Az Aquaprofit sorozatban kilencedszer bajnok, az újonc DVTK ezüstérmes, a Paks a harmadik 

Címkék: Csapatbajnokság 2016/17

Az első osztályú csapatbajnokság utolsó fordulójában az Aquaprofit-NTSK megnyerte kilencedik meccsét is. Nyolc és félpontos előnnyel tizedszer szerzett bajnoki címet, sakkozóik sorozatban kilencedszer bizonyultak a legjobbnak. A bajnokcsapattól elszenvedett minimális vereséggel fejezte be szenzációs szereplését az újoncként ezüstérmes DVTK. Hat második helyezés után az ASE Paks együttesnek be kellett érnie a bronzéremmel. A középmezőnyben fordulóról-fordulóra változott a sorrend, a Pénzügyőr zárt negyedikként. A Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp két utolsó meccsét megnyerte, de búcsúzni kényszerül az első osztálytól, a másik kieső a HASE-Lila Futó, a mezőny egyetlen nyeretlen csapata.

 

Csapatbajnokság 2016/17

A címvédő Aquaprofit-NTSK csapata valamennyi mérkőzését megnyerve, nyolc és félpontos előnnyel nyerte meg sorozatban kilencedik bajnoki címét. Sportnyelven szólva hosszú a kispadjuk, jól tudtak variálni a csapatösszeállításokkal, a rajtnál elért két kétszámjegyű győzelmük is önbizalmat adott sakkozóiknak, rajt-cél győzelmet arattak. A bajnokcsapat kapitánya, az 1978-ban, Buenos Airesben olimpiai aranyérmes válogatottunk második táblása, Ribli Zoltán ezúttal kevesebb idegenlégióst szerepeltetett. Gara Tícia volt az együttes legjobb pontszerzője, 8 partiból 7 pontjával, Bánusz Tamás, Medvegy Zoltán és az ifjúsági Kántor Gergely 6-6 pontot gyújtött.

 bajnokság előtt az újonc DVTK a középmezőny elején szeretett volna végezni, aligha gondolták, hogy az első osztályban ezüstéremmel mutatkoznak be. A harmadik fordulóban két nyertes meccs után 6-6-ot értek el a HASE-Lila Futó ellen, a kis botlást öt nyeréssel javították ki, többek között a Paks elleni remek sikerrel. Végig tisztes távolságból követték a címvédőt, de egyre jobban elhúztak a paksiaktól. A záró játéknapon minimális vereséget szenvedtek az Aquaprofit csapatától, fölösleges kockázatot nem vállaltak, a döntetlenek a fényesen csillogó ezüstérmet jelentették számukra.

A sorozatban hatszor ezüstérmes ASE Paks együttesnek ezúttal be kellett érnie a bronzéremmel. Kulcsembereik nem villogtak, Berkes Ferenc játszmát sem tudott nyerni. Mindenképpen meglepő, hogy négy mérkőzést is elvesztettek.  Az Aquaprofit, a DVTK és az ASE Paks messze kiemelkedik a mezőnyből.

Fordulóról-fordulóra változott a középmezőnyben a csapatok sorrendje, több együttes is bánhatta, hogy a sorsolás szeszélye folytán korán összekerültek a még nagy elánnal játszó bajnokcsapattal. A versenyfutásból végül a Pénzügyőr került ki győztesen, fél ponttal megelőzték az Aquaréna Kőbánya SC gárdáját. A Dunaharaszti MTK  a riválisokkal szemben eredményes volt, a Duocor Makói-SVSE öt találkozót elvesztett, a kiesés réme a hajrában már nem fenyegette a csapatot.

A bajnokság negatív meglepetése a HVSE-Infraplan nyolcadik helye. Két bronzérem után a poklokat is megjárták, hatszor is kikaptak. A befejező két fordulóban még Rapport Richárdot is csatasorba állították, aki ezúttal csak két remit ért el.

Az első osztálytól a Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp és a HASE-Lila Futó búcsúzott. A zalaegerszegiek későn hajráztak, kettős győzelmük is kevés volt, míg a jelentős erősítésekkel a viadalt nagy reményekkel kezdő HASE nyeretlenül zárta utolsóként a versengést.

 

Az utolsó forduló eredményei:

Aquaprofit-NTSK – DVTK  6,5 – 5,5

Balogh Csaba (2621) – Mateusz Bartel (2641)  döntetlen

Ivan Ivanisevic (2640) – Prohászka Péter (2591)  0 - 1

Luka Lenic (2640) – Héra Imre (2619)  döntetlen

Márkus Róbert (2649) – Martyn Kravcsiv (2636)  döntetlen

Bánusz Tamás (2612) – Torma Róbert (2488)  döntetlen

Erdős Viktor (2585) – Korpa Bence (2474)  1 - 0

Ribli Zoltán (2555) – Boros Dénes (2447)   döntetlen

Medvegy Zoltán (2557) – Martin Najhebaver (2442)  döntetlen

Kántor Gergely (2413) – Bagi Máté  (2446) döntetlen

Aczél Gergely (2506) – Kun Gábor (2359)  1 - 0

Flumbort András (2446) – Medvegy Nóra (2361)   döntetlen

Gara Tícia (2358) – Bálint Vilmos (2334)  döntetlen

 

Duocor-Makói SVSE – HVSE-Infraplan  6 - 6

(Mihók Olivér (2512) – Rapport Richárd (2729) döntetlen

Alekszandar Kovacevic (2522) – Alojzije Jankovic (2579)  döntetlen

Sipos István (2471) – Ruck Róbert (2566)  döntetlen)

 

 Aquaréna Kőbánya SC – ASE Paks  5 - 7

Andrej Vovk (2641)  - Berkes Ferenc (2645) döntetlen

Marko Nenezic (  - Papp Gábor (2583)  döntetlen

Izsák Gyula (2430) - Ács Péter (2579)  döntetlen

 

Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp SK – HASE Lila Futó  6,5 – 5,5

Vajda Levente (2596) - Gledura Benjámin (2585) 0 - 1

Horváth Ádám (2498) - Horváth József (2508)  döntetlen

Czebe Attila (2473) - Igor Stohl (2495)  döntetlen

 

Dunaharaszti MTK – Pénzügyőr SE  5,5 – 6,5

Hrvoje Stevic ( – Antal Gergely (2541)  döntetlen

Szergej Grigorjanc (2564) - Horváth Csaba (2497)  döntetlen

Gonda László  (2490) – Balog Imre (2548) döntetlen

 

Az NB1 Szabó László csoport végeredménye:

1.Aquaprofit-NTSK 74 pont (Arkadij Naiditsch 2,5/3, Markus Ragger 0,5/1, Balogh Csaba 5/9, Ivan Ivanisevic 4/8, Luka Lenic 2,5/4, Márkus Róbert 6,5/9, Bánusz Tamás 6/8, Erdős Viktor 5,5/8, Namig Gulijev 1,5/2, Ribli Zoltán 5/9, Medvegy Zoltán 6/8, Kántor Gergely 6/8, Aczél Gergely 7,5/9, Flumbort András 5,5/9, Galyas Miklós 1/1, Bodó Norbert 0,5/1, Krutti Velér 0/1, Alex Krstulovic 0,5/1, Gara Tícia 7/8, Bianka Havanecz 1/1)

 

2. DVTK 65,5 (Jurij Krivorucsko 1,5/2, Alexander Arescsenko 2,5/3, Mateusz Bartel 2,5/4, Prohászka Péter 5,5/9, Héra Imre 6,5/9, Anton Guijarro David 3,5/4, Martyn Kravcsiv 2,5/4, Torma Róbert 5,5/9, Korpa Bence 4,5/9, Boros Dénes ½, Martin Nayhebaver 4,5/7, Bagi Máté 5/9, Vlagyimir Ohotnik 0,5/2, Kun Gábor 1,5/6, Medvegy Nóra 4/9, Handó Vilmos 6,5/7, Ág Norbert 2/4, Bálint Vilmos 6/8, Füsthy Zsolt 0/1)

 

3. ASE Paks 60,5 (Berkes Ferenc 3,5/8, Milos Perunovic 2,5/5, Papp Gábor 4,5/8, Ács Péter 6,5/9, Nikola Sedlak 3/7, Vladislav Nevednichy 2/4, Szabó Krisztián 3/7, Fodor Tamás 2,5/3, Grószpéter Attila 4,5/9, Lizák Péter 6/9, Lázárné Vajda Szidónia 4/8, Kaczúr Flórián 5,5/9, Vidéki Sándor 5,5/8, Balázs Gábor 4,5/7, Györkös Lajos 2/5, Molnár Bála 0/1, Szente Varga Fruzsina 1/1)

 

4. Pénzügyőr SE 51,5

5. Aquaréna Kőbánya SC 51

6. Dunaharaszti MTK 49,5

7. Duocor-Makói SVSE 49,5                    

8. HVSE- Infraplan 48,5

9. Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp 45,5

10. HASE-Lila Futó 44,5

 

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Pont

1

Aquaprofit-NTSK

*

6,5

6,5

7,5

10

8,5

10

7,5

9,5

8

74,0

2

DVTK

5,5

*

7

8

7,5

8

7

7,5

9

6

65,5

3

ASE Paks

5,5

5

*

5,5

5,5

7,5

7

8,5

7

7,5

60,5

4

Pénzügyőr SE

4,5

4,5

6,5

*

5,5

6,5

5,5

6,5

5,5

6,5

51,5

5

Aquaréna Kőbánya SC

2

4

5

6,5

*

5,5

7

6

8

7

51,0

6

Dunaharaszti MTK

3,5

4

4,5

 5,5

6,5

*

6,5

7

6

6

49,5

7

Duocor-Makói SVSE

2

5

5

6,5

5

5,5

*

6

7

7,5

49,5

8

HVSE-Infraplan

4,5

4,5

3,5

6

5,5

5

6

*

5

8,5

48,5

9

Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp

2,5

3

5

4

6,5

6

5

7

*

6,5

45,5

10

HASE-Lila Futó

4

6

4,5

5,5

5

6

4,5

3,5

5,5

*

44,5

 

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Caruana a londoni torna győztese, Carlsen nyerte a Grand Chess Tour pontversenyét
2017. 12. 11.

Nepomnjacsij legyőzte a tisztet elnéző Carlsent, félpontos előnnyel vezet az utolsó forduló előtt
2017. 12. 10.

Caruana és Napomnjacsij félpontos előnnyel vezet Vachier-Lagrave és Carlsen előtt
2017. 12. 09.

Nakamura nem tudta érvényesíteni tisztelőnyét Carlsen ellen, Caruana fél ponttal vezet
2017. 12. 09.

Caruana egypontos előnnyel az élen, az ötödik fordulóban Anand ellen nyert
2017. 12. 06.

Tizenkilenc döntetlen után megszületett az első győzelem, Caruana sötéttel nyert Karjakin ellen
2017. 12. 05.

Folytatódott a remiszéria, Aronjan még időben kínálta a döntetlent Karjakinnak
2017. 12. 04.

Harmadszor is győzött az Aquaprofit és a Paks
2017. 12. 04.

A kiegyenlített erők küzdelmében a második játéknapon is öt döntetlen született
2017. 12. 03.

Öt döntetlen a London Chess Classic első fordulójában
2017. 12. 01.

Az új világranglistán Carlsen előnye 32 pont Aronjan előtt, Rapport és Lékó is javított helyezésén
2017. 11. 30.

Londonban pénteken kezdődik  a GCT 2017 utolsó tornája, Carlsen vezeti a rajtlistát és a pontversenyt
2017. 11. 30.

Carlsen gratulált elsőnek honfitársa, Tari junior világbajnoki címéhez
2017. 11. 29.

A címvédő Aquaprofit a legnagyobb rivális, a DVTK elleni győzelemmel rajtolt a csapatbajnokságon
2017. 11. 27.

Rapport Richárd remek sikere, holtversenyben harmadik lett, Jakovenko és Aronjan végzett az élen
2017. 11. 25.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog