Az orosz Matlakov és a grúz Dzsobava holtversenyben az élen, Erdős megőrizte esélyét a továbbjutásra

Címkék: 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk

A Minszkben zajló Európa-bajnokság tizedik fordulójában Erdős Viktor remizett az orosz Alekszandr Motiljevvel, megőrizte esélyét a Világkupára való kijutásra. Berkes Ferenc, Lékó Péter, Gledura Benjámin, Bánusz Tamás és Ruck Róbert játszmája is döntetlennel ért véget. A francia Etienne Bacrot legyőzte Prohászka Pétert. A befejező játéknap előtt az orosz Makszim Matlakov és a grúz Baadur Dzsobava holtversenyben az élen, öten követik a vezető duót félpontos hátránnyal, 33 fős a 7 pontosok csoportja, Erdős a 24. helyen áll, de előtte heten már a tavalyi kontinensbajnokságról továbbjutottak. Daniil Dubov ellen világossal játszik, a 20 éves orosz nagymester is már páholyban van. Szombaton az utolsó forduló magyar idő szerint 10 órakor kezdődik.

18. Európa-bajnokság 2017 Minszk

Magyar szempontból a mai fordulóról sok jót nem tudok írni, csak Erdős Viktort dicsérhetem, aki az orosz Alekszandr Motilev ellen a spanyol megnyitású partiban gond nélkül remizett, a döntés az utolsó fordulóra maradt. Lehetetlenség megjósolni, hogy 7,5 pont elegendő lesz-e a továbbjutáshoz, hiszen oly népes a 7 pontosok tábora, de a 6,5 pontot gyűjtöttek között is vannak neves sakkozók, akik ambicionálhatják a Világkupán való részvételi jog kivívását.

Nagymestereink közül már csak Erdős Viktor veretlen, a tizedik fordulóban Prohászka Péter vereséget szenvedett. Etienne Bacrot sokáig az első számú francia sakkozó volt, aztán színre lépett Maxime Vachier-Lagrave. Számos szuperversenyen is játszhatott, nagy rutinja van, megszokta a tétre menő csatákat, ez érződött a játszma menetén. Mindkét szárnyon kezdeményezett, fokozatosan került egyre nagyobb előnybe, bástyáinak betörése, szabadgyalogja eldöntötte a pont sorsát.

Berkes Ferenc nem bírt a görög Dimitrios Mastrovasilissel, a 6,5 pontosok táborában sajnos a Bucholz-pontszáma nem túl kedvező.

Lékó Péter kockáztatott, kis híján rajtavesztett, nagyot kellett küzdenie, hogy ne kapjon ki az ukrán Dmitrij Krjakvintól.

Kedvező állását Gledura Benjámin elrontotta, a moldáviai Vladimir Hamitevici elszalasztotta nyerési esélyét.

Bánusz Tamás az orosz olimpiai válogatott tagjával, Alekszandra Gorjacskinával osztozott meg a ponton. Ruck Róbert az izraeli Eyal Grinberggel remizett.

Az éltáblán az orosz Makszim Matlakov iskolajátékkal nyert az éllovas angol David Howell ellen. A grúz Baadur Dzsoabava sorozatban hetedik győzelmét aratta, a zavarosban halászott, az orosz Anton Demcsenko jobb állását vesztésre rontotta. Matlakov és Dzsobava félpontos előnnyel az élen, egymás ellen küzdenek meg.

18. Európa-bajnokság 2017 Minszk

Az élcsoportban a 10. forduló eredményei:

Makszim Matlakov (orosz, 2714, 7) – David Howell (angol, 2684, 7,5) 1 - 0

Anton Demcsenko (orosz, 2629, 7) – Baadur Dzsobava (grúz, 2713, 7)  0 - 1

Arman Mikaeljan (örmény, 2444, 7) – David Navara (cseh, 2739, 6,5)  0 - 1

Daniil Dubov (orosz, 2660, 6,5) – Maxim Rodhstein (izraeli, 2698, 6,5)  döntetlen

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2696, 6,5) – Emil Szutovszkij (izraeli, 2646, 6,5)  döntetlen

Jan-Krysztof Duda (lengyel, 2693, 6,5) – Jevgenyij Romanov (orosz, 2636, 6,5)  1 - 0

Alekszandr Simanov (orosz, 2642, 6,5) – Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2690, 6,5)  0 - 1

Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2627, 6,5) – Ivan Cseparinov (ECU, 2688, 6,5)  0 - 1

Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2682, 6,5) – Arman Paszhikjan (örmény, 2603, 6,5)  döntetlen

Daniel Fridman (német, 2605, 6,5) – Alekszander Arescsenko (ukrán, 2677, 6,5) döntetlen

Alekszandr Motiljev (orosz, 2665, 6,5) – Erdős Viktor (magyar, 2614, 6,5) döntetlen

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2723, 6) – Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2559, 6,5)  döntetlen

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2718, 6) - Mircea-Emilian Parligras (román, 2607, 6,5)

Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2712, 6) – Miheil Mcsedlisvili (grúz, 2605, 6)  1 - 0

Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2700, 6) – Marin Bosiocic (horvát, 2603, 6)  1 - 0

Etienne Bacrot (francia, 2696, 6) – Prohászka Péter (magyar, 2596, 6) 1 - 0

Vlagyimir Oniscsuk (ukrán, 2608, 6) – Szergej Movszeszjan (örmény, 2680, 6)  0 - 1

Berkes Ferenc (magyar, 2654, 6) – Dimitrios Mastrovasilis (görög, 2580, 6)  döntetlen

Dmitrij Krjakvin (ukrán, 2560, 5,5) – Lékó Péter (magyar, 2703, 5,5) döntetlen

Gledura Benjámin (magyar, 2602, 5,5) – Vladimir Hamitevici (moldáviai, 2487, 5,5)  döntetlen

Bánusz Tamás (magyar, 2616, 5) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2470, 5)  döntetlen

Eyal Grinberg (izraeli, 2457, 4,5) – Ruck Róbert (magyar, 2557, 4,5)  döntetlen

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

 Pont 

 TB3 

 TB4 

Perf.

1

5

Makszim Matlakov

RUS

2714

8,0

57,0

62,0

2854

16,6

2

6

Baadur Dzsobava

GEO

2713

8,0

55,5

59,5

2756

6,6

3

16

Ivan Cseparinov

ECX

2688

7,5

58,5

63,5

2788

12,7

4

13

Jan-Krzysztof Duda

POL

2693

7,5

54,5

59,5

2747

6,9

18

David Howell

ENG

2684

7,5

54,5

59,5

2760

9,9

6

1

David Navara

CZE

2739

7,5

54,5

58,0

2682

0,5

7

14

Vlagyimir Fedoszejev

RUS

2690

7,5

53,5

58,5

2766

9,3

8

79

Daniel Fridman

GER

2605

7,0

61,0

64,5

2747

19,6

9

10

Maxim Rodhstein

ISR

2698

7,0

57,5

62,5

2750

6,9

31

Daniil Dubov

RUS

2660

7,0

57,5

62,5

2710

6,8

11

59

Anton Demcsenko

RUS

2629

7,0

57,5

62,5

2716

10,9

12

36

Gawain Jones

ENG

2654

7,0

57,0

61,5

2709

7,4

13

19

Vladiszlav Artyemijev

RUS

2682

7,0

57,0

61,5

2723

5,5

14

9

Arkadij Naiditsch

AZE

2700

7,0

57,0

61,5

2743

5,8

15

34

Igor Kovalenko

LAT

2657

7,0

56,5

62,0

2722

8,9

16

216

Arman Mikaeljan

ARM

2444

7,0

56,5

59,5

2666

33,6

17

11

Etienne Bacrot

FRA

2696

7,0

56,0

61,0

2768

7,6

18

12

Jevgenyij Tomasevszkij

RUS

2696

7,0

56,0

61,0

2733

5,0

19

45

Szergej Zsigalko

BLR

2643

7,0

56,0

60,5

2682

5,4

20

72

Hrant Melkumjan

ARM

2613

7,0

56,0

60,0

2698

11,7

21

28

Alekszandr Motiljev

RUS

2665

7,0

55,0

59,5

2694

4,1

22

124

Alekszej Alekszandrov

BLR

2559

7,0

55,0

59,0

2708

21,3

23

52

Jurij Kuzubov

UKR

2637

7,0

54,5

59,0

2720

11,4

24

71

Erdős Viktor

HUN

2614

7,0

54,5

58,5

2699

11,7

25

32

Alekszandr Rjazancev

RUS

2659

7,0

54,0

59,0

2713

7,1

26

58

Mustafa Yilmaz

TUR

2630

7,0

53,5

58,0

2675

6,7

84

Arman Paszhikjan

ARM

2603

7,0

53,5

58,0

2666

9,5

28

22

Alekszander Arescsenko

UKR

2677

7,0

53,5

57,5

2715

5,1

29

43

Emil Szutovszkij

ISR

2646

7,0

53,0

58,0

2700

7,2

30

3

Dmitrij Jakovenko

RUS

2718

7,0

53,0

58,0

2714

-0,1

31

47

Luka Lenic

SLO

2641

7,0

52,5

57,5

2673

4,4

32

20

Szergej Movszeszjan

ARM

2680

7,0

52,5

56,5

2682

1,0

33

7

Ruszlan Ponomarjov

UKR

2712

7,0

52,0

56,5

2703

-0,7

59

35

Berkes Ferenc

HUN

2654

6,5

51,0

55,0

2642

-1,0

67

94

Prohászka Péter

HUN

2596

6,0

58,5

62,0

2686

13,4

89

8

Lékó Péter

HUN

2703

6,0

52,0

56,5

2610

-11,7

111

85

Gledura Benjámin

HUN

2602

6,0

48,5

52,5

2507

-11,7

146

69

Bánusz Tamás

HUN

2616

5,5

51,0

55,0

2526

-11,5

215

128

Ruck Róbert

HUN

2557

5,0

46,0

49,5

2424

-16,2

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása:

Baadur Dzsobava (grúz, 2713, 8) – Makszim Matlakov (orosz, 2714, 8)

Ivan Cseparinov (ECU, 2688, 7,5) – David Navara (cseh, 2739, 7,5)

David Howell (angol, 2684, 7,5) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2693, 7,5)

Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2690, 7,5) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2718, 7)

Emil Szutovszkij (izraeli, 2646, 7) – Ruszlan Ponomarjov (ukrán,, 2712, 7)

Matthias Bluebaum (német, 2632, 7) – Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2700, 7)

Maxim Rodhstein (izraeli, 2698, 7) – Szergjk Zsigalko (fehérorosz, 2643, 7)

Jurij Kuzubov (ukrán, 2637, 7) – Etienne Bacrot (francia, 2696, 7)

Mustafa Yilmaz (török, 2630, 7) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2696, 7)

Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2559, 7) – Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2682, 7)

Szergej Movszeszjan (aörmény, 2680, 7) – Luka Lenic (szlovén, 2641, 7)

Alekszander Arescsenko (ukrán, 2677, 7) – Anton Demcsenko (orosz, 2629, 7)

Arman Paszhikjan (örmény, 2603, 7) – Alekszandr Motiljev (2665, 7)

Erdős Viktor (magyar, 2614, 7) – Daniil Dubov (orosz, 2660, 7)

Alekszandr Rjazancev (orosz, 2659, 7) – Hrant Melkumjan (örmény, 2613, 7)

Alekszandre Danin  (orosz, 2543, 7) – Borisz Gracsev (orosz, 2658, 7)

Igor Kovalenko (lett, 2657, 7) – Daniel Fridman (német, 2605, 7)

Berkes Ferenc (magyar, 2654, 6,5) – Jacek Tomczak (lengyel, 2615, 6,5)

Lékó Péter (magyar, 2703, 6) – Rasmus Svane (német, 2573, 6)

Kirill Sevcsenko (ukrán, 2491, 6) – Gledura Benjámin (magyar, 2602, 6)

Prohászka Péter (magyar, 2596, 6) – Toms Kantans (lett, 2473, 6)

Elisabeth Paehtz (német, 2474, 5,5) – Bánusz Tamás (magyar, 2616, 5,5)

Ruck Róbert (magyar, 2557, 5) – Alon Mindlin (izraeli, 2436, 5)

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

St. Louisban Levon Aronjan hárompontos előnnyel lett tornagyőztes
2017. 08. 19.

Aronjan kétpontos előnnyel az élen, Karjakin remekül snellezett
2017. 08. 18.

St. Louisban Levon Aronjan nyerte meg a rapidversenyt, következnek a villámpartik
2017. 08. 17.

Jan Nepomnjacsij legyőzte Garri Kaszparovot, veretlenül, egypontos előnnyel vezet
2017. 08. 16.

Három forduló után négyes holtverseny az élen, Garri Kaszparov három remivel kezdett
2017. 08. 15.

Garri Kaszparov lesz a St. Louis-i rapid-és villámverseny sztárja
2017. 08. 13.

Maxime Vachier-Lagrave veretlenül, félpontos előnnyel lett az 5. Sinquefield Cup győztese
2017. 08. 12.

Remizett a vezető trió, Karjakin nyert So ellen, beérte Carlsent
2017. 08. 11.

Hármas holtverseny az élen, Aronjan, Vachier-Lagrave és Anand vezet, Carlsen hátránya fél pont
2017. 08. 10.

Carlsen remire rontotta nyerőesélyes állását, Aronjan tetszetős bástyalépéssel nyert
2017. 08. 09.

A Világkupán Carlsen vezeti a rajtlistát, Rapport és Erdős is játszik a rangos viadalon
2017. 08. 08.

Carlsen sötéttel 29 lépésben nyert So ellen, Anand tetszetős vezérlépéssel Caruanát győzte le
2017. 08. 07.

Az 5. Sinquefield Cup negyedik fordulójában Vachier-Lagrave legyőzte Carlsent, félpontos előnnyel vezet
2017. 08. 06.

Öt döntetlen az 5. Sinquefield Cup harmadik fordulójában
2017. 08. 05.

Carlsen a középjátékban túljátszotta Karjakint, 42 lépésben nyert, Caruana legyőzte Aronjant
2017. 08. 04.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Női Európa-bajnokság 2016, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Grand Prix London, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Wijk aan Zee 2012, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, 51. Capablanca emlékverseny, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, 42. sakkolimpia Baku, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Tal-emlékverseny, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, St. Louis USA ch 2017, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Csapat-világbajnokság 2013, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Aeroflot 2012, Gibraltár, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, La Coruna Rapport Richárd, VII. Tal-emlékverseny, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Chess Tour 2016 London, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, Férfi sakkbajnokság, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Mitropa Kupa, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 60. női bajnokság, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Ningbo csapat-világbajnokság, Női csapat-világbajnokság, 61. Női bajnokság Hévíz, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix 2017 Moszkva, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Csapatbajnokság 2016/17, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix-verseny Chengdu, Klubcsapatok Európa-kupája, Szeged Női bajnokság, Grand Prix Ankara, 32. Mitropa-kupa Meissen, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, 63. Férfi bajnokság Gyula, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 62. férfi bajnokság, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság 2012, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Európa-bajnokság 2016, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, Szaratov Lékó Péter, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, U16-os sakkolimpia Győr, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, 42. sakkolimpia Baku, Rapport Richard, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 35. Mitropa-kupa Prága, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, Grand Prix Kazany, Sencsen 2017, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Grand Prix 2017 Rapport, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 40. sakkolimpia Isztambul, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, V. Grand Slam-döntő, Mi is történt 2016-ban, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, 33. Mitropa-kupa, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Kazany Grand Prix, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, ACP Tbiliszi, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, Malmő Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Mitropa-kupa 2014, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, A 2012-es év krónikája, Csapatbajnokság 2012/13, Aeroflot 2013, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Csapatbajnokság 2014/15, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Lékó Péter, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, Grand Chess Tour 2016 Leuven, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Rapid-világbajnokság Asztana, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix 2017, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Orosz csapatbajnokság, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, Világbajnoki ciklus, A 2013-as esztendő krónikája, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Malmő Lékó Péter, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit, Grand Prix-verseny Chengdu, Rapport Richárd, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog