Malmőben Vidit és Grandelius holtversenyben végzett az élen

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Malmőben az indiai Santosh Gujrathi Vidit és a svéd Nils Grandelius holtversenyes elsőségével fejeződött be a 24. Sigeman & Co nagymesterverseny. A befejező játéknapon Vidit nyert a svéd Linus Johansson ellen, a játéknap előtt félpontos előnnyel vezető Grandelius remizett az orosz Alekszandr Morozeviccsel. A torna magyar résztvevője, Gledura Benjámin megosztozott a ponton a norvég Aryan Tarival, legfiatalabb nagymesterünk Morozeviccsel holtversenyben négy-négy döntetlennel és egy-egy vereséggel a negyedik helyet osztotta.

 

A rajtlistát vezető indiai Santosh Gujrathi Vidit és a címvédő svéd Nils Grandelius holtversenyes elsőségével fejeződött be a hagyományos torna. A viadal rajtlistáját vezető indiai nagymester két utolsó partijában aratott győzelemmel beérte a címvédő svéd Nils Grandeliust. A honfitárs Linus Johanssonnak komoly esélye volt, hogy segítsen Grandelius újabb sikeréhez, de kedvező esélyét elpuskázta, Vidit megfordította a partit, kihasználva a sereghajtó hibáit az élen végzett.

Grandelius a spanyol megnyitású játszmában remizett Alekszandr Morozeviccsel. Az orosz sakkozás egyik nagy egyénisége, a kétszeres olimpiai bajnok, a kétszeres világbajnokjelölt Morozevics nyeretlenül végzett.

Négy döntetlennel és egy vereséggel zárta szereplését Gledura Benjámin. Az első játéknapon Grandeliustól elszenvedett veresége rányomta bélyegét versenyzésére. Kedvezőtlen volt a párosítása, az öt fordulós viadalon a három sötét szín egyértelműen hátrányos volt számára. Utolsó partijában a norvég junior világbajnok Aryan Tarival a Grünfeld védelemben vívott elméleti párbaja döntetlennel zárult.

Az utolsó forduló eredményei:

Santosh Gujrathi Vidit (indiai, 2707) – Linus Johansson (svéd, 2457) 1 – 0 (Félszláv védelem, 53)

Gledura Benjámin (magyar, 2615) – Aryan Tari (norvég, 2603) döntetlen (Grünfeld védelem, 24)

Nils Grandelius (svéd, 2651) – Alekszandr Morozevics (orosz, 2665) döntetlen (Spanyol megnyitás, 33)

A  TePe Sigeman & Co nagymesterverseny végeredménye:

24. Sigeman & Co 2018 Malmő, 2018. május 4-8.

kat. XV (2616)

1

2

3

4

5

6

1.

Santosh Gujrathi Vidit

g

IND

2707

*

½

½

1

½

1

2747

2.

Nils Grandelius

g

SWE

2651

½

*

½

½

1

1

2758

3.

Aryan Tari

g

NOR

2603

½

½

*

½

½

1

3

2691

4.

Alekszandr Morozevic

g

RUS

2665

0

½

½

*

½

½

2

2534

5.

Gledura Benjámin

g

HUN

2615

½

0

½

½

*

½

2

2544

6.

Linus Johansson

m

SWE

2457

0

0

0

½

½

*

1

2408

Vidit,S (2707) - Johansson,L (2457)
Félszláv védelem [D43]

1.d4 Hf6 2.Hf3 d5 3.c4 e6 4.g3 Fe7 5.Fg2 0-0 6.0-0 dxc4 7.Vc2 c6 8.Vxc4 b5 9.Vd3 Fb7 10.Hc3 Hbd7 11.Fe3 a6 12.a4 Hd5 13.He4 Vb6 14.a5 Vc7 15.Bfc1 h6 16.Fd2 Bad8 17.Vb1 e5 18.dxe5 Hxe5 19.Hxe5 Vxe5 20.Ff3 Fc8

 

21.Hc5 Vd4 22.Hb3 Vf6 23.Vc2 Fd7 24.Fe1 Bfe8 25.Kg2 Ff8 26.Hc5 Fxc5

A svéd sakkozó a 26...Ff5! 27.Vb3 Vg6 (27...Fxc5 28.Bxc5 Fe4 29.Fxe4 Bxe4) 28.Fd2 Fxc5 29.Bxc5 Fe4 30.Be1 Hf6 változatban előnybe kerülhetett volna.

27.Vxc5 Vxb2

28.e4! Hf6 29.Fc3 Vb3 30.Fxf6 gxf6 31.Ba3 Ve6 32.Bd3 Fc8 33.Bcd1 Bxd3 34.Bxd3 Vc4 35.Ve3?! Kg7 36.Bd6?

 

36...Fe6?

A rajtlistát vezető indiai nagymester a 36...b4 37.Vb6 c5 38.Bc6 Be6 (38...b3 39.Bxc5 Vd3 40.Bd5 Fh3+ 41.Kxh3 Vxf3 42.Bf5 Vc3) 39.Bxc5 Bxb6 40.Bxc4 Bb8 41.Bc2 f5 42.Bb2 Kf6 43.exf5 Fxf5 változatokban is hátrányba kerülhetett volna.

37.e5 f5?

38.Bxc6 Vb3 39.Bxa6 Vxe3 40.fxe3 Bd8 41.Bd6 Bc8 42.Fd5 b4?

 

43.Fxe6 fxe6 44.Bxe6 Ba8 45.a6 b3 46.Bb6 b2 47.Bxb2 Bxa6 48.Kf3 Ba4 49.Bb7+ Kg6 50.Bb6+ Kg5 51.h4+ Kh5 52.Bf6 és sötét feladta

Gledura,B (2615) - Tari,A (2603)
Grünfeld védelem [D90]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.Hf3 Fg7 5.h4 dxc4 6.e4 c5 7.d5 b5 8.h5 0-0 9.hxg6 fxg6 10.e5

Az 5. Vugar Gasimov emlékversenyen Sahriyar Mamedgyarov a 10.d6 exd6 11.Hxb5 d5 12.Hc3 Be8 (12...Hc6) 13.Fe3 d4 14.e5 Fa6 15.Va4 Vd7 16.Fxc4+ Fxc4 17.Vxc4+ változatban előnybe került David Navarával szemben.

10...Hg4 11.d6 e6

 

12.Bxh7 Bf5 13.Bh3 Hc6 14.Hxb5 Hgxe5 15.Hxe5 Bxe5+ 16.Fe3

 

16...Hd4 17.Fxc4 Hxb5 18.Vd3 Hd4 19.Vxg6

 

19...Vf6 20.Ve8+ Vf8 21.Vg6 Vf6 22.Ve8+ Vf8 23.Vg6 Vf6 24.Ve8+ Vf8! és döntetlen

Grandelius,N (2651) - Morozevics,A (2665)
Spanyol megnyitás [C91]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.Be1 b5 7.Fb3 d6 8.c3 0-0 9.d4 Fg4 10.Fe3 Fh5 11.h3 a5 12.a4 exd4 13.Fxd4 b4 14.Hbd2 Bb8 15.Bc1 Hd7 16.Vc2 bxc3 17.bxc3 Hce5 18.Hxe5 dxe5 19.Fa7 Bb7 20.Fe3 c6 21.Bb1 Vc7 22.Fa2 Bfb8 23.Bxb7 Bxb7 24.Bb1 Bxb1+ 25.Vxb1 Fc5 26.Vd3 h6 27.Hc4 Kh7 28.Fxc5 Hxc5 29.Ve3 Hd7 30.Vd2 Hc5 31.Ve3 Hd7 32.Vd2= Hc5 33.Ve3 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A világranglista első tíz helyezettjéből hatan is játszanak a Man szigeten ma kezdődő nyílt versenyen
2018. 10. 20.

Szentpétervári és monacói siker született a Klubcsapatok Európa-kupáján
2018. 10. 18.

Az utolsó forduló előtt Carlsennel az éltáblán a Valerenga Sjakklubb vezet
2018. 10. 17.

Halkidikiben négy csapat az élen, a női együttesek versenyében a várt eredmények születtek
2018. 10. 16.

Rangadót nyert az Alkaloid, Ding Liren legyőzte Szvidlert
2018. 10. 15.

Hanti-Manszijszkban a női kieséses rendszerű világbajnokságon Hoang Thanh Trang és Gara Anita játszik
2018. 10. 15.

A Klubcsapatok Európa-kupáján Wojtaszek remizett Carlsennel, hat csapat nyerte meg harmadik mérkőzését
2018. 10. 14.

Magnus Carlsen a Klubcsapatok Európa-kupáján győzelemmel mutatkozott be
2018. 10. 13.

Az Európa-kupán az esélyes csapatok sikerrel vették az első akadályt
2018. 10. 12.

Magnus Carlsen is játszik a pénteken kezdődő Klubcsapatok Európa-kupáján
2018. 10. 11.

Kettős kínai siker, felemás magyar szereplés a sakkolimpián
2018. 10. 09.

Női válogatottunk nagyszerű sikerként ötödik lett a sakkolimpián
2018. 10. 06.

Batumiban az utolsó fordulóra maradt a döntés, több csapat is éremért küzdhet
2018. 10. 05.

Csapataink kettős vereséget szenvedtek, a lengyel férfi válogatott legyőzte a címvédő amerikai együttest
2018. 10. 04.

Női csapatunk szenzációs sikere az India elleni 3-1-es győzelem, együttesünk nyolc forduló után negyedik 
2018. 10. 03.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog