Rodoszon a Malahit együttese harmadszor nyert 6-0-ra, Rapport Richárd újabb győzelme

Címkék: Klubcsapatok Európa-kupája 2013

A Rodoszon zajló Klubcsapatok Európa-kupáján öt együttes nyerte meg harmadik mérkőzését is. Az orosz Malahit újabb „kiütéses” győzelmet aratott, a SOCAR, a Szentpétervár, a Jugra és a G-Team Novy Bor előtt vezet. Lékó Péter remizett harmadik partijában, Rapport Richárd harmadszor is győzni tudott. A női viadalon a címvédő Cercle d’Echecs de Monte-Carlo csapata vezet.

 

Nem született meglepetés a viadal harmadik fordulójában, öt együttes nyert harmadszor is. Az esélyes csapatok közül ki nagyobb, ki kisebb arányban, de hozta a kötelező győzelmet. A játéknap legnagyobb derbijét a SOCAR és a Padova találkozó éltábláján láttuk, a virtuális világranglista negyedik és ötödik helyezettje, az olasz Fabiano Caruana és az amerikai Hikaru Nakamura csatázott. Nakamura a spanyol megnyitás berlini változatában előnybe került, kecsegető esélyét azonban elrontotta, 91 lépés után egyeztek meg a döntetlenben. Az azeri Tejmur Radzsabov folytatta remisorozatát.

Kedvező párosítását kihasználva harmadik meccsét is 6-0-ra nyerte meg az orosz Malahit együttese, Alekszandr Griscsuk, Szergej Karjakin, Alekszej Shirov, Vlagyimir Malahov, Alekszandr Rjazancev és Viorel Bologan játszott. A Szentpétervár gárdája az előző fordulóban meglepetést okozó görög Peristeri  hatosának csak két remit engedélyezett. Hasonló arányban győzött a Jugra, Lékó Péter nem tudta túljátszani a szerény Élő-pontszámú Avital Borucsovszkijt. Jól szerepelt a cseh G-Team Novy Bor, az első két táblán dőlt el a meccsük a rosztoviak ellen.

 

A francia bajnokcsapat erejéből csak 3-3-ra futotta azeri ellenfelével szemben. Rapport Richárd már mesterhármasnál tart, a korai vezércsere ellenére is jól játszható állást ért el, huszárjai uralták a táblát. Maxime Vachier-Lagrave is nyert, a hátsó táblákon azonban gyengébbek.

Javított a Haladás VSE együttese. Nagy Gábor szerzett vezetést a szombathelyi csapatnak, Petényi Tamás harmadszor győzött, a többiek döntetlenekkel járultak hozzá a 4-2-es győzelemhez a dán ellenféllel szemben.

Az élcsoportban a 3. forduló eredményei:

 

SOCAR (4, 11, 11) – O. R. Padova (4, 9, 8,5)  4,5 – 1,5

(Fabiano Caruana (2779) – Hikaru Nakamura (2783)  döntetlen

Tejmur Radzsabov (2723) – Pentala Harikrishna (2709)  döntetlen

Veszelin Topalov (2771) – Kiril Georgijev (2664)  1 - 0

Gata Kamsky (2725) – Michele Godena (2514)  1 - 0

Sahriyar Mamedgyarov (2759) – Daniele Vocaturo (2557)  1 - 0

Wang Hao (2733) – Danyyil Dvirnyy (2568) döntetlen

 

Tammer-Shakki (4, 7, 8,5) – Malahit (4, 12, 12)  0 - 6

 

Szentpétervár (4, 12, 11,5) – Peristeri (4, 9, 8,5)  5 - 1

(Peter Szvidler (2740) – Ioannis Papaioannou (2633)  1 – 0

Leinier Dominguez Perez (2753) – Hristos Banikas (2630)  döntetlen

Nyikita Vityjugov (2729) – Stelios Halkias (2568) 1 - 0

Szergej Movszeszjan (2696) – Andreas Tzermiadianos (2436)  döntetlen

Makszim Matlakov (2682) – Angelos Sandalakis (2394)  1 - 0

Ildar Hairullin (2651) – Ioannis Stathopoulos (2286)  1 - 0

 

Kfar Saba Chess Club (4, 7, 9) – Jugra (4, 10, 10,5)  1 - 5

(Danny Raznikov (2486) – Dmitrij Jakovenko (2719)  0 - 1

Avital Borucsovszkij (2453) – Lékó Péter (2732)  döntetlen)

 

PGMB-Rosztov (4, 12, 10,5) – G-Team Novy Bor (4, 9, 9)  2 - 4

(Baadur Zsobava (2694) – David Navara (2703)  0 - 1

Ivan Cseparinov (2672) – Radoslaw Wojtaszek (2698)  0 - 1

Szergej Zsigalko (2683) – Viktor Laznicka (2666)  1 - 0

Pavel Szmirnov (2641) – Krishnan Sasikiran (2662)  döntetlen

Szergej Azarov (2623) – Zbynek Hracek (2636)  döntetlen

Szanan Szjugirov (2635) – Mateusz Bartel (2638)  0 – 1)

 

Clichy Echecs 92 (4, 8, 9,5) – Odlar Yurdu (4, 12, 10,5)  3 - 3

(Maxime Vachier-Lagrave (2742) – Emil Szutovszkij (2657)  1 - 0

Rapport Richárd (2676) – Gadir Guszejnov (2603)  1 – 0)

 

Istogu Chess Club (2, 3, 5) – Schachclub MPO Maria Saal (3, 9, 6,5) 1 - 5

Oslo Schakselskap (2, 2, 4,5) – CE De Sprenger Echternach (3, 9, 7,5)  4,5 – 1,5

Accres Apeldoorn (2, 0, 4,5) – Minszk (2, 8, 7,5)  0,5 – 5,5

Amay Chess Club (2, 6, 5,5) – White Rose (2, 1, 5,5)  5,5 – 0,5

Nordea Skandenborg (2, 0, 3,5) – Haladás VSE Szombathely (2, 10, 8)  2 - 4

(Mads Andersen (2476) - Kovács Gábor (2459) döntetlen

Nikolai Vesterbaek Persen (2397) - Németh Miklós (2468) döntetlen

Jan Rode Pedersen (2219) - Petényi Tamás (2464) 0 - 1

Tavs Bjerre (2019) - Nagy Gábor (2414) 0 - 1

Colin Watson (1926) - Csonka Attila István (2387) döntetlen

Jonas Bjerre (1792) - Pergel László (2249) döntetlen)

 

Az élcsoport állása

FED

 

Team

Ford.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

RUS

Malahit

3

3

0

0

6

48.0

18.0

2

AZE

SOCAR

3

3

0

0

6

44.0

15.5

3

RUS

Szentpétervár

3

3

0

0

6

42.0

16.5

4

RUS

Jugra

3

3

0

0

6

40.0

15.5

5

CZE

G-Team Novy Bor

3

3

0

0

6

34.0

13.0

6

AZE

Odlar Yurdu

3

2

1

0

5

33.0

13.5

7

FRA

Clichy Echecs 92

3

2

1

0

5

26.0

12.5

8

AUT

Schachklub MPO Maria Saal

3

2

1

0

5

19.0

11.5

9

BEL

S.F. Wirtzfeld

3

2

0

1

4

31.0

11.5

10

RUS

PGMB-Rosztov

3

2

0

1

4

30.0

12.5

11

GRE

Peristeri

3

2

0

1

4

22.0

9.5

12

HUN

Haladás VSE Szombathely

3

2

0

1

4

21.0

12.0

13

ISR

Kfar Saba Chess Club

3

2

0

1

4

20.0

10.0

14

BLR

Minszk

3

2

0

1

4

19.0

13.0

15

BEL

Amay Chess Club

3

2

0

1

4

18.5

11.0

16

ITA

O.R. Padova

3

2

0

1

4

18.0

10.0

 

Az élcsoportban a 4. forduló párosítása:

Malahit (6, 48, 18) – G-Team Novy Bor (6, 34, 13)

Jugra (6, 40, 15,5) – Szentpétervár (6, 42, 16,5)

Clichy Echecs 92 (5, 26, 12,5) – SOCAR (6, 44, 15,5)

Odlar Yuru (5, 5, 33, 13,5) – Schachklub MPO Maria Saal (5, 19, 11,5)

Tammer Shakki (4, 14, 8,5) – PGMB-Rosztov (4, 30, 12,5)

O.R. Padova (4, 18, 10) – Kfar Saba Chess Club (4, 20, 10)

Minszk (4, 19, 13) – Barbican 4NCL (4, 11, 8)

Peristeri (4, 22, 9,5) – En Passant (4, 17, 11)

Amay Chess Club (4, 18,5, 11) – A.S.I. Bologna (4, 14, 9)

SK 47 Eynatten (4, 14, 11) – Caercle d’Echecs de Monte-Carlo (4, 12, 9,5)

S.F.Wirtzfeld (4, 31, 11,5) – Oslo Schakselskap (4, 16,5, 9)

Haladás VSE Szombathely (4, 21, 12) – Limhamns SK (4, 10, 8,5)

 

A női klubcsapatok versenyében a címvédő Cercle d’Echecs de Monte-Carlo együttese újabb győzelemmel megerősítette vezető pozícióját. Az éltáblán a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan az ukrán exvilágbajnoknőre, Ana Usenyinára mért vereséget. A világbajnoki döntő második partijában Anna már megjátszotta a szicíliai védelem Szvesnyikov-változatát, ezúttal Hou Ji-fan más varit választott, előnybe került, kiskombinációval matthálóba kergette az exvilágbajnoknő királyát. Az indiai Humpy Koneru ellen Natalija Pogonyina hátrányos pozícióban vesztőt húzott. A szlovén Anna Muzicsuk és a svéd Pia Cramling is hozta a kötelező győzelmet.

A rajtnál bizonytalankodó orosz SHSM Nase Naszledije négyese lendületbe jött, az éllovassal mérkőzik meg a negyedik fordulóban, az első hely sorsa is eldőlhet.

 

A 3. forduló eredményei:

Cercle d’Echecs de Monte-Carlo (4, 8, 6,5) – Jugra (4, 5, 6,5) 4 - 0

(Hou Ji-fan (2621) – Anna Usenyina (2497)  1 - 0

Humpy Koneru (2607) – Natalija Pogonyina (2485)  1 - 0

Anna Muzicsuk (2560) – Bajra Kovanova (2396)  1 - 0

Pia Cramling (2515) – Tatjana Sadrina (2364)  1 - 0)

 

Chess Club BAS (2, 0, 2,5) – SHSM Nase Naszledije (3, 6, 6)  0,5 – 3,5

(Natasa Bojkovic (2414) – Alekszandra Kosztenjuk (2495)  0 - 1

Inna Gaponenko (2400) – Valentyina Gunyina (2506)  0 – 1)

 

Jelica PEP (3, 6, 6) – Mika Chess Club (2, 6, 4,5)  1,5 – 2,5

„Rudar” Prijedor (1, 0, 2) – CS Politechnica-Antibiotece Iasi (2, 6, 5)  0 - 4

MRU – Vilnaius Fortas (0, 3, 2,5) – ASVOE Pamhagen (1, 0, 2) 3,5 – 0,5

A Fischer Chieti volt az erőnyerő

 

 

FED

 

Csapat

Ford.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

 

MNC

Cercle d’Echecs de Monte Carlo

3

3

0

0

6

26.0

10.5

2

 

RUS

SHSM Nase Naszledije

3

2

1

0

5

13.0

9.5

3

 

ARM

Mika Chess Club

3

2

0

1

4

16.5

7.0

4

 

ROU

CS Politechnica-Antibiotece Iasi

3

2

0

1

4

10.0

9.0

5

 

RUS

Jugra

3

2

0

1

4

10.0

6.5

6

 

SRB

Jelica PEP

3

1

1

1

3

16.0

7.5

7

 

LTU

MRU – Vilnaius Fortas

3

1

0

2

2

7.0

6.0

8

 

SRB

Chess Club BAS

3

1

0

2

2

2.5

3.0

9

 

AUT

  

ASVOE Pamhagen

3

0

1

2

1

6.0

2.5

10

 

ITA

Fischer Chieti

3

0

1

2

1

2.0

2.5

11

 

BIH

„Rudar” Prijedor

3

0

1

2

1

0.0

2.0

 

A 4. forduló párosítása:

SHSM Nase Naszledije (5, 13, 9,5) – Cercle d’Echecs de Monte-Carlo (6, 26. 10,5)

Jugra (4, 10, 6,5) – Mika Chess Club (4, 16,5, 7)

CS Politechnica-Antibiotice Iasi (4, 10, 9) – Jelica PEP (3, 16, 7,5)

Fischer Chieti (1, 2, 2,5) – MRU – Vilnaius Fortas (2, 7, 6)

ASVOE Pamhagen (1, 6, 2,5) – „Rudar” Prijedor (1, 0, 2)

Chess Club BAS lesz az erőnyerő

 

Guszejnov,G (2603) - Rapport,R (2676)
Francia védelem [C01]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Fb4 4.exd5 exd5 5.Fd3 c6 6.Vf3 Vf6 7.Vxf6 Hxf6 8.Fd2 0-0 9.0-0-0 Fg4 10.f3 Fh5 11.Hge2 Fg6 12.Fxg6 hxg6 13.h4 Ha6 14.g4 Hc7 15.h5 gxh5 16.gxh5?! He6 17.Bdg1 Kh7 18.Hd1 Fxd2+ 19.Kxd2 Hg8 20.Hf2 Hh6 21.Hd3 Bae8 22.Hdf4 Be7 23.Bh2 Bfe8 24.c3 Hf5 25.Bhg2

 

25...Hh4 26.Bg3 Kh6 27.Bh1 Hf5 28.Bg2 Hg5 29.Hg1

 

 

29...He3 30.Bf2 Hc4+ 31.Kc2 Be1 32.Hd3 He3+ 33.Kb3 Bd1 34.He5 f6 35.Hg6?  

 

 

 

35...Hf5 36.f4 He4 37.Bg2 He3 38.Bhh2 Hxg2 39.Bxg2 Bd2 és világos feladta

 

Hou Ji-fan (2621) - Usenyina,A (2497)
Szicíliai védelem [B33]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 e5 6.Hdb5 d6 7.Fg5 a6 8.Ha3 b5 9.Hd5 Fe7 10.Fxf6 Fxf6 11.c4

A vb-döntőn Hou Ji-fan a 11.c3 Fg5 12.Hc2 He7 13.Hcb4 0-0 14.Fe2 a5 15.Hxe7+ Vxe7 16.Hd5 Vb7 17.Vd3 b4 18.h4 Fd8 19.g3 Fe6 20.Bd1 bxc3 21.bxc3 Fb6 22.Hxb6 Vxb6 23.Vxd6 Vxd6 24.Bxd6 Fxa2 folytatásban nem tudott előnyt elérni, 33 lépésben remi lett a játszma.

11...b4 12.Hc2 0-0 13.g3 a5 14.Fg2 Fg5 15.0-0 Fe6 16.Vd3 Fxd5?! 17.cxd5 Hb8 18.a3 Ha6 19.axb4 Hxb4 20.Hxb4 axb4 21.h4 Fh6 22.Vc4 Bxa1?! 23.Bxa1 Vb8 24.Fh3 g6

 

 

 

25.Ba6 Bd8 26.Kg2 Fd2 27.Vc6 b3?! 28.Bb6 Va7 29.Bb7 Vd4?

Az exvilágbajnoknő időzavarban vesztőt húzott. 

 

 

30.Fe6! Vxe4+ 31.Kh2 Bf8? 32.Bxf7 Bxf7 33.Ve8+ Kg7 34.Vxf7+ Kh6 35.Vf8+ Kh5

 

 

36.Ve7

Kimaradt a nyerés a 36.g4+ Kxh4 37.Ve7+ g5 38.Ff5 változatban.

36...Kh6 37.Vf8+ Kh5 38.Fh3 Vc2?

 

 

39.Fg4+! Kxg4 40.f3+ Kh5 41.Kh3 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

(Fotók: http://euro2003.chessdom.com)

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az utolsó forduló előtt Carlsennel az éltáblán a Valerenga Sjakklubb vezet
2018. 10. 17.

Halkidikiben négy csapat az élen, a női együttesek versenyében a várt eredmények születtek
2018. 10. 16.

Rangadót nyert az Alkaloid, Ding Liren legyőzte Szvidlert
2018. 10. 15.

Hanti-Manszijszkban a női kieséses rendszerű világbajnokságon Hoang Thanh Trang és Gara Anita játszik
2018. 10. 15.

A Klubcsapatok Európa-kupáján Wojtaszek remizett Carlsennel, hat csapat nyerte meg harmadik mérkőzését
2018. 10. 14.

Magnus Carlsen a Klubcsapatok Európa-kupáján győzelemmel mutatkozott be
2018. 10. 13.

Az Európa-kupán az esélyes csapatok sikerrel vették az első akadályt
2018. 10. 12.

Magnus Carlsen is játszik a pénteken kezdődő Klubcsapatok Európa-kupáján
2018. 10. 11.

Kettős kínai siker, felemás magyar szereplés a sakkolimpián
2018. 10. 09.

Női válogatottunk nagyszerű sikerként ötödik lett a sakkolimpián
2018. 10. 06.

Batumiban az utolsó fordulóra maradt a döntés, több csapat is éremért küzdhet
2018. 10. 05.

Csapataink kettős vereséget szenvedtek, a lengyel férfi válogatott legyőzte a címvédő amerikai együttest
2018. 10. 04.

Női csapatunk szenzációs sikere az India elleni 3-1-es győzelem, együttesünk nyolc forduló után negyedik 
2018. 10. 03.

Női válogatottunk remekelt a szerbek ellen, férficsapatunk kikapott a franciáktól
2018. 10. 02.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 12 ponttal előzi meg kihívóját, Fabiano Caruanát
2018. 10. 01.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog