Az Aquaprofit sorozatban kilencedszer bajnok, az újonc DVTK ezüstérmes, a Paks a harmadik 

Címkék: Csapatbajnokság 2016/17

Az első osztályú csapatbajnokság utolsó fordulójában az Aquaprofit-NTSK megnyerte kilencedik meccsét is. Nyolc és félpontos előnnyel tizedszer szerzett bajnoki címet, sakkozóik sorozatban kilencedszer bizonyultak a legjobbnak. A bajnokcsapattól elszenvedett minimális vereséggel fejezte be szenzációs szereplését az újoncként ezüstérmes DVTK. Hat második helyezés után az ASE Paks együttesnek be kellett érnie a bronzéremmel. A középmezőnyben fordulóról-fordulóra változott a sorrend, a Pénzügyőr zárt negyedikként. A Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp két utolsó meccsét megnyerte, de búcsúzni kényszerül az első osztálytól, a másik kieső a HASE-Lila Futó, a mezőny egyetlen nyeretlen csapata.

 

Csapatbajnokság 2016/17

A címvédő Aquaprofit-NTSK csapata valamennyi mérkőzését megnyerve, nyolc és félpontos előnnyel nyerte meg sorozatban kilencedik bajnoki címét. Sportnyelven szólva hosszú a kispadjuk, jól tudtak variálni a csapatösszeállításokkal, a rajtnál elért két kétszámjegyű győzelmük is önbizalmat adott sakkozóiknak, rajt-cél győzelmet arattak. A bajnokcsapat kapitánya, az 1978-ban, Buenos Airesben olimpiai aranyérmes válogatottunk második táblása, Ribli Zoltán ezúttal kevesebb idegenlégióst szerepeltetett. Gara Tícia volt az együttes legjobb pontszerzője, 8 partiból 7 pontjával, Bánusz Tamás, Medvegy Zoltán és az ifjúsági Kántor Gergely 6-6 pontot gyújtött.

 bajnokság előtt az újonc DVTK a középmezőny elején szeretett volna végezni, aligha gondolták, hogy az első osztályban ezüstéremmel mutatkoznak be. A harmadik fordulóban két nyertes meccs után 6-6-ot értek el a HASE-Lila Futó ellen, a kis botlást öt nyeréssel javították ki, többek között a Paks elleni remek sikerrel. Végig tisztes távolságból követték a címvédőt, de egyre jobban elhúztak a paksiaktól. A záró játéknapon minimális vereséget szenvedtek az Aquaprofit csapatától, fölösleges kockázatot nem vállaltak, a döntetlenek a fényesen csillogó ezüstérmet jelentették számukra.

A sorozatban hatszor ezüstérmes ASE Paks együttesnek ezúttal be kellett érnie a bronzéremmel. Kulcsembereik nem villogtak, Berkes Ferenc játszmát sem tudott nyerni. Mindenképpen meglepő, hogy négy mérkőzést is elvesztettek.  Az Aquaprofit, a DVTK és az ASE Paks messze kiemelkedik a mezőnyből.

Fordulóról-fordulóra változott a középmezőnyben a csapatok sorrendje, több együttes is bánhatta, hogy a sorsolás szeszélye folytán korán összekerültek a még nagy elánnal játszó bajnokcsapattal. A versenyfutásból végül a Pénzügyőr került ki győztesen, fél ponttal megelőzték az Aquaréna Kőbánya SC gárdáját. A Dunaharaszti MTK  a riválisokkal szemben eredményes volt, a Duocor Makói-SVSE öt találkozót elvesztett, a kiesés réme a hajrában már nem fenyegette a csapatot.

A bajnokság negatív meglepetése a HVSE-Infraplan nyolcadik helye. Két bronzérem után a poklokat is megjárták, hatszor is kikaptak. A befejező két fordulóban még Rapport Richárdot is csatasorba állították, aki ezúttal csak két remit ért el.

Az első osztálytól a Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp és a HASE-Lila Futó búcsúzott. A zalaegerszegiek későn hajráztak, kettős győzelmük is kevés volt, míg a jelentős erősítésekkel a viadalt nagy reményekkel kezdő HASE nyeretlenül zárta utolsóként a versengést.

 

Az utolsó forduló eredményei:

Aquaprofit-NTSK – DVTK  6,5 – 5,5

Balogh Csaba (2621) – Mateusz Bartel (2641)  döntetlen

Ivan Ivanisevic (2640) – Prohászka Péter (2591)  0 - 1

Luka Lenic (2640) – Héra Imre (2619)  döntetlen

Márkus Róbert (2649) – Martyn Kravcsiv (2636)  döntetlen

Bánusz Tamás (2612) – Torma Róbert (2488)  döntetlen

Erdős Viktor (2585) – Korpa Bence (2474)  1 - 0

Ribli Zoltán (2555) – Boros Dénes (2447)   döntetlen

Medvegy Zoltán (2557) – Martin Najhebaver (2442)  döntetlen

Kántor Gergely (2413) – Bagi Máté  (2446) döntetlen

Aczél Gergely (2506) – Kun Gábor (2359)  1 - 0

Flumbort András (2446) – Medvegy Nóra (2361)   döntetlen

Gara Tícia (2358) – Bálint Vilmos (2334)  döntetlen

 

Duocor-Makói SVSE – HVSE-Infraplan  6 - 6

(Mihók Olivér (2512) – Rapport Richárd (2729) döntetlen

Alekszandar Kovacevic (2522) – Alojzije Jankovic (2579)  döntetlen

Sipos István (2471) – Ruck Róbert (2566)  döntetlen)

 

 Aquaréna Kőbánya SC – ASE Paks  5 - 7

Andrej Vovk (2641)  - Berkes Ferenc (2645) döntetlen

Marko Nenezic (  - Papp Gábor (2583)  döntetlen

Izsák Gyula (2430) - Ács Péter (2579)  döntetlen

 

Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp SK – HASE Lila Futó  6,5 – 5,5

Vajda Levente (2596) - Gledura Benjámin (2585) 0 - 1

Horváth Ádám (2498) - Horváth József (2508)  döntetlen

Czebe Attila (2473) - Igor Stohl (2495)  döntetlen

 

Dunaharaszti MTK – Pénzügyőr SE  5,5 – 6,5

Hrvoje Stevic ( – Antal Gergely (2541)  döntetlen

Szergej Grigorjanc (2564) - Horváth Csaba (2497)  döntetlen

Gonda László  (2490) – Balog Imre (2548) döntetlen

 

Az NB1 Szabó László csoport végeredménye:

1.Aquaprofit-NTSK 74 pont (Arkadij Naiditsch 2,5/3, Markus Ragger 0,5/1, Balogh Csaba 5/9, Ivan Ivanisevic 4/8, Luka Lenic 2,5/4, Márkus Róbert 6,5/9, Bánusz Tamás 6/8, Erdős Viktor 5,5/8, Namig Gulijev 1,5/2, Ribli Zoltán 5/9, Medvegy Zoltán 6/8, Kántor Gergely 6/8, Aczél Gergely 7,5/9, Flumbort András 5,5/9, Galyas Miklós 1/1, Bodó Norbert 0,5/1, Krutti Velér 0/1, Alex Krstulovic 0,5/1, Gara Tícia 7/8, Bianka Havanecz 1/1)

 

2. DVTK 65,5 (Jurij Krivorucsko 1,5/2, Alexander Arescsenko 2,5/3, Mateusz Bartel 2,5/4, Prohászka Péter 5,5/9, Héra Imre 6,5/9, Anton Guijarro David 3,5/4, Martyn Kravcsiv 2,5/4, Torma Róbert 5,5/9, Korpa Bence 4,5/9, Boros Dénes ½, Martin Nayhebaver 4,5/7, Bagi Máté 5/9, Vlagyimir Ohotnik 0,5/2, Kun Gábor 1,5/6, Medvegy Nóra 4/9, Handó Vilmos 6,5/7, Ág Norbert 2/4, Bálint Vilmos 6/8, Füsthy Zsolt 0/1)

 

3. ASE Paks 60,5 (Berkes Ferenc 3,5/8, Milos Perunovic 2,5/5, Papp Gábor 4,5/8, Ács Péter 6,5/9, Nikola Sedlak 3/7, Vladislav Nevednichy 2/4, Szabó Krisztián 3/7, Fodor Tamás 2,5/3, Grószpéter Attila 4,5/9, Lizák Péter 6/9, Lázárné Vajda Szidónia 4/8, Kaczúr Flórián 5,5/9, Vidéki Sándor 5,5/8, Balázs Gábor 4,5/7, Györkös Lajos 2/5, Molnár Bála 0/1, Szente Varga Fruzsina 1/1)

 

4. Pénzügyőr SE 51,5

5. Aquaréna Kőbánya SC 51

6. Dunaharaszti MTK 49,5

7. Duocor-Makói SVSE 49,5                    

8. HVSE- Infraplan 48,5

9. Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp 45,5

10. HASE-Lila Futó 44,5

 

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Pont

1

Aquaprofit-NTSK

*

6,5

6,5

7,5

10

8,5

10

7,5

9,5

8

74,0

2

DVTK

5,5

*

7

8

7,5

8

7

7,5

9

6

65,5

3

ASE Paks

5,5

5

*

5,5

5,5

7,5

7

8,5

7

7,5

60,5

4

Pénzügyőr SE

4,5

4,5

6,5

*

5,5

6,5

5,5

6,5

5,5

6,5

51,5

5

Aquaréna Kőbánya SC

2

4

5

6,5

*

5,5

7

6

8

7

51,0

6

Dunaharaszti MTK

3,5

4

4,5

 5,5

6,5

*

6,5

7

6

6

49,5

7

Duocor-Makói SVSE

2

5

5

6,5

5

5,5

*

6

7

7,5

49,5

8

HVSE-Infraplan

4,5

4,5

3,5

6

5,5

5

6

*

5

8,5

48,5

9

Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp

2,5

3

5

4

6,5

6

5

7

*

6,5

45,5

10

HASE-Lila Futó

4

6

4,5

5,5

5

6

4,5

3,5

5,5

*

44,5

 

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Sakkolimpia Tromsø, Világranglista, Csapatbajnokság, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Női Európa-bajnokság 2016, Riga Női Európa-bajnokság 2017, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Csapat Európa-bajnokság 2013, Férfi Európa-bajnokság 2012, Wijk aan Zee 2012, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, Tal-emlékverseny, 42. sakkolimpia Baku, 51. Capablanca emlékverseny, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Gibraltár, Női csapat-világbajnokság 2013, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Aeroflot 2012, Csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, St. Louis USA ch 2017, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VII. Tal-emlékverseny, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, Grand Chess Tour 2016 London, Férfi sakkbajnokság, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, Női világbajnokság, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Mitropa Kupa, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 60. női bajnokság, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, 61. Női bajnokság Hévíz, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, Ningbo csapat-világbajnokság, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix 2017 Moszkva, Grand Prix-verseny Chengdu, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Csapatbajnokság 2016/17, 32. Mitropa-kupa Meissen, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Klubcsapatok Európa-kupája, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, Grand Prix Ankara, Szeged Női bajnokság, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Orosz csapatbajnokság 2012, 62. férfi bajnokság, SportAccord Peking, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, Szaratov Lékó Péter, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, Orosz csapatbajnokság 2013, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, Európa-bajnokság 2016, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, X. Tal-emlékverseny Moszkva, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, Női világbajnoki döntő, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 35. Mitropa-kupa Prága, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Rapport Richard, 42. sakkolimpia Baku, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Sencsen 2017, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Grand Prix 2017 Rapport, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, Grand Prix Kazany, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, V. Grand Slam-döntő, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Chess.com Man sziget 2017, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, 33. Mitropa-kupa, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, 40. sakkolimpia Isztambul, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, Sharjah Masters 2017 Gledura, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Mitropa-kupa 2014, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Aeroflot 2013, ACP Tbiliszi, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, Malmő Lékó Péter, Csapatbajnokság 2012/13, A 2012-es év krónikája, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, Csapatbajnokság 2014/15, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Grand Chess Tour 2016 Leuven, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, Rapid-világbajnokság Asztana, Rapport Richárd, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix-verseny Chengdu, Malmő Lékó Péter, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Világbajnoki ciklus, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Grand Prix 2017, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, A 2013-as esztendő krónikája, Lékó Péter, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog