Örülhetnek a német sakkrajongók, Blübaum legyőzte Fedoszejevet

Címkék: 45. Sparkassen Chess-Meeting Dortmund 2017

A 45. Sparkassen Chess-Meeting szuperverseny második fordulójában az első játéknap bombameglepetéseként az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyikot legyőző Vlagyimir Fedoszejev gyengén játszott. A német sakkrajongók nagy örömére Matthias Blübaum 31 lépésben megadásra kényszerítette az orosz sakkozót. A lengyel Radoslaw Wojtaszek a nagyot hibázó Wang Yue ellen nyert. Az orosz derbin Dmitrij Andrejkin és Kramnyik megosztozott a ponton, remizett a német Liviu-Dieter Nisipeanu és a francia Maxime Vachier-Lagrave is. A viadal harmadik fordulóját a hétfői pihenőnap után kedden rendezik meg.

45. Sparkassen Chess-Meeting Dortmund 2017

A Dortmundban zajló torna második játéknapján a hagyományos szuperverseny két újonca, a német Matthias Blübaum és az orosz Vlagyimir Fedoszejev mérkőzött meg egymással. A Nimzoindiai védelmű partiban Fedoszejev gyanús varit választott, Matthias gyalogtámadást indított, amikor f gyalogja f6-ra ért, a játszma eldőlt, 31 lépés után az első fordulóban az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyikot legyőző kontinensbajnoki bronzérmes feladásra kényszerült.

Az orosz derbin Dmitrij Andrejkin a bécsi megnyitásban váratlanul új tervvel rukkolt ki. Kramnyik a házielemzéstől nem ijedt meg, természetes fejlődő lépésekkel még kissé jobb állásba is került, a sorozatos cserék azonban megkönnyítették Andrejkin életét.

45. Sparkassen Chess-Meeting Dortmund 2017

Egyenlő esélyű pozícióban hibázott nagyot a kínai Wang Yue, a lengyel Radoslaw Wojtaszek bástyái döntő erővel törtek be állásába.

A német Liviu-Dieter Nisipeanu és a címvédő francia Maxime Vachier-Lagrave békés partiban osztozott meg a ponton.  

45. Sparkassen Chess-Meeting Dortmund 2017

A 2. forduló eredményei:

Matthias Blübaum (német, 2642) - Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2726) 1 – 0 (Félszláv védelem, 31)

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2712) - Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2812) döntetlen (Bécsi megnyitás, 48)

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2736) - Wang Yue (kínai, 2699) 1 – 0 (Nimzoindiai védelem, 36)

Liviu-Dieter Nisipeanu (német, 2683) - Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2791) döntetlen (Angol megnyitás, 27)

A verseny állása:

1-2. Matthias Blübaum és Radoslaw Wojtaszek 1,5 pont

3-6. Maxime Vachier-Lagrave, Liviu-Dieter Nisipeanu, Vlagyimir Fedoszejev és Dmitrij Andrejkin 1

7-8. Vlagyimir Kramnyik és Wang Yue 0,5

A keddi 3. forduló párosítása:

Maxime Vachier-Lagrave - Matthias Blübaum

Wang Yue - Liviu-Dieter Nisipeanu

Vlagyimir Kramnyik - Radoslaw Wojtaszek

Vlagyimir Fedoszejev - Dmitrij Andrejkin

Blübaum,M (2642) - Fedoszejev,V (2726)
Félszláv védelem [D46]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 e6 5.e3 Hbd7 6.Vc2 Fd6 7.Fd3 0-0 8.0-0 dxc4 9.Fxc4 e5 10.h3 Ve7 11.Fb3 Hb6

Vlagyimir Fedoszejev nem jó statisztikával bíró változat mellett döntött.

12.dxe5 Fxe5 13.Hxe5 Vxe5 14.e4 Be8 15.Be1

Számításba jött a 15.f3 Fe6 16.Bd1 Hh5 17.Fe3 h6 18.He2 folytatás.

15...Hbd5 16.Fd2 Hf4 17.Fxf4 Vxf4 18.Bad1 Hd7 19.Be3 Vg5

45. Sparkassen Chess-Meeting Dortmund 2017

20.f4 Ve7 21.Vf2 Hb6 22.f5 a5?

Első partiját Vlagyimir Kramnyik ellen megnyerő orosz nagymester gyenge napot fogott ki.

45. Sparkassen Chess-Meeting Dortmund 2017

23.e5 a4 24.f6 Vb4 25.a3

Matthias Blübaum válogathatott a nyerések között. Azonnal döntött a 25.Fxf7+! Kxf7 26.fxg7+ Kxg7 27.Bg3+ változat.

25...Vf8 26.fxg7 Ve7 27.He4 axb3 28.Hf6+ Kxg7 29.Hxe8+ Kh8 30.Hc7 Bb8 31.Bf3 és sötét feladta

Andrejkin,D (2712) - Kramnyik,V (2812)
Bécsi megnyitás [C26]

1.e4 e5 2.Hc3 Hf6 3.g3 Fc5 4.Fg2 c6 5.f4

Meglepő elhatározás, az orosz derbin Dmitrij Andrejkin már az 5. lépésben új gondolatot játszott meg. Kissé idegen az ötlet, Vlagyimir Kramnyiknak nagy gondot nem okozott.

5...d6 6.Hf3 0-0 7.d3 a5 8.Ve2 Hbd7 9.a3 Be8 10.f5 b5 11.Fe3 Vb6 12.Hd1

45. Sparkassen Chess-Meeting Dortmund 2017

12...d5 13.Hd2 dxe4

A sorozatos cserék megkönnyítették világos életét.

14.Hxe4 Hxe4 15.Fxe4 Hf6 16.0-0 Fb7 17.Be1 Hxe4 18.dxe4 Bad8 19.Hf2 Fd4 20.c3 Fxe3 21.Vxe3 Vxe3 22.Bxe3 c5 23.Kf1 f6 24.Ke2 Kf7 25.g4 Bd6 26.Bd3 Bxd3 27.Kxd3 h5 28.h3 Bh8 29.Ke3 Fc6 30.Bd1 Ke7 31.g5 c4 32.h4 Bb8 33.Hh1 Bh8 34.g6 a4 35.Hg3 Fb7 36.He2 Bc8 37.Hc1 Fc6 38.Ha2 Fb7 39.Hb4 Bc5 40.Kf3 Fa8 41.Hc2 Fb7 42.He3 Fa8 43.Hf1 Bc8 44.Hg3 Bh8 45.Bd2 Fb7 46.Bd1 Fa8 47.Bd2 Fb7 48.Bd1 és döntetlen

Wojtaszek,R (2736) – Wang Yue (2699)
Nimzoindiai védelem [E21]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Hf3 0-0 5.Fg5 c5 6.e3 h6 7.Fh4 cxd4 8.exd4 d5 9.Bc1 Fe7 10.c5 b6 11.b4 a5 12.Ha4 axb4 13.Hxb6 Bxa2 14.Vb3 Ba7 15.Vxb4 Hbd7 16.Hxd7 Fxd7 17.Fd3 Ba4 18.Vd2 He4 19.Fxe7 Hxd2 20.Fxd8 Hxf3+ 21.gxf3 Bxd8

45. Sparkassen Chess-Meeting Dortmund 2017

22.Ke2 Fc6 23.Ke3 e5 24.dxe5 Bh4 25.Bb1 d4+ 26.Kd2 Kf8 27.Bb6 Bc8 28.Bhb1 Ke7 29.Ba1 Bc7

45. Sparkassen Chess-Meeting Dortmund 2017

30.Baa6 Fxf3 31.Fb5 Fg4?

Egyenlő állásban Wang Yue nagyot hibázott, megijedt az alapsori gyengeségtől. 31...Bxh2 32.Bb8 f6 33.exf6+ gxf6 34.Bh8 Bxc5 35.Bh7+ Kf8 36.Bd6 Bd5 37.Bc6 Bd8 38.Bxf6+ Kg8 39.Bfxh6 Bxh6 40.Bxh6 Kg7 folytatás remihez vezetett volna.

45. Sparkassen Chess-Meeting Dortmund 2017

32.Ba8 Fc8 33.Bc6 Kd8 34.Bxc7 Kxc7 35.Ba7+ Kb8 36.Bxf7 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

Fotók: Georgios Souleidis

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A Világkupa elődöntője két döntetlennel kezdődött meg
2017. 09. 19.

Férficsapatunk 2-2-öt játszott a horvátokkal, női együttesünk vereséget szenvedett
2017. 09. 18.

Női válogatottunk 3-1-es győzelemmel, férficsapatunk döntetlennel rajtolt a Mitropa-kupán
2017. 09. 17.

Vachier-Lagrave legyőzte Szvidlert, Aronjannal játszik az elődöntőben
2017. 09. 17.

Ding Liren világossal nyert Rapport ellen, az amerikai So és az örmény Aronjan is elődöntős
2017. 09. 16.

Rapport gyors remivel kezdte a negyeddöntőt, Aronjan 24 lépésben legyőzte Ivancsukot
2017. 09. 15.

A Világkupán Rapport Richárd harmadik tie-break meccsét is megnyerte, a negyeddöntőbe jutott 
2017. 09. 14.

Rapport második partija örökös sakkal döntetlen, Aronjan, Ding Liren és Ivancsuk már negyeddöntős
2017. 09. 13.

Rapport döntetlennel, Ivancsuk és Fedoszejev győzelemmel kezdte a nyolcaddöntőt
2017. 09. 12.

Rapport Richárd remek taktikával nyolcaddöntős, az orosz Jevgenyij Najer lesz a 16 között az ellenfele
2017. 09. 11.

Carlsen, Kramnyik és Nakamura kiesett, Rapport a továbbjutásért hétfőn rapidozik
2017. 09. 10.

Rapport sötéttel remivel kezdte Li Chao elleni párharcát, Bu Xiangzhi legyőzte Carlsent
2017. 09. 09.

Rapport Richárd remek játékkal továbbjutott, a kínai Li Chao a legjobb 32 között az ellenfele
2017. 09. 08.

Rapport és Erdős is gyorsan remizett, rájátszás dönti el párharcaikat
2017. 09. 07.

Rapport és Erdős is sötéttel remizett az első partiban, Anand világossal kapott ki
2017. 09. 06.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Grand Prix London, Csapat Európa-bajnokság 2013, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Wijk aan Zee 2012, Női Európa-bajnokság 2016, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, 42. sakkolimpia Baku, Tal-emlékverseny, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, 51. Capablanca emlékverseny, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Csapat-világbajnokság 2013, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Gibraltár, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Férfi sakkbajnokság, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Mitropa Kupa, Grand Chess Tour 2016 London, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, La Coruna Rapport Richárd, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, VII. Tal-emlékverseny, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, Ningbo csapat-világbajnokság, Női csapat-világbajnokság, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, Szeged Női bajnokság, 61. Női bajnokság Hévíz, Grand Prix-verseny Chengdu, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, 32. Mitropa-kupa Meissen, Grand Prix 2017 Moszkva, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Csapatbajnokság 2016/17, Grand Prix Ankara, Klubcsapatok Európa-kupája, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, SportAccord Peking, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 62. férfi bajnokság, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, 63. Férfi bajnokság Gyula, Orosz csapatbajnokság 2013, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, Szaratov Lékó Péter, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Grand Chess Tour 2017 Leuven, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, Rapport Richard, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Sencsen 2017, 35. Mitropa-kupa Prága, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Női világbajnoki döntő, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 42. sakkolimpia Baku, Grand Prix 2017 Rapport, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Grand Prix Kazany, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Junior világbajnokság Rapport Richárd, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, Mi is történt 2016-ban, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 40. sakkolimpia Isztambul, V. Grand Slam-döntő, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, 33. Mitropa-kupa, Kazany Grand Prix, Sharjah Masters 2017 Gledura, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Aeroflot 2013, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Csapatbajnokság 2012/13, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Mitropa-kupa 2014, Malmő Lékó Péter, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, A 2012-es év krónikája, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, ACP Tbiliszi, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Csapatbajnokság 2014/15, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Rapport Richárd, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Grand Prix 2017, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Grand Prix-verseny Chengdu, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Rapid-világbajnokság Asztana, Lékó Péter, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Világbajnoki ciklus, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Malmő Lékó Péter, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog