Az ankarai GP-n az utolsó forduló dönt, Muzicsuk és Koneru holtversenyben vezet

Címkék: Grand Prix Ankara

Ankarában, a Grand Prix-sorozat utolsó versenyén a befejező forduló előtt holtversenyben vezet a szlovén Anna Muzicsuk és az indiai Humpy Koneru. A tizedik játéknapon a szlovén nagymesternő remizett a litván Viktorija Cmilytével, a sereghajtó török Kubra Oztürk ellen Koneru simán nyert. A kínai Zhao Xue győzelmével fél pontra megközelítette a két éllovast. A taktikai bonyodalmakban eltévedt a kínai Ju Wenjun, könnyen nyert az orosz Tatjana Koszinceva. Békés döntetlen született a mongol Batkhuyag Munguntuul és a kínai Ruan Lufei partijában, kissé hullámzott a lengyel Monika Socko és a bolgár Antoaneta Sztefanova játszmája. Az utolsó játéknapon Ruan Lufei  és Anna Muzicsuk, Humpy Koneru és Monika Socko, valamint Zhao Xue és Tatjana Koszinceva találkozók döntik el a dobogós helyek sorsát.

Az ankarai GP-n az utolsó fordulóra maradt a döntés, a két legnagyobb rivális, a szlovén Anna Muzicsuk és az indiai Humpy Koneru holtversenyben várja a befejező játéknapot. A holtverseny Muzicsuknak kedvezne, 145 ponttal helyettesítené a rosztovi 100 pontját, 420 ponttal fejezné be a sorozatot, míg Konerunak kiesne a rosztovi 65 pontja, de csak 410 pontja lenne…

 

Muzicsuk a litván Viktorija Cmilytével a szicíliai védelem sárkány-változatában osztozott meg a ponton, Konerunak nem okozott nehézséget a sereghajtó török Kubra Oztürk legyőzése. A kínai Zhao Xue kissé hullámzó partiban megtörte a török Betul Cemre Yildiz ellenállását, fél pontra megközelítette a vezető duót.

Elhibázta a varit a kínai Ju Wenjun, a szicíliai védelem Najdorf-változatában hibás bástyalépése után az orosz Tatjana Koszinceva könnyedén gyűjtötte be az egész pontot, és feljött ötven százalékra.

A mongol Batkhuyag Munguntuul sorozatos cserékkel ölte ki a fantáziát az állásból, a kínai Ruan Lufei a remivel negyedik a versenyfutásban. A lengyel Monika Socko és a bolgár Antoaneta Sztefanova a döntetlennel nem jutott javítani helyezésén.

 

A 10. forduló eredményei:

Tatjana Koszinceva (orosz, 2524) – Ju Wenjun (kínai, 2528) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 30)

Batkhuyag Munguntuul (mongol, 2434) – Ruan Lufei kínai, 2492) döntetlen (Vezérgyalog megnyitás, 36)

Anna Muzicsuk (szlovén, 2606) – Viktorija Cmilyte (litván (2520) döntetlen (Szicíliai védelem, 54)

Kubra Oztürk (török, 2294) – Humpy Koneru (indiai, 2593) 0 – 1 (Katalán megnyitás, 43)

Monika Socko (lengyel, 2463) – Antoaneta Sztafanova (bolgár, 2502) döntetlen (Elfogadott vezércsel, 51)

Betul Cemre Yildiz (török, 2341) – Zho Xue (kínai, 2549) 0 - 1 (Szicíliai védelem, 73)

 

Hely.

Név

ÉLő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

SB

1

GM

Anna Muzicsuk

2606

SLO

*

1

½

½

½

1

½

1

½

1

1

33,50

2

GM

Humpy Koneru

2593

IND

0

*

½

1

½

½

1

1

1

1

1

33,75

3

GM

Zhao Xue

2549

CHN

½

½

*

½

0

1

1

1

1

1

½

7

31,00

4

WGM

Ruan Lufei

2492

CHN

0

½

*

½

½

½

½

1

½

1

1

6

23,50

5

GM

Viktorija Cmilyte

2520

LTU

½

½

1

½

*

½

0

½

0

1

1

28,50

6

IM

Batkhuyag Munguntuul

2434

MGL

½

½

0

½

½

*

½

½

½

1

½

5

22,75

7

GM

Tatjana Koszinceva

2524

RUS

0

0

½

1

½

*

1

0

½

1

½

5

21,25

8

WGM

Ju Wenjun

2528

CHN

½

0

0

½

½

0

*

1

1

½

1

5

19,75

9

WGM

Betul Cmre Yildiz

2341

TUR

0

0

0

0

1

½

1

0

*

½

½

15,25

10

GM

Antoaneta Sztefanova

2502

BUL

½

0

0

½

0

½

½

0

*

½

1

15,00

11

GM

Monika Socko

2463

POL

0

0

0

0

0

0

½

½

½

*

1

8,00

12

WGM

Kubra Oztürk

2294

TUR

0

0

½

0

½

½

0

½

0

0

*

2

10,25

 

A pontverseny állása

Név

Nemzet

Rosztov 2011

Shenzhen 2011

Nalcsik 2011

Kazany 2012

Zsermuk 2012

Ankara

2012

Össz.

Hou Ji-fan

CHN

160

160

100

160

480

Anna Muzicsuk

SLO

100

130

 

145

 

 

375

Humpy Koneru

IND

65

 

 

145

110

 

320

Katyerina Lahno

UKR

130

 

80

50

110

 

320

Ju Wenjun

CHN

 

100

130

 

75

 

305

Zhao Xue

CHN

 

75

160

 

60

 

295

Nagyezsda Koszinceva

RUS

80

 

55

35

110

 

280

Viktorija Cmilyte

LTU

 

35

100

100

 

 

235

Tatjana Koszinceva

RUS

100

 

55

70

 

 

225

Elina Danieljan

ARM

45

50

 

75

45

 

170

Ruan Lufei

CHN

30

75

 

 

75

 

180

Jekatyerina Kovalevszkaja

RUS

20

20

100

 

 

 

140

Antoaneta Stefanova

BUL

45

 

55

35

 

 

135

Alisza Galljamova

RUS

65

 

30

20

 

 

115

Tan Zhongyi

CHN

 

100

 

 

 

 

100

Batkhuyag Munguntuul  

MGL

 

60

20

 

20

 

100

Alekszandra Kosztenjuk

RUS

10

 

10

75

 

 

95

Zsu Csen

QAT

 

35

55

 

 

 

90

Lilit Mkrtchian

ARM

 

 

 

 

45

 

45

Betul Cemre Yildiz

TUR

 

10

 

10

 

 

20

Nino Hurcidze

GEO

 

 

 

 

10

 

10

 

 

Az utolsó forduló párosítása:

Zhao Xue – Tatjana Koszinceva

Antoaneta Sztefanova – Betul Cemre Yildiz

Humpy Koneru – Monika Socko

Viktorija Cmilyte – Kubra Oztürk

Ruan Lufei – Anna Muzicsuk

Ju Wenjun – Batkhuyag Munguntuul

 

Muzicsuk,A (2606) - Cmilyte,V (2520)

Szicíliai védelem [B76]
 

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 g6 6.Fe3 Fg7 7.f3 0-0 8.Vd2 Hc6 9.0-0-0 d5 10.exd5 Hxd5 11.Hxc6 bxc6 12.Fd4 Fxd4 13.Vxd4 Vb6 14.Ha4 Vc7 15.Hc5

Az idei Tata Steel szuperversenyen az amerikai Gata Kamsky honfitársával, Hikaru Nakamurával a 15.Fc4 Bb8 16.Bhe1 Bb4 17.b3 Vxh2 18.a3 Bb7 19.g4 Vf4+ 20.Vxf4 Hxf4 21.b4 Kg7 változatban nem tudott előnybe kerülni.

15...Bd8 16.Fc4 Ff5 17.Fb3 h5 18.Bhe1 Hb6 19.Ve3 Bxd1+ 20.Bxd1 Vxh2 21.Vxe7 Hd5 22.Ve2 Hf4?  

 

 

23.Ve7

Az éllovas Anna Muzicsuk elmulasztotta a 23.Ve5 Kh7 24.Kb1 Bd8 25.Bc1 lehetőséget.

23...Hd5 24.Ve2 Vf4+ 25.Kb1 Ve3 26.Vxe3 Hxe3 27.Bd2 Be8 28.Be2 Bd8 29.a3 Bd1+ 30.Ka2 Hd5 31.Fxd5 Bxd5 32.b4 h4 33.Kb2 Kg7 34.Kc1 g5 35.Be7 a5 36.Be1 axb4 37.axb4 g4 38.fxg4 Fxg4 39.Hd3 Ff5 40.He5 Bd4 41.Bf1 Fg6 42.c3 Be4 

 

 

43.Hxg6?!

Egyszerűbb volt a 43.Hxc6 Bc4 44.b5 Bxc3+ 45.Kb2 Bc2+ 46.Kb3 Bxg2 47.b6 Bg3+ 48.Kb2 Bg5 49.Hd4 folytatás.

43...Kxg6 44.Kd2 Bg4 45.Bf2 Bg3 46.Kc2 f5 47.Kb3 Kg5 48.Kc4 f4 49.Kd4

 

49...h3 50.gxh3 Bxh3 51.c4 Bb3 52.Kc5 f3 53.Kxc6 Bxb4 54.Bxf3 és döntetlen

 

Oztürk,K (2294) - Koneru,H (2593)
Katalán megnyitás [E01]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 c5 4.g3 cxd4 5.Hxd4 d5 6.Fg2 e5 7.Hf3 d4 8.0-0 Hc6 9.e3 Fe7 10.exd4 exd4 11.Ff4 0-0 12.He5 Vb6 13.Vb3 Ha5 14.Vb5 Fe6 15.Hd2 Hh5 16.Vxb6 axb6 17.Hb3 f6 18.Hf3 Hxf4 19.gxf4 Fxc4 20.Hbxd4 Fxf1 21.Kxf1 Bfd8 22.Bc1 Bac8 23.Bb1 Bc4 24.He6 Bdc8 25.Hfd4 Bc1+ 26.Bxc1 Bxc1+ 27.Ke2 g6 28.Kd2 Bb1 29.Kc2 Bg1 30.Fd5 Kh8 31.f5 Bf1 32.f3 g5 33.h3 Bh1 34.f4 Bh2+ 35.Kd3 Bxh3+ 36.Ke4 g4 37.a3 Bh1 38.b4 Be1+ 39.Kd3 Hc6 40.Fxc6 bxc6 41.Kd2 Ba1 42.Hxc6 g3 43.Ke2 g2 és világos feladta

 

Koszinceva,T (2524) - Ju Wenjun (2528)
Szicíliai védelem [B99]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.Fg5 e6 7.f4 Fe7 8.Vf3 Vc7 9.0-0-0 Hbd7 10.g4 b5 11.Fxf6 Hxf6 12.g5 Hd7 13.f5 0-0

A bőséges játszmatermésben sötét statisztikája a legjobb ebben a változatban, de jóval kevesebb a példa, mint a 13...Fxg5+ 14.Kb1 0-0 15.fxe6 Hb6, illetve a 13...Hc5; a 13...He5 inkább főváltozatnak nevezhető eltérésekben.

14.Vh5

Előző napi veresége után a kétszeres olimpiai bajnoknő nagy elánnal vetette magát a küzdelembe. 14.Bg1 b4 15.Hce2 e5 16.f6 exd4 17.fxe7 Be8 18.Hxd4 He5 19.Vf4 Bxe7 20.Hf5 variban ketten már összecsaptak a tavalyi nalcsiki GP-tornán, remi lett a vége.

14...b4

 

15.Bd3 bxc3 16.Bxc3 Vb6 17.Hc6  

 

 

17...Be8?

A taktika bevált, Ju Wenjun vesztőt húzott. 17...Ff6! 18.gxf6 Hxf6 19.Vh4 Fb7 20.He7+ Kh8 volt a helyes folytatás!

18.fxe6 He5 19.exf7+ Hxf7 20.Fc4 Fe6 21.Fxe6 Fxg5+ 22.Vxg5 Bxe6 23.He7+ Kf8

 

24.Vd5 Kxe7 25.Vxa8 Vf2 26.Vb7+

A nyert állásban kimaradt a gyorsabb nyerés 26.Bc7+ Kf6 27.Vf8 Ve3+ 28.Kb1-gyel.

26...Kf6 27.Vxa6 Vf4+ 28.Kb1 Vxe4 29.Vf1+ Kg6 30.Bg3+ és sötét feladta

 

Yildiz,B (2341) – Zhao Xue (2549)
Szicíliai védelem [B22]

1.e4 c5 2.c3 d5 3.exd5 Vxd5 4.d4 Hf6 5.Hf3 e6 6.Ha3 a6 7.Hc4 Hbd7 8.Fe2 cxd4 9.Vxd4 Fc5 10.Vxd5 Hxd5 11.a4 Ke7 12.0-0 Fa7 13.Bd1 Hc5 14.Hd4 Fd7 15.a5 Bhd8 16.Ff3 Fe8 17.He3 Hf6 18.b3 Hfe4 19.Fa3 Hd6 20.Bab1 f5 21.Hc4 Hxc4?! 22.bxc4 Kf6 23.Fxb7 Bab8 24.Fxc5 Fxc5 25.Fxa6 e5 26.Bxb8 Bxb8 27.Hb5 Ff7  

 

 

28.Hc7?!

A török nagymesternő eltékozolta előnyét.

28...Bb2 29.Bf1 e4 30.Hd5+ Kg5 31.g3? Ba2 32.Fb5 Bxa5 33.Hb4 Fh5 34.h4+ Kh6 35.Fd7 g6 36.Be1 Ba3 37.Hd5 Ba2 38.He3 Ff3 39.Kf1 Kh5 40.Fe6 Bd2 41.Fg8 Kh6 42.Bb1 Ba2 43.Ke1 Kg7 44.Fd5 Kf6 45.Bb5 Be2+ 46.Kf1

 

46...Fxe3 47.fxe3 Bxe3 48.Bb6+ Ke7 49.Bb7+ Kd6 50.Bb6+ Kc7 51.Bb7+ Kc8 52.Bxh7 Bxc3 53.Bh6 Fh5 54.g4 Bf3+?

Simán nyert az 54...Fxg4 55.Bxg6 e3 56.Bxg4 fxg4 57.Fe6+ Kc7 58.Fxg4 Bxc4 folytatás.

55.Kg2?!

Remi lett volna az 55.Kg1 Fxg4 56.Bxg6 Bg3+ 57.Kf2 változat.

55...Fxg4 56.Bxg6 Bc3 57.Fe6+ Kc7 58.Bxg4?! fxg4 59.Fxg4 Bxc4 60.h5 Kd6 61.h6 Bb4 62.h7 Bb8 63.Kf2 Ke5 64.Fh5 Kf4 65.Kg2 Bf8 66.Fg6 Ke3 67.Ff7 Bh8 68.Fg6 Kd4 69.Kf2 Bf8+ 70.Ke2 Bb8 71.Kf2 e3+ 72.Kg3 Bf8 73.Kg2 e2 és világos feladta

 

Munguntuul,B (2434) – Ruan Lufei (2492)
Vezérgyalog megnyitás [D02]

1.d4 d5 2.Hf3 c6 3.Ff4 Ff5 4.e3 e6 5.Fd3 Fxd3 6.Vxd3 Hf6 7.Hbd2 Fd6 8.Fxd6 Vxd6 9.0-0 Hbd7 10.e4 dxe4 11.Hxe4 Hxe4 12.Vxe4 0-0 13.c3 h6 14.Bfe1 Bad8 15.Bad1 Bfe8 16.h3 Vd5 17.Vc2 Va5 18.Vb3 Vb6 19.Vxb6 axb6 20.He5 Hxe5 21.Bxe5 c5 22.Bee1 cxd4 23.cxd4 Bd5 24.Be5 Bed8 25.Bxd5 Bxd5 26.Bc1 Bxd4 27.Bc8+ Kh7 28.Bc7 Bd1+ 29.Kh2 Bd2 30.Bxf7 Bxb2 31.Bxb7 Bxf2 32.Bxb6 Bxa2 33.Bxe6 Ba3 34.Bb6 Bc3 35.Ba6 Bb3 36.Bc6 Ba3 és döntetlen

Socko,M (2463) - Sztefanova,A (2502)
Elfogadott vezércsel [D20]

1.d4 d5 2.c4 dxc4 3.e4 Hf6 4.e5 Hd5 5.Fxc4 Hb6 6.Fd3 Hc6 7.Fe3 Hb4 8.Fe4 f5 9.exf6 exf6 10.Hc3 c6 11.Hh3 Fxh3 12.Vh5+ g6 13.Vxh3 f5 14.a3 H4d5 15.Fxd5 Hxd5 16.0-0 Fg7 17.Bfe1 0-0 18.Fh6 Fxh6 19.Vxh6 Hf6 20.Bad1 Vd6 21.h3 Bae8 22.Be3 Bxe3 23.Vxe3 Be8 24.Vd3 a6 25.Vc4+ Kg7 26.Vc5 Bd8 27.Ve5 Kf7 28.g3 Vd7 29.Vc5 f4 30.Kh2 Be8 31.gxf4 Hh5 32.Vc4+ Kg7 33.d5 Bf8 34.dxc6 Vxc6 35.Vxc6 bxc6 36.Bd7+ Kh6 37.He2 Hxf4 38.Hxf4 Bxf4 39.Kg3 Bf5 40.Bc7 Bc5 41.f4 Bc2 42.b4 Bc3+ 43.Kg4 Bxa3 44.Bxc6 a5 45.bxa5 Bxa5 46.Bc7 Bb5 47.Ba7 Bc5 48.Bb7 Ba5 49.Bd7 Bb5 50.Ba7 Bc5 51.Bd7 Bb5 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Caruana a londoni torna győztese, Carlsen nyerte a Grand Chess Tour pontversenyét
2017. 12. 11.

Nepomnjacsij legyőzte a tisztet elnéző Carlsent, félpontos előnnyel vezet az utolsó forduló előtt
2017. 12. 10.

Caruana és Napomnjacsij félpontos előnnyel vezet Vachier-Lagrave és Carlsen előtt
2017. 12. 09.

Nakamura nem tudta érvényesíteni tisztelőnyét Carlsen ellen, Caruana fél ponttal vezet
2017. 12. 09.

Caruana egypontos előnnyel az élen, az ötödik fordulóban Anand ellen nyert
2017. 12. 06.

Tizenkilenc döntetlen után megszületett az első győzelem, Caruana sötéttel nyert Karjakin ellen
2017. 12. 05.

Folytatódott a remiszéria, Aronjan még időben kínálta a döntetlent Karjakinnak
2017. 12. 04.

Harmadszor is győzött az Aquaprofit és a Paks
2017. 12. 04.

A kiegyenlített erők küzdelmében a második játéknapon is öt döntetlen született
2017. 12. 03.

Öt döntetlen a London Chess Classic első fordulójában
2017. 12. 01.

Az új világranglistán Carlsen előnye 32 pont Aronjan előtt, Rapport és Lékó is javított helyezésén
2017. 11. 30.

Londonban pénteken kezdődik  a GCT 2017 utolsó tornája, Carlsen vezeti a rajtlistát és a pontversenyt
2017. 11. 30.

Carlsen gratulált elsőnek honfitársa, Tari junior világbajnoki címéhez
2017. 11. 29.

A címvédő Aquaprofit a legnagyobb rivális, a DVTK elleni győzelemmel rajtolt a csapatbajnokságon
2017. 11. 27.

Rapport Richárd remek sikere, holtversenyben harmadik lett, Jakovenko és Aronjan végzett az élen
2017. 11. 25.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog