A kilencedik forduló után heten az élen, Berkes és Gledura a 16 fős üldöző bolyban

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Szkopjéban zajló Európa-bajnokság kilencedik fordulója után hetes holtverseny az élen. Berkes Ferenc győzött, Gledura Benjámin remizett, mindketten a vezetőket félpontos hátránnyal követő csoport tagjai. Tizenhatan gyűjtöttek 6,5 pontot, Berkes a 11., Gledura a 14. helyen várja a tizedik játéknapot.  Berkes világossal Ter-Sahakjannal, Gledura sötéttel Pantszulajával küzd meg. Erdős Viktor nyert, jelentősen javított helyezésén, a 34 és Ragger ellen világos lesz. Huszonketten harcolják ki a Világkupán való részvételi jogot.

 

A kontinensbajnokság kilencedik játéknapján a holtversenyben élen álló ötös játszmái döntetlennel fejeződtek be. A rajtlistát vezető orosz Vladiszlav Artyemijev nagy nehézségek árán megmentette hátrányos pozícióját a lengyel Kacper Piorun ellen. Az orosz Andrej Jeszipenko és a svéd Nils Grandelius békésen osztozott meg a ponton. Az izraeli Maxim Rodshtein bosszankodhatott, kecsegtető állását elremizte az ukrán Anton Korobovval szemben.

A 6 pontosok csoportjában az orosz Grigorij Oparin sötéttel, a spanyol David Anton Guijarro világossal győzött és beérte az élen állókat, heten osztják az első helyet. A sorrendet eddigi ellenfeleik Élő-átlaga határozza meg  a leggyengébb Élő-pontszám nélkül.

A továbbjutásért küzdő nagymestereink sikeres napot zártak Berkes Ferenc a Nimzoindiai védelmű partiban térelőnyét kihasználva királyszárnyi támadáshoz jutott, a fehérorosz Szergej Azarov passzív védekezése nem vezetett eredményre.

Gledura Benjámin a szicíliai védelem Szvesnyikov-változatában vívott elméleti párbajt az örmény Samvel Ter-Sahakjannal. Nagymesterünk a 18. lépésben remélt javítást találni a londoni világbajnoki döntő nyolcadik partijában látott folytatáshoz képest. Világos azonban előnyben játszhatott, majd kiegyenlítődtek az esélyek. Az örmény sakkozó elkerülte a lépésismétléses döntetlent, a remek csata érdekes végjátékban lett döntetlen. Tizenhatan 6,5 pontosok, a tabellán Berkes a 11., Gledura a 14. helyen várja a tizedik fordulót.

A szerb Milan Zajic minimális hátrányban durva hibát vétett, Erdős Viktor kiskombinációja minőséget és egyúttal játszmát nyert. Erdős a győzelmének köszönhetően ismét reménykedhet. A jelenlegi továbbjutó helyeken állók közül Nils Grandelius, David Anton Guijarro és Anton Korobov a tavalyi Eb-ről már kvalifikálta magát.

A mai fordulóban Kozák Ádám és Ruck Róbert remizett, Krstulovic Alex és Csiki Endre győzött, Ongut Tamás Gunes kikapott.

Az élcsoportban a 9. forduló eredményei:

Kacper Piorun (lengyel, 2631, 6,5) – Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2726, 6,5) döntetlen

Andrej Jeszipenko (orosz, 2603, 6,5) – Nils Grandelius (svéd, 2694, 6,5) döntetlen

Maxim Rodshtein (izraeli, 2673, 6,5) – Anton Korobov (ukrán, 2686, 6) döntetlen

Kirill Alekszejenko (orosz, 2644, 6) – Grigorij Oparin (orosz, 2613, 6) 0 - 1

David Anton Guijarro (spanyol, 2643, 6) – Falko Bindrich (német, 2610, 6) 1 - 0

Emre Can (török, 2586, 6) – Vagyim Zvjagincev (orosz, 2642, 6) döntetlen

Igor Liszij (orosz, 2635, 6) – Levan Pantszulaja (grúz, 2611, 6) döntetlen

Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2590, 6) – Gledura Benjámin (magyar, 2630, 6) döntetlen

Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2574, 6) – Marin Bosiocic (horvát, 2614, 6) döntetlen

Johan-Sebastien Christiansen (norvég, 2539, 6) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2705, 5,5) döntetlen

Markus Ragger (osztrák, 2696, 5,5) – Matthias Bluebaum (német, 2616, 5,5) döntetlen

David Paravjan (orosz, 2627, 5,5) – Ivan Cseparinov (grúz, 2683, 5,5) 0 - 1

Liviu-Dieter Nisipeanu (német, 2670, 5,5) – Alekszandr Predke (orosz, 2611, 5,5) 1 - 0

Evgeny Postny (izraeli, 2619, 5,5) – Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2667, 5,5) 0 - 1

Berkes Ferenc (magyar, 2666, 5,5) – Szergej Azarov (fehérorosz, 2585, 5,5) 1 - 0

Romain Edouard (francia, 2658, 5,5) – Alexander Huzman (izraeli, 2582, 5,5) döntetlen

Constantin Lupulescu (román, 2611, 5,5) – Igor Kovalenko (lett, 2658, 5,5) 1 - 0

Zbynek Hacek (cseh, 2578, 5,5) – Borisz Gelfand (izraeli, 2655, 5,5)  döntetlen

Erdős Viktor (magyar, 2612, 5) – Milan Zajic (szerb, 2485, 5) 1 - 0

Kozák Ádám (magyar, 2445, 4,5) – Szemjon Lomaszov (orosz, 2559, 4,5) döntetlen

Ruck Róbert (magyar, 2521, 4,5) – Serkan Soysal (török, 2405, 4,5) döntetlen

Ongut Tamás Gunes (magyar, 2197, 3) – James Jackson (angol, 2377, 3) 0 - 1

Rolandes Martinkus (litván, 2185, 3) – Krstulovic Alex (magyar, 2351, 3) 0 - 1

Gzim Bytígi (koszovói, 1994, 3) – Csiki Endre (magyar, 2251, 3) 0 - 1

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

Perf.

Élő+/-

1

37

GM

Kacper Piorun

POL

2631

7,0

2613

49,0

53,5

2809

20,3

2

13

GM

Maxim Rodshtein

ISR

2673

7,0

2609

48,0

52,5

2809

14,9

3

1

GM

Vladiszlav Artyemijev

RUS

2736

7,0

2591

47,5

52,5

2795

6,2

4

9

GM

Nils Grandelius

SWE

2694

7,0

2585

47,5

52,5

2788

10,1

5

69

GM

Andrej Jeszipenko

RUS

2603

7,0

2563

46,0

50,5

2758

17,7

6

28

GM

David Anton Guijarro

ESP

2643

7,0

2558

43,0

47,0

2761

12,8

7

58

GM

Grigorij Oparin

RUS

2613

7,0

2496

39,5

43,5

2700

9,4

8

80

GM

Samvel Ter-Sahakjan

ARM

2590

6,5

2618

47,0

51,5

2749

19,8

9

110

GM

Johan-Sebastien Christiansen

NOR

2539

6,5

2615

45,5

48,0

2736

24,5

10

11

GM

Ivan Cseparinov

GEO

2683

6,5

2596

44,5

48,5

2744

7,3

11

16

GM

Berkes Ferenc

HUN

2666

6,5

2592

45,5

50,0

2739

8,7

12

91

GM

Alekszej Alekszandrov

BLR

2574

6,5

2588

46,5

50,5

2716

18,0

13

81

GM

Emre Can

TUR

2586

6,5

2575

44,5

48,5

2710

15,6

14

38

GM

Gledura Benjámin

HUN

2630

6,5

2565

45,0

49,0

2710

10,0

15

32

GM

Igor Liszij

RUS

2635

6,5

2560

46,0

50,5

2709

8,9

16

62

GM

Levan Pantszulaja

GEO

2611

6,5

2558

44,5

48,5

2701

11,3

17

14

GM

Liviu-Dieter Nisipeanu

GER

2670

6,5

2556

41,0

44,5

2707

4,8

18

29

GM

Vagyim Zvjagincev

RUS

2642

6,5

2551

46,0

50,0

2701

7,2

19

15

GM

Ruszlan Ponomarjov

UKR

2667

6,5

2551

42,5

47,5

2703

4,5

20

10

GM

Anton Korobov

UKR

2686

6,5

2539

45,5

50,0

2691

1,5

21

61

GM

Constantin Lupulescu

ROU

2611

6,5

2532

43,0

46,5

2678

8,4

22

41

GM

Szergej Movszeszjan

ARM

2627

6,5

2505

41,5

45,5

2658

4,0

23

56

GM

Marin Bosiocic

CRO

2614

6,5

2477

40,0

44,5

2624

2,2

34

59

GM

Erdős Viktor

HUN

2612

6,0

2566

44,0

48,0

2668

6,8

127

183

IM

Kozák Ádám

HUN

2445

5,0

2508

37,5

40,0

2499

7,7

131

120

GM

Ruck Róbert

HUN

2521

5,0

2497

43,0

46,0

2505

-1,2

218

273

FM

Csiki Endre

HUN

2251

4,0

2506

39,0

41,5

2406

63,6

238

242

FM

Krstulovic Alex

HUN

2351

4,0

2396

35,0

37,0

2314

-8,0

322

297

FM

Ongut Tamás Gunes

HUN

2197

3,0

2240

30,0

32,0

2085

-56,4

Az élcsoportban a 10. forduló párosítása:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

 

R.

1

1

GM

Vladiszlav Artyemijev

2736

7

7

GM

Andrej Jeszipenko

2603

69

2

9

GM

Nils Grandelius

2694

7

7

GM

David Anton Guijarro

2643

28

3

58

GM

Grigorij Oparin

2613

7

7

GM

Maxim Rodshtein

2673

13

4

11

GM

Ivan Cseparinov

2683

7

GM

Kacper Piorun

2631

37

5

10

GM

Anton Korobov

2686

GM

Szergej Movszeszjan

2627

41

6

56

GM

Marin Bosiocic

2614

GM

Liviu-Dieter Nisipeanu

2670

14

7

15

GM

Ruszlan Ponomarjov

2667

GM

Constantin Lupulescu

2611

61

8

16

GM

Berkes Ferenc

2666

GM

Samvel Ter-Sahakjan

2590

80

9

29

GM

Vagyim Zvjagincev

2642

GM

Johan-SEbastien Christiansen

2539

110

10

81

GM

Emre Can

2586

GM

Igor Liszij

2635

32

11

62

GM

Levan Panstszulaja

2611

GM

Gledura Benjámin

2630

38

12

91

GM

Alekszej Alekszandrov

2574

6

GM

Daniil Dubov

2703

3

13

2

GM

Jevgenyij Tomasevszkij

2705

6

6

GM

Haik Martiroszjan

2616

53

14

7

GM

Francisco Vallejo Pons

2698

6

6

GM

Makszim Csigajev

2613

57

15

59

GM

Erdős Viktor

2612

6

6

GM

Markus Ragger

2696

8

16

64

GM

Falko Bindrich

2610

6

6

GM

Eltaj Safarli

2662

18

72

202

IM

Gabriel Gaehwiler

2414

5

5

GM

Ruck Róbert

2521

120

73

122

GM

Nasuta Grzegorz

2517

5

5

IM

Kozák Ádám

2445

183

116

273

FM

Csiki Endre

2251

4

4

IM

Gal Drnovsek

2402

213

128

242

FM

Krstulovic Alex

2351

4

4

Stefan Janjic

2086

325

155

297

FM

Ongut Tamás Gunes

2197

3

3

Dragan Pantovic

2063

330

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog