Hou Ji-fan örökös sakkos remivel őrizte meg kétpontos előnyét

Címkék: Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru

Rosztovban, a Grand Prix-torna nyolcadik fordulójában a fölényesen vezető kínai világbajnoknő, Hou Ji-fan gyors döntetlennel megőrizte kétpontos előnyét az orosz Tatjana Koszinceva előtt. A kínai Ruan Lufei kihasználta az ukrán Katyerina Lahno nagy hibáját, megszerezte első győzelmét. A játéknap másik nyerését a bolgár exvilágbajnoknő Anoaneta Sztefanova érte le, az orosz Jekatyerina Kovalevszkaja ötödik vereségét szenvedte el. Az indiai világbajnoki kihívó, Humpy Koneru csak remizett az örmény Elina Danieljannal. Pontosztozkodással zárult az olimpiai bajnokok partija, Alisza Galljamova és Nagyezsda Koszinceva összecsapása. Még mindig nyeretlen az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk. A pihenőnap után pénteken folytatódik a pontvadászat, kezdődik a viadal hajrája.

Óvatos játék jellemezte a hat versenyből álló Grand Prix-sorozat első tornájának nyolcadik fordulóját. Az éllovas kínai világbajnoknő,  Hou Ji-fan is kisebb tűnődés után az ismert remivarit választotta az orosz Tatjana Koszinceva ellen. A gyors döntetlennel megőrizte kétpontos előnyét, míg Koszinceva egyedüli másodikként várhatja a viadal hajráját. Hou Ji-fan a nyolc partiból gyűjtött 7 pontjával 24 Élő-pontos nyerésben van.

Második játszmáját vesztette el az ukrán Katyerina Lahno a skót megnyitásban. A harmadik fordulóban a szlovén Anna Muzicsuk mért rá vereséget, a mai játéknapon a kínai Ruan Lufei győzte le. A tavalyi kieséses világbajnokság döntőse első győzelmét aratta. Gyalogáldozatokkal próbált zavart kelteni Lahno soraiban, aki kisebb időzavarban hibázott, a bástyavégjátékban pedig nem találta meg a menekülési esélyt nyújtó folytatást.

Két napja a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova még joggal kesergett a kihagyott lehetőségek miatt. Kettős nyeréssel immár egy plusszal várhatja a folytatást. Az orosz Jekatyarina Kovalevszkaja vesztét időzavara mellett alapsorának gyengesége okozta.

Az indiai Humpy Koneru megnyitáselméleti felkészültsége nagyon szerény, de lehet, hogy a nyerővarikat már a világbajnoki döntőre tartogatja? A gyenge formában játszó örmény Elina Danieljan gond nélkül remizte ki.

Nem hozott nagy küzdelmet az olimpiai bajnokok, Alisza Galljamova és Nagyezsda Koszinceva találkozója. Még mindig nyeretlen az új megnyitási repertoárral kísérletező  orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk,

A 8. forduló eredményei:

RuanLufei (kínai, 2479) – Katyerina Lahno (ukrán, 2536)  1 – 0 (Skót megnyitás, 49)

Hou Ji-fan (kínai, 2575) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2557)  döntetlen (Spanyol megnyitás, 26)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2524) – Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2427)  1 – 0 (Tarrasch védelem, 39)

Humpy Koneru (indiai, 2614) – Elina Danieljan (örmény, 2521)  döntetlen (Szláv védelem, 52)

Alisza Galljamova (orosz, 2492) – Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2560)  döntetlen (Vezércsel, 37)

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2497) – Anna Muzicsuk (szlovén, 2538)  döntetlen (Holland védelem, 55)

A verseny állása:

1.Hou Ji-fan 7 pont

2. Tatjana Koszinceva 5

3-6. Anna Muzicsuk, Humpy Koneru, Katyerina Lahno és Antoaneta Sztefanova 4,5

7. Nagyezsda Koszinceva 4

8-9. Alisza Galljamova és Ruan Lufei 3,5

10. Alekszandra Kosztenjuk 3

11. Elina Danieljan 2,5

12. Jekatyerina Kovalevszkaja 1,5

A pénteki 9. forduló párosítása:

Anna Muzicsuk – Ruan Lufei

Nagyezsda Koszinceva – Alekszandra Kosztenjuk

Elina Danieljan- Alisza Galljamova

Jekatyerina Kovalevszkaja – Humpy Koneru

Tatjana Koszinceva – Antoaneta Sztefanova

Katyerina Lahno – Hou Ji-fan

 

Hou,Ji-fan (2575) - Koszinceva,T (2557)
Spanyol megnyitás [C78]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 b5 6.Fb3 Fc5 7.c3 d6 8.a4 Bb8 9.d4 Fb6 10.axb5 axb5 11.Vd3 0-0 12.Fg5 exd4 13.cxd4 h6 14.Fh4 g5 15.e5

A világbajnoknő kisebb tűnődés után az ismert örökös sakkos remiváltozat mellett döntött. A tavalyi sakkolimpián az ukrán Katyerina Lahno ellen a 15.Fg3 Hh5 16.Hc3 Hxg3 17.fxg3 He5 18.Vd2 Hc4 19.Fxc4 bxc4 20.Hd5 c6 21.Hxb6 Vxb6 22.Bf2 folytatás mellett döntött, remi lett a parti.

15...gxh4 16.Vg6+ Kh8 17.Vxh6+ Hh7 18.Fc2 f5 19.exf6 Bf7 20.Hg5 Vxf6 21.Hxf7+ Vxf7 22.Fxh7 Vxh7 23.Vf8+ Vg8 24.Vh6+ Vh7 25.Vf8+ Vg8 26.Vh6+ és döntetlen

Ruan,Lufei (2479) - Lahno,K (2536)
Skót megnyitás [C45]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.d4 exd4 4.Hxd4 Hf6

Az ukrán nagymesternő a viadal 3. fordulójában Anna Muzicsuk ellen a 4...Fc5 5.Hb3 Fb6 változatban szenvedett vereséget, most más vari mellett döntött.

5.Hxc6 bxc6 6.e5 Ve7 7.Ve2 Hd5 8.c4 Hb6 9.Hc3 Fb7 10.Ff4 g6 11.Ve3 Vb4 12.0-0-0 Hxc4 13.Fxc4 Vxc4 14.e6

Számításba jött a 14.Fg5 Fb4 15.Bd4 Vc5 16.Bhd1 Fxc3 17.Bxd7 Vxe3+ 18.fxe3 0-0 19.bxc3 folytatás.

14...fxe6 15.Fxc7 c5 16.f3 Fc6 17.Fe5 Bg8 18.Fd6 0-0-0 19.Kb1 g5 20.Fxf8 Bdxf8 21.Bc1 Vf4?!

Rossz döntés. 21...g4 22.He2 Vb4 23.Bxc5 gxf3 24.gxf3 Kb7 változatban jobban állt volna sötét.

22.Vxc5 Vf5+ 23.He4 Vxc5 24.Hxc5 Kc7 25.Bhd1 Bf7 26.Bd3 g4 27.Hxe6+ dxe6 28.Bdc3 gxf3 29.Bxc6+ Kb7 30.gxf3 Bxf3 31.Bc7+ Kb6 32.B1c6+ Kb5 33.Bc5+ Kb6 34.B5c6+ Kb5 35.Bc5+ Ka6

 

36.a4! Bb8 37.a5 Bb5?

Katyerina elnézte a következő csapást. 37...Bf1+ 38.Ka2 Bf2 39.B7c6+ Kb7 40.a6+ Ka8 41.Bc2 Bxc2 42.Bxc2 e5 43.Kb1 e4 44.Kc1 e3 45.Bc7 Bb6 46.Bc8+ Bb8 47.Bc6 Be8 48.Kd1 Bb8 volt a jó védekezés.

38.Bxa7+ Kxa7 39.Bxb5 Bh3 40.Bb6 e5 41.Be6 Bxh2 42.Bxe5 Ka6 43.Ka2 h5 44.Ka3 h4 45.Bh5 h3 46.b3

 

46...Bh1?

Döntõ hiba. 46...Bg2 47.Ka4 h2 48.Bh6+ Kb7 49.b4 Kc7 volt a helyes játék.

 47.Kb4 h2 48.Bh7 Bg1 49.Bh6+ és sötét feladta

Sztefanova,A (2524) - Kovalevszkaja,E (2427)
Tarrasch védelem [D34]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hf3 c5 4.cxd5 exd5 5.Hc3 Hc6 6.g3 Hf6 7.Fg2 Fe7 8.0-0 0-0 9.Fg5 c4 10.He5 Fe6 11.Hxc6 bxc6 12.b3 Va5 13.Ha4 Bab8 14.Ff4 Bbc8 15.bxc4 dxc4 16.e4 Bfd8 17.Fd2 Fb4 18.Fxb4 Vxb4 19.a3 Ve7 20.Hc5 Bb8 21.Bc1

A bolgár exvilágbajnoknő nemcsak kedvező állása, hanem ellenfele egyre nagyobb időzavara miatt is derűlátó lehetett.

 21...Hd7 22.Hxe6 Vxe6 23.Vc2

Jobb volt a 23.Va4 Hb6 24.Vxa7 Vc8 25.Bfd1 Bd7 26.Va5 Vd8 27.Bb1 Bxd4 28.Bxd4 Vxd4 29.Va7 Vd8 30.e5 folytatás.

23...Hb6 24.Bfd1 Ve7 25.Ba1 a5 26.Bd2 Ve6 27.Bc1 Vh6 28.f4 Vd6 29.Ba1 Ve7 30.Vc3 Va7 31.Kh1 Va6 32.Ff1 Vb5 33.Bc1 Be8? 34.Bb2 Va6 35.Bcb1 Bxe4?

Az alapsor gyengesége megpecsételte a sereghajtó sorsát.

 

36.Vxc4! Va7 37.Vxc6 Be6 38.Bxb6 Bbe8 39.Vb7 és sötét feladta

Koneru,H (2614) - Danieljan,E (2521)
Szláv védelem [D18]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 dxc4 5.a4 Ff5 6.e3 e6 7.Fxc4 Hbd7 8.0-0 Fb4 9.Hh4 Fg4 10.f3 Fh5 11.g4 Fg6 12.Ve2 Hd5 13.Hxg6 hxg6 14.Fd2 a5 15.e4 H5b6 16.Fa2 e5 17.Fe3 exd4 18.Fxd4 Ve7 19.e5 Fc5 20.Fxc5 Hxc5 21.Bad1 Hbd7 22.Bfe1 0-0-0 23.e6 fxe6 24.Fxe6 Hxe6 25.Vxe6 Vc5+ 26.Ve3 Vxe3+ 27.Bxe3 Hc5 28.Bxd8+ Bxd8 29.Be5 b6 30.Bg5 Bd6 31.h4 Kd8 32.h5 gxh5 33.gxh5 He6 34.Bg6 Ke7 35.f4 Hxf4 36.Bxg7+ Kf8 37.Bb7 c5 38.He4 Bh6 39.Hd2 Hd5 40.Hc4 Bxh5 41.Hxb6 Hxb6 42.Bxb6 Bh4 43.Bb5 Bxa4 44.Bxc5 Ke7 45.Kf2 Kd6 46.Bh5 Ba2 47.Ke3 a4 48.Ba5 Kc6 49.Kd3 Kb6 50.Ba8 Kb7 51.Ba5 Kb6 52.Ba8 Kb7 és döntetlen

Galljamova,A (2492) - Koszinceva,N (2560)
Vezércsel [D38]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fb4 5.cxd5 exd5 6.Fg5 Hbd7 7.Vc2 c5 8.g3 cxd4 9.Hxd4 Vb6 10.Bd1 He4 11.Fe3 Vg6 12.Fd2 Hxc3 13.bxc3 Vxc2 14.Hxc2 Fa5 15.Fg2 Hf6 16.Hb4 Fe6 17.Fe3 0-0 18.0-0 Fxb4 19.cxb4 He4 20.Bc1 Bfc8 21.Fd4 b5 22.Bfd1 Bxc1 23.Bxc1 a5 24.bxa5 Bxa5 25.Bc2 h6 26.Fe5 b4 27.f3 Hc3 28.Fxc3 Bc5 29.e3 Bxc3 30.Bb2 Bxe3 31.Bxb4 Ba3 32.Bb2 d4 33.Bd2 Ba4 34.a3 Ff5 35.Kf2 d3 36.Ke3 Bxa3 37.Ff1 és döntetlen

Kosztenjuk,A (2497) - Muzicsuk,A (2538)
Holland védelem [A87]

1.d4 f5 2.g3 Hf6 3.Fg2 g6 4.c4 Fg7 5.Hf3 0-0 6.0-0 d6 7.Hc3 Ve8 8.d5 Ha6 9.Bb1 c5 10.dxc6 bxc6 11.Hd4 Fd7 12.a3 Bc8 13.Hb3 Vf7 14.Ha5 Hc5 15.Fe3 Hce4 16.Hxe4 fxe4 17.b4 a6 18.h3 d5 19.Hb7 Bb8 20.Hc5 e5 21.Hxa6 Ba8 22.b5 cxb5 23.cxb5 Fxb5 24.Bxb5 Bxa6 25.Vb3 d4 26.Vxf7+ Bxf7 27.Fc1 Be7 28.g4 h6 29.Fb2 Bee6 30.Bc1 Beb6 31.Bc8+ Ff8 32.a4 Kf7 33.f4 Bxb5 34.axb5 Ba2 35.Fc1 exf4 36.Fxf4 d3 37.exd3 exd3 38.Ff3 Bb2 39.Bc7+ Ke6 40.Bc6+ Kf7 41.Fe5 Bb1+ 42.Kg2 Hd7 43.Fc3 Fb4 44.Fxb4 Bxb4 45.Bd6 He5 46.Fd5+ Kg7 47.b6 d2 48.Ff3 Bb2 49.Fd1 Hc4 50.Bd7+ Kf6 51.b7 Ke6 52.Bd4 He3+ 53.Kg1 Hxd1 54.Bxd2 Bxb7 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog