Kramnyik tisztet áldozott, vereséggel rajtolt az orosz szuperbajnokságon

Címkék: Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij

Moszkvában, a Központi Sakk-klubban megkezdődött a 64. orosz szuperbajnokság. A sakkozás ötödik világbajnoka, Mihail Botvinnik születésének 100. évfordulóját is köszöntik a bajnoksággal. A nyolc résztvevős viadal első játéknapján az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik egykori szekundánsa, Peter Szvidler ellen sötéttel tisztet áldozott, de időzavarban nagyot hibázva vesztett. A másik három parti Karjakin-Morozevics, Griscsuk-Nepomnjacsij és Galkin-Tyimofejev párosításban döntetlennel végződött.

A vasárnap esti megnyitót követően bonyolították le a sorsolást. A nagymesterek akkor húzhattak sorszámot, amikor a kivetítőn megjelent hadállást felismerték, ki ellen, mikor, melyik tornán játszották a játszmát. Heten átmentek a vizsgán, Artyom Tyimofejevnek a tavalyi bajnokság ezüstérmese, Szergej Karjakin segített a felismerésben.

A viadal első napjának rangadóját az ötszörös bajnok Peter  Szvidler és az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik játszotta. Szvidler sokáig Kramnyik szekundánsa volt, sokan békés összecsapást vártak. Peter fura nyitással rukkolt ki, amire Vlad vérszemet kapott. A tizedik dortmundi trófeáját begyűjtő Kramnyik tisztáldozattal bonyolított, majd Szvidler hibáját követően egyenlő esélyeket kapott. A fenyegető időzavar árnyékában azonban nagyot hibázott, tiszthátránya megmaradt, a 44. lépést követően feladásra kényszerült.

A másik három partit az óvatosság jellemezte. Alekszandr Morozevics Caro-Kann védelme ellen megizzadt Karjakin. A Grünfeld védelemben osztozott meg a ponton a tavalyi bajnokság bronzérmese, Alekszandr Griscsuk és a címvédő Jan Nepomnjacsij. A szerényebb Élő-pontszámú Alekszandr Galkin és Artyom Tyimofejev sem bántotta egymást.

A Nemzetközi Sakkszövetség ma reggel sajtóközleményt adott ki, hogy a jövőre esedékes világbajnoki döntőt, a címvédő indiai Viswanathan Anand és kihívójának, az izraeli Borisz Gelfandnak 12 játszmás párharcát 2,55 millió dolláros díjalappal Moszkvában rendezik meg. A közlemény azóta eltűnt a FIDE honlapjáról és megkérték a legjelentősebb honlapokat is, hogy az újabb közleményig vegyék le az előzetes értesítést.

Az első forduló eredményei:

Peter Szvidler (2739) – Vlagyimir Kramnyik (2781)  1 – 0 (Királyindiai támadás, 44)

Szergej Karjakin (2788) –Alekszandr Morozevics (2694) döntetlen (Caro-Kann védelem, 41)

Alekszandr Griscsuk (2746) – Jan Nepomnjacsij (2711)  döntetlen (Grünfeld védelem, 40)

Alekszandr Galkin (2598) – Artyom Tyimofejev (2665)  döntetlen (Réti megnyitás, 38)

 

A 2. forduló párosítása:

Vlagyimir Kramnyik – Artyom Tyimofejev

Alekszandr Morozevics – Alekszandr Griscsuk

Jan Napomnjacsij – Alekszandr Galkin

Peter Szvidler – Szergej Karjakin

 

Szvidler,P (2739) - Kramnyik,V (2781)
Királyindiai támadás [A07]

1.Hf3 d5 2.g3 Hf6 3.Fg2 c6 4.d3 Fg4 5.Hbd2 Hbd7 6.h3 Fh5 7.g4 Fg6 8.Hh4 e6 9.e3 Fd6 10.Ve2 Vc7 11.0-0 0-0-0 12.Bb1 Va5 13.a3 Fb8 14.f4

 

14...e5?!

 Vlagyimir Kramnyik ellen egykori szekundánsa nagyon passzívan játszotta a megnyitást, az orosz exvilágbajnok tisztet áldozott. Nehéz megérteni, hogy egy mindössze hétfordulós tornán miért vállalt ekkora kockázatot.

15.f5 e4 16.dxe4 Vc7 17.Bf4

Peter Szvidler könnyedén védte a látszatfenyegetést.

17...Bde8 18.fxg6 hxg6 19.Hhf3 Vb6 20.e5! Hxe5 21.Hxe5 Fxe5 22.Bf3 Hh7 23.c4 Hg5 24.cxd5 cxd5 25.Hf1

Szvidler rémeket látott?

25...Kb8 26.b4 d4 27.Fd2 Be7 28.Bc1 dxe3?

Kramnyik a nagy bajokat már megúszta, másodszor is elveszti a partit.

29.Fxe3 Fd4?

 

30.Bg3 Fxe3+ 31.Hxe3 Bhe8 32.Bc3 a6 33.Vf2 f6 34.Hc2 Vxf2+ 35.Kxf2 Be2+ 36.Kf1 Bd2 37.Bgd3 Bee2 38.Bxd2 Bxd2 39.He3 He6 40.Hc4 Bd1+ 41.Kf2 Hf4 42.Ff3 Ba1 43.h4 g5 44.h5 és sötét feladta

Karjakin,S (2788) - Morozevics,A (2694)
Caro-Kann védelem [B12]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.e5 Ff5 4.Hf3 e6 5.Fe2 c5 6.Fe3 He7 7.dxc5 Hd7 8.c3 Hc6 9.Hd4 Fxc5 10.0-0 0-0 11.Hxf5 exf5 12.Vxd5 Fxe3 13.e6 Vb6 14.Vxd7 Vxb2 15.exf7+ Kh8 16.fxe3 Vxe2 17.Vxb7 He5 18.Ha3 Vxe3+ 19.Kh1 Hg4 20.Vf3 Ve5 21.Vf4 Bxf7 22.h3 Vxf4 23.Bxf4 He3 24.Be1 Hd5 25.Bf3 g6 26.Be5 Hf6 27.Hb5 Bd7 28.Hd4 He4 29.Ba5 Bb8 30.Kh2 Bb1 31.h4 Bc1 32.h5 Kg7 33.Ba6 Bxc3 34.He6+ Kh6 35.hxg6 hxg6 36.Bxc3 Hxc3 37.Hf8 Bg7 38.Ba3 Bc7 39.Ba6 Bg7 40.Ba3 Bc7 41.Ba6 és döntetlen

Griscsuk,A (2746) - Nepomnjacsij,J (2711)
Grünfeld védelem [D87]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.e4 Hxc3 6.bxc3 Fg7 7.Fc4 c5 8.He2 Hc6 9.Fe3 0-0 10.0-0 Vc7 11.Bc1 Bd8 12.Ff4 Vd7 13.dxc5 Ve8 14.Fd5 He5 15.Hd4 e6 16.Fb3 Ve7 17.Fe3 b6 18.cxb6 Fa6 19.c4 Vb7 20.Ve2 axb6 21.Hb5 Hc6 22.f3 Fxb5 23.cxb5 Hd4 24.Vf2 Hxb3 25.axb3 Bd3 26.Fxb6 Vd7 27.Kh1 Vxb5 28.Ve2 Bxb3 29.Vxb5 Bxb5 30.Fg1 h5 31.Bc2 g5 32.Bc5 Bxc5 33.Fxc5 Ba2 34.Kg1 Kh7 35.Bf2 Ba5 36.Fe3 Ba3 37.Be2 Kg6 38.Kf2 Fe5 39.h3 Bb3 40.Bc2 Bb2 és döntetlen

Galkin,A (2598) - Tyimofejev,A (2665)
Réti megnyitás [A11]

1.Hf3 Hf6 2.b3 g6 3.Fb2 Fg7 4.c4 0-0 5.g3 c6 6.Fg2 d5 7.0-0 Fg4 8.d3 Hbd7 9.Hbd2 Be8 10.h3 Fxf3 11.Hxf3 e5 12.Hd2 h5 13.Vc2 Ve7 14.e3 Bad8 15.Bad1 Hf8 16.a3 c5 17.Hf3 Vc7 18.Bfe1 b6 19.Vc1 Fh6 20.Va1 d4 21.exd4 exd4 22.b4 H6d7 23.Fc1 Fxc1 24.Vxc1 Kg7 25.b5 He5 26.Hxe5 Bxe5 27.Fc6 a5 28.Kg2 He6 29.h4 Bxe1 30.Bxe1 Bd6 31.Be4 Vd8 32.Vd2 Vf6 33.Fd5 Hc7 34.Fc6 Be6 35.Ve2 Ve7 36.Vd2 Vf6 37.Ve2 Ve7 38.Vd2 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A világranglista első tíz helyezettjéből hatan is játszanak a Man szigeten ma kezdődő nyílt versenyen
2018. 10. 20.

Szentpétervári és monacói siker született a Klubcsapatok Európa-kupáján
2018. 10. 18.

Az utolsó forduló előtt Carlsennel az éltáblán a Valerenga Sjakklubb vezet
2018. 10. 17.

Halkidikiben négy csapat az élen, a női együttesek versenyében a várt eredmények születtek
2018. 10. 16.

Rangadót nyert az Alkaloid, Ding Liren legyőzte Szvidlert
2018. 10. 15.

Hanti-Manszijszkban a női kieséses rendszerű világbajnokságon Hoang Thanh Trang és Gara Anita játszik
2018. 10. 15.

A Klubcsapatok Európa-kupáján Wojtaszek remizett Carlsennel, hat csapat nyerte meg harmadik mérkőzését
2018. 10. 14.

Magnus Carlsen a Klubcsapatok Európa-kupáján győzelemmel mutatkozott be
2018. 10. 13.

Az Európa-kupán az esélyes csapatok sikerrel vették az első akadályt
2018. 10. 12.

Magnus Carlsen is játszik a pénteken kezdődő Klubcsapatok Európa-kupáján
2018. 10. 11.

Kettős kínai siker, felemás magyar szereplés a sakkolimpián
2018. 10. 09.

Női válogatottunk nagyszerű sikerként ötödik lett a sakkolimpián
2018. 10. 06.

Batumiban az utolsó fordulóra maradt a döntés, több csapat is éremért küzdhet
2018. 10. 05.

Csapataink kettős vereséget szenvedtek, a lengyel férfi válogatott legyőzte a címvédő amerikai együttest
2018. 10. 04.

Női csapatunk szenzációs sikere az India elleni 3-1-es győzelem, együttesünk nyolc forduló után negyedik 
2018. 10. 03.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog