Gibraltáron a Tredewise nyílt torna félidejében hatan az élen

Címkék: Tradewise Gibraltár 2017 sakkfesztivál

A Gibraltáron zajló Tradewise Masters nyílt torna félidejében hatan az élen. Gyors lépésismétléses döntetlennel kezdődött az ötödik játéknap, a kínai Ju Wenjun és az izraeli Emil Szutovszkij „pihenőnaphoz” jutott. Az angol Michael Adams a kínai Hou Ji-fan ellen nyert, a fordulatos parti végjátékában remizhetett volna a világbajnoknő. Meglepetés az izraeli Borisz Gelfand és a francia Laurent Fressinet veresége, ahogy Gledura Benjámin második vesztése is. Papp Petra remek győzelmével nagyot lépett előre a táblázaton, 3,5 pontos. Kozák Ádám negyedszer is magasabb értékszámú ellenféllel remizett. Lázárné Vajda Szidónia és Gara Tícia vereséget szenvedett, Kántor Gergely nyert.

 

Tradewise Gibraltár 2017 sakkfesztivál

Félidejéhez érkezett az esztendő egyik legerősebb nyílt versenye. Öt forduló után hatan az élen, a címvédőként játszó, a rajtlistán harmadik olimpiai aranyérmes amerikai Hikaru Nakamura aratta a legkönnyebb győzelmet. A venezuelai Eduardo Iturrizaga Bonelli már a 28. lépést követően feladásra kényszerült. A 10 fordulós viadalon jól jön egy „pihenőnap”, a mesternégyessel kezdő kínai világbajnoki döntős Ju Wenjun és a Profi Sakkozók Szövetségének (ACP) elnöke, az izraeli Emil Szutovszkij gyors lépésismétléses remivel tartották meg vezető pozíciójukat. Nem sok időt töltött a sakktábla mellett az angol David Howell és a francia Maxime Vachier-Lagrave sem.

 

Tradewise Gibraltár 2017 sakkfesztivál

Izgalmas, taktikai fordulatokban is gazdag partiban az angol Michael Adams legyőzte Hou Ji-fant, a kínai világbajnoknő remizhetett volna, ha szabadgyalogjaival a helyes lépéssorrendben tört volna előre. Elszenvedte első vereségét az „aranygeneráció” tagja, az izraeli Borisz Gelfand, a francia testvérharcban Laurent Fressinet maradt alul. Nem adta könnyen meg magát az orosz Mihail Antipov, a világranglista második olimpiai aranyérmes amerikai Fabiano Caruana 72 lépésben tudta csak megtörni ellenállását.

Sakkozóink közül Papp Petra ért el értékes győzelmet, 3,5 pontjával előkelő társaságban a táblázaton. Válogatott társai, Lázárné Vajda Szidónia és Gara Tícia is világossal szenvedtek vereséget. Gledura Benjámin vesztére próbálta nyitni az állást, a 22. lépésben hátrányos állásban nagyot hibázott német Mathias Womacka ellenében. Kozák Ádám a jól megjátszott spanyol megnyitású partiban bátrabb is lehetett volna indiai ellenfelével szemben, negyedszer remizett magasabb értékszámú ellenféllel. Kántor Gergely hozta a „kötelező” győzelmet, Szabó Bence csak remizett.

 

Tradewise Gibraltár 2017 sakkfesztivál

Az élcsoportban az 5. forduló eredményei:

Ju Wenjun (kínai, 2583, 4) – Emil Szutovszkij (izraeli, 2628, 4) döntetlen

David Howell (angol, 2655, 3,5) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2796, 3,5)  döntetlen

Hikaru Nakamura (amerikai, 2785, 3,5) – Eduardo Iturrizaga Bonelli (venezuelai, 2652, 3,5)  1 - 0

Michael Adams (angol, 2751, 3,5) – Hou Ji-fan (kínai, 2651, 3,5) 1 - 0

David Anton Guijarro (spanyol, 2650, 3,5) – Borisz Gelfand (izraeli, 2721, 3,5)  1 - 0

Vagyim Zvjagincev (orosz, 2679, 3,5) – Sethuraman S. P. (indiai, 2637, 3,5)  döntetlen

Varuzhan Akobian (amerikai, 2633, 3,5) – Nigel Short (angol, 2675, 3,5)  döntetlen

Maxime Lagarde (francia, 2594, 3,5) – Laurent Fressinet (francia, 2660, 3,5)  1 – 0

Fabiano Caruana (amerikai, 2827, 3) – Mihail Al. Antipov (orosz, 2580, 3)  1 - 0

Babu Lalith (indiai, 2574, 3) – Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2752, 3)  döntetlen

Erik Blomqvist (svéd, 2574, 3) – Peter Szvidler (orosz, 2748, 3)  döntetlen

Veszelin Topalov (bolgár, 2739, 3) – Bogdan-Daniel Deac (román, 2572, 3)  1 - 0

Renier Vazquez Igarza (spanyol, 2572, 3) – Yu Yangyi (kínai, 2738, 3)  0 - 1

Nyikita Vityjugov (orosz, 2724, 3) – Alexander Huzman (izraeli, 2557, 3)  döntetlen

Mathias Womacka (német, 2435, 2,5) – Gledura Benjámin (magyar, 2589, 2,5)  1 - 0

Chopra Aryan (indiai, 2503, 2,5) – Kozák Ádám (magyar, 2376, 2,5)  döntetlen

Lázárné Vajda Szidónia (magyar, 2364, 2,5) – Leandro Krysa (argentin, 2491, 2,5)  0 - 1

Papp Petra (magyar, 2352, 2,5) – Jean-Noel Riff (francia, 2468, 2,5)  1 - 0

Mark Gluhovszkij (orosz, 2263, 2) – Kántor Gergely (magyar, 2448, 2)  0 - 1

Gara Tícia (magyar, 2378, 2) – Michael Tscharotschkin (német, 2190, 2)  0 - 1

Chan Kim Yew (malajziai, 2152, 1,5) – Szabó Bence (magyar, 2378, 1,5)  döntetlen

 

Az élcsoport állása:

 

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

w-we

1

28

GM

Emil Szutovszkij

ISR

2628

4,5

16,5

9,5

14,25

1,22

38

GM

Ju Wenjun

CHN

2583

4,5

16,5

9,5

14,25

1,40

3

5

GM

Michael Adams

ENG

2751

4,5

16,0

10,0

14,25

0,73

4

34

GM

Maxime Lagarde

FRA

2594

4,5

16,0

10,0

14,00

1,44

5

24

GM

David Anton Guijarro

ESP

2650

4,5

14,5

9,0

13,00

1,08

6

3

GM

Hikaru Nakamura

USA

2785

4,5

14,0

8,5

12,50

0,54

7

2

GM

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

2796

4,0

17,5

11,0

13,75

-0,03

8

15

GM

Vagyim Zvjagincev

RUS

2679

4,0

17,5

10,5

13,25

0,43

9

13

GM

Ivan Cseparinov

BUL

2689

4,0

16,5

10,0

13,00

0,25

10

8

GM

Yu Yangyi

CHN

2738

4,0

16,0

9,0

12,50

0,16

11

1

GM

Fabiano Caruana

USA

2827

4,0

15,5

10,0

12,00

-0,31

12

26

GM

Sethuraman S. P.

IND

2637

4,0

15,5

9,0

12,25

0,50

13

31

GM

Sebastien Maze

FRA

2613

4,0

15,5

9,0

11,75

0,41

14

16

GM

Nigel Short

ENG

2675

4,0

15,0

9,0

12,00

0,23

15

12

GM

Makszim Matlakov

RUS

2701

4,0

15,0

9,0

11,75

0,07

16

20

GM

David Howell

ENG

2655

4,0

15,0

9,0

11,25

0,78

17

7

GM

Veszelin Topalov

BUL

2739

4,0

14,5

8,5

11,50

-0,11

18

27

GM

Varuzhan Akobian

USA

2633

4,0

14,5

8,5

10,75

0,39

19

23

GM

Kacper Piorun

POL

2651

4,0

14,0

8,5

10,00

0,56

20

58

GM

Antoaneta Sztefanova

BUL

2512

4,0

13,5

8,0

10,00

0,99

21

67

IM

Valentin Dragnev

AUT

2492

4,0

13,5

7,5

9,00

0,92

22

25

GM

Abhijeet Gupta

IND

2645

4,0

12,5

7,5

10,00

-0,21

30

GM

Romain Edouard

FRA

2613

4,0

12,5

7,5

10,00

-0,03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

51

126

WGM

Papp Petra

HUN

2352

3,5

13,5

8,0

8,25

1,08

74

114

FM

Kozák Ádám

HUN

2376

3,0

14,0

9,0

7,75

0,86

84

84

IM

Kántor Gergely

HUN

2448

3,0

13,5

8,0

6,0

0,20

115

36

GM

Gledura Benjámin

HUN

2589

2,5

15,0

8,5

5,75

-0,86

127

122

IM

Lázárné Vajda Szidónia

HUN

2364

2,5

13,0

8,0

5,75

-0,43

172

113

WGM

Gara Tícia

HUN

2378

2,0

12,0

8,0

2,50

-1,02

179

112

IM

Szabó Bence

HUN

2378

2,0

11,5

6,5

4,25

-1,57

 

Az élcsoportban a 6. forduló párosítása:

Hikaru Nakamura (amerikai, 2785, 4,5) – Maxime Lagarde (francia, 2594, 4,5)

Michael Adams (angol, 2751, 4,5) – Ju Wenjun (kínai, 2583, 4,5)

Emil Szutovszkij (izraeli, 2628, 4,5) – David Anton Guijarro (spanyol, 2650, 4,5)

Nigel Short (angol, 2675, 4) – Fabiano CAruana (amerikai, 2827, 4)

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2796, 4) – Abhijeet Gupta (indiai, 2645, 4)

Veszelin Topalov (böolgár, 2739, 4) – David Howel  (angol, 2655, 4)

Yu Yangyi (kínai, 2738, 4) – Kacper Piorun (lemgyel, 2651, 4)

Makszim Matlakov (orosz, 2701, 4) – Varuzhan Akobian (amerikai, 2633, 4)

Sethuraman S. P. (indiai, 2637, 4) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2689, 4)

Antoameta Sztefanova (bolgár, 2512, 4) – Vagyim Zvjagincev (orosz, 2679, 4)

Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2752, 3,5) - Valentin Dragnev (osztrák, 2492, 3,,5)

Peter Szvidler (orosz, 2748, 3,5) – Kevin Spragett (kanadai, 2542, 3,5)

Katyerina Lahno (orosz, 2530, 3,5) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2724, 3,5)

Borisz Felfand (izraeli, 2721, 3,5) – Nitzan Steinberg (izraeli, 2486, 3,5)

Arkadij Naiditsch (azerbahdzsáni, 2702, 3,5) – Johan Salomon (norvég, 2470, 3,5)

Dmitrij Kollars (német, 2500, 3,5) – Samuel Shankland (amerikai, 2674, 3,5)

Laurent Fressinet (francia, 2660, 3,5) – Lela Dzsavahisvili (grúz, 2455, 3,5)

Nino Bacsiasvili (grúz, 2492, 3,5) – Eduardo Iturrizaga Bonelli (venezuelai, 2652, 3,5)

Hou Ji-fan (kínai, 2651, 3,5) – Pia Cramling (svéd, 2454, 3,5)

Alexander Huzman (izraeli, 2557, 3,5) – Papp Petra (magyar, 2352, 3,5)

Kántor Gergely (magyar, 2448.3) – Grigorij Oparin (orosz, 2625, 3)

Kozák Ádám (magyar, 2376, 3) – Marc Narcisco Dublan (spanyol, 2508, 3)

Gledura Benjámin (magyar, 2589, 2,5) – Gerben Veltkamp (holland, 2166, 2,5)

Antonio Villar Reymundo (perui, 2212, 2,5) – Lázárné Vajda Szidónia (magyar, 2364, 2,5)

Szabó Bence (magyar, 2378, 2) – Borna Derakhshani (iráni, 2195, 2)

Christian Mueller-Dehn (német, 2170, 2) – Gara Tícia (magyar, 2378, 2)

 

Verőci Zsuzsa

 

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog