Kiütéses győzelem a dánok ellen, férficsapatunk az örményekkel játssza utolsó meccsét

Címkék: 40. sakkolimpia Isztambul

Az isztambuli sakkolimpia tízedik fordulójában férficsapatunk 4-0-ra legyőzte Dánia együttesét és az ötödik helyről várja a sorsdöntő utolsó játéknapot, az örmények elleni rangadót. Lékó Péter, Almási Zoltán Polgár Judit és Berkes Ferenc nyert a dánok ellen. Hármas holtverseny az élen, a kínaiak megőrizték első helyüket az olimpiai Berger-Sonneborn pontszámításnak köszönhetően. Nyertek az amerikaiakkal szemben 2,5-1,5-re, az oroszok hasonló arányban győzték le az argentinokat, az örmények 3-1-re verték a hollandokat, az ukránok a negyedikek és a kínaiakkal éremért játszhatnak. Fantasztikus utolsó forduló lesz. Női válogatottunk 3-1-re kikapott a bolgároktól, Hoang Thanh Trang és Rdolf Anna remizett, Gara Tícia és Anita vereséget szenvedett. Nagy meglepetésre a kínaiak nem bírtak a kazah négyessel, a címvédő oroszokkal holtversenyben várják a befejező játéknapot. A vasárnapi utolsó forduló magyar idő szerint 10 órakor kezdődik!

Nagy volt az öröm a dánok elleni 4-0-s győzelem után, öt helyezést javított válogatottunk és a rendkívüli izgalmakat tartogató utolsó fordulóban a holtversenyben vezető, kétszeres olimpiai bajnok, a tavalyi csapat-világbajnokság győztesével, az örmény együttessel mérik össze erejüket.

 

Nagy nyugalommal játszottak nagymestereink, esélyeiket tökéletesen használták ki. A „gólgyártást” Berkes Ferenc kezdte meg, bástyát és két gyalogot nyert két tiszt ellenében, anyagi előnyét értékesítette.

Polgár Judit számára elegendő volt Allan Stig Rasmussen pici megingása, átvette a játék irányítását. A cserekombináció után gyalogja c2-re érkezett, és a dán nagymester a szabadgyalog okozta nehézségekkel nem tudott megbirkózni, szép huszárlépés tette fel az i-re a pontot. Judit ötödik nyerését könyvelte el, a 9 partiból gyűjtött 7 pontjával a csapat motorja. 

Almási Zoltán a szicíliai védelem Najdorf-változatában küzdött meg Jakob Aagarddal. Nagymesterünk a megszokott bonyodalmak helyett pozíciós játékvezetést választott, a vezércserét követően lépésről lépésre javította állását, a sötét tábor gyalogszerkezetének gyengeségei  döntőnek bizonyultak.

Lékó Péter játszmája 108 lépésig tartott, éltáblásunk magát okolhatja, hogy ennyire elhúzódott a partija, hiszen fonalas nyerést is kihagyott. A bástyavégjátékban Sune Berg hansen hathatós segítsége is kellett a nyeréshez, az olimpiai Berger-pontszámunkat is jelentősen javító 4-0-s sikerhez.

 

Nyolcadik győzelmét aratta a kínai együttes, a forduló előtt velük holtversenyben álló amerikai csapatot győzték le a junior vb-n bronzérmes Ding Liren sikerével. Nehezen nyertek az oroszok az argentinok ellen, a hajrára belelendült Szergej Karjakin.

 

Az örmények jól bírták a feszültséget, két sötét partiban diadalmaskodtak, Levon Aronjan a holland titánra, Anish Girire mért vereséget. Az ukránok az éremért játszhatnak a befejező játéknapon.

 

Az élcsoportban a 10. forduló eredményei:

Dánia (13, 24) – Magyarország (13, 22,5)  0 - 4

Sune Berg Hansen (2577) – Lékó Péter (2737) 0 – 1 (Olasz megnyitás, 108)

Almási Zoltán (27143) – Jacob Aagard (2517)   1 – 0 (Szicíliai védelem, 58)

Allan Stig Rasmussen (2496) – Polgár Judit (2698) 0 – 1 (Nimzoindiai védelem, 39)

Berkes Ferenc (2685) – Jakob Vang Glud (2498)   1 – 0 (Katalán megnyitás, 33)

 

Kína (15, 26) – Egyesült Államok (15, 26)  2,5 – 1,5

Wang Hao (2726) – Hikaru Nakamura (2778)  döntetlen

Wang Yue (2685) – Gata Kamsky (2746)  döntetlen

Ding Liren (2695) – Alekszander Oniscsuk (2666)  1 - 0

Bu Xiangzhi (2670) – Varuzhan Akobjan (2617)  döntetlen

 

Argentína (14, 22,5) – Oroszország (15, 23)  1,5 – 2,5

Fernando Peralta (2606) – Alekszandr Griscsuk (2763)  döntetlen

Diego Flores (2589) – Szergej Karjakin (2785)  0 - 1

Ruben Felgaer (2570) – Jevgenyij Tomasevszkij (2730)  döntetlen

Sandro Mareco (2589) – Dmitrij Jakovenko (2722)  döntetlen

 

Hollandia (14, 25) – Örményország (15, 23,5)  1 - 3

Anish Giri (2711) – Levon Aronjan (2816)  0 - 1

Loek van Wely (2691) – Szergej Movszeszjan (2698)  döntetlen

Ivan Szokolov (2696) – Vlagyimir Akopjan (2687)  0 - 1

Jan Smeets (2607) – Gabrien Szargiszjan (2693)  döntetlen

 

Azerbajdzsán (13, 25) – Ukrajna (14, 24)  1,5 – 2,5

Tejmur Radzsabov (2788) – Vaszilij Ivancsuk (2769)  döntetlen

Eltaj Safarli (2620) – Ruszlan Ponomarjov (2734)  0 - 1

Sahriyar Mamedgyarov (2729) – Andrej Volokityin (2709)  döntetlen

Rauf Mamedov (2634) – Alekszandr Mojszejenko (2706)  döntetlen

 

Csehország (13, 24) – Lengyelország (13, 23)  1 - 3

Fehéroroszország (13, 23,5)  -  Németország (13, 22,5)  1,5 – 2,5

Fülöp-szigetek (13, 23) – Vietnam (13, 24)  2 - 2

India (12, 22) – Kuba (12, 26)  2 - 2

Izrael (12, 21) – Grúzia (12, 23,5)  2 - 2

Üzbegisztán (12, 23) – Bulgária (12, 23)  3 - 1

Románia (12, 23,5) – Franciaország (12, 21,5)  2,5 – 1,5

Görögország (12, 25,5) – Spanyolország (12, 22)  2 - 2

Szlovénia (12, 20) – Horvátország (12, 20,5)  2,5 – 1,5

Venezuela (12, 19) – Moldávia (11, 25)  2 - 2

 

 

Az élcsoport állása

 

Helyezés

Rajtszám

Ország

Ford.

+

=

-

TB1

TB2

TB3

1

6

Kína

CHN

10

8

1

1

17

343.5

28.5

2

3

Örményország

ARM

10

8

1

1

17

336.5

26.5

3

1

Oroszország

RUS

10

8

1

1

17

321.5

25.5

4

2

Ukrajna

UKR

10

8

0

2

16

292.5

26.5

5

4

Magyarország

HUN

10

7

1

2

15

311.5

26.5

6

5

Egyesült Államok

USA

10

6

3

1

15

307.0

27.5

7

14

Németország

GER

10

6

3

1

15

282.0

25.0

8

16

Lengyelország

POL

10

7

1

2

15

259.0

26.0

9

29

Argentína

ARG

10

6

2

2

14

270.0

24.0

10

33

Üzbegisztán

UZB

10

6

2

2

14

269.0

26.0

11

35

Fülöp-szigetek

PHI

10

6

2

2

14

268.0

25.0

12

25

Románia

ROU

10

7

0

3

14

257.5

26.0

13

9

Hollandia

NED

10

7

0

3

14

252.0

26.0

14

28

Szlovénia

SLO

10

6

2

2

14

249.5

22.5

15

27

Vietnam

VIE

10

5

4

1

14

246.5

26.0

 

Az utolsó forduló párosítása

 

No.

Ország

Pont

MP

:

MP

Pont

Ország

1

Ukrajna

26½

16

:

17

28½

Kína

2

Magyarország

26½

15

:

17

26½

Örményország

3

Oroszország

25½

17

:

15

25

Németország

4

Lengyelország

26

15

:

15

27½

Egyesült Államok

5

Argentína

24

14

:

14

26

Hollandia

6

Vietnam

26

14

:

14

26

Üzbegisztán

7

Románia

26

14

:

14

25

Fülöp-szigetek

8

Kuba

28

13

:

14

22½

Szlovénia

9

Azerbajdzsán

26½

13

:

13

24

India

10

England

23½

13

:

13

25

Csehország

11

Izrael

23

13

:

13

25

Fehéroroszország

12

Grúzia

25½

13

:

13

24

Dánia

13

Olaszország

24½

13

:

13

27½

Görögország

14

Spanyolország

24

13

:

13

25½

Szerbia

15

Svédország

25

13

:

13

23

Brazília

16

Szlovákia

25

13

:

13

22½

Ausztrália

17

Bulgária

24

12

:

13

21

Venezuela

 

Női sakkolimpia

 

Női csapatunk elszenvedte harmadik vereségét és a 27. helyre esett vissza. A bolgárok elleni meccs az éltáblán született gyors remivel indult, hiába volt a Gara nővéreknek kecsegtető állásuk, egyre bonyolultabbak lettek az állások, a kavarodásban ellenfeleik szerencsésebb kézzel sakkoztak, kihasználták a felkínált esélyeket. Gara Tícia eltékozolta anyagi előnyét, Iva Videnova szabadgyalogjai megkeserítették életét. Anita nagyot rontott, Rudolf Anna partijai örökös sakkal ért véget.

 

A játéknap szenzációja, hogy a kazah négyes pontot rabolt a vezető kínai csapattól, a címvédő orosz együttes győzött, holtverseny az élen, az utolsó fordulóra maradt itt is a döntés. Az ukránok újabb nyeréssel már harmadikok.

 

Az élcsoportban a 10. forduló eredményei:

Magyarország (12, 23) – Bulgária (12, 23) 1 - 3

Hoang Thanh Trang (2464) – Antoaneta Sztefanova (2502)  döntetlen (Grünfeld védelem, 19)

Iva Videnova (2317) – Gara Tícia (2385)  1 - 0 (Szicíliai védelem, 46)

Rudolf Anna (2289) – Adriana Nikoleva (2299)  döntetlen (Szicíliai védelem, 60

Elitsa Raeva (2313) – Gara Anita (2306)  0 – 1

 

Kína (16, 27) – Kazahsztán (14, 25)  2 - 2

Hou Ji-fan (2599) – Guliskhan Nahbajeva (2291)  döntetlen

Zhao Xue (2549) – Gulmira Dauletova (2267)  1 - 0

Ju Wenjun (2528) – Dinara Saduakaszova (2216)  döntetlen

Ding Yixin (2424) – Medina (Davletbajeva (2165)  0 - 1

 

Örményország (14, 23,5) – Oroszország (15, 25,5)  0,5 – 3,5

Elina Danieljan (2476) – Tatjana Koszinceva (2530)  0 - 1

Lilit Mkrtchian (2454) – Valentyina Gunyina (2507)  0 - 1

Lilit Galojan (2349) – Alekszandra Kosztenjuk (2489)  döntetlen

Maria Kurszova (2338) – Natalija Pogonyina (2448) 0 - 1

 

Ukrajna (14, 24,5) – Lengyelország (14, 24,5)  2,5 – 1,5

Katyerina Lahno (2542) – Monika Socko (2467)  döntetlen

Natalija Zsukova (2442) – Iweta Rajlich (2412)  1 - 0

Anna Usenyina (2433) – Jolanta Zawadzka (2377)  döntetlen

Inna Yanovska (2404) – Karina Szczepkowska (2375)  döntetlen

 

Azerbajdzsán (13, 23) – Franciaország (13, 25)  1,5 – 2,5

India (13, 22) – Izrael (13, 25)  3,5 – 0,5

Németország (13, 23,5) – Spanyolország (13, 23)  3 - 1

Üzbegisztán (13, 22) – Olaszország (12, 24)  2 - 2

Mongólia (12, 23) – Egyesült Államok (12, 24,5)  2 - 2

Peru (12, 22) – Szlovénia (12, 21,5)  2,5 – 1,5

Románia (12, 22,5) – Hollandia (12, 23,5)  3,5 – 0,5

Irán (11, 24) – Ausztria (12, 20,5)  3,5 – 0,5

Grúzia (11, 23,5) – Vietnam (11, 21,5) 2,5 – 1,5

 

Az élcsoport állása

 

 

Helyezés

Rajtszám

Ország

Ford.

+

=

-

TB1

TB2

TB3

1

1

Kína

CHN

10

7

3

0

17

357.0

29.0

2

2

Oroszország

RUS

10

7

3

0

17

348.0

29.0

3

4

Ukrajna

UKR

10

6

4

0

16

325.0

27.0

4

14

Franciaország

FRA

10

7

1

2

15

294.0

27.5

5

22

Kazahsztán

KAZ

10

6

3

1

15

281.0

27.0

6

9

Németország

GER

10

7

1

2

15

277.5

26.5

7

6

India

IND

10

7

1

2

15

277.5

25.5

8

7

Lengyelország

POL

10

6

2

2

14

282.0

26.0

9

13

Bulgária

BUL

10

6

2

2

14

260.0

26.0

10

8

Örményország

ARM

10

7

0

3

14

259.5

24.0

11

35

Üzbegisztán

UZB

10

6

2

2

14

259.0

24.0

12

10

Románia

ROU

10

7

0

3

14

253.5

26.0

13

37

Peru

PER

10

6

2

2

14

229.5

24.5

14

3

Grúzia

GEO

10

5

3

2

13

280.5

26.0

15

25

Izrael

ISR

10

6

1

3

13

264.0

25.5

16

26

Irán

IRI

10

6

1

3

13

261.0

27.5

17

5

Egyesült Államok

USA

10

5

3

2

13

260.5

26.5

27

12

Magyarország

HUN

10

5

2

3

12

238.5

24.0

 

 

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása

 

No.

Ország

Pont

MP

:

MP

Pont

Ország

1

Oroszország

29

17

:

15

27

Kazahsztán

2

Bulgária

26

14

:

17

29

Kína

3

Ukrajna

27

16

:

15

26½

Németország

4

Franciaország

27½

15

:

15

25½

India

5

Lengyelország

26

14

:

14

24

Örményország

6

Peru

24½

14

:

14

26

Románia

7

Üzbegisztán

24

14

:

13

27½

Irán

8

Spanyolország

24

13

:

13

26

Grúzia

9

Egyesült Államok

26½

13

:

13

25½

Izrael

10

Fehéroroszország

26

13

:

13

24½

Azerbajdzsán

11

Olaszország

26

13

:

13

25

Mongólia

12

Kolumbia

25

12

:

13

23½

Kuba

13

Görögország

24

12

:

12

23

Indonézia

14

Ausztria

21

12

:

12

23½

Szerbia

15

Szlovénia

23

12

:

12

24½

Lettország

16

Litvánia

23½

12

:

12

24

Magyarország

 

Hansen,S (2577) - Lékó,P (2737)
Olasz megnyitás [C54]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fc4 Fc5 4.0-0 Hf6 5.d3 0-0 6.Fb3 d6 7.c3 h6 8.Be1 Be8 9.h3 a6 10.Hbd2 Fe6 11.Fc2 Fa7 12.Hh2 He7 13.Hdf1 d5 14.Vf3 Hg6 15.He3 c6 16.Hhg4 Hxg4 17.hxg4 Fxe3 18.Fxe3 d4 19.Fd2 b5 20.Bec1 c5 21.Fd1

 

21...c4 22.dxc4 bxc4 23.b3 Bc8 24.bxc4 Fxc4 25.cxd4 exd4 26.Fb3 Fxb3 27.axb3 Vb6 28.g5 hxg5 29.Fxg5 Bxc1+ 30.Bxc1 Ve6 31.Be1 Bb8 32.Vd3

 

32...Vg4 33.Fc1 Hh4 34.Vg3 Vxg3 35.fxg3 Hg6 36.Bd1 Bxb3 37.Bxd4 Bxg3

Lékó Péter gyalogelőnyt szerzett, de az érvényesítése nem volt egyszerű feladat.

38.Ba4 Bc3 39.Fb2 Bc6 40.Fd4 Hf4 41.Kf2 He6 42.Fe3 Hc7 43.Bd4 He6 44.Bd7 Bc7 45.Bd6 Bc2+ 46.Kf3 Ba2 47.Bd7 Ba1 48.Ba7 Kh7 49.Kg3 Kg6 50.Kf2 Ba4 51.Kf3 Ba3 52.Kf2 a5 53.Ke2 Kf6 54.Kf2 g5 55.Bd7  

 

 

55...a4 56.Bd5 Ba1 57.Ba5 a3 58.Kg3 Kg6 59.Kg4 a2 60.Ff2 f6 61.g3 Hd8 62.Ba6 Hc6 63.Bxc6  

 

 

63...Bd1

Kimaradt az azonnali nyerés 63...Be1 -gyel. 64.Fxe1 (64.Fd4 Bxe4+ 65.Kf3 Bxd4 66.Ba6 Bd2) 64...a1V 65.Ff2 Vd1+ 66.Kh3 Vh1+ 67.Kg4 Vh5 és matt.

64.Fd4 Bxd4 65.Ba6 Bd2 66.e5 a1V 67.Bxa1 Bd4+ 68.Kf3 g4+ 69.Ke3  

 

 

69...fxe5

A bástyavégjátékot azért Péter ellenfele hathatós segítségével "lenyúzta".

 70.Bf1 Ba4 71.Bf8 Ba3+ 72.Kf2 Ba2+ 73.Kf1 Ba6 74.Ke2 Ba2+ 75.Kf1 Bb2 76.Kg1 Bb6 77.Kg2 Bd6 78.Kg1 Bf6 79.Ba8 Kf5 80.Ba4 Bd6 81.Kf2 Bd2+ 82.Kf1 Bd4 83.Ba2 Bd3 84.Kf2 Ke4 85.Ba4+ Bd4 86.Ba2 Bc4 87.Ke2 Bb4 88.Bc2 Bb3 89.Bc4+ Kf5 90.Kf2 Bf3+ 91.Kg2 Bd3 92.Kf2 Bd2+ 93.Kf1 Bd4 94.Bc3 Bb4 95.Ke2 Bb2+ 96.Kf1 Ke4 97.Ba3 Bd2 98.Ba4+ Bd4 99.Ba2 Bd3 100.Kf2 Bf3+ 101.Kg2 Bc3 102.Ba4+ Kd3 103.Bxg4 e4 104.Bg8 Bc2+ 105.Kf1 Bc1+ 106.Kg2 e3 107.Bd8+ Ke2 108.Ba8 Ke1 és világos túllépte a gondolkodási időt

 

Almási,Z (2713) - Aagaard,J (2517)
Szicíliai védelem [B98]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.Fg5 e6 7.f4 Fe7 8.Vf3 Va5 9.0-0-0 Fd7 10.g4 Hc6 11.Hb3 Vc7 12.Fh4 h6 13.Fg3 e5 14.f5 Bc8 15.Kb1 Ha5 16.h4 Fc6 17.Fd3 Hd7 18.Hxa5 Vxa5 19.Fc4 b5 20.Fb3 Vc7 21.Ve2 Vb7 22.Ff2 Hf6 23.Bhe1 b4 24.Hd5 Fb5 25.Vf3 Hxd5 26.Fxd5 Vc7 27.Vb3 Fc4 28.Va4+ Fb5 29.Vb3 Fc4 30.Fxc4 Vxc4 31.Bd5 Kd7 32.Ba5 Vxb3 33.axb3 Ba8 34.Bd1 Kc6

 

35.c3 bxc3 36.bxc3 Kb7 37.Ba4 Bhc8 38.Bb4+ Kc6 39.Kc2 Fd8 40.Ba4 Kc7 41.Bd5 Kc6 42.b4 Fc7 43.c4 Bcb8 44.Kc3 Kb7 45.Bd1 Bg8 46.Fe3 g6 47.f6 g5 48.h5 Bgc8 49.Bda1 Be8 50.B4a2 Fb6

 

51.Fxb6 Kxb6 52.Ba5 Ba7 53.Bd1 Kc7 54.Bda1 Kb6

 

55.b5 Bea8 56.Kb4 Kb7 57.B1a2 Kc7 58.c5 és sötét feladta

 

Rasmussen,A (2496) - Polgár,J (2698)
Nimzoindiai védelem [E46]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.e3 0-0 5.Hge2 d5 6.a3 Fe7 7.cxd5 exd5 8.Hf4 Be8 9.Fd3 c6 10.0-0 a5 11.f3 b5 12.Fc2 Fa6 13.Be1 b4 14.Ha4 Hbd7 15.e4 Hf8 16.e5 H6d7 17.Hh5 g6 18.Hg3  

 

 

18...c5! 19.dxc5 Hxc5 20.f4 Fc4 21.Fe3 Vc7 22.Vd2 b3 23.Hxc5 bxc2 24.b3 d4 25.Vxd4 Fxc5 26.Vxc5 Vxc5 27.Fxc5 Fxb3 28.He4 Bec8 29.Bac1 He6 30.Fe3 Bd8 31.g4

 

31...Bd1 32.Kf2 Bad8 33.Hd6 f6 34.f5 fxe5 35.Hb7 Bf8 36.Hxa5 Fa4 37.Fh6 Hc5 38.Ke2 Bfd8 39.Hc4  

 

 

39...Hd3 és világos feladta

 

Berkes,F (2685) - Glud,J (2498)
Katalán megnyitás [E06]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hf3 Hf6 4.g3 Fb4+ 5.Fd2 Fe7 6.Fg2 0-0 7.0-0 c6 8.Ff4 b6 9.Hc3 Fb7 10.Bc1 Hbd7 11.cxd5 cxd5 12.Hb5 He8 13.Vd3 a6 14.Hc7 g5

 

15.Hxg5! Fxg5 16.Fxg5 Vxg5 17.Hxa8 Vd8 18.Hxb6 Vxb6 19.Vd2 Hb8 20.Bc5 Hc6 21.Bfc1 Hg7 22.h4 Kh8 23.e4 He7 24.B1c3 Fa8 25.e5 Vb4 26.a3 Va4 27.b4 Hc6 28.Ff3 Ha7 29.h5 Hf5 30.h6 Bg8 31.Fh5 a5 32.Fxf7 axb4

 

 

33.Vg5! és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Caruana a londoni torna győztese, Carlsen nyerte a Grand Chess Tour pontversenyét
2017. 12. 11.

Nepomnjacsij legyőzte a tisztet elnéző Carlsent, félpontos előnnyel vezet az utolsó forduló előtt
2017. 12. 10.

Caruana és Napomnjacsij félpontos előnnyel vezet Vachier-Lagrave és Carlsen előtt
2017. 12. 09.

Nakamura nem tudta érvényesíteni tisztelőnyét Carlsen ellen, Caruana fél ponttal vezet
2017. 12. 09.

Caruana egypontos előnnyel az élen, az ötödik fordulóban Anand ellen nyert
2017. 12. 06.

Tizenkilenc döntetlen után megszületett az első győzelem, Caruana sötéttel nyert Karjakin ellen
2017. 12. 05.

Folytatódott a remiszéria, Aronjan még időben kínálta a döntetlent Karjakinnak
2017. 12. 04.

Harmadszor is győzött az Aquaprofit és a Paks
2017. 12. 04.

A kiegyenlített erők küzdelmében a második játéknapon is öt döntetlen született
2017. 12. 03.

Öt döntetlen a London Chess Classic első fordulójában
2017. 12. 01.

Az új világranglistán Carlsen előnye 32 pont Aronjan előtt, Rapport és Lékó is javított helyezésén
2017. 11. 30.

Londonban pénteken kezdődik  a GCT 2017 utolsó tornája, Carlsen vezeti a rajtlistát és a pontversenyt
2017. 11. 30.

Carlsen gratulált elsőnek honfitársa, Tari junior világbajnoki címéhez
2017. 11. 29.

A címvédő Aquaprofit a legnagyobb rivális, a DVTK elleni győzelemmel rajtolt a csapatbajnokságon
2017. 11. 27.

Rapport Richárd remek sikere, holtversenyben harmadik lett, Jakovenko és Aronjan végzett az élen
2017. 11. 25.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog