Rudolf Anna, Lékó és Rapport győzött, Almási kikapott a negyedik fordulóban, heten az élen

Címkék: Chess.com Man sziget 2017

A Man szigeten zajló Chess.com Masters torna negyedik fordulója után heten az élen 3,5 ponttal. A norvég világbajnok Magnus Carlsen az üzbég Rusztam Kaszimdzsanovval remizett. Huszonnyolcan gyűjtöttek 3 pontot, ebben a pontcsoportban Lékó Péter és Rapport Richárd, mindketten világossal nyertek. Meglepetésre Almási Zoltán fordulatokban gazdag partiban vesztett az argentin Alan Pichot ellen. Rudolf Anna győzelemmel 2,5 pontos. A francia Laurent Fressinet nem kért párosítást, fél pontot kap, ahogy a kínai exvilágbajnoknő Hou Ji-fan is kivett egy pihenőnapot.

 

Chess.com Man sziget 2017

A viadal negyedik fordulójában sorban születtek a döntetlenek. Az éltáblán a világbajnok Magnus Carlsen a közismerten jó megnyitáselméleti felkészültségű üzbég Rusztam Kaszimdzsanov ellen tücsköt-bogarat játszott, később kiegyenesedett a parti. A bástyavégjátékban Carlsen jobb esélyű állását nem tudta megnyerni.

Az ukrán Pavel Eljanov a Világkupa első fordulójának legnagyobb meglepetéseként 2-0-ra kikapott az amerikai Aleksandr Lendermantól, ma sem állt fényesen, megküzdött a remiért.

 

Chess.com Man sziget 2017

A lett Alekszej Shirov mérlege tragikus az indiai exvilágbajnok Viswanathan Ananddal szemben, Vishy 17-3-ra vezet, ma huszonkilencedszer remiztek. A két amerikai olimpiai bajnok, Fabiano Caruana és Hikaru Nakamura erejéből csak remire futotta.

Az indiai Santosh Gujrathi Vidit, a francia Laurent Fressinet és a perui Emilio Granda Zuniga győzelemmel csatlakozott az élen állókhoz.

Rapport Richárd gond nélkül túljátszotta az izraeli Ilya Khmelnikert, kicsit rontott, de a végjátékban szabadgyalogjai győzedelmesen törtek előre.

Lékó Péter a spanyol megnyitású játszmában végig dominált, anyagi előnyét futóvégjátékban érvényesítette.

Bonyolult csatában végül vesztett Almási Zoltán. A spanyol megnyitású ütközetben tisztet áldozott, fordulatokban gazdag volt a parti, nagymesterünk egy pillanatban határozott előnybe is kerülhetett volna, a remi is a kezében volt. Rudolf Anna értékes győzelmet aratott.

 

Chess.com Man sziget 2017

Az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik feljött ötven százalékra, a mongol nemzetközi nagymesternő, Altan-Ulzii Enkhtuul ellen nyert.

 

Chess.com Man sziget 2017

Az élcsoportban a 4. forduló eredményei:

Rusztam Kaszimdzsanov (üzbég, 2676, 3) – Magnus Carlsen (norvég, 2827, 3)  döntetlen

Aleksandr Lenderman (amerikai, 2565, 3) – Pavel Eljanov (ukrán, 2734, 3)  döntetlen

Nils Grandelius (svéd, 2653, 2,5) – Fabiano Caruana (amerikai, 2799, 2,5)  döntetlen

Alekszej Shirov (lett, 2630, 2,5) – Viswanathan Anand (indiai, 2794, 2,5)  döntetlen

Hikaru Nakamura (amerikai, 2781, 2,5) – Sethuraman S. P. (indiai, 2617, 2,5)  döntetlen

Aryan Tari (norvég, 2588, 2,5) – Michael Adams (angol, 2738, 2,5)  döntetlen

Benjamin Bok (holland, 2620, 2,5) – Santosh Gujrathi Vidit (indiai, 2702, 2,5)  0 - 1

Bogdan-Daniel Deac (román, 2559, 2,5) – Nigel Short (angol, 2698, 2,5) döntetlen

Dhopade Swapnil (indiai, 2532, 2,5) – Szergej Movszeszjan (örmény, 2671, 2,5)  döntetlen

Laurent Fressinet (francia, 2657, 2,5) – Dronavalli Harika (indiai, 2528, 2,5) 1 - 0

Jovanka Houska (ango, 2393, 2,5) – Julio Granda Zuniga (perui, 2653, 2,5)  0 - 1

Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2716, 2) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2472, 2,5) döntetlen

Alan Pichot (argentin, 2565, 2) – Almási Zoltán (magyar, 2707, 2)  1 - 0

Lékó Péter (magyar, 2679, 2) – Magesh Chandran Panchanathan (indiai, 2481, 2)  1 - 0

Rapport Richárd (magyar, 2675, 2) – Ilya Khmelniker (izraeli, 2480, 2)  1 - 0

Rudolf Anna (magyar, 2286, 1,5) – Lev Yankelevich (német, 2443, 1,5) 1 - 0

Az élcsoport állása:

H.

R

Név

FED

Élő

 TB1 

1

1

GM

Magnus Carlsen

NOR

2827

3,5

8

GM

Pavel Eljanov

UKR

2734

3,5

12

GM

Santosh Gujrathi Vidit

IND

2702

3,5

18

GM

Rusztam Kaszimdzsanov

UZB

2676

3,5

26

GM

Laurent Fressinet

FRA

2657

3,5

27

GM

Julio Granda Zuniga

PER

2653

3,5

46

GM

Aleksandr Lenderman

USA

2565

3,5

8

3

GM

Fabiano Caruana

USA

2799

3,0

4

GM

Viswanathan Anand

IND

2794

3,0

5

GM

Hikaru Nakamura

USA

2781

3,0

6

GM

Michael Adams

ENG

2738

3,0

7

GM

Borisz Gelfand

ISR

2737

3,0

14

GM

Nigel Short

ENG

2698

3,0

15

GM

Maxim Rodshtein

ISR

2695

3,0

16

GM

Emil Szutovszkij

ISR

2683

3,0

17

GM

Lékó Péter

HUN

2679

3,0

19

GM

Rapport Richárd

HUN

2675

3,0

20

GM

Szergej Movszeszjan

ARM

2671

3,0

21

GM

Adhiban B.

IND

2670

3,0

23

GM

Gawain Jones

ENG

2668

3,0

24

GM

Alekszandr Rjazancev

RUS

2666

3,0

28

GM

Nils Grandelius

SWE

2653

3,0

29

GM

Gabriel Szargiszjan

ARM

2652

3,0

30

GM

Jeffery Xiong

USA

2633

3,0

31

GM

Alekszej Shirov

LAT

2630

3,0

33

GM

Sethuraman S. P.

IND

2617

3,0

34

GM

Erwin L’Ami

NED

2611

3,0

35

GM

Ivan Szokolov

NED

2603

3,0

38

GM

Niclas Huschenbeth

GER

2596

3,0

41

GM

Aryan Tari

NOR

2588

3,0

47

GM

Alan Pichot

ARG

2565

3,0

49

GM

Bogdan-Daniel Deac

ROU

2559

3,0

55

GM

Dhopade Swapnil

IND

2532

3,0

68

IM

Nino Bacsiasvili

GEO

2472

3,0

97

IM

Bharathakoti Harsha

IND

2394

3,0

36

9

GM

Francisco Vallejo Pons

ESP

2716

2,5

11

GM

Arkadij Naiditsch

AZE

2702

2,5

13

GM

David Howell

ENG

2701

2,5

22

GM

Hou Ji-fan

CHN

2670

2,5

65

123

IM

Rudolf Anna

HUN

2286

2,5

67

10

GM

Almási Zoltán

HUN

2707

2,0

Az élcsoportban az 5. forduló párosítása:

Magnus Carlsen (norvég, 2827, 3,5) – Julio Granda Zuniga (perui, 2653, 3,5)

Pavel Eljanov (ukrán, 2734, 3,5) – Rusztam Kaszimdzsanov (üzbég, 2676, 3,5)

Santosh Gujrathi Vidit (indiai, 2702, 3,5) – Aleksandr Lenderman (amerikai, 2565, 3,5)

Fabiano Caruana (amerikai, 2799, 3) – Jeffery Xiong (amerikai, 2633, 3)

Viswanathan Anand (indiai, 2794, 3) – Nils Grandelius (svéd, 2653, 3)

Gabriel Sazrgiszjan (örmény, 2652, 3) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2781, 3)

Michael Adams (angol, 2738, 3) – Alekszej Shirov (spanyol, 2630, 3)

Sethuraman S. P. (indiai, 2617, 3) – Borisz Gelfand (izraeli, 2737, 3)

Nigel Short (angol, 2698, 3) – Erwin L’ami (holland, 2611, 3)

Ivan Szokolov (holland, 2603, 3) – Maxim Rodshtein (izraeli, 2695, 3)

Emil Szutovszkij (izraeli, 2683, 3) – Niclas Huschenbeth (német, 2596, 3)

Aryan Tari (norvég, 2588, 3) – Lékó Péter (magyar, 2679, 3)

Alan Pichot (argentin, 2565, 3) – Rapport Richárd (magyar, 2675, 3)

Szergej Movszeszjan (örmény, 2671, 3) – Bogdan-Daniel Deac (román, 2559, 3)

Adhiban B. (indiai, 2670, 3) – Bharathakoti Harsha (indiai, 2394, 3)

Gawain Jones (angol, 2668, 3) – Dhopade Swapnil (indiai, 2532, 3)

Nino Bacsiasvili (grúz, 2472, 3) – Alekszandr Rjazancev (orosz, 2666, 3)

Dronavalli Harika (indiai, 2528, 2,5) – Rudolf Anna (magyar, 2286, 2,5)

Almási Zoltán (magyar, 2707, 2) – Inna Gaponenko (ukrán, 2437, 2)

Verőci Zsuzsa

 

Fotók: John Sanders

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Sakkolimpia Tromsø, Világranglista, Csapatbajnokság, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Női Európa-bajnokság 2016, Riga Női Európa-bajnokság 2017, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Csapat Európa-bajnokság 2013, Férfi Európa-bajnokság 2012, Wijk aan Zee 2012, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, Tal-emlékverseny, 42. sakkolimpia Baku, 51. Capablanca emlékverseny, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Gibraltár, Női csapat-világbajnokság 2013, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Aeroflot 2012, Csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, St. Louis USA ch 2017, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VII. Tal-emlékverseny, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, Grand Chess Tour 2016 London, Férfi sakkbajnokság, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, Női világbajnokság, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Mitropa Kupa, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 60. női bajnokság, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, 61. Női bajnokság Hévíz, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, Ningbo csapat-világbajnokság, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix 2017 Moszkva, Grand Prix-verseny Chengdu, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Csapatbajnokság 2016/17, 32. Mitropa-kupa Meissen, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Klubcsapatok Európa-kupája, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, Grand Prix Ankara, Szeged Női bajnokság, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Orosz csapatbajnokság 2012, 62. férfi bajnokság, SportAccord Peking, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, Szaratov Lékó Péter, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, Orosz csapatbajnokság 2013, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, Európa-bajnokság 2016, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, X. Tal-emlékverseny Moszkva, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, Női világbajnoki döntő, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 35. Mitropa-kupa Prága, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Rapport Richard, 42. sakkolimpia Baku, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Sencsen 2017, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Grand Prix 2017 Rapport, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, Grand Prix Kazany, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, V. Grand Slam-döntő, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Chess.com Man sziget 2017, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, 33. Mitropa-kupa, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, 40. sakkolimpia Isztambul, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, Sharjah Masters 2017 Gledura, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Mitropa-kupa 2014, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Aeroflot 2013, ACP Tbiliszi, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, Malmő Lékó Péter, Csapatbajnokság 2012/13, A 2012-es év krónikája, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, Csapatbajnokság 2014/15, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Grand Chess Tour 2016 Leuven, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, Rapid-világbajnokság Asztana, Rapport Richárd, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix-verseny Chengdu, Malmő Lékó Péter, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Világbajnoki ciklus, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Grand Prix 2017, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, A 2013-as esztendő krónikája, Lékó Péter, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog