Kikapott a címvédő Alkaloid és a grúz női listavezető

Címkék: 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya

A Klubcsapatok Európa-kupa második fordulójának nagy meglepetése a címvédő macedón Alkaloid veresége az SZHSZM csapatával szemben. A moszkvai együttes öt döntetlen mellett Jevgenyij Najer 23 lépéses győzelmének köszönheti a két meccspontot. Az első helyen kiemelt orosz Globusz a Nagybánya ellen nyert meggyőző játékkal, Erdős Viktor remizett a tavalyi világbajnoki döntős Szergej Karjakinnal. A szentpétervári Mednyij Vszadnik, az azerbajdzsáni Odlar Yurdu könnyebben, a cseh AVE Novy Bor nehezebben érvényesítette a papírformát, kilenc csapat nyerte meg második meccsét is. A női együttesek versenyében az első számú esélyes grúz Batumi Chess Club NONA kikapott az Odlar Yurdu csapatától.

33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya

A rajtlistát vezető orosz Globusz magabiztos játékkal nyert, a Nagybánya csapatában játszó Erdős Viktor értékes döntetlent ért el a tavaly világbajnoki döntőt játszó Szergej Karjakinnal szemben. Az éltáblán Sahriyar Mamedgyarov másodszor győzött.

A hétfordulós viadal második játéknapján már megszületett az első nagy meglepetés, a címvédő macedón Alkaloid vereséget szenvedett a „Jövő reménysége” moszkvai együttestől. A kínai világbajnokjelölt Ding Liren másodszor remizett, a csapatot sokkolta az ukrán Pavel Eljanov világossal 23 lépéses vesztése, az öt döntetlen mellett ez döntött.

A szentpétervári Mednyíij Vszadnik Peter Szvidler vezetésével nyert. A cseh AVE Novy Bor együttesében a lengyel Mateusz Bartel volt a „góllövő”. Az azerbajdzsáni Odlar Yurdu kihasználta a kedvező párosítását.

33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya

Az élcsoportban a 2. forduló eredményei:

Globusz (orosz, 2, 6) – Csm Baia Mare (román, 2, 5,5)  4,5 – 1,5

(Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2791) – Liviu-Dieter Nisipeanu (német, 2672)  1 - 0

Szergej Karjakin (2765) – Erdős Viktor (magyar, 2624)  döntetlen

Anish Giri (holland, 2762) – Constantin Lupulescu (2620) döntetlen)

Mednyij Vszadnik (orosz, 2, 6) – Nice Alekhine (francia, 2, 5,5)  4 - 2

(Peter Szvidler (2760) – Hrvoje Stevic (horvát, 2616)  1 - 0

Vlagyimir Fedoszejev (2733) – Maxime Lagarde (2594)   1 - 0

Nyikita Vityjugov (2728) – Dennis Wagner (német, 2564)   döntetlen)

Beer Sheva Chess Club (izraeli, 2, 5) – AVE Novy Bor (cseh, 2, 6)  2,5 – 3,5

SK Dunajsk Streda (szlovák, 2, 6) – Obiettivo Risarcimenko Padova (olasz, 2, 5)  2,5 – 3,5

Besiktas Jimnastik Kulübü (török, 2, 5) – Gambit Asseco See (macedón, 2, 6)  2 - 4

LSK ’Makabi’ (litván, 2, 5) – Skakklubben Nordkalotten (dán, 2, 6)  3,5 – 2,5

SZHSZM „Legacy Square” (orosz, 2, 6) – Alkaloid (macedón, 2, 4,5)  3,5 – 2,5

(Erneszto Inarkijev (2693) – Ding Liren (kínai, 2772)  döntetlen

Jevgenyij Najer (2699) – Pavel Eljanov (ukrán, 2720)  1 - 0

Vlagyimir Malahov (2691) – Dmitrij Andrejkin (orosz, 2705)  döntetlen

Borisz Gracsev (2645) – Yu Yangyi (kínai, 2743)  döntetlen

Vagyim Zvjangicev (2643) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2710)  döntetlen

Ivan Popov (2609) – Jurij Krivorucsko (ukrán, 2692)  döntetlen)

Riga Technical University (lett, 2, 4) – Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 2, 5,5) 1,5 – 4,5

Az élcsoport állása:

H.

R.

Csapat

FED

J.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

1

Globusz

RUS

2

2

0

0

4

12,0

10,5

2

4

AVE Novy Bor

CZE

2

2

0

0

4

12,0

9,5

3

6

Odlar Yurdu

AZE

2

2

0

0

4

11,0

10,0

4

5

SZHSZM Legacy Square

RUS

2

2

0

0

4

11,0

9,0

5

10

Obiettivo Risarcimento Padova

ITA

2

2

0

0

4

10,0

8,5

6

17

LSK ’MAKABI’

LTU

2

2

0

0

4

10,0

8,5

7

3

Mednyij Vszadnik

RUS

2

2

0

0

4

8,0

10,0

8

14

Gambit Asseco See

MKD

2

2

0

0

4

8,0

10,0

9

12

LSG Leiden

NED

2

2

0

0

4

3,5

7,0

10

33

Karaman Belediyesi Spor Kulübü

TUR

2

1

1

0

3

3,0

8,0

11

11

SK Dunajska Streda

SVK

2

1

0

1

2

10,0

8,5

12

18

Skakklubben Nordkalotten

DEN

2

1

0

1

2

10,0

8,5

13

8

Beer Sheva Chess Club

ISR

2

1

0

1

2

10,0

7,5

14

2

Alkaloid

MKD

2

1

0

1

2

10,0

7,0

Az élcsoportban a 3. forduló párosítása:

AVE Novy Bor (cseh, 4, 9,5) – Globusz (orosz, 4, 10,5)

Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 4, 10) -  Obiettivo Risarcimento Padova (olasz, 4, 8,5)

SZHSZM Legacy Square (orosz, 4, 9) – Mednyij Vszadnik (orosz, 4, 10)

Gambit Asseco See (macedón, 4, 10) – LSK ’MAKABI’ (litván, 4, 8,5)

LSG Leiden (holland, 4, 7) – Karaman Belediyesi Spor Kulübü (török, 3, 8)

White Rose (angol, 2, 6,5) – Sk Dunajska Streda (szlovák, 2, 8,5)

Skakklubben Nordkalotten (dán, 2, 8,5) – Riga Technical University (lett, 2, 5,5)

Fjölnir Chess Club (izlandi, 2, 5,5) – Beer Sheva Chess Club (izraeli, 2, 7,5)

Valerenga Sjakklubb (norvég, 2, 5,5) – Alkaloid (macedón, 2, 7)

A női csapatok versenyében is nagy meglepetés született, az első helyre rangsorolt grúz Batumi Chess Club NONA vereséget szenvedett az azerbajdzsáni Odlar Yurdu együttesétől. A meccsen három parti is eldőlt, az indiai vendégjátékos, Dronavalli Harika másodszor is csak remizett.

Az élcsoportban a 2. forduló eredményei:

Cs Studentesc Medicina Timisoara (román, 2, 3,5) – Bossa Nova (fehérorosz, 2, 4)  1,5 – 2,5

UGRA Chess Club (orosz, 2, 3) – SZHSZM Legacy Square (orosz, 2, 3,5)  2 – 2

Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 2, 3,5) – Batumi Chess Club NONA (grúz, 2, 2,5)  2,5 – 1,5

(Zeinab Mamedgyarova (2298) – Nana Dzagnidze (2520) 1 – 0

Ulvijja Fatalijeva (2348) – Dronavalli Harika (indiai, 2528) döntetlen

Gulnar Mammadova (2385) – Nino Bacsiasvili (2472) 0 – 1

Hanim Balaiajeva (2319) – Salome Melia (2412) 1 – 0)

Az élcsoport állása:

H.

R.

Csapat

J.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

5

Bossa Nova

2

2

0

0

4

5,0

6,5

2

4

Odlar Yurdu

2

2

0

0

4

5,0

6,0

3

3

SZHSZM Legacy Square

2

1

1

0

3

6,0

5,5

4

2

UGRA Chess Club

2

1

1

0

3

6,0

5,0

5

6

Cs Studentesc Medicina Timisoara

2

1

0

1

2

6,0

5,0

6

1

Batumi Chess Club NONA

2

1

0

1

2

6,0

4,0

Az élcsoportban a 3. forduló párosítása:

Bossa Nova (fehérorosz, 4, 6,5) – Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 4, 6)

SZHSZM Legacy Square (orosz, 3, 5,5) – Cs Studentesc Medicina Timisoara (román, 2, 5)

Batumi Chess Club NONA (grúz, 2, 4) – UGRA Chess Club (orosz, 3, 5)

Erdős,V (2624) - Karjakin,S (2765)
Vezércsel [D63]

1.Hf3 d5 2.d4 Hf6 3.c4 e6 4.Fg5 Fe7 5.Hc3 0-0 6.e3 Hbd7 7.Bc1 h6 8.Fh4 c5 9.cxd5 Hxd5 10.Fxe7 Hxe7 11.Fb5 cxd4 12.Vxd4 Hf6 13.0-0 Vxd4 14.Hxd4 Bd8 15.Bfd1 Fd7

33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya

16.Kf1 Bac8 17.Fxd7 Bxd7 18.Ke2 Kf8 19.Ha4 Bdc7 20.Bxc7 Bxc7 21.Hb5 Bc2+ 22.Bd2 Bxd2+ 23.Kxd2 Hc6 24.f3 Ke7 25.Hc5 b6 26.Hd3 He8 27.Kc3 Hd6 28.Hxd6 Kxd6 29.Kc4 a6 30.a4 Ha5+ és döntetlen

Mamedgyarov,S (2791) - Nisipeanu,LD (2672)
Elfogadott vezércsel [D27]

1.d4 d5 2.c4 dxc4 3.e3 Hf6 4.Fxc4 e6 5.Hf3 c5 6.0-0 a6 7.b3 b5 8.Fe2 Hbd7 9.a4 bxa4 10.Bxa4 Fb7 11.Fb2 Fe7 12.Hbd2 0-0

33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya

13.Va1 Hb6 14.Ba5 cxd4 15.Fxd4 Hbd5 16.Hc4 Hb4 17.Fc3 Fd5 18.Hfd2 Vc7

33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya

19.e4 Hxe4?

A német sakkozó a 19...Fc6 20.Bg5 Kh8 21.Fe5 Vd7 22.Bd1 Fb5 folytatásban is hátrányosabban állt volna, de királyállásának meggyengítése nagy hiba volt.

20.Hxe4 Fxe4 21.Fxg7 Bfd8 22.Fh6

Számításba jött a 22.Fh8 f6 23.Fxf6 Fxf6 24.Vxf6 Fd5 25.Fg4 Be8 26.Fh3 választás is.

22...f6 23.Ff3 Fxf3?

33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya

24.Bg5+ Kf7 25.Bg7+ Ke8 26.gxf3 Vc6 27.Bc1 Hd3?

33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya

28.Bg8+

Szebben nyert a 28.Hd6+ Vxd6 29.Va4+ Bd7 30.Ve4 Vd5 31.Vxh7 Bda7 32.Bd1 folytatás.

28...Kd7 29.He5+ Hxe5 30.Bxd8+ és sötét feladta

Eljanov,P (2720) - Najer,E (2699)
Réti megnyitás [A06]

1.Hf3 d5 2.b3 Fg4 3.Fb2 Fxf3 4.exf3 e6 5.g3 Hf6 6.Fg2 Fe7 7.0-0 c5 8.f4 Hc6 9.d3 0-0 10.Be1 He8 11.c4 Ff6 12.Hc3 Va5 13.Vc1 Bd8 14.cxd5 Hb4 15.Bd1 Hc7 16.Ha4

Előnyt adott a 16.dxe6 Hxe6 17.f5 Fxc3 (17...Hg5 18.Ha4) 18.Vxc3 Hd4 19.Kh1 folytatás.

16...Fxb2 17.Vxb2 Hcxd5 18.Bac1 b6 19.d4 c4

33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya

20.a3?

Nehezen magyarázható súlyos baki a 20.Bxc4 b5 21.Bc5 Ha6 22.Hc3 Hxc5 23.Hxd5 exd5 24.dxc5 változat helyett.

20...Hd3 21.Vc2 Hxc1 22.bxc4 Hc3 23.Hxc3 Vxc3 és világos feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog