Isztambuli hidegzuhany, kettős vereség a sakkolimpia 8. fordulójában

Címkék: 40. sakkolimpia Isztambul

Az Isztambulban zajló 40. sakkolimpia nyolcadik fordulójában mindkét válogatottunk vereséget szenvedett. Férficsapatunk a tavalyi csapat Európa-bajnokságon nagy meglepetésre győztes német együttestől kapott ki 2,5-1,5-re. Lékó Péter  sötéttel  34 lépésben vesztett, Almási Zoltán, Polgár Judit és Balogh Csaba remizett. A nők Üzbegisztántól szenvedtek vereséget, Hoang Thanh Trang , Gara Anita és Papp Petra játszmája döntetlennel ért véget, Rudolf Anna kikapott. A kilencedik játéknapon csapataink az olaszokkal, illetve a szlovénekkel játszanak. A férfiak mezőnyében az oroszok újabb rangadót nyertek, a címvédő ukránokat győzték le. A nőknél kínai válogatott vezet.

Rossz napot zártak csapataink, hidegzuhany a kettős vereség, az erőtlen játék, alaposan visszacsúsztak a táblázaton. Tudtuk, hogy a németek nem könnyű ellenfelek, de arra nem gondoltunk, hogy az éltáblán oly megbízhatóan játszó Lékó Péter a  fenyegető időzavar árnyékában először súlyosan meggyengíti királyállását a h5 gyalog leütésével, majd azonnali vesztőt húz, 34 lépés után fel is adta a partit, Arkadij Naiditsch igazán meg sem dolgozott a nyerésért.

Elsőként Polgár Judit remizett, a tegnap pihenőnapja után lépésismétléssel osztozott meg a ponton Daniel Fridmannal. A negyedik táblán Balogh Csaba ellen Jan Gustafsson minőséget áldozott, kompenzációt kapott, meglepetésre gyorsan ez az ütközet is remi lett.

Almási Zoltán kellemetlen ellenfelet kapott, Igor Henkin elég zavaró jelenség, izeg-mozog, fura hangokat hallat parti közben. Zoli kérte is a bíró segítségét, hogy kiiktatva a zavaró tényezőket jobban tudjon koncentrálni, de nem sok sikerrel érvelt. Almási pozíciója igen bíztató volt, de az előnye szép lassan elillant, Henkin tükörképet reklamált, ami sajnos jogos volt, a meccs így elúszott.

Az eső asztalon orosz-ukrán rangadó dúlt.  Nem lelkesedett sem Vlagyimir Kramnyik, sem Vaszilij Ivancsuk, hogy fölösleges protokolláris kezdőlépéssel megzavarják őket a koncentrálásban. A formaságok után is nehezen lehetett rábírni Ivancsukot, hogy a nagyszámú fotós kedvéért végre leüljön a sakkasztalhoz. A parti végén pedig végtelenül elkeseredetten magyarázta, hogy gyalogelőnyös állását remire rontotta az exvilágbajnok ellen, ami a címvédő csapat vereségét jelentette, Szergej Karjakin szerzett győzelmet jelentő „gólt”.

Döntetlen lett a kínai-azeri párharc, az örmények érvényesítették a papírformát, szerencsés volt az amerikaiak párosítása is. Meglepetés a Fülöp-szigetek együttesének győzelme, a 21. olimpiáján szereplő Torre ezúttal Nigel Short ellen nyert. Javított a helyezésén az izraeli csapat, a hajrában a párosításnak fokozott jelentősége lesz.

 

Az élcsoportban a 8. forduló eredményei:

Németország (11, 18,5) – Magyarország (11, 18)  2,5 – 1,5

Arkadij Naiditsch (2712) – Lékó Péter (2737)  1 – 0 (Nimzoindiai védelem, 34)

Almási Zoltán (2713) – Igor Henkin (2656)   döntetlen (Caro-Kann védelem, 39)

Daniel Fridman (2653) – Polgár Judit (2698)  döntetlen (Vezérindiai védelem, 21)

Balogh Csaba (2668) – Jan Gustafsson (2610)  döntetlen (Szicíliai védelem, 31)

 

Oroszország (13, 19) – Ukrajna (12, 19,5)  2,5 – 1,5

Vlagyimir Kramnyik (2797) – Vaszilij Ivancsuk (2769)  döntetlen

Alekszandr Griscsuk (2763) – Ruszlan Ponomarjov (2734)  döntetlen

Szergej Karjakin (2785) – Andrej Volokityin (2709)  1 - 0

Jevgenyij Tomasevszkij (2730) – Alekszandr Mojszejenko (2706)  döntetlen

 

Kína (12, 20,5) – Azerbajdzsán (11, 21)  2 - 2

Wang Hao (2726) – Tejmur Radzsabov (2788)  döntetlen

Wang Yue (2685) – Sahriyar Mamedgyarov (2729)  0 - 1

Ding Liren (2695) – Rauf Mamedov (2634)  1 - 0

Bu Xiangzhi (2670) – Gadir Guszejnov (2613)  döntetlen

 

Örményország (11, 18) – Üzbegisztán (11, 20)  3 - 1

Makedónia (11, 18,5) – Egyesült Államok (11, 20,5)  1 - 3

Anglia (11, 17,5) – Fülöp-szigetek (11, 19,5)  1 - 3

Franciaország (10, 18) – Kuba (10, 21)  2,5 – 1,5

India (10, 18) – Szerbia (10, 19,5)  2 - 2

Spanyolország (10, 19) – Izrael (10, 16,5)  0,5 – 3,5

Lettország (10, 18) – Hollandia (10, 19)  1 - 3

Románia (10, 19,5) – Argentína (10, 17)  1 - 3

Horvátország (10, 16) – Lengyelország (10, 18,5)  1,5 – 2,5

Görögország (9, 20) – Szlovénia (10, 16)  2 - 2

 

Az élcsoport állása

 

Helyezés

Rajtszám

Ország

Ford.

+

=

-

TB1

TB2

TB3

1

1

Oroszország

RUS

8

7

1

0

15

207.5

21.5

2

6

Kína

CHN

8

6

1

1

13

206.5

22.5

3

3

Örményország

ARM

8

6

1

1

13

206.0

21.0

4

5

Egyesült Államok

USA

8

5

3

0

13

201.5

23.5

5

14

Németország

GER

8

5

3

0

13

183.5

21.0

6

35

Fülöp-szigetek

PHI

8

6

1

1

13

179.0

22.5

7

7

Azerbajdzsán

AZE

8

5

2

1

12

192.0

23.0

8

2

Ukrajna

UKR

8

6

0

2

12

187.0

21.0

9

9

Hollandia

NED

8

6

0

2

12

168.5

22.0

10

8

Franciaország

FRA

8

5

2

1

12

165.0

20.5

11

12

Izrael

ISR

8

5

2

1

12

163.5

20.0

12

29

Argentína

ARG

8

5

2

1

12

158.5

20.0

13

16

Lengyelország

POL

8

6

0

2

12

153.0

21.0

14

4

Magyarország

HUN

8

5

1

2

11

185.5

19.5

15

13

India

IND

8

3

5

0

11

178.0

20.0

16

26

Grúzia

GEO

8

5

1

2

11

171.5

21.5

17

11

Anglia

ENG

8

4

3

1

11

166.0

18.5

18

33

Üzbegisztán

UZB

8

5

1

2

11

163.0

21.0

19

17

Csehország

CZE

8

4

3

1

11

163.0

20.0

20

20

Szerbia

SRB

8

4

3

1

11

160.5

21.5

 

Az élcsoportban a 9. forduló párosítása

 

No.

Ország

Pont

MP

:

MP

Pont

Ország

1

Egyesült   Államok

23½

13

:

15

21½

Oroszország

2

Fülöp-szigetek

22½

13

:

13

22½

Kína

3

Örményország

21

13

:

13

21

Németország

4

Lengyelország

21

12

:

12

23

Azerbajdzsán

5

Ukrajna

21

12

:

12

20½

Franciaország

6

Hollandia

22

12

:

12

20

Izrael

7

Szerbia

21½

11

:

12

20

Argentína

8

Magyarország

19½

11

:

11

21

Olaszország

9

Grúzia

21½

11

:

11

20

India

10

Vietnam

21

11

:

11

18½

Anglia

11

Üzbegisztán

21

11

:

11

18

Szlovénia

12

Ausztria

21½

11

:

11

20

Csehország

13

Brazília

18½

11

:

11

21

Fehéroroszország

14

Dánia

21½

11

:

11

19½

Makedónia

 

Női sakkolimpia

 

 

Női csapatunk végképp nem panaszkodhatott a párosításra, hiszen az üzbégek legyőzhető ellenfélnek tűntek. A sötét táblákon viszonylag gyors döntetlenek születtek, Hoang Thanh Trang lépésismétléssel remizett, Gara Anita a fura megnyitásból nem sokat hozott ki. A világossal játszók azonban nem hozták a remélt győzelmeket, ráadásul Rudolf Anna el is vesztette a partit, együttesünk második vereségét szenvedte el.

 

A kínai válogatott immár egyedül az élen, megszakadt  lengyelek jó szériája, a 3-1-es vereséggel a holtversenyes első helyről egyenesen a nyolcadikra estek vissza. Nagy csata dúlt a játéknap nagy presztízsmeccsén, az orosz-ukrán találkozón. Anna Usenyina vezetéshez juttatta az ukrán csapatot, a másik három táblán kölcsönös nagy időzavarok mellett ért véget az időkontroll. Lépésismétléssel osztozott meg a ponton Maria Muzicsuk és Valentyina Gunyina, a meccs az oroszoknak állt, hiszen Tatjana Koszinceva nyerőesélyes állást játszhatott Katyerina Lahno ellen, húga, Nagyezsda pedig megtörte Natalija Zsukova ellenállását. Lahno nagyot küzdött, Koszinceva csak a lépésenként kapott 30 másodpercekből élt, nem talált nyerést, 157(!) lépésben lett remi a küzdelmük, a 2-2-es végeredménynek leginkább a kínaiak örülhettek.

 

Az élcsoportban a 8. forduló eredményei:

Üzbegisztán (11, 18) – Magyarország (11, 19,5)  2,5 – 1,5

Nafisa Muminova (2329) – Hoang Thanh Trang (2464)  döntetlen (Francia védelem, 29)

Rudolf Anna (2289) – Irina Gevorgyan (2178)  0 – 1 (Szicíliai védelem, 52)

Nodira
Nadirjanova (2185) – Gara Anita (2306)  döntetlen (Szabálytalan megnyitás,  32)

Papp Petra (2302) – Sarvinoz Kurbonbojeva (2143)  döntetlen (Szicíliai védelem, 36)

 

Lengyelország (12, 21) – Kína (12, 21)  1 - 3

Monika Socko (2467) – Hou Ji-fan (2599)  0 - 1

Iweta Rajlich (2412) – Zhao Xue (2549)  0 - 1

Jolanta Zawadzka (2377) – Huang Qian (2449)  döntetlen

Karina Szczepkowska (2375) – Ding Yixin (2424)  döntetlen

 

Oroszország (12, 20,5) – Ukrajna (11, 19,5)  2 - 2

Tatjana Koszinceva (2530) – Katyerina Lahno (2542)  döntetlen

Valentyina Gunyina (2507) -  Maria Muzicsuk (2466)  döntetlen

Nagyezsda Koszinceva (2524) – Natalija Zsukova (2442)  1 - 0

Natalija Pogonyina (2448) – Anna Usenyina (2433)  0 - 1

 

Franciaország (11, 21) – Spanyolország (11, 18,5)  3 - 1

Vietnam (11, 18,5) – India (11, 18,5)  1,5 – 2,5

Szerbia (10, 18,5) – Grúzia (10, 20)  2 – 2

Fülöp-szigetek (10, 18,5) – Egyesült Államok  (10, 20) 0,5 – 3,5

Örményország (10, 17,5) – Románia (10, 19)  3 - 1

Bulgária (10, 19) – Csehország (10, 18)  2,5 – 1,5

Litvánia (10, 19) – Irán (10, 21)  2 - 2

Svájc (10, 18) – Kazahsztán (10, 19,5)  1 - 3

 

Az élcsoport állása

 

Helyezés

Rajtszám

Ország

Ford.

+

=

-

TB1

TB2

TB3

1

1

Kína

CHN

8

6

2

0

14

228.0

24.0

2

2

Oroszország

RUS

8

5

3

0

13

209.5

22.5

3

14

Franciaország

FRA

8

6

1

1

13

199.5

24.0

4

6

India

IND

8

6

1

1

13

174.5

21.0

5

35

Üzbegisztán

UZB

8

6

1

1

13

171.5

20.5

6

4

Ukrajna

UKR

8

4

4

0

12

209.0

21.5

7

5

Egyesült Államok

USA

8

5

2

1

12

193.5

23.5

8

7

Lengyelország

POL

8

5

2

1

12

182.0

22.0

9

22

Kazahsztán

KAZ

8

5

2

1

12

177.5

22.5

10

8

Örményország

ARM

8

6

0

2

12

176.0

20.5

11

13

Bulgária

BUL

8

5

2

1

12

172.0

21.5

12

3

Grúzia

GEO

8

4

3

1

11

182.0

22.0

13

25

Izrael

ISR

8

5

1

2

11

177.5

22.0

14

19

Szerbia

SRB

8

4

3

1

11

176.5

20.5

15

12

Magyarország

HUN

8

5

1

2

11

174.0

21.0

16

28

Vietnam

VIE

8

5

1

2

11

170.0

20.0

17

26

Irán

IRI

8

5

1

2

11

169.5

23.0

18

16

Szlovénia

SLO

8

3

5

0

11

168.0

19.5

19

27

Azerbajdzsán

AZE

8

5

1

2

11

166.5

20.5

20

9

Németország

GER

8

5

1

2

11

159.0

21.0

21

11

Spanyolország

ESP

8

5

1

2

11

150.0

19.5

22

33

Litvánia

LTU

8

5

1

2

11

136.5

21.0

 

 

Az élcsoportban a 9. forduló párosítása

 

No.

Ország

Pont

MP

:

MP

Pont

Ország

1

Kína

24

14

:

13

24

Franciaország

2

India

21

13

:

13

22½

Oroszország

3

Kazahsztán

22½

12

:

13

20½

Üzbegisztán

4

Egyesült   Államok

23½

12

:

12

21½

Ukrajna

5

Bulgária

21½

12

:

12

22

Lengyelország

6

Irán

23

11

:

12

20½

Örményország

7

Grúzia

22

11

:

11

20½

Azerbajdzsán

8

Izrael

22

11

:

11

20½

Szerbia

9

Magyarország

21

11

:

11

19½

Szlovénia

10

Vietnam

20

11

:

11

21

Németország

11

Spanyolország

19½

11

:

11

21

Litvánia

Naiditsch,A (2712) - Lékó,P (2737)
Nimzoindiai védelem [E54]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.e3 0-0 5.Fd3 d5 6.Hf3 c5 7.0-0 cxd4 8.exd4 dxc4 9.Fxc4 b6 10.Fg5 Fb7 11.Bc1 Hc6 12.Be1 Bc8 13.Fd3 Fe7 14.Fb1 Be8 15.h4 g6 16.a3 Bc7 17.Bc2 Hd5 18.He4 Hb8 19.Bd2 Kg7 20.h5 Fxg5 21.Hexg5 Hd7 22.Bc2 Bxc2 23.Fxc2 Ve7 24.Vd2 Hf8 25.Fb3 Bc8 26.He4 Hd7 27.Hfg5 gxh5?

Érthetetlen lépés, súlyosan meggyengítette a királyállást.

28.Hg3 Kh8?

Időzavarban éltáblásunk azonnal vesztőt húzott.

 

 

29.Hf5! Vf6 30.Hd6 Bg8 31.Hdxf7+ Kg7 32.Bxe6 Vf4 33.Vxf4 Hxf4 34.Be7 és sötét feladta

Almási,Z (2713) - Henkin,I (2656)
Caro-Kann védelem [B12]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.e5 c5 4.Hf3 Fg4 5.dxc5 Hc6 6.c3 e6 7.b4 Fxf3 8.Vxf3 Hxe5 9.Fb5+ Hc6 10.0-0 Hf6 11.Ff4 Fe7 12.Hd2 0-0 13.Bfe1 Hd7 14.Hb3 Ff6 15.Fd6 Be8 16.Bad1 Vc8 17.a3 a6 18.Fxc6 bxc6 19.c4 Hf8 20.g3 Hg6 21.cxd5 exd5 22.Vd3 h5 23.Bxe8+ Vxe8 24.h4 He5 25.Fxe5 Vxe5 26.Vf3 g6 27.Bd3 Kg7 28.Kg2 Be8 29.Ha5 Vc7 30.Be3 Bxe3 31.Vxe3 Vd7 32.Vd3 Vc8 33.Ve2 Kf8 34.Ve3 Kg7 35.Vf4 Ve6 36.Ve3 Vd7 37.Vd3 Vc8 38.Ve2 Kf8 39.Vd3 és döntetlen

 

Fridman,D (2653) - Polgár,J (2698)
Vezérindiai védelem [E15]

1.d4 Hf6 2.Hf3 e6 3.c4 b6 4.g3 Fa6 5.Va4 Fb7 6.Fg2 c5 7.dxc5 Fxc5 8.0-0 0-0 9.Hc3 Fe7 10.Bd1 Ha6 11.Ff4 Hc5 12.Vc2 Vc8 13.Bd4 d5 14.Bc1 Hce4 15.Hxe4 dxe4 16.He5 h6 17.Bcd1 Fc5 18.B4d2 Fb4 19.Bd4 Fc5 20.B4d2 Fb4 21.Bd4 és döntetlen

Balogh,Cs (2668) - Gustafsson,J (2610)
Szicíliai védelem [B70]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 g6 6.g3 Fg7 7.Fg2 0-0 8.h3 Hc6 9.Fe3 Fd7 10.0-0 He5 11.Ve2 Bc8 12.Bad1 Hc4 13.Fc1 Va5 14.Kh2 

 

14...Hxb2 15.Fxb2 Bxc3 16.Fxc3 Vxc3 17.f4 Hh5 18.Bf3 Vc7 19.Hb5 Fxb5 20.Vxb5 Vxc2 21.Vb3 Vc7 22.Bf2 Hf6 23.Bc2 Vb8 24.Vc4 d5 25.exd5 He8 26.Be1 Ff6 27.h4 h5 28.a4 Hd6 29.Vc7 Vxc7 30.Bxc7 a5 31.Fh3 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Caruana a londoni torna győztese, Carlsen nyerte a Grand Chess Tour pontversenyét
2017. 12. 11.

Nepomnjacsij legyőzte a tisztet elnéző Carlsent, félpontos előnnyel vezet az utolsó forduló előtt
2017. 12. 10.

Caruana és Napomnjacsij félpontos előnnyel vezet Vachier-Lagrave és Carlsen előtt
2017. 12. 09.

Nakamura nem tudta érvényesíteni tisztelőnyét Carlsen ellen, Caruana fél ponttal vezet
2017. 12. 09.

Caruana egypontos előnnyel az élen, az ötödik fordulóban Anand ellen nyert
2017. 12. 06.

Tizenkilenc döntetlen után megszületett az első győzelem, Caruana sötéttel nyert Karjakin ellen
2017. 12. 05.

Folytatódott a remiszéria, Aronjan még időben kínálta a döntetlent Karjakinnak
2017. 12. 04.

Harmadszor is győzött az Aquaprofit és a Paks
2017. 12. 04.

A kiegyenlített erők küzdelmében a második játéknapon is öt döntetlen született
2017. 12. 03.

Öt döntetlen a London Chess Classic első fordulójában
2017. 12. 01.

Az új világranglistán Carlsen előnye 32 pont Aronjan előtt, Rapport és Lékó is javított helyezésén
2017. 11. 30.

Londonban pénteken kezdődik  a GCT 2017 utolsó tornája, Carlsen vezeti a rajtlistát és a pontversenyt
2017. 11. 30.

Carlsen gratulált elsőnek honfitársa, Tari junior világbajnoki címéhez
2017. 11. 29.

A címvédő Aquaprofit a legnagyobb rivális, a DVTK elleni győzelemmel rajtolt a csapatbajnokságon
2017. 11. 27.

Rapport Richárd remek sikere, holtversenyben harmadik lett, Jakovenko és Aronjan végzett az élen
2017. 11. 25.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog