Az orosz Matlakov és a grúz Dzsobava holtversenyben az élen, Erdős megőrizte esélyét a továbbjutásra

Címkék: 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk

A Minszkben zajló Európa-bajnokság tizedik fordulójában Erdős Viktor remizett az orosz Alekszandr Motiljevvel, megőrizte esélyét a Világkupára való kijutásra. Berkes Ferenc, Lékó Péter, Gledura Benjámin, Bánusz Tamás és Ruck Róbert játszmája is döntetlennel ért véget. A francia Etienne Bacrot legyőzte Prohászka Pétert. A befejező játéknap előtt az orosz Makszim Matlakov és a grúz Baadur Dzsobava holtversenyben az élen, öten követik a vezető duót félpontos hátránnyal, 33 fős a 7 pontosok csoportja, Erdős a 24. helyen áll, de előtte heten már a tavalyi kontinensbajnokságról továbbjutottak. Daniil Dubov ellen világossal játszik, a 20 éves orosz nagymester is már páholyban van. Szombaton az utolsó forduló magyar idő szerint 10 órakor kezdődik.

18. Európa-bajnokság 2017 Minszk

Magyar szempontból a mai fordulóról sok jót nem tudok írni, csak Erdős Viktort dicsérhetem, aki az orosz Alekszandr Motilev ellen a spanyol megnyitású partiban gond nélkül remizett, a döntés az utolsó fordulóra maradt. Lehetetlenség megjósolni, hogy 7,5 pont elegendő lesz-e a továbbjutáshoz, hiszen oly népes a 7 pontosok tábora, de a 6,5 pontot gyűjtöttek között is vannak neves sakkozók, akik ambicionálhatják a Világkupán való részvételi jog kivívását.

Nagymestereink közül már csak Erdős Viktor veretlen, a tizedik fordulóban Prohászka Péter vereséget szenvedett. Etienne Bacrot sokáig az első számú francia sakkozó volt, aztán színre lépett Maxime Vachier-Lagrave. Számos szuperversenyen is játszhatott, nagy rutinja van, megszokta a tétre menő csatákat, ez érződött a játszma menetén. Mindkét szárnyon kezdeményezett, fokozatosan került egyre nagyobb előnybe, bástyáinak betörése, szabadgyalogja eldöntötte a pont sorsát.

Berkes Ferenc nem bírt a görög Dimitrios Mastrovasilissel, a 6,5 pontosok táborában sajnos a Bucholz-pontszáma nem túl kedvező.

Lékó Péter kockáztatott, kis híján rajtavesztett, nagyot kellett küzdenie, hogy ne kapjon ki az ukrán Dmitrij Krjakvintól.

Kedvező állását Gledura Benjámin elrontotta, a moldáviai Vladimir Hamitevici elszalasztotta nyerési esélyét.

Bánusz Tamás az orosz olimpiai válogatott tagjával, Alekszandra Gorjacskinával osztozott meg a ponton. Ruck Róbert az izraeli Eyal Grinberggel remizett.

Az éltáblán az orosz Makszim Matlakov iskolajátékkal nyert az éllovas angol David Howell ellen. A grúz Baadur Dzsoabava sorozatban hetedik győzelmét aratta, a zavarosban halászott, az orosz Anton Demcsenko jobb állását vesztésre rontotta. Matlakov és Dzsobava félpontos előnnyel az élen, egymás ellen küzdenek meg.

18. Európa-bajnokság 2017 Minszk

Az élcsoportban a 10. forduló eredményei:

Makszim Matlakov (orosz, 2714, 7) – David Howell (angol, 2684, 7,5) 1 - 0

Anton Demcsenko (orosz, 2629, 7) – Baadur Dzsobava (grúz, 2713, 7)  0 - 1

Arman Mikaeljan (örmény, 2444, 7) – David Navara (cseh, 2739, 6,5)  0 - 1

Daniil Dubov (orosz, 2660, 6,5) – Maxim Rodhstein (izraeli, 2698, 6,5)  döntetlen

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2696, 6,5) – Emil Szutovszkij (izraeli, 2646, 6,5)  döntetlen

Jan-Krysztof Duda (lengyel, 2693, 6,5) – Jevgenyij Romanov (orosz, 2636, 6,5)  1 - 0

Alekszandr Simanov (orosz, 2642, 6,5) – Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2690, 6,5)  0 - 1

Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2627, 6,5) – Ivan Cseparinov (ECU, 2688, 6,5)  0 - 1

Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2682, 6,5) – Arman Paszhikjan (örmény, 2603, 6,5)  döntetlen

Daniel Fridman (német, 2605, 6,5) – Alekszander Arescsenko (ukrán, 2677, 6,5) döntetlen

Alekszandr Motiljev (orosz, 2665, 6,5) – Erdős Viktor (magyar, 2614, 6,5) döntetlen

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2723, 6) – Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2559, 6,5)  döntetlen

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2718, 6) - Mircea-Emilian Parligras (román, 2607, 6,5)

Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2712, 6) – Miheil Mcsedlisvili (grúz, 2605, 6)  1 - 0

Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2700, 6) – Marin Bosiocic (horvát, 2603, 6)  1 - 0

Etienne Bacrot (francia, 2696, 6) – Prohászka Péter (magyar, 2596, 6) 1 - 0

Vlagyimir Oniscsuk (ukrán, 2608, 6) – Szergej Movszeszjan (örmény, 2680, 6)  0 - 1

Berkes Ferenc (magyar, 2654, 6) – Dimitrios Mastrovasilis (görög, 2580, 6)  döntetlen

Dmitrij Krjakvin (ukrán, 2560, 5,5) – Lékó Péter (magyar, 2703, 5,5) döntetlen

Gledura Benjámin (magyar, 2602, 5,5) – Vladimir Hamitevici (moldáviai, 2487, 5,5)  döntetlen

Bánusz Tamás (magyar, 2616, 5) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2470, 5)  döntetlen

Eyal Grinberg (izraeli, 2457, 4,5) – Ruck Róbert (magyar, 2557, 4,5)  döntetlen

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

 Pont 

 TB3 

 TB4 

Perf.

1

5

Makszim Matlakov

RUS

2714

8,0

57,0

62,0

2854

16,6

2

6

Baadur Dzsobava

GEO

2713

8,0

55,5

59,5

2756

6,6

3

16

Ivan Cseparinov

ECX

2688

7,5

58,5

63,5

2788

12,7

4

13

Jan-Krzysztof Duda

POL

2693

7,5

54,5

59,5

2747

6,9

18

David Howell

ENG

2684

7,5

54,5

59,5

2760

9,9

6

1

David Navara

CZE

2739

7,5

54,5

58,0

2682

0,5

7

14

Vlagyimir Fedoszejev

RUS

2690

7,5

53,5

58,5

2766

9,3

8

79

Daniel Fridman

GER

2605

7,0

61,0

64,5

2747

19,6

9

10

Maxim Rodhstein

ISR

2698

7,0

57,5

62,5

2750

6,9

31

Daniil Dubov

RUS

2660

7,0

57,5

62,5

2710

6,8

11

59

Anton Demcsenko

RUS

2629

7,0

57,5

62,5

2716

10,9

12

36

Gawain Jones

ENG

2654

7,0

57,0

61,5

2709

7,4

13

19

Vladiszlav Artyemijev

RUS

2682

7,0

57,0

61,5

2723

5,5

14

9

Arkadij Naiditsch

AZE

2700

7,0

57,0

61,5

2743

5,8

15

34

Igor Kovalenko

LAT

2657

7,0

56,5

62,0

2722

8,9

16

216

Arman Mikaeljan

ARM

2444

7,0

56,5

59,5

2666

33,6

17

11

Etienne Bacrot

FRA

2696

7,0

56,0

61,0

2768

7,6

18

12

Jevgenyij Tomasevszkij

RUS

2696

7,0

56,0

61,0

2733

5,0

19

45

Szergej Zsigalko

BLR

2643

7,0

56,0

60,5

2682

5,4

20

72

Hrant Melkumjan

ARM

2613

7,0

56,0

60,0

2698

11,7

21

28

Alekszandr Motiljev

RUS

2665

7,0

55,0

59,5

2694

4,1

22

124

Alekszej Alekszandrov

BLR

2559

7,0

55,0

59,0

2708

21,3

23

52

Jurij Kuzubov

UKR

2637

7,0

54,5

59,0

2720

11,4

24

71

Erdős Viktor

HUN

2614

7,0

54,5

58,5

2699

11,7

25

32

Alekszandr Rjazancev

RUS

2659

7,0

54,0

59,0

2713

7,1

26

58

Mustafa Yilmaz

TUR

2630

7,0

53,5

58,0

2675

6,7

84

Arman Paszhikjan

ARM

2603

7,0

53,5

58,0

2666

9,5

28

22

Alekszander Arescsenko

UKR

2677

7,0

53,5

57,5

2715

5,1

29

43

Emil Szutovszkij

ISR

2646

7,0

53,0

58,0

2700

7,2

30

3

Dmitrij Jakovenko

RUS

2718

7,0

53,0

58,0

2714

-0,1

31

47

Luka Lenic

SLO

2641

7,0

52,5

57,5

2673

4,4

32

20

Szergej Movszeszjan

ARM

2680

7,0

52,5

56,5

2682

1,0

33

7

Ruszlan Ponomarjov

UKR

2712

7,0

52,0

56,5

2703

-0,7

59

35

Berkes Ferenc

HUN

2654

6,5

51,0

55,0

2642

-1,0

67

94

Prohászka Péter

HUN

2596

6,0

58,5

62,0

2686

13,4

89

8

Lékó Péter

HUN

2703

6,0

52,0

56,5

2610

-11,7

111

85

Gledura Benjámin

HUN

2602

6,0

48,5

52,5

2507

-11,7

146

69

Bánusz Tamás

HUN

2616

5,5

51,0

55,0

2526

-11,5

215

128

Ruck Róbert

HUN

2557

5,0

46,0

49,5

2424

-16,2

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása:

Baadur Dzsobava (grúz, 2713, 8) – Makszim Matlakov (orosz, 2714, 8)

Ivan Cseparinov (ECU, 2688, 7,5) – David Navara (cseh, 2739, 7,5)

David Howell (angol, 2684, 7,5) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2693, 7,5)

Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2690, 7,5) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2718, 7)

Emil Szutovszkij (izraeli, 2646, 7) – Ruszlan Ponomarjov (ukrán,, 2712, 7)

Matthias Bluebaum (német, 2632, 7) – Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2700, 7)

Maxim Rodhstein (izraeli, 2698, 7) – Szergjk Zsigalko (fehérorosz, 2643, 7)

Jurij Kuzubov (ukrán, 2637, 7) – Etienne Bacrot (francia, 2696, 7)

Mustafa Yilmaz (török, 2630, 7) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2696, 7)

Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2559, 7) – Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2682, 7)

Szergej Movszeszjan (aörmény, 2680, 7) – Luka Lenic (szlovén, 2641, 7)

Alekszander Arescsenko (ukrán, 2677, 7) – Anton Demcsenko (orosz, 2629, 7)

Arman Paszhikjan (örmény, 2603, 7) – Alekszandr Motiljev (2665, 7)

Erdős Viktor (magyar, 2614, 7) – Daniil Dubov (orosz, 2660, 7)

Alekszandr Rjazancev (orosz, 2659, 7) – Hrant Melkumjan (örmény, 2613, 7)

Alekszandre Danin  (orosz, 2543, 7) – Borisz Gracsev (orosz, 2658, 7)

Igor Kovalenko (lett, 2657, 7) – Daniel Fridman (német, 2605, 7)

Berkes Ferenc (magyar, 2654, 6,5) – Jacek Tomczak (lengyel, 2615, 6,5)

Lékó Péter (magyar, 2703, 6) – Rasmus Svane (német, 2573, 6)

Kirill Sevcsenko (ukrán, 2491, 6) – Gledura Benjámin (magyar, 2602, 6)

Prohászka Péter (magyar, 2596, 6) – Toms Kantans (lett, 2473, 6)

Elisabeth Paehtz (német, 2474, 5,5) – Bánusz Tamás (magyar, 2616, 5,5)

Ruck Róbert (magyar, 2557, 5) – Alon Mindlin (izraeli, 2436, 5)

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Sakkolimpia Tromsø, Világranglista, Csapatbajnokság, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Női Európa-bajnokság 2016, Riga Női Európa-bajnokság 2017, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Csapat Európa-bajnokság 2013, Férfi Európa-bajnokság 2012, Wijk aan Zee 2012, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, Tal-emlékverseny, 42. sakkolimpia Baku, 51. Capablanca emlékverseny, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Gibraltár, Női csapat-világbajnokság 2013, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Aeroflot 2012, Csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, St. Louis USA ch 2017, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VII. Tal-emlékverseny, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, Grand Chess Tour 2016 London, Férfi sakkbajnokság, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, Női világbajnokság, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Mitropa Kupa, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 60. női bajnokság, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, 61. Női bajnokság Hévíz, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, Ningbo csapat-világbajnokság, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix 2017 Moszkva, Grand Prix-verseny Chengdu, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Csapatbajnokság 2016/17, 32. Mitropa-kupa Meissen, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Klubcsapatok Európa-kupája, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, Grand Prix Ankara, Szeged Női bajnokság, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Orosz csapatbajnokság 2012, 62. férfi bajnokság, SportAccord Peking, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, Szaratov Lékó Péter, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, Orosz csapatbajnokság 2013, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, Európa-bajnokság 2016, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, X. Tal-emlékverseny Moszkva, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, Női világbajnoki döntő, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 35. Mitropa-kupa Prága, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Rapport Richard, 42. sakkolimpia Baku, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Sencsen 2017, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Grand Prix 2017 Rapport, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, Grand Prix Kazany, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, V. Grand Slam-döntő, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Chess.com Man sziget 2017, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, 33. Mitropa-kupa, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, 40. sakkolimpia Isztambul, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, Sharjah Masters 2017 Gledura, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Mitropa-kupa 2014, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Aeroflot 2013, ACP Tbiliszi, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, Malmő Lékó Péter, Csapatbajnokság 2012/13, A 2012-es év krónikája, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, Csapatbajnokság 2014/15, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Grand Chess Tour 2016 Leuven, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, Rapid-világbajnokság Asztana, Rapport Richárd, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix-verseny Chengdu, Malmő Lékó Péter, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Világbajnoki ciklus, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Grand Prix 2017, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, A 2013-as esztendő krónikája, Lékó Péter, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog