Carlsen kettős vereséggel rajtolt, hárman az élen, a nők viadalán mesternégyessel Ju Wenjun vezet

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Szentpéterváron megkezdődött a King Salman rapid világbajnokság. Az első játéknap öt fordulója után a férfiak viadalán hármas holtverseny az élen, a 15 éves iráni Alireza Firouzja és két orosz sakkozó, Jan Nepomnjacsij és Dmitrij Andrejkin vezet 4,5 ponttal. Tizenöten követik a triót félpontos hátránnyal.  A rajtlistát fölényesen vezető norvég világbajnok Magnus Carlsen óriási szenzációként kettős vereséggel rajtolt, három győzelemmel folytatta. A címvédő indiai exvilágbajnok Viswanathan Anand veretlenül 3,5 ponttal zárta az első napot. A nők versenyében a tavalyi győztes, a kínai világbajnoknő Ju Wenjun négyes nyerősorozattal rajtolt, hatan gyűjtöttek fél ponttal kevesebbet. Csütörtökön magyar idő szerint 13 órától folytatódik a pontvadászat.

 

A King Salman rapid világbajnokság óriási meglepetéssel kezdődött meg. Magnus Carlsen kettős vereséggel rajtolt. Első partijában nyert állásban hibázott, a döntetlent elkerülte, végül időtúllépéssel vesztett az ukrán Adam Tuhajev ellen. A váratlan vereség még a négyszeres világbajnok idegeit is megtépázta, az üzbég Samsziddin Vohidovval szemben azonnali nyerést hagyott ki a 20. lépésben, két lépéssel később már vesztésre állt, el is bukta a partit. Az első fordulóból még az örmény Levon Aronjan váratlan veresége érdemel említést. A Grand Chess Tour 2018 sorozat győztese, az amerikai Hikaru Nakamura kettős győzelemmel kezdett.

Az első forduló érdekesebb eredményei:

Adam Tuhajev (ukrán, 2556) – Magnus Carlsen (norvég, 2903) 1 – 0

Hikaru Nakamura (amerikai, 2844) – Henrik Teske (német. 2555) 1 – 0

Aryan Tari (norvég, 2554) – Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2812) 0 – 1

Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2810) – Pavel Tregubov (orosz, 2553) döntetlen

Robert Hovhanniszjan (örmény, 2549) – Levon Aronjan (örmény, 2802) 1 – 0

Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2786) – Eldar Gaszanov (ukrán, 2547) 1 – 0

Artur Gabrielian (orosz, 2546) – Wang Hao (kínai, 2782) 0 – 1

Szergej Karjakin (orosz, 2774) – Mustafa Yilmaz (török, 2546) 1 – 0

Alekszej Goganov (orosz, 2545) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2771) 0 – 1

 

A 2. forduló érdekesebb eredményei:

Magnus Carlsen (norvég, 2903, 0) – Samsziddin Vohidov (üzbég, 2304, 0,5) 0 – 1

Markus Ragger (osztrák, 2632, 1) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2844, 1) 0 – 1

Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2812, 1) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2632, 1) 1 – 0

Amin Bassem (egyiptomi, 2630, 1) – Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2786, 1) 0 – 1

Wang Hao (kínai, 2782, 1) – Kacper Piorun (lengyel, 2615, 1) 1 – 0

Erneszto Inarkijev (orosz, 2624, 1) – Szergej Karjakin (orosz, 2774, 1) döntetlen

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2771, 1) – Alekszandr Rahmanov (orosz, 2613, 1) 1 – 0

Konsztantin Szakajev (orosz, 2621, 1) – Pentala Harikrishna (indiai, 2758, 1) 0 - 1

A harmadik kör után orosz trió állt az élen, Vladiszlav Artyemijev, Jan Nepomnjacsij és Dmitrij Andrejkin mesterhármassal vezetett. A norvég tv közvetítése miatt mindig az első asztalon játszó Magnus Carlsen először nyert, Hikaru Nakamura csak remizett.

A 3. forduló érdekesebb eredményei:

Sztefan Pogoszjan (orosz, 2353, 0) – Magnus Carlsen (norvég, 2903, 0) 0 – 1

Hikaru Nakamura (amerikai, 2844, 2) – Dmitrij Bocsarov (orosz, 2683, 2) döntetlen

Farruh Amonatov (tadzsik, 2688, 2) – Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2812, 2) 0 – 1

Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2786, 2) – Tigran L Petroszjan (örmény, 2676, 2) döntetlen

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2683, 2) – Wang Hao (kínai, 2783, 2) döntetlen

Gabriel Szargiszjan (örmény, 2674, 2) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2771, 2) 0 – 1

Pentala Harikrishna (indiai, 2758, 2) – Alekszej Shirov (spanyol, 2674, 2) döntetlen

Gata Kamsky (amerikai, 2757, 2) – Artyom Tyimofejev (orosz, 2668, 2) döntetlen

Jevgenyij Alekszejev (orosz, 2635, 2) – Peter Szvidler (orosz, 2753, 2) döntetlen

A negyedik fordulóban Jan Nepomnjacsij és Dmitrij Andrejkin negyedszer is győzni tudott. Nepomnjacsij világossal mért vereséget Nakamurára, míg Andrejkin honfitársát, Vladiszlan Artyemijevet kényszerítette megadásra. A 15-15 perces és lépésenként 10-10 másodperc bónusszal játszott partikban sok volt a baki, de ezt már megszoktuk a rapid viadalokon, hogy az idő szorításában még a legjobbak sem hozzák meg a helyes döntéseket.

A 4. forduló érdekesebb eredményei:

Magnus Carlsen (norvég, 2903, 1) – Nikolaj Vlasszov (orosz, 2492, 1) 1 – 0

Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2812, 3) – Dmitrij Andrejkin (orosz, 2725, 3) 0 – 1

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2771, 3) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2844, 2,5) 1 - 0

Alekszandr Morozevics (orosz, 2696, 2,5) – Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2786, 2,5) 0 – 1

Wang Hao (kínai, 2782, 2,5) – Alekszander Zubov (ukrán, 2681, 2,5) döntetlen

Makszim Matlakov (orosz, 2690, 2,5) – Szergej Karjakin (orosz, 2774, 2,5) döntetlen

Dmitrij Bocsarov (orosz, 2683, 2,5) – Pentala Harikrishna (indiai, 2758, 2,5) döntetlen

Yu Yangyi (kínai, 2758, 2,5, 2,5) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2683, 2,5) 1 - 0

Az ötödik körben Carlsen újabb nyeréssel folytatta a felzárkózást, a szerény Élő-pontszámú amerikai Andrew Tang nagyon boldog lehetett, hogy a norvég világbajnokkal megmérkőzhetett. Az élcsoportban sok döntetlen született, meglepetésről a 15 éves iráni Alireza Firouzja gondoskodott Artyemijev elleni győzelmével. A címvédő indiai exvilágbajnok Viswanathan veretlenségét megőrizte, teljes pont a hátránya az éllovas trióval szemben.

Az 5. forduló érdekesebb eredményei:

Andrew Tang (amerikai, 2281, 2) – Magnus Carlsen (norvég, 2903, 2) 0 – 1

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2725, 4) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2771, 4) döntetlen

Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2786, 3,5) – Anton Korobov (ukrán, 2740, 3,5) döntetlen

Daniil Dubov (orosz, 2723, 3,5) – Yu Yangyi (kínai, 2758, 3,5) döntetlen

Gata Kamsky (amerikai, 2757, 3,5) – Grigorij Oparin (orosz, 2701, 3,5) döntetlen

German Bazejev (orosz, 2418, 3,5) – Peter Szvidler (orosz, 2753, 3,5) döntetlen

Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2812, 3) – Alireza Firouzja (iráni, 2412, 3,5) 0 – 1

Dmitrij Bocsarov (orosz, 2683, 3) – Wang Hao (kínai, 2782, 3) 0 - 1

 

A King Salman rapid világbajnokság élcsoportjának állása:

H.

R.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

Élő+/-

1

169

GM

Alireza Firouzja

IRI

2412

4,5

3067

12,5

15,5

74,0

2

9

GM

Jan Nepomnjacsij

RUS

2771

4,5

3046

14,5

17,0

28,2

3

22

GM

Dmitrij Andrejkin

RUS

2725

4,5

3037

13,5

14,5

33,0

4

163

German Bazejev

RUS

2418

4,0

2899

12,5

15,0

59,6

5

6

GM

Sahriyar Mamedgyarov

AZE

2786

4,0

2898

12,5

14,5

13,2

6

7

GM

Wang Hao

CHN

2782

4,0

2882

13,0

15,0

11,2

7

12

GM

Gata Kamsky

USA

2757

4,0

2881

14,0

16,0

14,6

8

25

GM

Daniil Dubov

RUS

2723

4,0

2862

13,5

16,0

16,4

9

40

GM

Alekszander Zubov

UKR

2681

4,0

2848

11,0

12,5

20,8

10

11

GM

Yu Yangyi

CHN

2758

4,0

2837

12,5

13,5

10,2

11

15

GM

Anton Korobov

UKR

2740

4,0

2835

12,5

14,0

12,2

12

28

GM

Borisz Gelfand

ISR

2715

4,0

2823

13,0

15,0

12,4

13

31

GM

Grigorij Oparin

RUS

2701

4,0

2819

12,0

14,0

14,4

14

26

GM

Szanan Szjugirov

RUS

2722

4,0

2816

11,0

13,0

10,8

15

13

GM

Peter Szvidler

RUS

2753

4,0

2813

12,0

12,0

7,4

16

68

GM

Nyikita Vityjugov

RUS

2632

4,0

2809

10,5

12,5

22,6

17

29

GM

David Anton Guijarro

ESP

2708

4,0

2808

11,0

12,5

11,6

18

95

GM

Marin Bosiocic

CRO

2584

4,0

2769

10,5

11,5

25,2

19

108

GM

Robert Hovhanniszjan

ARM

2549

3,5

2841

12,5

15,0

38,8

20

2

GM

Hikaru Nakamura

USA

2844

3,5

2803

13,5

16,0

-3,8

21

45

GM

Alekszej Shirov

ESP

2674

3,5

2801

14,0

16,0

17,4

22

10

GM

Pentala Harikrishna

IND

2758

3,5

2789

13,0

14,0

4,4

23

8

GM

Szergej Karjakin

RUS

2774

3,5

2788

12,5

14,5

1,8

31

24

GM

Viswanathan Anand

IND

2723

3,5

2743

11,5

14,0

2,8

76

1

GM

Magnus Carlsen

NOR

2903

3,0

2586

9,5

11,5

-31,4

Az élcsoportban a 6. forduló párosítása:

Magnus Carlsen (norvég, 2903, 3) – Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2618, 3)

Alireza Firouzja (iráni, 2412, 4,5) – Dmitrij Andrejkin (orosz, 2725, 4,5)

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2771, 4,5) – Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2786, 4)

David Anton Guijarro (spanyol, 2708, 4) – Gata Kamsky (amerikai, 2757, 4)

Peter Szvidler (orosz, 2753, 4) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2632, 4)

Anton Korobov (ukrán, 2740, 4) – Marin Bosiocic (horvát, 2584, 4)

Grigorij Oparin (orosz, 2701, 4) – Daniil Dubov (orosz, 2723, 4)

Szanan Szjugirov (orosz, 2722, 4) – German Bazejev (orosz, 2418, 4)

Tigran L Petroszjan (örmény, 2676, 3,5) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2844, 3,5)

Levon Aronjan (örmény, 2802, 3,5) – Ganriel Szargiszjan (örmény, 2674, 3,5)

Alekszej Shirov (spanyol, 2674, 3,5) – Szergej Karjakin (orosz, 2774, 3,5)

Szemen Hanin (orosz, 2594, 3,5) – Viswanathan Anand (indiai, 1723, 3,5)

 

A nők viadalán négy fordulóra került sor, az esélyesek jóval kevesebbet hibáztak. A címvédő Ju Wenjun mesternégyessel rajtolt, hatan követik félpontos hátránnyal. A második játéknap nagy rangadóval kezdődik, Ju Wenjun és a rajtlistát vezető, a 2016-os vb-n győztes ukrán Anna Muzicsuk összecsapásával.

Az első forduló érdekesebb eredményei:

Gulisan Nahbajeva (kazah, 2252) – Anna Muzicsuk (ukrán, 2595) 0 – 1

Ju Wenjun (kínai, 2584) – Maria Gevorgyan (orosz, 2250) 1 – 0

Yuliya Shvayger (izraeli, 2249) – Lei Tingjie (kínai, 2545) 1 – 0

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2540) – Nino Homeriki (grúz, 2248) 1 - 0

Alekszandra Malcsevszkaja (orosz, 2247) – Katyerina Lahno (orosz, 2539) 0 – 1

Nana Dzagnidze (grúz, 2515) – Olga Badelka (fehérorosz, 2245) 1 – 0

Diana Arutyunova (orosz, 2243) – Elisabeth Paehtz (német, 2506) 0 – 1

Marija Muzicsuk (ukrán, 2493) – Tatjana Maletyina (orosz, 2539) 1 - 0

A 2. forduló érdekesebb eredményei:

Anna Muzicsuk (ukrán, 2595, 1) – Baira Kovanova (orosz, 2317, 1) 1 – 0

Zejnab Mamedgyarova (azerbajdzsáni, 2330, 1) – Ju Wenjun (kínai, 2584, 1) 0 – 1

Marta Michna (német, 2320, 1) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2540, 1) 0 – 1

Katyerina Lahno (orosz, 2539, 1) – Alina Bivol (orosz, 2314, 1) döntetlen

Gulruhbegim Tohirjonova (üzbég, 2317, 1) – Nana Dzagnidze (grúz, 2515, 1) 0 - 1

Elisabeth Paehtz (német, 2506, 1) – Natalija Buksza (ukrán, 2304, 1) 1 - 0

Natalija Zsukova (ukrán, 2306, 1) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2493, 1) 1 - 0

Az élcsoportban a 3. forduló eredményei:

Tan Zhongyi (kínai, 2442, 2) – Anna Muzicsuk (ukrán, 2595, 2) döntetlen

Ju Wenjun (kínai, 2584, 2) – Olga Girja (orosz, 2425, 2) 1 – 0

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2540, 2) – Valentyina Gunyina (orosz, 2396, 2) 0 – 1

Nana Dzagnidze (grúz, 2515, 2) – Lela Zsavahasvii (grúz, 2388, 2) döntetlen

Dinara Szadukasszova (kazah, 2381, 2) – Elisabeth Paehtz (német, 2506, 2) 1 – 0

Marija Muzicsuk (ukrán, 2493, 2) – Gulnat Mammadova (azerbajdzsáni, 2382, 2) döntetlen

Elvira Berend (luxemburgi, 2342, 2) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2477, 2) döntetlen

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2466, 2) – Almira Szkripcsenko (francia, 2347, 2) döntetlen

 

Az élcsoportban a 4. forduló eredményei:

Valentyina Gunyina (orosz, 2396, 3) – Ju Wenjun (kínai, 2584, 3) 0 – 1

Zsanszaja Abdumalik (kazah, 2444, 3) – Dinara Szaduakasszova (kazah, 2381, 3) döntetlen

Anna Muzicsuk (ukrán, 2595, 2,5) – Bela Hotenasvili (grúz, 2428, 2,5) 1 – 0

Katyerina Lahno (orosz, 2539, 2,5) – Karina Ambartszumova (orosz, 2369, 2,5) döntetlen

Pia Cramling (svéd, 2420, 2,5) – Nana Dzagnidze (grúz, 2515, 2,5) döntetlen

Lela Zsavahisvili (grúz, 2388, 2,5) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2493, 2,5) 0 – 1

Gulnar Mammadova (azerbajdzsáni, 2382, 2,5) – Humpy Koneru (indiai, 2479, 2,5) döntetlen

Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2477, 2,5) – Alisza Galljamova (orosz, 2363, 2,5) döntetlen

Lilit Mkrtchian (örmény, 2378, 2,5) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2466, 2,5) 0 – 1

Almira Szkripcsenko (francia, 2347, 2,5) – Tan Zhongyi (kínai, 2442, 2,5) 0 - 1

 

A King Salman női rapid világbajnokság élcsoportjának állása:

H.

R.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

rtg+/-

1

2

GM

Ju Wenjun

CHN

2584

4,0

3150

8,0

8,5

17,2

2

1

GM

Anna Muzicsuk

UKR

2595

3,5

2696

8,5

9,5

7,4

3

16

GM

Tan Zhongyi

CHN

2442

3,5

2691

7,5

8,5

21,0

4

8

GM

Marija Muzicsuk

UKR

2493

3,5

2665

7,5

9,0

13,2

5

30

IM

Dinara Szaduakasszova

KAZ

2381

3,5

2660

9,5

10,5

24,6

6

14

GM

Antoaneta Sztefanova

BUL

2466

3,5

2642

7,0

9,0

13,4

7

15

IM

Zsanszaja Abdumalik

KAZ

2444

3,5

2588

8,5

10,5

10,6

8

26

GM

Valentyina Gunyina

RUS

2396

3,0

2574

8,5

10,0

18,6

9

86

IM

Stavroula Tsolakidou

GRE

2188

3,0

2557

7,0

8,0

38,2

10

6

GM

Nana Dzagnidze

GEO

2515

3,0

2536

8,0

9,0

2,2

11

29

IM

Gulnar Mammadova

AZE

2382

3,0

2503

8,5

10,0

13,4

12

11

GM

Alekszandra Gorjacskina

RUS

2477

3,0

2502

9,0

10,0

2,6

13

22

WGM

Olga Girja

RUS

2425

3,0

2501

8,0

9,0

8,2

14

5

GM

Katyerina Lahno

RUS

2539

3,0

2497

8,0

9,5

-3,2

15

115

WFM

Doan Thi Van Anh

VIE

2022

3,0

2495

6,5

8,5

46,8

16

4

GM

Alekszandra Kosztenjuk

RUS

2540

3,0

2494

7,0

9,0

-3,4

17

10

GM

Humpy Koneru

IND

2479

3,0

2489

7,5

9,5

1,2

18

7

IM

Elisabeth Pahtz

GER

2506

3,0

2484

8,0

9,0

-1,6

Az élcsoportban az 5. forduló párosítása:

Ju Wenjun (kínai, 2584, 4) – Anna Muzicsuk (ukrán, 2595, 3,5)

Marija Muzicsuk (ukrán, 2493, 3,5) – Zsanszaja Abdumalik (kazah, 2444, 3,5)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2466, 3m5) – Tan Zhongyi (kínai, 2442, 3,5)

Dinara Szaduakasszova (kazah, 2381, 3,5) – Katyerina Lahno (orosz, 2539, 3)

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2540, 3) – Sarasadat Khademalsharieh (iráni, 2402, 3)

Nana Dzagnidze (grúz, 2515, 3) – Valentyina Gunyina (orosz, 2396, 3)

Gulnar Mammadova (azerbajdzsáni, 2382, 3) – Elisabeth Paehtz (német, 2506, 3)

Humpy Koneru (indiai, 479, 3) – Daria Voit (orosz, 2367, 3)

Karina Ambartszumova (orosz, 2369, 3) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2477, 3)

Alisza Galljamova (orosz, 2363, 3) – Anna Usenyina (ukrán, 2471, 3)

Verőci Zsuzsa

Fotók: Lennart Ootes

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az örökrangadón Anand sötéttel legyőzte Kramnyikot, Rapport remizett, Gledura nyert 
2019. 01. 20.

Rapport 94 lépéses csatában remizett Kramnyikkal, négyen az élen, Gledura megszerezte első győzelmét
2019. 01. 19.

Rapport remizett az éllovas Nepomnjacsijjal, Carlsen első győzelmét érte el
2019. 01. 17.

Döntetlen lett Carlsen és Kramnyik rangadója, Rapport világossal kapott ki Giritől
2019. 01. 16.

Nepomnjacsij legyőzte Kramnyikot, félpontos előnnyel vezet, Rapport remizett Radzsabovval
2019. 01. 15.

Rapport hétórás csatában, 94 lépésben remizett az amerikai olimpiai bajnok Shanklanddal
2019. 01. 13.

Rapport az orosz Fedoszejev elleni remivel rajtolt, Anand és Nepomnjacsij sötéttel nyert
2019. 01. 13.

Carlsen címvédőként játszik Wijk aan Zee-ben, Rapport ismét csatázhat a legjobbakkal
2019. 01. 11.

Mi is történt 2018-ban? A legfontosabb versenyek, események összefoglalója V.
2019. 01. 08.

Mi is történt 2018-ban? Kettős kínai siker a sakkolimpián, női válogatottunk remekelt ötödik helyezésével
2019. 01. 07.

Mi is történt 2018-ban? A legfontosabb versenyek, események összefoglalója III.
2019. 01. 06.

Mi is történt 2018-ban? A legfontosabb versenyek, események összefoglalója II.
2019. 01. 05.

Mi is történt 2018-ban? A legfontosabb versenyek, események összefoglalója I.
2019. 01. 04.

Az új világranglistán Carlsen hét ponttal előzi meg Caruanát, Rapport a huszonharmadik a rangsorban
2019. 01. 01.

Szentpéterváron Magnus Carlsen megvédte világbajnoki címét, a női viadalon Katyerina Lahno győzött
2018. 12. 30.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog