Szvidler az utolsó forduló előtt már hatodik bajnoki címét ünnepli

Címkék: Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij

A moszkvai Központi Sakk-klubban zajló szuperbajnokság hatodik fordulója után Peter Szvidlert már bajnokként köszönthették. A szentpétervári Szvidler hatodik bajnoki címét szerezte meg, a viadal hatodik fordulójában negyedik győzelmét aratta, a címvédő Jan Nepomnjacsij ellen nyert.  Alekszandr Morozevics sötéttel remizett Vlagyimir Kramnyikkal, Alekszandr Griscsuk és Szergej Karjakin hozták a kötelező győzelmeket.

Hosszas hullámvölgy után ismét remekelt Peter Szvidler. Egy fordulóval a befejezés előtt már bajnokként köszönthették, negyedik győzelme a hatodik bajnoki címét jelentette.

Legnagyobb riválisa, Alekszandr Morozevics érdekes csatában remizett az Vlagyimir Kramnyikkal, az exvilágbajnok csak ötödik a tabellán. Alekszandr Griscsuk és Szergej Karjakin érvényesített a papírformát, gond nélkül játszották túl szerényebb képességű ellenfeleiket.

A 6. forduló eredményei

Vlagyimir Kramnyik (2781) – Alekszandr Morozevics (2694) döntetlen (Vezércsel, 56)

Peter Szvidler (2739) – Jan Nepomnjacsij (2711)  1 – 0 (Angol megnyitás, 41)

Szergej Karjakin (2788) – Artyom Tyimofejev (2665)  1 – 0 (Francia védelem, 43)

Alekszandr Griscsuk (2746)  – Alekszandr Galkin (2598) 1 – 0 (Caro-Kann védelem, 50)

 

A verseny állása:

1.Peter Szvidler 5 pont

2-4. Alekszandr Griscsuk,  Szergej Karjakin  és Alekszandr Morozevics 3,5

5. Vlagyimir Kramnyik 3

6. Jan Nepomnjacsij  2,5

7. Alekszandr Galkin 2

8. ArtyomTyimofejev 1

 

64. orosz szuperbajnokságkat. XIX (2715)
 12345678 
1. Szvidler, Peter g RUS 2739 * ½ ½ . 1 1 1 1 5 2987
2. Griscsuk, Alekszander g RUS 2746 ½ * 1 0 ½ ½ 1 . 2775
3. Karjakin, Szergej g RUS 2788 ½ 0 * ½ 1 . ½ 1 2760
4. Morozevics, Aleksznder g RUS 2694 . 1 ½ * ½ 0 ½ 1 2771
5. Kramnyik, Vlagyimir g RUS 2781 0 ½ 0 ½ * 1 . 1 3 2723
6. Nepomnjacsij, Jan g RUS 2711 0 ½ . 1 0 * ½ ½ 2646
7. Galkin, Alekszander g RUS 2598 0 0 ½ ½ . ½ * ½ 2 2598
8. Tyimofejev, Artyom g RUS 2665 0 . 0 0 0 ½ ½ * 1 2445

 

Az utolsó forduló párosítása:

Alekszandr Galkin – Vlagyimir Kramnyik

Artyom Tyimofejev – Alekszandr Griscsuk

Jan Nepomnjacsij – Szergej Karjakin

Alekszandr Morozevics – Peter Szvidler

 

Szvidler,P (2739) - Nepomnjacsij,J (2711)
Angol megnyitás [A34]

1.Hf3 c5 2.c4 Hc6 3.Hc3 Hf6 4.g3 d5 5.cxd5 Hxd5 6.Fg2 Hc7 7.0-0 e5 8.a3 f6 9.e3 Vd3 10.He1 Vg6 11.d3 Fe6 12.Va4 Fd7 13.Hb5 Hxb5 14.Vxb5 Bb8 15.Vc4 Fd6 16.b4 cxb4 17.axb4 Ke7 18.b5 Hb4 19.Vb3 Fe6 20.Vb1 Ve8 21.Bxa7 Vxb5 22.Fd2 Vb6 23.Ba3 Fc5

 

24.d4! exd4 25.exd4 Ha6 26.Vxb6 Fxb6 27.Ff4 Fc7 28.Hd3 Fxf4 29.Hxf4 Fc8 30.Be1+ Kd6 31.Bae3 Hb4 32.Bb1 Hc6 33.Bc3 Ff5 34.Bb6 Kc7 35.Bb5 Fd7 36.d5 Bhe8 37.h4 Be5 38.Bb2 Bc8 39.Hd3 Bee8 40.dxc6 Fxc6 41.Hb4 és sötét feladta

Kramnyik,V (2781) - Morozevics,A (2694)
Vezércsel [D31]

 

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hf3 a6 4.cxd5 exd5 5.Hc3 c6 6.Ff4 Fd6 7.Fxd6 Vxd6 8.e3 He7 9.Fd3 Ff5 10.Fxf5 Hxf5 11.Vc2 He7 12.Vb3 Ba7 13.e4 0-0 14.e5 Vd8 15.Vc2 f6 16.0-0 fxe5 17.Hxe5 Hf5 18.Vd3 Hd7 19.Bae1 Ba8 20.Ha4 Hxe5 21.Bxe5 g6 22.Hc5 Bf7 23.Bfe1 Hg7 24.g3 Vf8 25.B1e2 Be8 26.Bxe8 Hxe8 27.Be5 Hg7 28.Ve2 Vd6 29.Kg2 Vf6 30.h4 h6 31.Hd3 Hf5 32.Be6 Vg7 33.Vg4 Kh7 34.h5 gxh5 35.Vxh5 Bf6 36.Bxf6 Vxf6 37.Hf4 Hxd4 38.Ve8 a5 39.b3 b5 40.Vd7+ Vg7 41.Ve8 Vf6 42.Vd7+ Vg7 43.Vd6 Vf7 44.g4 c5 45.Kg3  

 

45...h5 46.Hxh5 Vf3+ 47.Kh4 Vxf2+ 48.Kg5 Ve3+ 49.Hf4 He2 50.Vd7+ Kh8 51.Vc8+ Kg7 52.Vc7+ Kh8 53.Vd8+ Kg7 54.Vc7+ Kh8 55.Vd8+ Kg7 56.Vc7+ és döntetlen

Griscsuk,A (2746) - Galkin,A (2598)
Caro-Kann védelem [B12]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.e5 Ff5 4.Hf3 e6 5.Fe2 Fe7 6.0-0 Hh6 7.b3 0-0 8.c4 Fg6 9.Fxh6 gxh6 10.Hc3 Hd7 11.Vd2 Kg7 12.Fd3 a6 13.He2 a5 14.Ve3 a4 15.c5 axb3 16.axb3 b6 17.b4 Vc7 18.Hf4 Vb7 19.h4 Bxa1 20.Bxa1 Ba8 21.Vc1 Hf8 22.Ba3 bxc5 23.bxc5 f5 24.g3 Fd8 25.Va1 Bxa3 26.Vxa3 Fe8 27.Kg2 Kg8 28.He1 Ff7 29.Fe2 Hg6 30.Hed3 Hxf4+ 31.Hxf4 Kf8 32.Fh5 Fg8 33.Hd3 Ff7 34.Fxf7 Kxf7

 

35.Hf4 Fe7 36.Va4 Fd8 37.Vd1 Vd7 38.Va4 Vb7 39.Vd1 Vd7 40.Vh5+ Kg7 41.Ve2 Kf7 42.Va6 Ke7 43.Hd3 Vc7 44.Hb4 Kd7 45.Va8 Fe7 46.Ha6 Vc8 47.Va7+ Ke8 48.Vb8 Kd7 49.Vb6 Fd8 50.Hb8+ és sötét feladta

Karjakin,S (2788) - Tyimofejev,A (2665)
Francia védelem [C10]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Hc6 4.e5 f6 5.Fb5 Fd7 6.Hf3 Ve7 7.0-0 Vf7 8.Be1 0-0-0 9.a4 Hge7 10.b4 Hxb4 11.Bb1 Hec6 12.He2 Vg6 13.Fd2 fxe5? 14.Fxb4 Hxb4 15.Hxe5 Vxc2 16.Fxd7+ Bxd7 17.Hxd7 Kxd7 18.Hf4 Vxd1 19.Bbxd1 Fd6 20.Hxe6 Hc2 21.Be2 Be8 22.Hc5+ Fxc5 23.Bxe8 Kxe8 24.dxc5 Hb4 25.a5 a6 26.Kf1 Kd7 27.Bd4 Hc6 28.Bxd5+ Ke6 29.Bh5 h6 30.Ke2 Hxa5 31.Kd3 b6 32.cxb6 cxb6 33.Bh3 Hb7 34.Bg3 Hc5+ 35.Kc4 Kf6 36.Kd5 a5 37.Bf3+ Kg5 38.Kc6 He4 39.Kxb6 a4 40.Kb5 Hd2 41.Bg3+ Kf6 42.Kxa4 g5 43.Kb4 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Stavangerben Carlsen és Caruana rangadójával indul az Altibox szuperverseny
2018. 05. 27.

AZ OSG Baden-Baden nyerte a Bundesligát, tizenkettedik bajnoki címüket ünnepelték
2018. 05. 25.

Ju Wenjun a női sakkozás új világbajnoka, 5,5-4,5-re győzte le Tan Zhongyit
2018. 05. 18.

A női világbajnoki döntő utolsó játszmája előtt Ju Wenjun 5-4-re vezet
2018. 05. 16.

Döntetlen a nyolcadik parti, kölcsönös hibák után Ju Wenjun nyerést hagyott ki
2018. 05. 15.

Óvatos játék után döntetlen a világbajnoki döntő hetedik játszmája, a kihívó Ju Wenjun 4-3-ra vezet
2018. 05. 13.

Tan Zhongyi sötéttel megnyerte a hatodik partit, egy pontra csökkentette hátrányát
2018. 05. 12.

Ju Wenjun a félidőben kétpontos előnnyel vezet, sötéttel nyerte meg az ötödik partit
2018. 05. 09.

Malmőben Vidit és Grandelius holtversenyben végzett az élen
2018. 05. 08.

Gledura sorozatban harmadszor remizett, Grandelius félpontos előnnyel vezet
2018. 05. 07.

A címvédő Tan Zhongyi megnyerte a negyedik játszmát, Ju Wenjun 2,5-1,5-re vezet
2018. 05. 07.

Gledura remizett a harmadik fordulóban, Grandelius félpontos előnnyel az élen
2018. 05. 06.

Sorozatban tizedszer bajnok az Aquaprofit-NTSK, a DVTK ismét ezüstérmes, a Paks  harmadik
2018. 05. 06.

Ju Wenjun megnyerte a döntő harmadik partiját, két pontra növelte előnyét Tan Zhongyival szemben
2018. 05. 06.

A második fordulóban Gledura a kétszeres olimpiai bajnok orosz Morozeviccsel remizett
2018. 05. 05.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog