Kikapott a címvédő Alkaloid és a grúz női listavezető

Címkék: 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya

A Klubcsapatok Európa-kupa második fordulójának nagy meglepetése a címvédő macedón Alkaloid veresége az SZHSZM csapatával szemben. A moszkvai együttes öt döntetlen mellett Jevgenyij Najer 23 lépéses győzelmének köszönheti a két meccspontot. Az első helyen kiemelt orosz Globusz a Nagybánya ellen nyert meggyőző játékkal, Erdős Viktor remizett a tavalyi világbajnoki döntős Szergej Karjakinnal. A szentpétervári Mednyij Vszadnik, az azerbajdzsáni Odlar Yurdu könnyebben, a cseh AVE Novy Bor nehezebben érvényesítette a papírformát, kilenc csapat nyerte meg második meccsét is. A női együttesek versenyében az első számú esélyes grúz Batumi Chess Club NONA kikapott az Odlar Yurdu csapatától.

33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya

A rajtlistát vezető orosz Globusz magabiztos játékkal nyert, a Nagybánya csapatában játszó Erdős Viktor értékes döntetlent ért el a tavaly világbajnoki döntőt játszó Szergej Karjakinnal szemben. Az éltáblán Sahriyar Mamedgyarov másodszor győzött.

A hétfordulós viadal második játéknapján már megszületett az első nagy meglepetés, a címvédő macedón Alkaloid vereséget szenvedett a „Jövő reménysége” moszkvai együttestől. A kínai világbajnokjelölt Ding Liren másodszor remizett, a csapatot sokkolta az ukrán Pavel Eljanov világossal 23 lépéses vesztése, az öt döntetlen mellett ez döntött.

A szentpétervári Mednyíij Vszadnik Peter Szvidler vezetésével nyert. A cseh AVE Novy Bor együttesében a lengyel Mateusz Bartel volt a „góllövő”. Az azerbajdzsáni Odlar Yurdu kihasználta a kedvező párosítását.

33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya

Az élcsoportban a 2. forduló eredményei:

Globusz (orosz, 2, 6) – Csm Baia Mare (román, 2, 5,5)  4,5 – 1,5

(Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2791) – Liviu-Dieter Nisipeanu (német, 2672)  1 - 0

Szergej Karjakin (2765) – Erdős Viktor (magyar, 2624)  döntetlen

Anish Giri (holland, 2762) – Constantin Lupulescu (2620) döntetlen)

Mednyij Vszadnik (orosz, 2, 6) – Nice Alekhine (francia, 2, 5,5)  4 - 2

(Peter Szvidler (2760) – Hrvoje Stevic (horvát, 2616)  1 - 0

Vlagyimir Fedoszejev (2733) – Maxime Lagarde (2594)   1 - 0

Nyikita Vityjugov (2728) – Dennis Wagner (német, 2564)   döntetlen)

Beer Sheva Chess Club (izraeli, 2, 5) – AVE Novy Bor (cseh, 2, 6)  2,5 – 3,5

SK Dunajsk Streda (szlovák, 2, 6) – Obiettivo Risarcimenko Padova (olasz, 2, 5)  2,5 – 3,5

Besiktas Jimnastik Kulübü (török, 2, 5) – Gambit Asseco See (macedón, 2, 6)  2 - 4

LSK ’Makabi’ (litván, 2, 5) – Skakklubben Nordkalotten (dán, 2, 6)  3,5 – 2,5

SZHSZM „Legacy Square” (orosz, 2, 6) – Alkaloid (macedón, 2, 4,5)  3,5 – 2,5

(Erneszto Inarkijev (2693) – Ding Liren (kínai, 2772)  döntetlen

Jevgenyij Najer (2699) – Pavel Eljanov (ukrán, 2720)  1 - 0

Vlagyimir Malahov (2691) – Dmitrij Andrejkin (orosz, 2705)  döntetlen

Borisz Gracsev (2645) – Yu Yangyi (kínai, 2743)  döntetlen

Vagyim Zvjangicev (2643) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2710)  döntetlen

Ivan Popov (2609) – Jurij Krivorucsko (ukrán, 2692)  döntetlen)

Riga Technical University (lett, 2, 4) – Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 2, 5,5) 1,5 – 4,5

Az élcsoport állása:

H.

R.

Csapat

FED

J.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

1

Globusz

RUS

2

2

0

0

4

12,0

10,5

2

4

AVE Novy Bor

CZE

2

2

0

0

4

12,0

9,5

3

6

Odlar Yurdu

AZE

2

2

0

0

4

11,0

10,0

4

5

SZHSZM Legacy Square

RUS

2

2

0

0

4

11,0

9,0

5

10

Obiettivo Risarcimento Padova

ITA

2

2

0

0

4

10,0

8,5

6

17

LSK ’MAKABI’

LTU

2

2

0

0

4

10,0

8,5

7

3

Mednyij Vszadnik

RUS

2

2

0

0

4

8,0

10,0

8

14

Gambit Asseco See

MKD

2

2

0

0

4

8,0

10,0

9

12

LSG Leiden

NED

2

2

0

0

4

3,5

7,0

10

33

Karaman Belediyesi Spor Kulübü

TUR

2

1

1

0

3

3,0

8,0

11

11

SK Dunajska Streda

SVK

2

1

0

1

2

10,0

8,5

12

18

Skakklubben Nordkalotten

DEN

2

1

0

1

2

10,0

8,5

13

8

Beer Sheva Chess Club

ISR

2

1

0

1

2

10,0

7,5

14

2

Alkaloid

MKD

2

1

0

1

2

10,0

7,0

Az élcsoportban a 3. forduló párosítása:

AVE Novy Bor (cseh, 4, 9,5) – Globusz (orosz, 4, 10,5)

Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 4, 10) -  Obiettivo Risarcimento Padova (olasz, 4, 8,5)

SZHSZM Legacy Square (orosz, 4, 9) – Mednyij Vszadnik (orosz, 4, 10)

Gambit Asseco See (macedón, 4, 10) – LSK ’MAKABI’ (litván, 4, 8,5)

LSG Leiden (holland, 4, 7) – Karaman Belediyesi Spor Kulübü (török, 3, 8)

White Rose (angol, 2, 6,5) – Sk Dunajska Streda (szlovák, 2, 8,5)

Skakklubben Nordkalotten (dán, 2, 8,5) – Riga Technical University (lett, 2, 5,5)

Fjölnir Chess Club (izlandi, 2, 5,5) – Beer Sheva Chess Club (izraeli, 2, 7,5)

Valerenga Sjakklubb (norvég, 2, 5,5) – Alkaloid (macedón, 2, 7)

A női csapatok versenyében is nagy meglepetés született, az első helyre rangsorolt grúz Batumi Chess Club NONA vereséget szenvedett az azerbajdzsáni Odlar Yurdu együttesétől. A meccsen három parti is eldőlt, az indiai vendégjátékos, Dronavalli Harika másodszor is csak remizett.

Az élcsoportban a 2. forduló eredményei:

Cs Studentesc Medicina Timisoara (román, 2, 3,5) – Bossa Nova (fehérorosz, 2, 4)  1,5 – 2,5

UGRA Chess Club (orosz, 2, 3) – SZHSZM Legacy Square (orosz, 2, 3,5)  2 – 2

Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 2, 3,5) – Batumi Chess Club NONA (grúz, 2, 2,5)  2,5 – 1,5

(Zeinab Mamedgyarova (2298) – Nana Dzagnidze (2520) 1 – 0

Ulvijja Fatalijeva (2348) – Dronavalli Harika (indiai, 2528) döntetlen

Gulnar Mammadova (2385) – Nino Bacsiasvili (2472) 0 – 1

Hanim Balaiajeva (2319) – Salome Melia (2412) 1 – 0)

Az élcsoport állása:

H.

R.

Csapat

J.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

5

Bossa Nova

2

2

0

0

4

5,0

6,5

2

4

Odlar Yurdu

2

2

0

0

4

5,0

6,0

3

3

SZHSZM Legacy Square

2

1

1

0

3

6,0

5,5

4

2

UGRA Chess Club

2

1

1

0

3

6,0

5,0

5

6

Cs Studentesc Medicina Timisoara

2

1

0

1

2

6,0

5,0

6

1

Batumi Chess Club NONA

2

1

0

1

2

6,0

4,0

Az élcsoportban a 3. forduló párosítása:

Bossa Nova (fehérorosz, 4, 6,5) – Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 4, 6)

SZHSZM Legacy Square (orosz, 3, 5,5) – Cs Studentesc Medicina Timisoara (román, 2, 5)

Batumi Chess Club NONA (grúz, 2, 4) – UGRA Chess Club (orosz, 3, 5)

Erdős,V (2624) - Karjakin,S (2765)
Vezércsel [D63]

1.Hf3 d5 2.d4 Hf6 3.c4 e6 4.Fg5 Fe7 5.Hc3 0-0 6.e3 Hbd7 7.Bc1 h6 8.Fh4 c5 9.cxd5 Hxd5 10.Fxe7 Hxe7 11.Fb5 cxd4 12.Vxd4 Hf6 13.0-0 Vxd4 14.Hxd4 Bd8 15.Bfd1 Fd7

33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya

16.Kf1 Bac8 17.Fxd7 Bxd7 18.Ke2 Kf8 19.Ha4 Bdc7 20.Bxc7 Bxc7 21.Hb5 Bc2+ 22.Bd2 Bxd2+ 23.Kxd2 Hc6 24.f3 Ke7 25.Hc5 b6 26.Hd3 He8 27.Kc3 Hd6 28.Hxd6 Kxd6 29.Kc4 a6 30.a4 Ha5+ és döntetlen

Mamedgyarov,S (2791) - Nisipeanu,LD (2672)
Elfogadott vezércsel [D27]

1.d4 d5 2.c4 dxc4 3.e3 Hf6 4.Fxc4 e6 5.Hf3 c5 6.0-0 a6 7.b3 b5 8.Fe2 Hbd7 9.a4 bxa4 10.Bxa4 Fb7 11.Fb2 Fe7 12.Hbd2 0-0

33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya

13.Va1 Hb6 14.Ba5 cxd4 15.Fxd4 Hbd5 16.Hc4 Hb4 17.Fc3 Fd5 18.Hfd2 Vc7

33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya

19.e4 Hxe4?

A német sakkozó a 19...Fc6 20.Bg5 Kh8 21.Fe5 Vd7 22.Bd1 Fb5 folytatásban is hátrányosabban állt volna, de királyállásának meggyengítése nagy hiba volt.

20.Hxe4 Fxe4 21.Fxg7 Bfd8 22.Fh6

Számításba jött a 22.Fh8 f6 23.Fxf6 Fxf6 24.Vxf6 Fd5 25.Fg4 Be8 26.Fh3 választás is.

22...f6 23.Ff3 Fxf3?

33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya

24.Bg5+ Kf7 25.Bg7+ Ke8 26.gxf3 Vc6 27.Bc1 Hd3?

33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya

28.Bg8+

Szebben nyert a 28.Hd6+ Vxd6 29.Va4+ Bd7 30.Ve4 Vd5 31.Vxh7 Bda7 32.Bd1 folytatás.

28...Kd7 29.He5+ Hxe5 30.Bxd8+ és sötét feladta

Eljanov,P (2720) - Najer,E (2699)
Réti megnyitás [A06]

1.Hf3 d5 2.b3 Fg4 3.Fb2 Fxf3 4.exf3 e6 5.g3 Hf6 6.Fg2 Fe7 7.0-0 c5 8.f4 Hc6 9.d3 0-0 10.Be1 He8 11.c4 Ff6 12.Hc3 Va5 13.Vc1 Bd8 14.cxd5 Hb4 15.Bd1 Hc7 16.Ha4

Előnyt adott a 16.dxe6 Hxe6 17.f5 Fxc3 (17...Hg5 18.Ha4) 18.Vxc3 Hd4 19.Kh1 folytatás.

16...Fxb2 17.Vxb2 Hcxd5 18.Bac1 b6 19.d4 c4

33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya

20.a3?

Nehezen magyarázható súlyos baki a 20.Bxc4 b5 21.Bc5 Ha6 22.Hc3 Hxc5 23.Hxd5 exd5 24.dxc5 változat helyett.

20...Hd3 21.Vc2 Hxc1 22.bxc4 Hc3 23.Hxc3 Vxc3 és világos feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Sakkolimpia Tromsø, Világranglista, Csapatbajnokság, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Női Európa-bajnokság 2016, Riga Női Európa-bajnokság 2017, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Csapat Európa-bajnokság 2013, Férfi Európa-bajnokság 2012, Wijk aan Zee 2012, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, Tal-emlékverseny, 42. sakkolimpia Baku, 51. Capablanca emlékverseny, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Gibraltár, Női csapat-világbajnokság 2013, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Aeroflot 2012, Csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, St. Louis USA ch 2017, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VII. Tal-emlékverseny, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, Grand Chess Tour 2016 London, Férfi sakkbajnokság, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, Női világbajnokság, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Mitropa Kupa, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 60. női bajnokság, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, 61. Női bajnokság Hévíz, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, Ningbo csapat-világbajnokság, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix 2017 Moszkva, Grand Prix-verseny Chengdu, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Csapatbajnokság 2016/17, 32. Mitropa-kupa Meissen, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Klubcsapatok Európa-kupája, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, Grand Prix Ankara, Szeged Női bajnokság, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Orosz csapatbajnokság 2012, 62. férfi bajnokság, SportAccord Peking, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, Szaratov Lékó Péter, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, Orosz csapatbajnokság 2013, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, Európa-bajnokság 2016, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, X. Tal-emlékverseny Moszkva, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, Női világbajnoki döntő, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 35. Mitropa-kupa Prága, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Rapport Richard, 42. sakkolimpia Baku, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Sencsen 2017, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Grand Prix 2017 Rapport, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, Grand Prix Kazany, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, V. Grand Slam-döntő, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Chess.com Man sziget 2017, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, 33. Mitropa-kupa, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, 40. sakkolimpia Isztambul, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, Sharjah Masters 2017 Gledura, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Mitropa-kupa 2014, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Aeroflot 2013, ACP Tbiliszi, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, Malmő Lékó Péter, Csapatbajnokság 2012/13, A 2012-es év krónikája, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, Csapatbajnokság 2014/15, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Grand Chess Tour 2016 Leuven, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, Rapid-világbajnokság Asztana, Rapport Richárd, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix-verseny Chengdu, Malmő Lékó Péter, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Világbajnoki ciklus, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Grand Prix 2017, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, A 2013-as esztendő krónikája, Lékó Péter, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog