Ankarában a pihenőnap után folytatódott a pontvadászat a Grand Prix-tornán. A játéknapon az indiai Humpy Koneru remizett a litván Viktorija Cimilytével. A kínai Ruan Lufei megosztozott  a ponton a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanovával. A szlovén Anna Muzicsuk gyanús állásból fordított a lengyel Monika Socko hathatós segítségével, hármas holtversenyben vezet Koneru és Ruan Lufei társaságában. Legyőzte Zhao Xue honfitársnőjét, Ju Wenjunt. A kétszeres olimpiai bajnoknő orosz Tatjana Koszinceva agyonnyert állását elremizte a török Kobra Oztürkkel. A másik hazai résztvevő, Betul Cemre Yildiz is fél pontot szerzett a vezető trióhoz hasonlóan még veretlen mongol Batkhuyag Munguntuullal.  

Az ötödik játéknapon két játszma végződött döntéssel. A szlovén Anna Muzicsuk gyanús állásba keveredett a lengyel Monika Socko ellen. Socko támadása elég veszélyesen bontakozott ki, de a kivitelezésbe hiba csúszott. Az időellenőrzést követő első lépésénél nagyot hibázott, a rajtlistán első Anna Muzicsuk az esélyt hibátlan technikával használta ki, a győzelemmel holt versenyben az élre került.

 

Anna Muzicsuk gyanús állásból nyert

Az indiai Humpy Koneru nem tudott mit kezdeni a litván Viktorija Cmilyte Grünfeld védelmével, a cserékkel egyszerűsítette a pozíciót. Döntetlen lett a forduló másik Günfeld védelmű partija is, az aranyérmes orosz olimpiai válogatott éltáblása, Tatjana Koszinceva agyonnyert állását elremizte a török Kubra Oztürkkel szemben, még nyeretlen a viadalon.

A kínai rangadón Zhao Xue diadalmaskodott, tetszetős tisztáldozattal használta ki Ju Wenjun állásának gyengeségeit. Láthatóan az olimpia hajrájának izgalmaiban elfáradtak a nagymesternők, az előny érvényesítésében bizonytalankodott.

A bolgárok exvilágbajnoknője, Antoaneta Sztefanova sem élete nagy formájában sakkozik, kedvezőbb pozíciójából nem tudta kihozni a maximumot a kínau Ruan Lufei ellen. Hosszasan manőverezett a török Betul Cemre Yildiz és a mongol Batkhuyag Munguntuul, a végén békét kötöttek.

 

Az 5. forduló eredményei:

Kubra Oztürk (török, 2294) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2524) döntetlen (Grünfeld védelem, 71)

Monika Socko (lengyel, 2463) – Anna Muzicsuk (szlovén, 2606) 0 – 1 (Szláv védelem, 88)

Betul Cemre Yildiz (török, 2341) – Batkhuyah Munguntuul (mongol, 2434) döntetlen  (Szicíliai védelem, 64)

Zhao Xue (kínai, 2549) – Ju Wenjun (kínai, 2528) 1 – 0 (Királyindiai védelem, 54)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2502) – Ruan Lufei (kínai, 2492) döntetlen (Félszláv védelem, 62)

Humpy Koneru (indiai, 2593) – Viktorija Cmilyte (litván, 2520) döntetlen (Grünfeld védelem, 34)

 

Hely.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

SB

1

GM

Humpy Koneru

2593

IND

*

½

½

1

1

1

4

7,25

2

GM

Anna Muzicsuk

2606

SLO

*

½

½

1

1

1

4

6,00

3

WGM

Ruan Lufei

2492

CHN

*

½

1

½

1

1

4

5,00

4

GM

Viktorija Cmilyte

2520

LTU

½

*

1

0

1

1

6,50

5

GM

Zhao Xue

2549

CHN

½

½

0

*

1

1

3

8,00

6

WGM

Ju Wenjun

2528

CHN

½

0

*

1

1

½

3

4,75

7

IM

Batkhuyag Munguntuul

2434

MGL

½

*

½

½

½

1

3

4,50

8

WGM

Betul Cemre Yildiz

2341

TUR

0

0

1

0

½

*

5,00

9

GM

Tatjana Koszinceva

2524

RUS

0

0

½

*

½

½

2,50

10

GM

Antoaneta Sztefanova

2502

BUL

0

½

0

0

½

*

1

2,75

11

WGM

Kubra Oztürk

2294

TUR

0

0

0

½

½

*

1

2,25

12

GM

Monika Socko

2463

POL

0

0

0

½

0

*

½

1,50

 

A 6. forduló párosítása:

Tatjana Koszinceva – Viktorija Cmilyte

Ruan Lufei – Humpy Koneru

Ju Wenjun – Antoaneta Sztefanova

Batkhuyag Munguntuul – Zhao Xue

Anna Muzicsuk – Betul Cemre Yildiz

Kubra Oztürk – Monika Socko

Koneru,H (2593) - Cmilyte,V (2520)
Grünfeld védelem [D72]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.g3 Fg7 4.Fg2 d5 5.cxd5 Hxd5 6.e4 Hb6 7.He2 c5 8.d5 0-0 9.0-0 e6 10.Hbc3 exd5 11.exd5 Ff5 12.He4 Fxe4 13.Fxe4 Be8 14.Fg2 c4 15.Hc3 Ha6 16.Fe3 Hb4 17.Vd2 Hd3 18.b3 Bc8 19.Fxb6 Vxb6 20.bxc4 Hb2 21.Bab1 Hxc4 22.Vf4 Vd6 23.Vxd6 Hxd6 24.Hb5 Hxb5 25.Bxb5 b6 26.a4 Ff8 27.a5 Bc5 28.Bxc5 Fxc5 29.axb6 axb6 30.Bd1 Fd6 31.Bb1 Fc5 32.Bd1 Fd6 33.Bb1 Fc5 34.Bd1 Fd6 és döntetlen

 

Socko,M (2463) - Muzicsuk,A (2606)
Szláv védelem [D10]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.cxd5 cxd5 4.Hc3 Hf6 5.Ff4 Hc6 6.e3 Ff5 7.Vb3 Ha5 8.Fb5+ Fd7 9.Va4 e6 10.Hf3 a6 11.Fxd7+ Hxd7 12.0-0 Fe7 13.Bac1 Hc4 14.Vc2 0-0 15.b3 Ha3 16.Vd3 Bc8 17.e4 Hf6 18.e5 Hd7 19.He2 Bxc1 20.Bxc1 Hb8 21.h4 h6 22.h5 Vd7 23.Hh2 Bc8 24.Hg4 Bxc1+ 25.Fxc1 Vc8 26.Vg3

Számításba jött a 26.Hf6+ gxf6 27.Vg3+ Kh7 28.exf6 Fxf6 29.Vf4 Fg7 30.Fxa3 folytatás.

26...Kh7 27.Vf3 Vf8 28.Vd3+ Kh8 29.f4 Vc8  

 

 

30.Fxa3

Még erősebb volt a 30.f5 exf5 31.He3 Hb5 32.Fb2 Hc7 33.Hxf5 változat.

30...Fxa3 31.f5 exf5 32.He3 Hc6 33.Hxf5 Hb4 34.Vf3 Hxa2 35.Vg4 Ff8?! 36.Hxh6! Vxg4 37.Hxg4 Fa3 38.He3 Hb4 39.Kf2 Fb2 40.Kf3 b5 41.Hf4?

Az időzavar elmúltával Monika Socko nagyot hibázott.

 

41...Fxd4 42.Hexd5 Hxd5 43.Hxd5 Fxe5 44.Ke4 Fg3 45.Kf3 Fd6 46.g4 f6 47.Ke4 Kh7 48.He3 a5 49.Kd5 Fh2 50.Hf5 Fg1 51.Hd6  

 

 

51...a4 52.bxa4 bxa4 53.Kc4 Fc5! 54.Hf5 Ff8 55.Kc3 Kg8 56.Hd4 Kf7 57.Kc4 Fa3 58.Hf5 Fc1 59.Hd4 Fe3 60.Hf5 Fh6 61.Hd4 Ke7 62.Kb4 Kd6 63.Kxa4 Ke5 64.He2 Ke4 65.Kb3 Kf3 66.Hd4+ Kxg4 67.Kc3 Kxh5

 

68.Kd3 Kg4 69.Ke2 g6 70.Kf2 Ff4 71.Kg2 Fe5 72.Hf3 g5 73.He1 f5 74.Hf3 Fc3 75.Hh2+ Kf4 76.Hf1 Fe1 77.Hh2 g4 78.Hf1 Ke4 79.Hh2 Fh4 80.Hf1 Kd3 81.Hh2 Ke2 82.Hf1 Fe1 83.Hh2 Ff2 84.Kh1 Fg3 85.Hf1 Fd6 86.Kg1 f4 87.Hh2 g3 88.Hf1 f3 és világos feladta

 

Zhao Xue (2549) – Ju Wenjun (2528)
Királyindiai védelem [E94]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 Fg7 4.e4 d6 5.Hf3 0-0 6.Fe2 e5 7.Fe3 Ha6 8.0-0 Hg4 9.Fg5 Ve8 10.h3 h6 11.Fh4 exd4 12.Hxd4 Hf6 13.Ff3 Hh7 14.g4 h5 15.Vd2 c6?! 16.Bae1

Számításba jött a 16.gxh5 Fxh3 17.Bfd1 Hc5 18.Ve3 folytatás.

16...Hc5 17.Fd1 a6   

 

 

18.Hf5!

Tetszetős tisztáldozat, amely rámutatott a sötét állás gyengeségeire.

18...gxf5 19.exf5 Vd7 20.b4 hxg4 21.Fxg4 Hf6 22.bxc5 dxc5 23.Vxd7 Fxd7 24.Ha4 Bae8 25.Hb6

Zhao Xue döntő előnyt ért el.

25...Fc8 26.Bxe8 Bxe8 27.Bd1 Hxg4 28.hxg4 Fc3 29.Bd3 Fd4 30.Kg2 Kg7 31.Bb3 Be4? 32.Hxc8 b5 33.Hd6 Be2? 34.Ba3 Fe5 35.Bxa6 Fxd6 36.cxb5 Fe5

Időzavarban mindketten pontatlankodtak, de Zhao Xue győzelme nem forgott veszélyben.

37.Bxc6 Fd4 38.a3 Ba2 39.b6 Bxa3 40.b7 Bb3 41.Bc7 Fe5 42.f6+ Kg6 43.Bxc5 Ff4 44.Bc4 Fb8 45.f4 Bxb7 46.f5+ Kh7 47.Be4 Bb2+ 48.Kf3 Fd6 49.g5 Bb5 50.Kg4 Bd5 51.Be8 Fc5 52.Fg3 Fb4 53.Bb8 Fc3 54.Bf8 Bd7 és sötét feladta

 

Sztefanova,A (2502) – Ruan Lufei (2492)
Félszláv védelem [D45]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hc3 Hf6 4.e3 e6 5.Hf3 Hbd7 6.Vc2 Fd6 7.b3 0-0 8.Fe2 b6 9.0-0 Fb7 10.Bd1 Ve7 11.e4 Hxe4 12.Hxe4 dxe4 13.Vxe4 f5 14.Vh4 Vxh4 15.Hxh4 Fe7 16.Hf3 Ff6 17.Fg5 Bad8 18.b4 c5 19.Fxf6 gxf6 20.bxc5 Fxf3 21.gxf3 bxc5 22.d5 Kf7 23.dxe6+ Kxe6 24.Bd5 Bg8+ 25.Kf1 f4 26.Bad1 Ke7 27.Bf5 He5 28.Bxf4 Bxd1+ 29.Fxd1 Bd8 30.Ke2 Bb8 31.Fb3 Hc6 32.Bh4 Hd4+ 33.Kf1 Hxb3 34.Bxh7+ Ke6 35.axb3 Bxb3 36.Bxa7?! Bb4?! 37.h4 Bxc4 38.Bh7 Kf5 39.h5 Kg5 40.Kg2 Bh4 41.Bc7 Kxh5 42.Bxc5+ Kg6 43.Kg3 Ba4 44.f4 Bb4 45.Kg4 Ba4 46.Bc6 Bb4 47.Bd6 Ba4 48.Bd5 Bc4 49.Kf3 Ba4 50.Ke3 Bb4 51.Bd4 Bb2 52.f3 Bb3+ 53.Kf2 Bb1 54.Bd5 Bb3 55.Kg3 Bb4 56.Ba5 Bc4 57.Ba8 Bb4 58.Kg4 Bc4 59.Bg8+ Kf7 60.Ba8 Kg6 61.Bg8+ Kf7 62.Ba8 Kg6 és döntetlen

 

Oztürk,K (2294) - Koszinceva,T (2524)
Grünfeld védelem [D77]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hf3 Fg7 4.g3 d5 5.Fg2 dxc4 6.He5 0-0 7.0-0 c5 8.dxc5 Vc7 9.Hxc4 Vxc5 10.Hba3 Hc6 11.e4 Fg4 12.Fe3 Fxd1 13.Fxc5 Fe2 14.Bfe1 Fxc4 15.Hxc4 Hd7 16.Fa3 b5 17.e5 Bac8 18.Fxc6 Bxc6 19.Bad1 Bc7 20.Ha5?

Egyenlő esélyeket adott a 20.He3 Hxe5 21.Kg2 folytatás.

20...Hxe5 21.Be2 Bfc8 22.Bd5 Hf3+ 23.Kg2 e6 24.Bd6 Hd4 25.Bd2 e5 26.Hb3 He6 27.B6d5 a6 28.Fb4 e4 29.a3 Bc2 30.Bd6 B2c6 31.Bd7 h5 32.Ba7 h4 33.Bdd7  

 

 

33...Bc2

Az orosz olimpiai bajnoknő fokozhatta volna előnyét a 33...Fxb2 34.Bxf7 h3+ 35.Kf1 Hg5 36.Bf4 Hf3 változatban.

34.Hd2 hxg3 35.hxg3 B8c7? 36.Hxe4?

Mi szólt 36.Bdxc7 Hxc7 37.Hxe4 ellen?

36...Bxd7 37.Bxd7 Fxb2 38.Ba7 Bc6 39.Hd6 Hc7 40.Hc8 Ff6 41.Fa5 Hd5 42.Ba8 Kg7 43.Kf3 Fb2 44.Ke4 Hf6+ 45.Kd3 Fxa3

Sima kettős gyalogelőny, a fölösleges időzavar azonban közbeszólt…

46.Fc3 Kh6 47.Fd4 Hd5 48.f4 Hc7 49.Bb8 He6 50.Fe5 Hc5+ 51.Kd4 Hd7 52.Ba8 Bc4+

A kapkodásban számos korábbi jó lépés mellett itt kimaradt az 52...f6 53.Kd5 Bxc8 54.Bxa6 fxe5 55.Bxa3 exf4 folytatás.

53.Kd3 Hxe5+ 54.fxe5 Bc6 55.Ke4 Kg5 56.Hd6 Fxd6 57.Kd5 Bc5+ 58.Kxd6 Bc3 59.Bxa6 Bd3+ 60.Ke7 Be3?! 61.Kxf7 Bxe5 62.Bxg6+ Kf5 63.Bf6+ Kg4 64.Bf4+ Kxg3 65.Bb4 Kf3 66.Kf6 Bc5 67.Ke6 Ke3 68.Kd6 Bh5 69.Kc6 Kd3 70.Bxb5 Bxb5 71.Kxb5 és döntetlen

 

Yildiz,B (2341) - Munguntuul,B (2434)
Szicíliai védelem [B44]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hc6 5.Hb5 d6 6.Ff4 e5 7.Fe3 a6 8.H5c3 Hf6 9.Fg5 Fe7 10.Fxf6 Fxf6 11.Hd2 0-0 12.Hc4 Hd4 13.Hd5 Fe6 14.Hcb6 Fxd5 15.Hxd5 Fg5 16.c3 He6 17.Fc4 Kh8 18.0-0 Bc8 19.Fd3 Hf4 20.Hxf4 Fxf4 21.Vb3 Vc7 22.Bad1 Fg5 23.Fe2 Bcd8 24.Fc4 f5 25.Fd5 b6 26.Vc2 f4 27.f3 Bf6 28.Bd3 Bh6 29.Bfd1 Vc5+ 30.Vf2 Vc7 31.b4 Fh4 32.Vc2 Va7 33.a4 Bc8 34.Kf1 Fd8 35.h3 Ve7 36.b5 a5 37.Fc6 Fc7 38.Vf2 Bg6 39.Ke2 h6 40.Bd5 Bf8 41.B1d2 Bff6 42.Kd1 Bg3 43.Vf1 Bfg6 44.Bf2 Vf7 45.Kc2 Fd8 46.Kb2 Fc7 47.Bdd2 Fd8 48.Fd5 Vc7 49.Fb3 Bf6 50.Vc4 Vxc4 51.Fxc4 Bgg6 52.Fd5 Bf8 53.Kb3 Fe7 54.Kc4 Bc8+ 55.Kb3 Bf6 56.Bf1 Kh7 57.Bh1 h5 58.Bdd1 Kh6 59.Bd2 Bc7 60.Be2 Bg6 61.Bd2 Bf6 62.Be2 Bg6 63.Bd2 Bf6 64.Be2 Bg6 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

Komment 0 | Reblog! 0 |

A kínai Ruan Lufei mesterhármassal vezet az ankarai GP-n

Címkék: Grand Prix Ankara

Ankarában lejátszották a Grand Prix-torna harmadik fordulóját, a viadalon a kínai Ruan Lufei mesterhármassal vezet. A török Betul Cemre Yildiz ezúttal elrontotta kecsegtető pozícióját. Fontos rangadót nyert a szlovén Anna Muzicsuk a kétszeres olimpiai bajnoknő orosz Tatjana Koszinceva ellen. Az indiai Humpy Koneru a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova hibáját használta ki. Fordulatos partiban a litván Viktorija Cmilyte támadása átütött a kínai Zhao Xue elleni csatában. Hihetetlen bakit követett el a kínai Ju Wenjun, tisztelőnnyel vezéráldozatos pattkombinációt engedélyezett a lengyel Monika Sockónak. Megosztozott a ponton a török Kubra Oztürk és a mongol Batkhuyag Munguntuul.

A Grand Prix-sorozat utolsó, hatodik versenyén a várakozásnak megfelelően a résztvevők óriási elánnal küzdenek, a harmadik játéknapon négy játszma végződött döntéssel, hárman sötéttel játszva érték el sikerüket.

 

Két döntetlen után megszerezte első győzelmét a rajtlistán első szlovén Anna Muzicsuk. A kétszeres olimpiai és kontinensbajnok Tatjana Koszinceva ellen nyert. Az orosz nagymesternő elszámolta magát, a fonalas lebonyolítás Muzicsuk előnyéhez vezetett és pontos játékkal érvényesítette kedvező állását.

A Grand Prix-sorozat második helyéért az indiai Humpy Koneru és Muzicsuk csatázik, a győztes, a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan mögötti helyezés akár világbajnoki kihívói jogot jelenthet. Koneru nem játszott a sakkolimpián az indiai válogatottban, pihentebb riválisánál és még kilenc másik résztvevőnél. A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova egyenlő állásban nagyot hibázott, egyenlő esélyű pozíciót veszített el.

Fordulatos küzdelemben dőlt el a kínai Zhao Xue és a litván Viktorija Cmilyte csatája. Mindketten esélyesebb folytatásokat hagytak figyelmen kívül, végül Cmilyte támadása átütött.

A török Betul Cemre Yildiz nem tudta megismételni előző napi jó játékát, kombinációs lehetőséget is elszalasztva kapott ki a mesterhármassal vezető Ruan Lufeitől. Tisztelőnyös, könnyen nyerhető pozícióban a kínai Ju Wenjun fatális hibával pattkombinációt engedélyezett, a lengyel Monika Socko megszerezte első fél pontját. „Beiratkozott” a török Kubra Oztürk is, többet is elérhetett volna a mongol Batkhuyag Munguntuullal szemben.

 

A 3. forduló eredményei:

Anna Muzicsuk (szlovén, 2606) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2524) 1 – 0 (Skót négyeshuszárjáték, 56)

Kubra Oztürk (török, 2294) – Batkhuyag Munguntuul (mongol, 2434) döntetlen (Vezércsel, 36)

Monika Socko (lengyel, 2463) – Ju Wenjun (kínai, 2528) döntetlen (Vezércsel, 74)

Betul Cemre Yildiz (török, 2341) – Ruan Lufei (kínai, 2492) 0 – 1 (Caro-Kann védelem, 63)

Zhao Xue (kínai, 2549) – Viktorija Cmilyte (litván, 2520) 0 – 1 (Holland védelem, 48)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2502) – Humpy Koneru (indiai, 2593) 0 – 1 (Vezércsel, 42)

 

A verseny állása:

1.Ruan Lufei 3 pont

2. Humpy Koneru 2,5

3-5. Anna Muzicsuk, Viktorija Cmilyte és Ju Wenjun 2

6-7. Batkhuyag Munguntuul és Zhao Xue 1,5

8-9. Betul Cemre Yildiz és Tatjana Koszinceva 1

10-12. Monika Socko, Kubra Oztürk és Antoaneta Sztefanova 0,5

 

A 4. forduló párosítása:

Tatjana Koszinceva – Humpy Koneru

Viktorija Cmilyte – Antoaneta Sztefanova

Ruan Lufei – Zhao Xue

Ju Wenjun – Betul Cemre Yildiz

Bakthuyag Munguntuul – Monika Socko

Anna Muzicsuk – Kubra Oztürk

 

Muzicsuk,A (2606) - Koszinceva,T (2524)
Skót négyeshuszárjáték [C47]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Hc3 Hf6 4.d4 exd4 5.Hxd4 Fb4 6.Hxc6 bxc6 7.Fd3 d5 8.exd5 cxd5 9.Ve2+ Fe7 10.0-0 0-0 11.Ff4 c5 12.Bad1 Fg4 13.f3 Fe6 14.Fc4 Be8?!

Az olimpiai bajnoknő pontatlankodott.

15.Fb5 Fd7

 

16.Hxd5

A fonalas lebonyolítás világos előnyéhez vezetett.

16...Hxd5 17.Bxd5 Fxb5 18.Bxd8 Fxe2 19.Bxa8 Bxa8 20.Be1 Ff6 21.Bxe2 Fxb2 22.Be7 Fd4+ 23.Kf1 h6 24.Ke2 g5 25.Fg3 a6 26.Kd3 Bc8 27.Kc4 Bc6 28.c3 Ff6

 

 

29.Bd7 Kg7 30.Bd6 Bc8 31.Bxa6 Be8 32.a4 Be2 33.Bc6 Bc2 34.Bxc5 Bxc3+ 35.Kb4 Bd3 36.Fe5 Bd2 37.Fxf6+ Kxf6 38.a5 Bxg2 39.a6 Bb2+ 40.Ka5 Bxh2 41.Kb6 Be2 42.a7 Be8 43.Ba5 h5 44.a8V Bxa8 45.Bxa8 Ke5

 

46.Kc5 h4 47.Bf8 f5 48.Kc4 Kf4 49.Kd3 Kxf3 50.Bxf5+ Kg4 51.Bf8 Kg3 52.Ke2 g4 53.Kf1 Kh2 54.Bf4 h3 55.Bxg4 Kh1 56.Kf2 és sötét feladta

 

Zhao Xue (2549) - Cmilyte,V (2520)
Holland megnyitás [A88]

1.d4 f5 2.c4 Hf6 3.Hf3 d6 4.g3 g6 5.Fg2 Fg7 6.0-0 0-0 7.Hc3 c6 8.Bb1 a5 9.Vb3 Kh8 10.d5 Ha6 11.dxc6 bxc6 12.Hd4 Bb8 13.Vd1 Hb4 14.Hxc6 Hxc6 15.Fxc6 Vc7 16.Fb5 Fe6 17.Vd3 Vb7 18.Ff4 Hh5 19.Bfd1 Hxf4 20.gxf4 Bfc8 21.Hd5 Bc5 22.a4 Bg8 23.Vf3 Fc8

 

24.b4! axb4 25.a5 Va7 26.a6?!

Zhao Xue kiengedte előnyét. 26.Vb3 e6 27.Hxb4 Vxa5 28.Vd3 d5 29.Ve3 világosra lett volna kedvező.

26...Fxa6 27.Ba1 Fxa1 28.Bxa1 g5?!

Viktorija Cmilyte kihagyta a 28...e6 29.Bxa6 Vg7 30.Hxb4 g5 31.Vg3 Vd4 lehetőséget.

29.Bxa6 gxf4+ 30.Kh1

 

30...Vb7

Még erősebb volt a 30...Bxd5 31.Vxd5 Vxf2 32.Ba1 Vxe2 33.Fc6 b3 34.Vd4+ Ve5 35.Vxe5+ dxe5 36.Bb1 e4 37.Fd5 (37.Bxb3 f3 38.Bb2 Bg6 39.Fb7 Kg7 40.c5 Kf6) 37...Bd8 38.Bxb3 Bd6 39.Bb1 f3 40.Bd1 Kg7 folytatás.

31.Ba1 e5?

Kimaradt a 31...b3 32.Bb1 b2 33.h3 e5 34.Hf6 Vxf3+ 35.exf3 Bb8 36.Bxb2 Bxc4 37.Ba2 Bc7 jobb folytatás.

32.Hxb4 Vg7 33.Bc1?!

Zhao Xue döntő hibákat követett el.

33...e4 34.Vc3?

 

34...Be5!

A sötét támadás döntő erővel bontakozott ki.

35.Vh3 Be6 36.Hd5 f3! 37.Hf4 Bh6 38.Vf1 Vg5 39.e3 Vh4 40.h3

 

 

40...Bg2! 41.Vxg2 fxg2+ 42.Kxg2 Vg5+ 43.Kh2 Bh4 44.Bg1 Vh6 45.Kg3 Vg7+ 46.Kh2 Ve5 47.Kg3 Bxf4! 48.exf4 Vc3+ és világos feladta

 

Sztefanova,A (2502) - Koneru,H (2593)
Vezércsel [D38]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 Fb4 5.cxd5 exd5 6.Fg5 Hbd7 7.e3 c5 8.dxc5 0-0 9.Bc1 Hxc5 10.Vd4 Fxc3+ 11.Vxc3 Hce4 12.Fxf6 Hxf6 13.Vc7 Fg4 14.Vxd8 Bfxd8 15.Hd4 Bac8 16.Bb1 He8 17.f3 Fd7 18.Fd3 Hc7 19.Kd2 He6 20.g4 Hxd4 21.exd4 Bc6 22.g5 f6 23.h4 Bf8 24.Bbe1 fxg5 25.Be7 Ff5 26.Fxf5 Bxf5 27.Bxb7?

Egyenlő állásban komoly hiba.

 

27...Bh6 28.Bxa7 Bxh4 29.Bc1 Bxf3 30.Bc8+ Bf8 31.Bxf8+ Kxf8 32.b4 Bxd4+ 33.Kc3 Bc4+ 34.Kb3 g4 35.Ba8+ Kf7 36.Ba7+ Kf6 37.Ba6+ Kf5 38.Bd6 Ke4 39.Bd7 g3 40.Bxg7 Kf3 41.Bg5 g2 42.Bxd5 Bg4 és világos feladta

 

Yildiz Betul,C (2341) – Ruan Lufei (2492)
Caro-Kann védelem [B10]

1.e4 c6 2.c4 d5 3.cxd5 cxd5 4.exd5 Hf6 5.Va4+ Hbd7 6.Hc3 g6 7.Hf3 Fg7 8.Fc4 0-0 9.d3 a6 10.Va3 b6 11.0-0 Fb7 12.Be1 Be8 13.Fd2 b5 14.Fb3 Hb6 15.He4 Fxd5 16.Fa5 Fxb3 17.Vxb3 Hxe4 18.dxe4 Vb8 19.Bad1 Hc4 20.Fc3 Fxc3 21.Vxc3 Bc8 22.e5 Vb6 23.Hg5 h6 24.Hh3 b4 25.Vb3 e6 26.Hf4 Vb5 27.Vg3 Kh7 28.b3 Hb6 29.Vf3 Vc6 30.Vg4 Bd8 31.Bc1 Ve8 32.Bc7 Bd7 33.Bc6 Bd1 34.Vxd1 Vxc6 35.Vd2 a5 36.Bc1 Ve4

 

37.Be1?

Kihasználatlan maradt a kombinációs lehetőség 37.Hxe6! fxe6 (37...Vxe5 38.Hf4 Ba7 39.g3 Bd7 40.Vc2 Hd5 41.Hxd5 Bxd5 42.Kg2 egyenlő esélyekkel.) 38.Vd6 Hd5 39.Vd7+ Kh8 40.Bc8+ Bxc8 41.Vxc8+ Kg7 42.Vb7+ Kf8 43.Va8+ Ke7 44.Vb7+ örökös sakkal.

37...Bd8 38.Vc1 Bc8 39.Vd2 Bc2 40.Vd1 Vc6 41.h4 Vc3! 42.h5 g5 43.Hd3 Hd5

Az éllovas kínai nagymesternő gyorsabban nyert volna a 43...Bd2 44.Vf3 Kg8 45.Bd1 Hd5 46.Bxd2 Vxd2 változatban.

44.Be2 Bxe2 45.Vxe2 Kg7 46.Kh2 Vd4 47.g3 Hc3 48.Vc2 Hxa2 49.f4 Hc3 50.Vd2 He4 51.Ve2 Hc5 52.Hxc5 Vxc5 53.Vd2 Vd5 54.Ve3 Vd1 55.Kg2 Vxh5 56.f5 exf5 57.e6 fxe6 58.Vxe6 Vf7 59.Ve5+ Kg6 60.Vxa5 Vxb3 61.Va6+ Kg7 62.Vb7+ Kf6 63.Vb6+ Ve6 és világos feladta

 

Socko,M (2463) – Ju Wenjun (2528)
Királyindiai védelem [E97]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 Fg7 4.e4 d6 5.Hf3 0-0 6.Fe2 e5 7.0-0 Hc6 8.d5 He7 9.b4 Hh5 10.Be1 f5 11.Hg5 Hf6 12.Ff3 c6 13.dxc6 bxc6 14.exf5 gxf5 15.b5 e4 16.Fe2 c5 17.a4 Kh8 18.Ba3 h6 19.Hh3 Fe6 20.Hf4 Ff7 21.Fb2 Kh7 22.Vd2 Hd7 23.Hcd5 Fxb2 24.Vxb2 Hxd5 25.cxd5 He5 26.Vd2 Bg8 27.Bg3 Vh4 28.a5 Hg6 29.Hxg6 Bxg6 30.Bxg6 Kxg6 31.b6 axb6 32.axb6 Vg5 33.Vc3 Bb8 34.Ff1 Kh7 35.Vb3 Vd2 36.Ba1 Vxd5 37.Vb5? c4 38.Vb1 Vc6 39.Ba7 Bxb6 40.Va1 Bb7 41.Ba6 Vd5 42.Vf6 Ve5 43.Vd8 c3 44.Bxd6

 

44...c2 45.Bc6 Bb1 46.Vf8 Bxf1+ 47.Kxf1 Va1+ 48.Ke2 Vd1+ 49.Ke3 c1V+ 50.Bxc1 Vxc1+ 51.Kd4 Vd2+ 52.Ke5 Vd5+

A kínai nagymesternő tisztelőnnyel természetesen válogathatott a nyerések között...

53.Kf4 Kg6 54.h4 Vd2+ 55.Kg3 f4+ 56.Kh2 Vd5 57.Vb8 Vf5

A meglepő természetesen az volt, hogy Monika Socko tiszthátránnyal játszotta a partit...

58.Vd6+ Kh7 59.Ve7 Ve6 60.Vc7 e3 61.Vc2+ Kg8 62.Ve2 exf2 63.Vxf2 Ve3 64.Vb2 Vg3+ 65.Kg1 Ve1+ 66.Kh2 Vxh4+ 67.Kg1 Ve1+ 68.Kh2 Vg3+ 69.Kh1 f3 70.gxf3 Fd5??

A gyanútlanságért Ju Wenjun nagy árat fizetett. Kár ragozni a 70...Vxf3+ 71.Kh2 Fd5 nyerést.

 

 

 

71.Vh8+! Kf7 72.Vf6+ Kg8 73.Vh8+ Kf7 74.Vf6+ Kxf6 és döntetlen

 

Oztürk,K (2294) - Munguntuul,B (2434)
Vezércsel [D37]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 Hf6 4.Hf3 Fe7 5.Ff4 0-0 6.e3 Hbd7 7.c5 Hh5 8.Fd3 Hxf4 9.exf4 b6 10.b4 a5 11.a3 c6 12.0-0 Vc7 13.g3 Fa6 14.Be1 Fxd3 15.Vxd3 Ff6 16.h4 axb4 17.axb4 bxc5 18.bxc5 h5 19.Hg5 Fxg5 20.hxg5 Bxa1 21.Bxa1 g6 22.Kg2 Kg7 23.He2 Bb8 24.Vd2 Vb7 25.Hg1 Ba8 26.Ba5 Ba6 27.Va2 Bxa5 28.Vxa5 e5?! 29.fxe5

Jobb volt a 29.dxe5 Hf8 30.Vd8 Vb1 31.Vf6+ Kg8 32.Vxc6 Ve4+ 33.Kh2 He6 34.Ve8+ Kg7 35.Ve7 folytatás.

29...Vb1 30.Hf3?! Hf8 31.Ve1 Vf5 32.Ve3 He6 33.Kf1 Vb1+ 34.Kg2 Vf5 35.Kf1 Vb1+ 36.Kg2 Vf5 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

Komment 0 | Reblog! 0 |

Legfrissebb bejegyzések

Caruana a londoni torna győztese, Carlsen nyerte a Grand Chess Tour pontversenyét
2017. 12. 11.

Nepomnjacsij legyőzte a tisztet elnéző Carlsent, félpontos előnnyel vezet az utolsó forduló előtt
2017. 12. 10.

Caruana és Napomnjacsij félpontos előnnyel vezet Vachier-Lagrave és Carlsen előtt
2017. 12. 09.

Nakamura nem tudta érvényesíteni tisztelőnyét Carlsen ellen, Caruana fél ponttal vezet
2017. 12. 09.

Caruana egypontos előnnyel az élen, az ötödik fordulóban Anand ellen nyert
2017. 12. 06.

Tizenkilenc döntetlen után megszületett az első győzelem, Caruana sötéttel nyert Karjakin ellen
2017. 12. 05.

Folytatódott a remiszéria, Aronjan még időben kínálta a döntetlent Karjakinnak
2017. 12. 04.

Harmadszor is győzött az Aquaprofit és a Paks
2017. 12. 04.

A kiegyenlített erők küzdelmében a második játéknapon is öt döntetlen született
2017. 12. 03.

Öt döntetlen a London Chess Classic első fordulójában
2017. 12. 01.

Az új világranglistán Carlsen előnye 32 pont Aronjan előtt, Rapport és Lékó is javított helyezésén
2017. 11. 30.

Londonban pénteken kezdődik  a GCT 2017 utolsó tornája, Carlsen vezeti a rajtlistát és a pontversenyt
2017. 11. 30.

Carlsen gratulált elsőnek honfitársa, Tari junior világbajnoki címéhez
2017. 11. 29.

A címvédő Aquaprofit a legnagyobb rivális, a DVTK elleni győzelemmel rajtolt a csapatbajnokságon
2017. 11. 27.

Rapport Richárd remek sikere, holtversenyben harmadik lett, Jakovenko és Aronjan végzett az élen
2017. 11. 25.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog