majd a viadalon, ahonnan huszonhárman kvalifikálják magukat a jövő évi kieséses rendszerű világbajnokságra. Az Aquaprofit elsősorban az idegenlégiósok győzelmeivel nyert 7,5 – 4,5-re, növelte előnyét. A holnapi ötödik játéknapon a nagykanizsai csapat a bronzéremre pályázó szombathelyieket fogadja.

Az Atomerőmű SE hazai pályán fogadta a hatszoros bajnok, címvédő, a bajnokságban vezető Aquaprofit-NTSK csapatát. A jereváni Eb miatt előrehozott találkozón a nagykanizsai együttes a német Arkadij Naiditsch villámgyőzelmével gyorsan vezetést szerzett. Nagy érdeklődéssel vártuk a második táblán az olimpiai csapattagságra pályázó Berkes Ferenc és Balogh Csaba összecsapását. Az ötszörös bajnok Berkes a nyitásból előnnyel jött ki, majd kezdeményezése elolvadni látszott. Balogh bástyamanővere végül hibásnak bizonyult,  a bástya játékon kívül került, szorongatott helyzete a játszma elvesztéséhez vezetett.

A rangadón végül öt parti végződött döntéssel, valamennyit a világossal játszók nyerték meg. Arkadij Naiditsch, Ivan Ivanisevic és Márkus Róbert mellett  a 14 esztendős Kántor Gergely győzött, a paksiaknál Berkes Ferenc diadalmaskodott.

 

A hatodik fordulóból előrehozott mérkőzés eredménye, a páratlan táblákon világossal az Aquaprofit sakkozói játszottak.

 

Atomerőmű SE Paks – Aquaprofit-NTSK  4,5 – 7,5

Milos Perunovic (szerb, 2618) - Arkadij Naiditsch (német, 2710) 0 – 1

Berkes Ferenc (2678) - Balogh Csaba (2640)  1 – 0

Ács Péter (2567) - Ivan Ivanisevic (szerb, 2638) 0 – 1

Vladislav Nevednichy (román, 2574) - Erdős Viktor (2650) döntetlen

Papp Gábor (2587) - Márkus Róbert (szerb, 2622) 0 - 1

Szabó Krisztián (2561) Ribli Zoltán (2583) döntetlen

Fodor Tamás (2454) - Pintér József (2551) döntetlen

Grószpéter Attila (2461) - Bánusz Tamás (2588)  döntetlen

Lizák Péter (2408) - Prohászka Péter (2572)  döntetlen

Balázs Gábor (2480) - Flumbort András (2469) döntetlen

Dudás Eszter (2269) - Kántor Gergely (2362) 0 – 1

Kaczúr Flórián (2233) – Gara Tícia (2349) döntetlen

 

A bajnokság állása:

1.Aquaprofit-NTSK 40 pont

2.Atomerőmű SE Paks 32

3. Haladás VSE 27 (12)

4. Dunaharaszti MTK 27 (12)

5. Pénzügyőr SE 25 (12)

6. Budapesti Titánok 24 (12)

7. Mátyásföldi LTC 21 (12)

8. Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp SK 20,5 (12)

9. ASS-Makói SVSE 19,5 (12)

10. Decs 1990 16 (12)

 

Az 5. forduló (február 16.) párosítása:

Atomerőmű SE Paks – Decs 1990

Aquaprofit-NTSK – Haladás VSE

Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp SK – Mátyásföldi LTC

Budapesti Titánok – ASS-Makói SVSE

Dunaharaszti MTK – Pénzügyőr SE

 

Naiditsch,A (2710) - Perunovic,M (2618)
Szicíliai védelem [B40]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.c4 Hc6 4.Hc3 e5 5.a3 a5 6.Fe2 d6 7.d3 Fe7 8.Hd5 f5 9.exf5 Fxf5 10.0-0 Hf6 11.Hh4 Fe6 12.Hxe7 Vxe7 13.f4 0-0 14.fxe5 dxe5 15.Fg5 Bad8 16.Ff3 Fxc4

A szerb nagymester előnyösebb állásához vezetett a 16...Hd4 lépés.

17.Hf5 Vc7 18.Fxc6 bxc6

19.Hxg7 Vxg7 20.Fxf6

20...Fxd3??

Vesztőlépés a 20...Bxf6 21.Bxf6 Vxf6 22.Vg4+ Kh8 23.Vxc4 e4 24.Vxe4 Vxb2 egyenlő esélyekhez vezető folytatás helyett.

21.Fxg7 Bxf1+ 22.Vxf1 Fxf1 23.Ff6 és sötét feladta

 

Berkes,F (2678) - Balogh ,Cs (2640)
Szláv védelem [D15]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hc3 Hf6 4.e3 a6 5.Hf3 Ff5 6.cxd5 cxd5 7.He5 Hc6 8.Fd2 Hxe5 9.dxe5 Hd7 10.Hxd5 e6 11.Hf4 Hxe5 12.Fc3 Vxd1+ 13.Bxd1 Hg6 14.Hh5 e5 15.Fe2 Fe4 16.0-0 Fc6 17.Fc4 b5 18.Fd5 Fxd5 19.Bxd5 f6 20.a3 Bc8 21.Bfd1 Kf7

 

 

22.Bd7+ Fe7 23.Kf1

Figyelmet érdemelt a 23.Bb7 Bb8 24.Bdd7 Bxb7 25.Bxb7 Bd8 26.g3 Bd6 27.Kg2 terv.

23...Bhd8 24.Ke2 Hf8 25.Ba7 Ba8 26.Bxa8 Bxa8 27.Hg3 Bd8 28.Bc1 He6 29.Fa5 Bd7 30.Hf5 Ff8 31.Bc6 g6 32.Hg3 Bd6

33.Bc8 f5 34.Fb4 Bd8 35.Bc6 Fxb4 36.axb4 Bd7 37.Bxa6 Bc7 38.Kd2 Bc4

39.b3 Bxb4 40.Kc2 Bh4

Az időkontroll utolsó lépésénél nehéz volt kiszámolni, hogy a huszár nem esik-e csapdába a 40...Hc5 41.Bb6 Hxb3 42.Kc3 Bh4 43.Bxb5 (43.Kxb3 Bxh2 44.Bb7+ Kf6) 43...Hc1 44.Hf1 Ha2+ 45.Kd3 Bg4 46.g3 Hc1+ 47.Kd2 Bc4 48.f3 Ha2 változatban.

41.Hf1 f4

A sötét bástya szorongatott helyzete egyre aggasztóbbá vált.

42.Bb6 fxe3 43.fxe3 b4 44.Bb5

Számításba jött a 44.h3 Hc5 45.Hd2 Ke7 46.Bb5 Kd6 47.Hc4+ folytatás.

44...Kf6 45.Kd3 Hg5 46.Ke2 Bg4 47.Kf2 h5? 48.h3

Pontosabb volt a 48.Hd2 He4+ (48...Bh4 49.h3) 49.Hxe4+ Bxe4 50.Bb6+ Kf5 51.h3 Bh4 52.g3 Bxh3 53.Kg2 folytatás.

48...Bh4? 49.Bb6+ Kf7 50.Hd2 He6 51.Kg3 g5

 

52.Kh2 1-0

 

Ivanisevic,I (2638) - Ács,P (2567)
Szláv védelem [D10]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hc3 Hf6 4.e3 a6 5.Fd3 e6 6.b3 c5 7.Hf3 Hc6 8.0-0 dxc4 9.bxc4 cxd4 10.exd4 Hxd4 11.Hxd4 Vxd4 12.Fb2 Vb6 13.Bb1 Vc7

14.He4

A gyalogáldozatért cserébe a szerb sakkozó jelentős fejlődési előnyhöz jutott.

14...Fe7 15.Vf3 Hxe4 16.Fxe4 f6? 17.Vh5+ Kf8 18.Vf3 Bb8 19.Fd4 f5 20.Bfd1 Ff6 21.Fb6 Ve5 22.Fc2 Kf7 23.Bb3 h5 24.Be3 Vb2 25.Fb3 g5

26.c5

A világos haderő teljes létszámban támadja sötét királyállását.

26...Kg6 27.Fc7 g4 28.Vf4 Ba8 29.Fe5 Fxe5 30.Bxe5 Kf6

31.Bxf5+! exf5 32.Bd6+ Ke7 33.Vg5+ Ke8 és Ács Péter nem várta meg a 34.Bd8 mattot, feladta a játszmát.

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog