Rigában hét forduló után négyes holtverseny az élen

Címkék: Riga Női Európa-bajnokság 2017

A Rigában zajló Európa-bajnokság hetedik fordulójában Lázárné Vajda Szidónia győzött, Hoang Thanh Trang és Papp Petra remizett, Gara Anita és Gara Tícia vereséget szenvedett. Az éltáblán az orosz Alekszandra Gorjacskina és a grúz Nana Dzagnidze megosztozott a ponton. Az örmény Elina Danieljan és az orosz Pusztovojtova nyeréssel négyes holtversenyben az élen. Tizenöten gyűjtöttek fél ponttal kevesebbet, Trang is ennek a csoportnak a tagja. Szidónia 4,5, Gara Anita és Papp Petra 4, Gara Tícia 3,5 pontos. A keddi pihenőnap után szerdán folytatódik a pontvadászat.

 

Riga Női Európa-bajnokság 2017

A párosítás szeszélye folytán a kontinensviadal hetedik játéknapján négy táblán is orosz-magyar párharcokra került sor. Az élcsoportba tartozó Hoang Thanh Trang játszmája Olga Zimina ellen 25 lépésig tartott, lépésismétléssel ért véget.

Gara Tícia a nemzetközi porondon kevéssé ismert Marina Necsajevával küzdött meg. A nyitással minden rendben volt, de a középjátékban Anita huszárja kötésbe került, s ez tisztvesztéshez, a játszma elvesztéséhez vezetett.

A legnehezebb ellenfele Gara Tíciának volt, a kétszeres olimpiai bajnoknő, két éve világbajnoki döntős Natalija Pogonyinával mérkőzött meg. Tícia kissé passzív felállást vállalt, majd tartható pozícióban tisztet nézett el.

Papp Petra kedvenc spanyol megnyitásában ezúttal nem tudott előnyt kicsiholni, meglepően korán remizett.

A legkevésbé Lázárné Vajda Szidóniáért kellett izgulni, egész pályás letámadással megbénította a román Mihaela Sandu haderejét. Már lépni is alig tudott sötét, amikor megérett a döntő tisztáldozat lehetősége. Szidónia a győzelemmel nagyot lépett előre, a 4,5 pontosok táborába.

Lassan elkezdődik a taktikázás, kevesebbet kockáztatnak a sakkozónők, az első három táblán csak döntetlenek születtek. A Muzicsuk nővérek korántsem játszanak kirobbanó formában, remikkel araszolnak. Az orosz Alekszandra Gorjacskina és a grúz Nana Dzagnidze egymás elleni remijükkel megőrizték első helyüket, de két társat is kaptak, az örmény Elina Danieljan és az orosz Darja Pusztovojtova személyében.

A körülményeket is ismerve az orosz színekbe átigazolt Katyerina Lahno és az ukrán Natalija Zsukova összecsapása különösen érdekes volt, Natasa örülhetett a reminek.

Nagy meglepetés a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova veresége, a svéd Pia Cramling döntetlene.

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2452, 5) – Nana Dzagnidze (grúz, 2528, 5)  döntetlen

Anna Muzicsuk (ukrán, 2587, 4,5) – Elisabeth Paehtz (német, 2454, 4,5)  döntetlen

Bela Hotenasvili (grúz, 2445, 4,5) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2546, 4,5)  döntetlen

Katyerina Lahno (orosz, 2543, 4,5) – Natalija Zsukova (ukrán, 2438, 4,5)  döntetlen

Elina Danieljan (örmény, 2437, 4,5) – Olga Girja (orosz, 2470, 4,5)  1 - 0

Monika Socko (lengyel, 2462, 4,5) – Alina Kaslinszkaja (orosz, 2426, 4,5)  döntetlen

Olga Zimina (orosz, 2395, 4,5) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2459, 4,5)  döntetlen

Lela Zsavahisvili (grúz, 2456, 4,5) – Darja Pusztovoitova (orosz, 2411, 4,5)  0 - 1

Bajra Kovanova (orosz, 2376, 4) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2496, 4)  0 - 1

Pia Cramling (svéd, 2452, 4) – Ulvijja Fatalijeva (azerbajdzsáni, 2287, 4) döntetlen

Jolanta Zawadzka (lengyel, 2449, 4) – Olga Ivanenko (ukrán, 2252, 4)  1 - 0

Ketevan Arahamija-Grant (skót, 2374, 4) – Alisza Galljamova (orosz, 2444, 4) döntetlen

Ekaterina Atalik (török, 2429, 4) – Anasztaszia Szazonova (orosz, 2143, 4)  1 - 0

Meri Arabidze (grúz, 2373, 4) – Inna Gaponenko (ukrán, 2416, 4)  döntetlen

Olga Babij (ukrán, 2359, 4) – Sabrina Vega Gutierrez (spanyol, 2413, 4)  0 - 1

Marina Necsajeva (orosz, 2395, 4) – Gara Anita (magyar, 2354, 4)  1 - 0

Antoaneta Sztefanova (ECU, 2527, 3,5) – Julija Oszmak (ukrán, 2348, 3,5) 0 - 1

Natalija Pogonyina (orosz, 2478, 3,5) – Gara Tícia (magyar, 2325, 3,5)  1 - 0

Papp Petra (magyar, 2378, 3,5) – Alekszandra Zserebcova (orosz, 2222, 3,5)  döntetlen

Lázárné Vajda Szidónia (magyar, 2355, 3,5) – Mihaela Sandu (román, 2261, 3,5)  1 - 0

 

Az élcsoport állása:

 

H.

R.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB2 

 TB3 

Perf.

1

4

GM

Nana Dzagnidze

GEO

2528

5,5

28,5

32,0

2640

2

14

WGM

Alekszandra Gorjacskina

RUS

2452

5,5

27,0

30,5

2610

3

21

GM

Elina Danieljan

ARM

2437

5,5

25,0

28,0

2575

4

29

FM

Darja Pusztovojtova

RUS

2411

5,5

22,5

25,0

2536

5

34

IM

Olga Zimina

ITA

2395

5,0

28,0

31,5

2526

6

2

GM

Marija Muzicsuk

UKR

2546

5,0

27,5

31,0

2549

7

3

GM

Katyerina Lahno

RUS

2543

5,0

27,5

31,0

2536

8

1

GM

Anna Nuzicsuk

UKR

2587

5,0

27,0

30,0

2555

9

22

IM

Ekaterina Atalik

TUR

2429

5,0

27,0

30,0

2500

10

20

GM

Natalija Zsukova

UKR

2438

5,0

26,0

29,5

2519

11

17

GM

Bela Hotenasvili

GEO

2445

5,0

26,0

29,5

2515

12

12

IM

Elisabeth Paehtz

GER

2454

5,0

25,5

28,5

2542

13

33

IM

Marina Necsajeva

RUS

2395

5,0

25,5

28,0

2447

14

9

GM

Monika Socko

POL

2462

5,0

25,5

27,5

2503

15

10

GM

Hoang Thanh Trang

HUN

2459

5,0

24,5

27,5

2480

16

6

IM

Nino Bacsiasvili

GEO

2496

5,0

24,5

27,5

2473

17

15

WGM

Jolanta Zawadzka

POL

2449

5,0

24,0

27,5

2465

18

28

IM

Sabrina Vega Gutierrez

ESP

2413

5,0

22,0

24,5

2409

19

23

IM

Alina Kaslinszkaja

RUS

2426

5,0

22,0

24,0

2430

20

70

WIM

Ulvijja Fatalijeva

AZE

2287

4,5

27,5

28,0

2414

21

11

IM

Lela Zsavahisvili

GEO

2456

4,5

27,0

30,5

2441

22

8

WGM

Olga Girja

RUS

2470

4,5

27,0

29,5

2427

23

45

IM

Meri Arabidze

GEO

2373

4,5

26,0

28,0

2385

24

56

WGM

Julija Oszmak

UKR

2348

4,5

25,5

28,0

2412

25

44

GM

Ketavan Arahamija-Grant

SCO

2374

4,5

25,0

27,5

2431

26

7

WGM

Natalija Pogonyina

RUS

2478

4,5

24,0

27,0

2411

 

 

 

 

 

 

 

 

34

51

IM

Lázárné Vajda Szidónia

HUN

2355

4,5

21,0

23,0

2307

42

52

IM

Gara Anita

HUN

2354

4,0

25,0

27,5

2356

48

42

WGM

Papp Petra

HUN

2378

4,0

24,0

27,0

2326

71

60

WGM

Gara Tícia

HUN

2325

3,5

24,5

26,5

2307

 

Az élcsoportban a szerdai 8. forduló párosítása:

Nana Dzagnidze (grúz, 2528, 5,5) – Elina Danieljan (örmény, 2437, 5,5)

Darja Pusztovojtova (orosz, 2411, 5,5) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2452, 5,5)

Natalija Zsukova (ukrán, 2438, 5) – Anna Muzicsuk (ukrán, 2587, 5)

Marija Muzicsuk (ukrán, 2546, 5) – Jolanta Zawadzka (lengyel, 2449, 5)

Alina Kaslinszkaja (orosz, 2426, 5) – Katyerina Lahno (orosz, 2543, 5)

Nino Bacsiasvili (grúz, 2496, 5) – Bela Hotenasvili (grúz, 2445, 5)

Sabrina Vega Gutierrez (spanyol, 2413, 5) – Monika Socko (lengyel, 2462, 5)

Hoang Thanh Trang (magyar, 2459, 5) – Ekaterina Atalik (török, 2429, 5)

Elisabeth Paehtz (német, 2454, 5) – Marina Necsajeva (orosz, 2395, 5)

Olga Girja (orosz, 2470, 4,5) – Olga Zimina (orosz, 2395, 5)

Gulnar Mammadova (azerbajdzsáni, 2357, 4,5) – Natalija Pogonyina (orosz, 2478, 4,5)

Ulvijja Fatalijeva (azerbajdzsáni, 2287, 4,5) – Lela Zsavahisvili (grúz, 2456, 4,5)

Natalija Buksza (ukrán, 2314, 4,5) – Pia Cramling (svéd, 2452, 4,5)

Alisza Galljamova (orosz, 2444, 4,5) – Meri Arabidze (grúz, 2373, 4,5)

Inna Gaponenko (ukrán, 2416, 4,5) – Lázárné Vajda Szidónia (magyar, 2355, 4,5)

Monica Calzetta Ruiz (spanyol, 2257, 4) – Papp Petra (magyar, 2378, 4)

Gara Anita (magyar, 2354, 4) – Szvetlana Petrenko (moldáviai, 2136, 4)

Gara Tícia (magyar, 2325, 3,5) – Maria Gevorgyan (örmény, 2227, 3,5)

 

Verőci Zsuzsa

 

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog